Фотография - 69та тема

  • 41 835
  • 740
# 675
И аз много се бях запалила по 5 д, че една приятелка е в щатите и си идваше и уж изгодно много.....аз пък винаги разпознавам фф кадруте, е почти де....някак си са по...как да се изразя най - правилно....едни такива чисти, големи....ох не ми идват сега думите. Но се отказах, защото 7Д- то ми е ново, по- бързо, не съм му достигнала капацитетите и 5д поостаря. Може би някое ново ФФ- мче след 1 година  Crazy Crazy Crazy

И за всички, които пожелаха големите очи от близо Laughing Laughing Laughing


Cat by Abrasheva, on Flickr
Виж целия пост
# 676
Явно имате сензори, от които аз съм лишена.
Сподлеям личен опит със сурови кадри.

Направо ми е смешно какво сравнявам - 400д с 100мм 2.8 или 50мм 1.4
и 5д марк2 с 50мм на 1.2 hahaha Joy

5д и 50мм 1.2


Emi by malena.milen, on Flickr

Emi & Sophie by malena.milen, on Flickr

IMG_7715 by malena.milen, on Flickr
Spiderman by malena.milen, on Flickr

тази е 5Д с 100мм 2.8

Еми и Малена by malena.milen, on Flickr


и 400Д от същия ми период:
malena.milen, on Flickr
47/93 by malena.milen, on Flickr
53/93♥♥♥ by malena.milen, on Flickr

IMG_4709 by malena.milen, on Flickr
Виж целия пост
# 677
... но камери не мога да различа все още.
И аз така, ама може и нарочно да го правя.  Mr. Green
Виж целия пост
# 678
Ray, на мен много ми харесват, романтични и топли са...

Аз имам Сигма 17-35mm и за жалост е за ремонт, а от сервиза на Сигма ни отговориха, че ако вземат обектива, ще  го задържат поне 3 месеца.  Crazy Бях питала в другата тема за друг сервиз, но никой не ми отговори.  Rolling Eyes

ама как 3 месеца Shocked подобна информация сериозно ми фрустрира мераците към сигма... да взема да се напъна за канонче пак... натам май вървят нещата  Thinking

ленс флеър значи, ето, ПАК научих нещо ново  Hug





Виж целия пост
# 679
За разлика и аз не мога да открия...но аз съм и слаб фотограф де...в крайна сметка целта ми е само читав семеен албум...
Но предвид колко момичета снимат професионално ми се ще да чуя мнения тук. Нещото, което най няма да прежаля в 5д спрямо 7Д са фокусните точки си мисля, но нека се включи някой, който снима с такъв... Hug
Виж целия пост
# 680
Ъъъ, малко да се включа с Никонски неща  за който още не е разбрал Mr. Green

36.3-Megapixel Nikon D800  - от пресцентъра на Никон.
Виж целия пост
# 681
Госпожичка Клавèл , супер неприятно това с харда. Дано да се оправи!

Моята 6-та седмица от 52. Трябваше да снимам спукани от студа тръби и протекли бойлери и наводнена техника на вилата - пълен погром  ooooh! но предпочетох да щракна детето на бързо макар, че хич не ми беше до снимки Confused
  

6/52 von diana/kraleva auf Flickr
Виж целия пост
# 682
Ъъъ, малко да се включа с Никонски неща  за който още не е разбрал Mr. Green

36.3-Megapixel Nikon D800  - от пресцентъра на Никон.

Pre-order $2,999.95

http://www.bhphotovideo.com/c/product/842926-REG/Nikon_D800_D_80 … gital_Camera.html
Виж целия пост
# 683
Ееееее, айде от кога го чакам този д 800 Hug
Иначе за разликата в камерите, до сега не е имало случай да не мога да разпозная кадър направен   с Канон 5 де, този апарат има собствен почерк, кадрите се отличават от далече, харесват ми много;)за това и дълго си мислих дали да не сменя техниката за него, но реших да изкачкам въпросният д 800 да видим той какъв ще е Laughing
Виж целия пост
# 684
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 685
Да си кажа и аз за драмата 5д/7д, щото при мен определено беше голяма  Mr. Green Избрах 7д заради по- бързия АФ и фокусните точки, защото на 5д ми се сториха бая сбити в центъра, а аз изключително рядко прекадрирам и още по- рядко кропя. Кадрирането го намирам за извънредно важно и считам за задължително да се случва в момента на заснемане, а не при постпроцеса. Та по- бавния АФ в комбинация с тези недомислени фокусни точки, сблъскани в центъра ме отказаха от 5Д, а разликата от 1000лв само направи 7д още по- желан. Но ако можеше да има фокусните точки (само 9), разположени по начина, по който бяха на любимото ми 40Д - щеше да е най- добре Whistling. Вече година и половина и все още не мога да се отърся от спомена за онази любима горна дясна точна на 40д Crazy Heart Eyes
Виж целия пост
# 686
ние изкопахме вкъщи една пишеща машина от време оно...


the three dots... by Аlexandra, on Flickr

за 5Д или 7Д, преди време като реших да сменя тялото, помня, че погледнах първо Биляна, Муцуна и Рибата какви камери имат и тогава избрах тяло  Mr. Green
Виж целия пост
# 687

мисля, че след 6 бона за Д4, тези 3 бона изглеждат като пари за семки  Joy Стратегически го играят, не може да им се отрече...

нямам търпение да сменя с ФФ вече!


Untitled by {Helena}, on Flickr


Untitled by {Helena}, on Flickr

Биляна, снимките, които показваш са малко ябълки и портокали; тези с 400Д са на идеална светлина и условия, а тези с ФФ - тц.
Ще ти кажа аз как ги различавам - по бокето - това на 5Д е мазно и гладко  Mr. Green

Обаче със 7Д и 5Д съм забелязала, че не ги различавам много добре, което говори в полза на 7Д.
На мен ФФ ми хареса, защото или обективите ми нещо 'проглеждат' и стават по-остри, или камерата е по-остра, не разбирам, не ме и интересува, само знам какво искам  Crazy
Виж целия пост
# 688
Леле, само 3! Дали да не сменя системата за него  Grinning Шегувам се, естествено, не ми стиска в момента, но имайте едно наум, че ще ви се прииска и по някоя нова видео карта + няколко стика РАМ + екстра сторидж (той поне евтин), ако имате място на дъното, защото 36+МП х 10-ина лейъра в ТИФФ ще превърнат доста десктопи/лаптопи в трактори ...
Но звучи добре това Д800, спор няма!

За кое 5Д говорите, дами? Според мен за Мк2, защото Мк 1 е прекалено старо морално, но пък според моето "скромно" мнение прави по-хубави портрети от Мк2 (липсва хипер детайлът на МК2 и ти пести ретуш)

Еди, 40Д е прекрасно тяло и Муцуна е права - чудно лесно за работа. Като минах на Мк1 усещането беше, че съм се върнала 10 год назад, въпреки ФФ и красивите файлове (но за всичко различно от портрети Мк2 е много, много по-добра). Мк2 е много изкусителна, но пък моят бюджет беше за Мк2 или Мк1 + Л обективи... изборът беше лесен!
ПС АХГФ беб пише с мен - 7Д много ме блазнеше заради АФ и видео, но пък кропка, угодия няма
Виж целия пост
# 689
Тъкмо и аз досега четох за Д800.. Много добре звучи, но тези 36 мб ще ми затруднят доста компютърчето при обработката на кадрите.  В същото време Никон Д4, дето е двойно по-скъп, са го направили „едва” 16 мб. Не мога да им схвана логиката на моделите. Нещо посредата щеше да е перфектно. 

Бингъл, голяма новина! Много се радвам за вас! Тези дни като правих семейните снимки си размишлявах дали това ще сме цялата фамилия или да действам нататък със следващия модел.., но така и не се реших на някакви действия в тази насока..  Wink

Доста трудни се оказаха тези общи снимки, най-вече с фокусирането. Не знам как успяват девойките тук толкова кристални селфове да си направят. Следващия път ще викам някой на помощ, че не си е работа така.


Kalina by Dess_ie, on Flickr
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия