Три свещички греят, а ЯНУАРЧЕТА се смеят

  • 33 842
  • 744
# 405
Добро утро  Wink

Аз още съм на домашно лечение. Няма ли да му се види края на това боледуване, че ми изпи сосеца... Вики вече е по-добре, което пък значи, че иска да дивее и играе, а няма компания.. Аз едва се примъквам от ста в стая  Crazy Няколко вечери спах сама в стая. Ако бяях и добре да мога да се насладя на това никой да не ме рита и ръга по цяла нощ....  Laughing А и там е топличко, защото стаята е малка и бързо се топли. Еххх рай, само да е здрав човек  Mr. Green

Пазарувате ли?  Mr. Green Аз приключих с тази част към момента  Wink Таис, колко чифта обувки имаш?  Grinning Хайде приятно скиорстване, не звучи като да ти е зле  Mr. Green
Виж целия пост
# 406
Добрютру!!!
Кокос, ти добре почна новата работа - да оздравяваш, ей
Ели, ние трябва да топлим 3 етажа по 200квадрата (свекърите грандомани били навремето Mr. Green) и 120 кв сервиз, та ще е огромна инвестиция с горелка, обясни мъжО. Мислехме и газ, но и така ще е адски скъпо. Термопомпата е скъпо да се монтира, после се изплащата, защото разхода е само за тока, който върти помпата...Не ща да си представям какви ще са и сметките за ток този месец...
Аз дрехи от нета не пазарувам. Колкото пъти съм го направила, толкова съм и съжалила - я размер не улучен, я модела пълен боклук на живо. Та око да види, ръка да пипне. Нещо покупките на дрехи не ме влекат напоследък. Но можете ли да си представите. Тази сутрин преди работа ходих барабар с бабите до Лидъл, за да си купя Ей психясала работа...и за разсади почнах да мисля. Наречен ме зовееееее
Таис, ни Тъ мисля тогава, завиждам ти Crossing Arms
Виж целия пост
# 407
Дони, тази къща е колкото нашия вход с 9 апартамента.Кой я чисти бе жена Shocked Много ти хубави лИбовните форми-аз обаче никъде не мърдам и без това сигурно любимият отново няма да е тук Rolling Eyes
Кокос-гадна работа ooooh!бързо оздравяваване.

Виж целия пост
# 408
Ели, я и аз да питам за тая горелка, че не разбрах нещо.. това чудо може ли да се приложи в апартамент? Или е подходящо само за къщи? И ако може - можеш ли да пуснеш някаква снимка да го видя как изглежда или пък (може би по-добрият вариант) да кажеш как се нарича цялата система - предполагам, че има някакво специфично име  newsm78. Тенк ю!   bouquet

Кокоске, хайде бе, съживявай се вече  Wink  Hug
Виж целия пост
# 409
Дони, ние сме с термопомпа.   Peace Топлим 2 етажа по 65 кв. Мога да дам конкретно инфо за сметка за ток, за цена на помпата, за цана на сондаж, за абсолютно всичко. Още един повод, вече и съвсем практичен, за да ме посетите семейно. Съседът също си сложи термопомпа, но с по-голяма мощност. Та и от там може да се вземе инфо колко плаща, каква площ топли и да имате реална база за преценка кое ще е най-удачното за вас.

В интерес на истината преди 5 години, когато избирахме начин за отопление решихме да обиколим селото и да питаме в някой новопосторени къщи как се топлят, за да преценим какво да изберем. Тогава се оказа, че газифицирането е химера в неясно бъдеще и не вариантите намаляха.  Mr. Green И така с питане по непознати разбрахме, че термопомпата е за нас. Другият и плюс е, че водата, която така или иначе изпомпва може да се ползва за поливане на зелени площи и градина и не я плащаш на ВиК.  Mr. Green

Ели, може ли малко подробности за горелката от към практичната й страна? Колко ви излиза месечният разход за отопление на 90кв, както и в Разлог на 180-те? Вероятно с нея затоляте и водата си в бойлера, т.е в този разход влиза и разходът за топла вода? Защото при нас е така. Владо твърди, че ги бил проучил тези горелки, ама аз да питам. Друго си е по женски да го обсъдим.  Mr. Green
Виж целия пост
# 410
Хорааа, имаме мишка! Като в Том и Джери сме. Някакви лабиринти в хляба, малки зъбки в зеленчуците и тн. Цяла сутрин чистя. Мушнах едно антимишково приспособление в контакта, ама не бачка явно. Приемам съвети за хуманно разкарване на мишока.

И на всичкото отгоре, тъкмо едвам се измъкнах тая сутрин от леглото и оправих Анджи за градина и като я оставям и си викаме чао, нашта си отвори устата и избълва закуската Laughing Не стига, че ми я върнаха, ми и и повърнато чистих #Cussing out

Дони, честити любовни формички! Ще се вихрят мъфини!

Айде, хубав ви ден!!!
Виж целия пост
# 411
И някой все още твърди, че сме форум за бременност, раждане и отглеждане на децата, да бе да  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, глеЙ кво става - коли, горелки, секси мъже, сега и мишки  Joy Joy Joy

Радостче, не знам какво да ти кажа, аз бих действала с капана, ама май не е много хуманно. дано прогоните нашественика бързо.

Дони, чудни форми, как да не му се допече на човек  Wink

Сис, Ланг, сега на въпроса - току що звъннах на мъжа ми - предавам ви директно в ефир какво ми каза за нашето отопление, т.е на апартамента: 1 кг. пелети е 5,1 kW май отопление, това го кажете на мъжете си, щото и аз нещо не го схванах. По-практично, по женски - когато навън е било -5 градуса, а вътре настоено на +24 - горим по 15 кг. пелети на ден. Когато е -20 навън, вътре отново +24 - горим по 30кг. някъде, като разбира се това не са абсолютни, а относителни данни  Mr. Green. Цената на тона пелети е 300 лв. Та смятайте, ако нещо сте разбрали. Ще питам и татко за къщата как стои въпроса за разхода.

Сиска, парното си ни е парно, правихме го лятото, т.е фирма ни го прави, като всяко друго. Просто към него се монтира въпросната пелетна горелка, така се казва, и тя вече само си пали, дозира и пр. Нашата е от една фирма, която няма сайт в нета, но знам, че и Ерато предлагат такива. На вид не е нещо особено, голямо и пр, но нямам снимка да покажа, просто отпред на вратата все едно е монтирата горелката. Нашето е на полуетажа, както и бойлера, който също е вързан към него,  така че в къщи изобщо нямаме мръсотия от парното.

Виж целия пост
# 412
И някой все още твърди, че сме форум за бременност, раждане и отглеждане на децата, да бе да  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, глеЙ кво става - коли, горелки, секси мъже, сега и мишки  Joy Joy Joy

Чистата истина. Един познат разправяше, че търсил някакво инфо за колата в Гугъл и първия сайт, който му излязал бил Мамата Joy Joy Joy

Ели, горе долу като с котле на въглища ви излиза, но по-чисто. Така го разбирам аз. И нашите бойлери са с водна риза...
Ланг, ейго и пред свидетели обещавам, че малко да се затопли и ви идваме на гости. Аз за разлика от мъж ми обичам да имам доста оферти и да преценя. Той по мъжки се хваща за първата, която му попадане. И едни наши клиенти се занимават с това, та ще има избиране. Laughing
Ради, тръпки ме побиха, преди 4 години беше вляза една - голям зор, докато я хванем...Мартин я удави Rolling Eyes Не е хуманно, но изпитвам ужас към такива животни Rolling Eyes

Днес имах приятна изненада в обедната почивка - брат ми бил по работа в София и излезнахме да хапнем Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Ами не знам дали е като с въглища, само да добавя, че от октомври, от както пускаме парното, до сега, сме изгорили 1,600 тона пелети. Преди се топлехме с климатик и конвекторите на Теси, но едно, че никога не може да стане така равномерно топло, както при парното, второ, че сметките ни за ток бяха космически от 250-300 лв., че и повече. Но ние решихме за пелетите, не само с оглед на минималното занимаване, чистене и пр., а и с оглед на това, че от отпадъчния материал при производството, с което мъжът ми се занимава, може да се правят пелети, с една дума да ни излиза съвсем евтино, та на лято ще затворим цикъла, както се казва.
Виж целия пост
# 414
Ами не знам дали е като с въглища, само да добавя, че от октомври, от както пускаме парното, до сега, сме изгорили 1,600 тона пелети. Преди се топлехме с климатик и конвекторите на Теси, но едно, че никога не може да стане така равномерно топло, както при парното, второ, че сметките ни за ток бяха космически от 250-300 лв., че и повече. Но ние решихме за пелетите, не само с оглед на минималното занимаване, чистене и пр., а и с оглед на това, че от отпадъчния материал при производството, с което мъжът ми се занимава, може да се правят пелети, с една дума да ни излиза съвсем евтино, та на лято ще затворим цикъла, както се казва.
Ти с това трябваше да започнеш hahaha Понеже ми обясниха, че тук специално тези дето монтират инсталацията те задължават да купуваш пелетите от техни хора и тн. На вас определено това ви е най-оптималния вариант Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Ели, а колко ток плащате сега...щото като сметнеп 2 тона пелети = 600лв и като ги разхвърляш на 5 зимни месеца по 120лв и 120лв за ток, ми ние толкова плащаме ток...т.е. с два климатика и радиатор 204лв за декември...апартамента е 100квадрата, но хола не го ползваме, понеже ни е отдлено от кухнята...
Виж целия пост
# 416
Радостчо, хващали сме мишка в  капан с примамка шоколад, опитай! После я пуснахме на свобода.

Ивайла беше три дни на детска градина за по 2 часа, заедно с мен. На третия й потече носа. Започна с хрема, температура, кашлица. Кашлицата се влоши и днес лекарката каза, че има спазъм. Сега отивам да взема едно устройство, чрез което се вдишва аерозола. За капак, мъжо замина в командировка... Туй то.  Rolling Eyes

Ние сме с парно. 21-22 градуса.

Дони, много са хубави формичките!  Peace
Виж целия пост
# 417
Ягодке, бързо да се оправя Ивка Hug

Ей сега поръчах от Амазона един капан и утре до обед ще е тук Grinning

Харесах си и почивка. Едни приятели с момиченце на две годинки ще са там по същото време и ни го предложиха. Звучи доста добре- детски клуб, детски басейн, много готин плаж с плитко море, има и забавачница за бебета Laughing На Ибиза, но не купонджийската част, а северната, по тихата. Сега чакам Мишо да се върне и да си каже мъжката дума Laughing Heart Eyes

А, и забравих да разправя за танците. Ходихме оня ден, студиото на третия етаж, без асансъор, без място за колички (май много съм се разглезила тук), не носели отговорност ако я оставя на партера. А аз само като си представих, че някой може да ми я вземе и сълзи щяха да ми текнат Laughing Закъде съм без двойната количка! Както и да е, качихме се трите броя, но се оказа, че Анджито трябва да влезе сама вътре, майките чакат в едно салонче. И като ревна това дете, и Бела като я чу и тя ревна Laughing А аз се чудя кой да гушкам и успокоявам по напред. И си тръгнахме.  Разбрахме се в Събота пак да идем, тогава пускали родители вътре и ще опитаме пак.
Виж целия пост
# 418
Ха, това с мишките ми е толкова познато  ooooh!.
В АНглия, като се събудех сутрин в едната къща където живеехме /Чатам/ и като светнех лампата и ги виждах как бягаха да се крият  hahaha. Сега ми е смешно, ама тогава  #Crazy. Това е проблем на UK - много мишки и то домашни. Дано успеете да я хванете с капан, че ужас бррррр, с малки деца и мишка наоколо  ooooh!. После най-добре да се убие според мен, че не се знае кога ще полази пак всичко в къщи  Sick. Изобщо не изпитвам никаква хуманност, когато става въпрос за моето здраве  Peace. Вярвай ми, ако си наблизо ще дойда и ще я фрасна. Друг сигурен метод - женска котка - действа безотказно, но е за дългосрочно у вас  Mr. Green.

За мама-та легенди се носят, всеки ден разправям по нещо на колегите /сигурно съм им досадна вече, ама не щат да ми кажат  Mr. Green/.
Виж целия пост
# 419
Ха, това с мишките ми е толкова познато  ooooh!.
 Вярвай ми, ако си наблизо ще дойда и ще я фрасна.

 Ели, много си мила! Хубаво е да знаеш, че има някой който би дошъл да ти фрасне мишката, ако се налага Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия