Хламидия - тема 2!

  • 94 553
  • 779
# 285
 А достатъчно ли е да се изследва само IgA elisa за диагностициране?
Виж целия пост
# 286
не е достатъчно, трябва и ИгГ да се изследва задължително за стара инфекция
Виж целия пост
# 287
така четох много неща в интернет през последните 2 седмици.... форуми и други сайтове, дори четох и неща на английски, ами станах още по-объркана отколкото бях... Sad

кръвния тест, които резултати споменах по-горе го направих на 14-тия ден след евентуалното заразяване....IGg е "-" значи отхвърляме стара инфекция(доколкото разбрах няма друго изследване, което открива старите инфекции), Iga е също "-" -няма нова инфекция... така това ясно

да предположим, че съм от онези 15-20% при които кръвният тест не открива хламидия... добре ще направя изследване със секрет, който се взима от шийката на матката или там откъдето и да е(този тест открива нова инфекция до 30-тия ден след заразяването) ще мога да отида след 30-ти септември, защото до 2-3 дни ще ми дойде най-вероятно Sad (тоест ще са минали повече от 30 дни от "заразяването") и теста явно пак ще е "-"....няма никаква логика в тея неща... какво да направя да повторя кръвния тест пак след известно време?? (ако нещо не съм разбрала както трябва моля изяснете ми)

възможно ли е първият тест, който съм направила да не показва истината, защото е бил само след 14 дни??


тези тестове ли се водят ELISA... в един сайт четох, че ELISA тестовете са изпитано най-добрите за хламидия.... а някъде на друго място в същия сайт пишеше, че кръвните тестове за откриване на такъв вид инфекция напълно е отхвърлен преди доста години (обикновено се правил само от студенти за обучение)


и ето има вероятност да имам такава инфекция, изследвам се( не като повечето да не се изследват 5-6 години защото не предполагат че може да го имат), но пак не знам имам ли нямам ли какво става, явно хора като мен(без пари, не че в случая парите имат значение) в България... трудно оцеляват... в крайна сметка точно когато НЗОК ми трябва... ми не правим  такива изследвания

Виж целия пост
# 288
Desire, ти голяма дума каза - че хората без пари в България трудно оцеляват - че то в България и хората с пари трудно оцеляват. Иначе съм впечатлена как се плъзгаш по меката лайсна на традиционните в България и unreliable тестове, а не искаш за прочетеш за теста, който би ти хванал всякаква хламидиална инфекция. newsm78 newsm78 newsm78.
Виж целия пост
# 289
Desire, ти голяма дума каза - че хората без пари в България трудно оцеляват - че то в България и хората с пари трудно оцеляват. Иначе съм впечатлена как се плъзгаш по меката лайсна на традиционните в България и unreliable тестове, а не искаш за прочетеш за теста, който би ти хванал всякаква хламидиална инфекция. newsm78 newsm78 newsm78.

ми Хламидия Трахоматис нали е тази която се предава по полов път и има толкова тежки последици... другите не ме интересуват в момента... и имам възможност да правя тестове само в България... Wink Sharky* ако имате знания защо не помагате.... в момента не се интересувам от видовете тестове и експериментални гупости интересувам се от самата инфекция Хламидия Трахоматис след колко време например се появява в кръвта и там другите неща които съм описала
Виж целия пост
# 290
desire_21
В случая ти търсиш свежа инфекция - най- удачно е да направиш ДНК тест / ЦСекрет/- ако скоро си заразена - трябва да се открият живи бактерии.

Иг.-те са антитела - те се появяват след поне 20-30 дни след заразяване с Хламидия Трахоматис

В кръвта - първо се активира  Иг.А / средно 10-15 дни след заразяване , бързо се повиша/  
след това Иг.Г /активира се след 25-30 ден, като бавно и постепенно се повишава/
Виж целия пост
# 291
desire_21
В случая ти търсиш свежа инфекция - най- удачно е да направиш ДНК тест / ЦСекрет/- ако скоро си заразена - трябва да се открият живи бактерии.

Иг.-те са антитела - те се появяват след поне 20-30 дни след заразяване с Хламидия Трахоматис

В кръвта - първо се активира  Иг.А / средно 10-15 дни след заразяване , бързо се повиша/   
след това Иг.Г /активира се след 25-30 ден, като бавно и постепенно се повишава/


мерси много denis_d   

добре ще си направя ДНК тест + микробиология за други неща и ще повторя кръвния тест след седмица-2(една приятелка е намерила къде се правят безплатно), че да съм напълно спокойна

при мъжете как стоят нещата(може ли да се открие Хламидия Трахоматис(на 9-ти, 10-ти ден, доколкото разбирам може само със секрет и урина, пак за кръвта не е сигурно)..и ако теста(секрет и урина)  се направи след 3-4 дневена почивка от антибиотици теста не е ли "лъжлив" или 3-4 дена са дост. да се изчисти организма
Виж целия пост
# 292
desire_21
В случая ти търсиш свежа инфекция - най- удачно е да направиш ДНК тест / ЦСекрет/- ако скоро си заразена - трябва да се открият живи бактерии.

Иг.-те са антитела - те се появяват след поне 20-30 дни след заразяване с Хламидия Трахоматис

В кръвта - първо се активира  Иг.А / средно 10-15 дни след заразяване , бързо се повиша/   
след това Иг.Г /активира се след 25-30 ден, като бавно и постепенно се повишава/


мерси много denis_d   

добре ще си направя ДНК тест + микробиология за други неща и ще повторя кръвния тест след седмица-2(една приятелка е намерила къде се правят безплатно), че да съм напълно спокойна

при мъжете как стоят нещата(може ли да се открие Хламидия Трахоматис(на 9-ти, 10-ти ден, доколкото разбирам може само със секрет и урина, пак за кръвта не е сигурно)..и ако теста(секрет и урина)  се направи след 3-4 дневена почивка от антибиотици теста не е ли "лъжлив" или 3-4 дена са дост. да се изчисти организма


Ако ДНК теста е (+) няма нужда да пускаш кръвен тест
За мъжа - ако твоя тест е (+) - няма нужда да пуска той никакъв тест - лекувате се и двамата с АБ назначен от лекар

Ако ДНК теста е (-) - нямаш Хламидия. Ако все пак искаш да направиш и кръвен тест - направи го след поне 30-40 дни /Иг.А и Иг.Г/

При мъжете се процедира по същия начин - уретрален секрет/за откриване на свежа инфекция/ и  Иг.А и Иг.Г /ако са минали повече дни от предполагаемо заразяване/

Контрола се пуска 40 дни след приема на АБ
По време на лечението с АБ - никакъв секс - има опасност от реинфекция / мутация на щама и повторно заразяване - а това ще изисква по-силен АБ/
Виж целия пост
# 293
здравейте момичета аз съм нова във форума.вчера си взех резултатите от микробиологията за хламидия и излезе +.иг.г-1:32-гранични стойности, иг.а-1:64 +/положително/
някой може ли да ми каже от тези резултати може ли да се разбере дали скоро съм се заразила.
най - гадното ,че тъкмо утре щях да почвам стимулацията за инвитро, а сега всичко се провали. Cry Cry
Виж целия пост
# 294
здравейте момичета аз съм нова във форума.вчера си взех резултатите от микробиологията за хламидия и излезе +.иг.г-1:32-гранични стойности, иг.а-1:64 +/положително/
някой може ли да ми каже от тези резултати може ли да се разбере дали скоро съм се заразила.
най - гадното ,че тъкмо утре щях да почвам стимулацията за инвитро, а сега всичко се провали. Cry Cry
Ами не бих казала, че това е най-гадното......по-добре ли щеше да ти е неуспешно ин-витрото заради хламидиите....а може би и те са причината да си стигнала до ин-витро...
Сега да се лекувате и двамата и през това време секс само със презерватив, за да не стане реинфекция Peace
Виж целия пост
# 295
Момичета влизам и аз да се оплача.След като кръвните ми тестове излязоха положителни (за стара активирана)инфекция,а на ДНК всичко беше отрицателно ,ние с док стигнахме до решение да правим лапароскопия-да огледа нещата,да взима материал за изследване и да решим какво и как да лекувам.Ходих за лапарото в петък ,всичко добре ама в събота като се видях вече с него се оказа че няма никакъв достъп през корема за лапароскопа от сраствания.Направил е само хистероскопия и е затапил тръбите -сега следва да правя биопсия,направо ще полудея.Ето това е от мен,оплаках се Cry
Виж целия пост
# 296
здравейте момичета аз съм нова във форума.вчера си взех резултатите от микробиологията за хламидия и излезе +.иг.г-1:32-гранични стойности, иг.а-1:64 +/положително/
някой може ли да ми каже от тези резултати може ли да се разбере дали скоро съм се заразила.
най - гадното ,че тъкмо утре щях да почвам стимулацията за инвитро, а сега всичко се провали. Cry Cry
Заразила си се преди около месец
Виж целия пост
# 297
Момичета,идвайте на помощ.Готови са изследванията,ама положението не е розово никак.Нямам стойности понеже по тел. казаха резултата.ИгМ(+)   ,ИгГ(+)  ,ИгА(-)            ,разбрах,че имам в момента инфекция.Но ме интересува по-подробно какво означава всичко това. Hug 
Виж целия пост
# 298
звезда
 Има няколко варианта:
- да си се излекувала преди години и тогава Иг.А, ИгМ и Иг.Г ще са (-)
- да не си се излекувала Иг.Г и ИгМ висок (+) Иг.А (-)
- да си се излекувала, но отново да си се заразила   Иг.А (+)  ИгМ (+)и Иг.Г (+)
 

С една дума имаш стара неизлекувана инфекция от много време и сега ще трябва да пиете антибиотици 45 дни със съпруга ти и секс само с презерватив и след това отново контрола. лошото е че ИгГ спада бавно и може да се наложи още една серия от антибиотици след това. При  теб има ли проблем със тръбите, защото често хламидията прави такива поражения.

не се притеснявай, лекува се, но иска време
 
Виж целия пост
# 299
Момичета,идвайте на помощ.Готови са изследванията,ама положението не е розово никак.Нямам стойности понеже по тел. казаха резултата.ИгМ(+)   ,ИгГ(+)  ,ИгА(-)            ,разбрах,че имам в момента инфекция.Но ме интересува по-подробно какво означава всичко това. Hug 
Божеее, и ти ли ooooh! ooooh! ooooh!
Започвайте антибиотици и двамата- най-добре комбинация от азитрокс(азатрил или азитромицин) и вибрамицин...
Пийте ги около 20 дни, след това 40 дни почивка и след това контрола......
Ето тук, точка 4.2 има схема на лечение:
http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?topic=242395.0

Шайни, съжалявам за срастванията, за съжаление това е резултата от хламидиите....
не разбрах само каква е била идеята на лапарото- Стаменов се съмнява, че се налага да пиеш антибиотици ли newsm78 newsm78 newsm78 А тръбите хидросалпингс ли са имали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия