Франция извън Париж

  • 81 859
  • 558
# 315
Нашите планове са ясни вече, макар да не е организирано по дни. Нанси - Дижон-Лион-Ним-Монпелие-Безие-Тулуза - София. Според проверената до този момент информация най-евтино и лесно ще е с автобус в повечето случаи на OUIBUS. Пътуването ще насочено към разглеждане на градовете, университетите в тях, които ни интересуват, малко море в Монпелие и така. Ако някой има идея за изпробвани хотели и места за похапване на местна кухня - автентична, моля да сподели. Имам и два въпроса към по-запознатите.
1. Във всички градове ли има колелета под наем? Колко се заплаща за тях? Особено в Лион и Монпелие. Едното защото искаме да пообиколим града, а не само забележителностите, а Монпелие т.к. вероятно няма да букнем хотел на първа линия и да можем да се придвижваме  до морето.
2. Може ли да се стигне от Безие до Тулуза по KANAL DE MIDI? Идеята да минем последното трасе по вода много ми допада, но не можах да намеря информация дали е възможно и дали е проходимо навсякъде или до някъде с корабче, после с автобус, после пак с корабче??? Цена, ако някой знае?
А и още нещо, какво е положението с wifi на обществени места?
Благодаря на отзовалите се.
Виж целия пост
# 316
Някой ще се възползва ли от новата дестинация на Wizz - София-Ница? Стартират на 26 март....

Върти ми се нещо, че и до Бордо май трябваше да има линия?
Виж целия пост
# 317
Пускат директна линия да Бордо ли?
Виж целия пост
# 318
за първи път чувам.
Виж целия пост
# 319
Чух го миналата година, но май съм смесила информацията. Новите линии на Уиз от София са до Ница и Лисабон.

Бордо е нова дестинация на Wizz от ноември миналата година като полет от Будапеща.

Извинявайте, че ви подведох....
Виж целия пост
# 320
Момичета, някой посещавал ли е Elancourt, Trappes. Всякаква информация ще ми е от полза.

https://www.google.bg/maps/place/%C3%89lancourt,+%D0%A4%D1%80%D0 … 4d1.9601154?hl=bg
Виж целия пост
# 321
Момичета, някой посещавал ли е Elancourt, Trappes. Всякаква информация ще ми е от полза.

https://www.google.bg/maps/place/%C3%89lancourt,+%D0%A4%D1%80%D0 … 4d1.9601154?hl=bg


Да, била съм няколко пъти във "France Miniature" в Elancourt. Предполагам за това говорите, а не за самото село.
Виж целия пост
# 322
За самото градче говоря. Дъщеря ми ще кандидатства в университет, който де намира там.
Виж целия пост
# 323
За самото градче говоря. Дъщеря ми ще кандидатства в университет, който де намира там.

Не знам какво по-точно ви интересува. Аз имам наблюдение върху региона, често ходим в тази посока и мога да кажа уверено, че това е един от най-добрите региони около Париж. Все пак е близо до Версай.
Виж целия пост
# 324
Всичко ме интересува, спокойно ли е, безопасно ли е, населението е повече французи или е по- мултикултурно, ценита как са - както на квартири евентуално, така е на храна и др. Чух, че не се ползва с добра слава съседното градче - Трап, а университета е на границата между Еланкур и Трап, до голф клуба. Доколкото разбрах от сайта общежитията са в Сент Куентин.  Транспорта как е ... Такива ежедневни за живеене неща.
Виж целия пост
# 325
Всичко ме интересува, спокойно ли е, безопасно ли е, населението е повече французи или е по- мултикултурно, ценита как са - както на квартири евентуално, така е на храна и др. Чух, че не се ползва с добра слава съседното градче - Трап, а университета е на границата между Еланкур и Трап, до голф клуба. Доколкото разбрах от сайта общежитията са в Сент Куентин.  Транспорта как е ... Такива ежедневни за живеене неща.

Подробна информация е трудно да даде някой, който не живее точно там. Но имаме приятели, които живеят в съседните Montigny- le-Bretonneux и Saint-Cyr-l'École и там всичко е много спокойно, повече от безопасно и много по-малко мултикултурно. За пръв път чувам за Трап такива неща. И изобщо целият департамент Yvelines е с много добра слава.
Транспортът навсякъде е много добре устроен. За цените на квартирите нямам наблюдение.
Виж целия пост
# 326
Много благодаря, леко се бях притеснила. Права си за това, че инфо може да даде, някой който живее там. Затова писах в Парижката тема, евентуално за живеещите наоколо, но никой не се отзова. Вярно, че темите са за туризъм, но не намерих къде да питам.
Благодаря още веднъж.
Виж целия пост
# 327
Здравейте и от мен! Записвам се да следя темата с интерес. BlushHug Предполагам, че лавандуловите полета в Прованс ще бъдат окосени в началото на септември. Това вярно ли е или има някакъв шанс да ги зърнем, защото сме избрали тогава да пътуваме? И още нещо да попитам, дали някой знае кой е най-добрият вариант за път между Париж и Ривиерата със спирка в Марсилия и дали минава през красиви и живописни места със страхотни гледки или е еднообразна и скучна магистрала? Blush
Виж целия пост
# 328
Здравейте и от мен! Записвам се да следя темата с интерес. BlushHug Предполагам, че лавандуловите полета в Прованс ще бъдат окосени в началото на септември. Това вярно ли е или има някакъв шанс да ги зърнем, защото сме избрали тогава да пътуваме? И още нещо да попитам, дали някой знае кой е най-добрият вариант за път между Париж и Ривиерата със спирка в Марсилия и дали минава през красиви и живописни места със страхотни гледки или е еднообразна и скучна магистрала? Blush
Лавандулата цъфти от средата на юни, даже по-скоро поледните дни на юни до към средата на юли. Към края на юли до средата на август е окосена - за съжаление през септември вече няма.
Виж целия пост
# 329
.... дали някой знае кой е най-добрият вариант за път между Париж и Ривиерата със спирка в Марсилия и дали минава през красиви и живописни места със страхотни гледки или е еднообразна и скучна магистрала? Blush

Ми по принцип магистралите са си скучни. Дори и да има нещо живописно, то ще се вижда далеч, пък и се кара с голяма скорост и нямаш време да му се насладиш. От Париж до Марсилия нищо интересно по магистралата, освен ако не решите нарочно да се отбиете някъде. Обаче от Марсилия до Ментон ви съветвам да карате покрай брега, ако разполагате с време разбира се. А иначе магистралата става живописна след Фрежус, особено в района от Ница, Монако, че чак до италианската граница. Тя е високо, в склоновете на планината, като се редуват тунел, виадукт, тунел, виадукт... и гледката отвисоко към морето е невероятна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия