Хайде, покажете си спалните/7

  • 171 847
  • 820
# 210
Интерсно съвпадение Simple SmileИ аз страшно ги харесвам Тера Арт ,но при кореспонденцията ми беше обяснено любезно,че намя вариант по мой модел да ми изпулнят обзавежданеточако желая да си избера от техните... Е, да ама понеже бях на бяла вълна и нищо не ме грабна ,което да е подходящо.иначе мебелите им определено са за ценители.
За столовете от Тоникс ..хм, какво да кажа...неприятно  е наистина,но може с дърводелец да ги укрепите. Няма да се забелязва,ако добре се изпипат нещата.
Аз да си кажа честно ,винаги имам съмнения ,когато се касае за БГ производство по отношение на мебелите. Повечето работят с недостатъчно изсъхнало дърво и след това започват проблемите. Испокоявама се ,ме вещите са да ни служат ,а не ние на тах ,но все пак когато си инвестирал средства, време  и идеи се надаваш поне нещо със средно качество да получиш.
Моделът го имаше в магазина- "Венеция ,, е, но не бяха изложили гардероб. Ми предложиха няколко варианта..

Виж целия пост
# 211
Видях модела на сайта и се сетих, че съм го виждала, мисля, че ще стане страхотно. А при нас столовете не е толкова техен проблем, а наш, защото сме си малко тежички и просто подадоха високите столове, нормалните са много добре (Александра са и двете като модел). Ние не ги харесахме за кухнята, защото една жена там ми обясняваше, че нямало как барплота да го подпрат отдолу с дървен детайл, а слагат от онези ъгловите металните, което ме изуми, все пак работят с масив и най-лесно е да се изреже един Г-образен детайл. Но както е да е. Надявам се, че ще останеш доволна от нещата и дълги години със здраве ще си ползвате спалнята. Само гледам един дребен детайл, може и да е късно вече, но крачетата на скрина и нощните шкафчета са нито високи, нито ниски, ще бъде много трудно почистването отдолу. На моите скринове сега така са им краката и общо взето само прах събира. Не знам дали може вече да го промениш, пък може и така да ти харесва. За материала си права, все пак се надявам, че там където правихме кухнята имат сушилня и уж подготвяли материала до необходимите параметри. Ще поживеем, ще видим, но все пак мисля, че мебелите ще ни надживеят Simple Smile.
Виж целия пост
# 212
В предишният апартамент си бяхме сложили плъзгаща врата. Ами не ми харесва, нито ми е удобна, въпреки че с един пръст я отваряхме. Сега сме я прибрали в мазата и нямаме намерение да я слагаме. За гардероб е по-практично според мен.

Мегисан, може ли снимки на състарените ви мебели?
Виж целия пост
# 213
7/8, в подписа ми ги има - кухня-хол (не е много по темата). Не знам доколко си личи цвета.
Виж целия пост
# 214
7/8, в подписа ми ги има - кухня-хол (не е много по темата). Не знам доколко си личи цвета.

Мерси, ще разгледам  Hug
Виж целия пост
# 215
В предишният апартамент си бяхме сложили плъзгаща врата. Ами не ми харесва, нито ми е удобна, въпреки че с един пръст я отваряхме. Сега сме я прибрали в мазата и нямаме намерение да я слагаме. За гардероб е по-практично според мен.

И аз така. Ползвах за кратко гардероб с плъзгащи врати - ами отварях едната страна, сещах се, че това което търся е точно в другия край, и размятах едни врати...
А обикновените - отварям всички и си действам:)

Ако пространството е прекалено малко - тогава е компромисен вариант (за мен Simple Smile
Виж целия пост
# 216
Здравейте, момичета!
От доста време следя темата, събирам идеи от вас и се радвам на готовите спални Simple Smile. Дойде и моя ред да си покажа почти завършената спалня:
http://bibsy.snimka.bg/other/apartament.629142.28572365 от тук нататък.
Снимките не са с добро качество, а и не можах да снимам леглото, стената зад него и тавана над него. Мисля, че напред в албума ми има няколко снимки.
Действително цветовете на мебелите са бяло с лек релеф, а кафявото е с леки нюанси на сиво и розово като тапетите.
Стигнах до пердетата и завесите на този етап и моля за съвет от ваша страна. Идеята ми е прозрачно перде и плътна завеса. Завесата да е в сиво, а тънкото перде най-вероятно ще е бяло или сиво с цвят пепел от рози. Не съм разглеждала все още из магазините, но мисля че ще намеря това, което си представям. Simple Smile Проблемът ми е относно корниза. Как да бъде закачено пердето? Ако е на релса, закрепена на тавана, няма ли да стои грозно предвид че имам декоративен корниз между тавана и стените? Другото, което си мислех, е да залепя от розовия тапет и над прозореца/ трябва да купувам обаче нова ролка.../ и да сложа метален корниз в сиво като крачетата на мебелите с някаква декорация накрая.
Бих се радвала на всякакви идеи и предложения от ваша страна!
Виж целия пост
# 217
Здравейте, момичета!
От доста време следя темата, събирам идеи от вас и се радвам на готовите спални Simple Smile. Дойде и моя ред да си покажа почти завършената спалня:
http://bibsy.snimka.bg/other/apartament.629142.28572365 от тук нататък.
Снимките не са с добро качество, а и не можах да снимам леглото, стената зад него и тавана над него. Мисля, че напред в албума ми има няколко снимки.
Действително цветовете на мебелите са бяло с лек релеф, а кафявото е с леки нюанси на сиво и розово като тапетите.
Стигнах до пердетата и завесите на този етап и моля за съвет от ваша страна. Идеята ми е прозрачно перде и плътна завеса. Завесата да е в сиво, а тънкото перде най-вероятно ще е бяло или сиво с цвят пепел от рози. Не съм разглеждала все още из магазините, но мисля че ще намеря това, което си представям. Simple Smile Проблемът ми е относно корниза. Как да бъде закачено пердето? Ако е на релса, закрепена на тавана, няма ли да стои грозно предвид че имам декоративен корниз между тавана и стените? Другото, което си мислех, е да залепя от розовия тапет и над прозореца/ трябва да купувам обаче нова ролка.../ и да сложа метален корниз в сиво като крачетата на мебелите с някаква декорация накрая.
Бих се радвала на всякакви идеи и предложения от ваша страна!
Според мен с метален корниз ще стане супер дори и без тапет, само не знам в ъгъла как ще се получи заради голямата близост на вратата и прозореца.
Виж целия пост
# 218
Ще се получи идеално като си сложи ъглов корниз, бил той със закрепване на стената или на тавана. Мисля, че ще е по-добре на стената да се монтира... Simple Smile
Виж целия пост
# 219
Ще се получи идеално като си сложи ъглов корниз, бил той със закрепване на стената или на тавана. Мисля, че ще е по-добре на стената да се монтира... Simple Smile
Peace и аз за това си мислех, но не знам продават ли ъглови - всъщност не може да няма.
Виж целия пост
# 220
Виждала съм ъглови свръзки за корниз, но само ПВЦ. В момента и аз съм на вълна пердета Simple Smile
Виж целия пост
# 221
Е, то с ПВЦ ще е грозновато. ПВЦ-то ги монтират скрито и става добре.
Аз наскоро купих от Бриколаж на промоция за спалнята метален - 2 метра за скромната цена от 29 лева, заедно със всички чаркалъци към него - кукички, крепежи, накрайници. И е много хубав. Същият като този, който взех за 130 лв. преди 2 години, но тогава купувах всичко по отделно. За пердета и аз ще мисля. С майка купувахме едни сини завески преди време, но нещо не ми допадна как стоят, та ще ги пенсионирам на вилата, а за апартамента ще купя други. Стаята ми е бананена и нещо не пасват, иначе на жълтият ми хол седят супер, но пък там нямам нужда от завеси Simple Smile
Виж целия пост
# 222
Виждала съм ъглови свръзки за корниз, но само ПВЦ. В момента и аз съм на вълна пердета Simple Smile

Не, не... имах в предвид  метален,който се слага на стената. Със сигурност има ъглови...може да ги няма по масовите строителни хипермаркети, но съм виждала, уви сега не мога да се сетя къде точно.

Също така, ако цените на ъгловите не са посилни може просто два прави да се разположат под прав ъгъл и пак ще е ОК.

Трети вариант е да си поиграят още малко с тези стиропорените первази, които имат вече залепени между стените и тавана. Вкъщи предварително там където бях планирала пердете ги изтеглихме 15 см по-напред и по този начин крият пластмасовия корниз монтиран на тавана.

Най-гадното в настоящата ситуация е посоката на отваряне на вратата....кой малоумен строител направи тая простотия?  ooooh!

Няма ли начин да обърнете по някакъв начин посоката на отваряне? Изобщо не е ли кофти така?
Виж целия пост
# 223
Ето я и нашата спалня Simple Smile

http://prikachi.com/images/76/5330076c.jpg
Виж целия пост
# 224
 Tanishte, много сладурско!  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия