Хламидия - тема 2!

  • 94 553
  • 779
# 300
Тръбите ми са проходими,нагънати (евентуално от срастванията отвън)но проходими.Той иска да вземе директно материал за вътреклетъчна инфекция,защото серологията в много случай обърква само.Имало много бактерии чийто антигени/антитела давали подобна серология.Освен това искаше да види до къде има засягане.Запуши тръбите за да изолира временно пък и според мен(не сме обсъждали) да предотврати извънматочна ако изобщо може да се случи по естествен път.Имам час за средата на октомври и ще видим кога ще прави биопсия и да започвам да се лекувам че побелях вече.Успех на вас... Hug
Виж целия пост
# 301
Ми да,и аз.Това съмнение си ме глождеше отдавна,ама сега си сърбам попарата.Имала съм доста сериозна инфекция преди 13-14 години(нямам сериозни спомени точно какво беше,имаше лечение)Тогава въобще не съм и предполагала за какво става дума,а и какви могат да са последствията.Но на този етап това все си ме глождеше и исках да разбера това ли е причината за запушените ми тръби.И днес док ми каза да взема ВИБРАМИЦИН,но после реши да е ZMAX,еднократно се приема с действие 10 дни(само за мен,за мъжа ми нищо).Секс с презерватив до опита!!!После ще направя контрола и ще видим.Ако някой има  подобен проблем като моя да сподели моля.
Виж целия пост
# 302
Звездичке, и мъжа ти трябва да пие АБ, иначе кел файда, че ти ще пиеш....
АБ се пият мин 15 дни, за 10 дни се съмнявам да се излекувате, най-добре комбинация от 2 различни АБ. И като ги излекуваш, да си провериш тръбите за хидросалпингс. Peace
Виж целия пост
# 303
Не знам дали е редно да се меся,но не винаги е нужно токова дълго и продължително пиене на АБ.Преди втотия ми опит имах отново хламидия,вече не помня каква и ми назначиха Вибрамицин за 10 дни,аз на третия направих такива гъбички,че ми беше невъзможно и до тоалета да ида.Спрях АБ на 3 ден,за да чистя гъби и от тогава нищо не съм пила.Сега преди третия опит пак правихме изследвания и всичко си е Ок.
Виж целия пост
# 304
АБ винаги се пие със противогъбични препарати- това мисля, че е ясно за всички. Както и с пробиотици!
Виж целия пост
# 305
Знам,първия ден пих Микомакс 150
Виж целия пост
# 306
Здравейте, преди време си правих директен тест за хламидия с цервикален секрет. Излезна + Rolling Eyes...После ходих да си правя кръвен, излезна - Rolling Eyes. Сега не мога да разбера имам ли нямам ли...Четох, че директните тестове били флуоресциращи и резултата не бил достоверен. Поне едно момиче пише, че все и бил+, пили пили с нейния АБ, ивсе бил+. Накрая си пуснали кръвен и там нямало данни за инфекция...Сега какво да правя?
Виж целия пост
# 307
здравейте момичета аз днес бях да ми изпишат лечение.Докторката ми каза, че инфекцията ми е прясна. Изписа ми вибрамицин за 10 дни и сумамед .2 таблетки от сумамета ще ги пия тази вечер , а след 24 часа третото хапче.После от понеделник почвам вибрамицина за 10 дни.След това на 15.10.12 съм на ново изследване. Каза ми още да продължа да си пия примолут нора .
Виж целия пост
# 308
ferashe, защо на 15.10 си на изследване?!? Shocked
Ново изследване се прави минимум 40 дни след последното хапче антибиотик.
Виж целия пост
# 309
Ох,серозно се притесних сега  Whistling  ,ми така ми каза док,питах и за ММ,ама не.Мисля понеделник да звънна на д-р Теохарова да чуя и нейното мнение.Днес го изпих ZMAX-а.
Виж целия пост
# 310
Здравейте, преди време си правих директен тест за хламидия с цервикален секрет. Излезна + Rolling Eyes...После ходих да си правя кръвен, излезна - Rolling Eyes. Сега не мога да разбера имам ли нямам ли...Четох, че директните тестове били флуоресциращи и резултата не бил достоверен. Поне едно момиче пише, че все и бил+, пили пили с нейния АБ, ивсе бил+. Накрая си пуснали кръвен и там нямало данни за инфекция...Сега какво да правя?
ДНК тест /ЦСекрет/ ли си правила / който се изпраща в лаборатория/?
След колко време прави кръвните тестове? Дай да видим резултата
Виж целия пост
# 311
АБ винаги се пие със противогъбични препарати- това мисля, че е ясно за всички. Както и с пробиотици!

ПроБ може да се пие и след като приключи АБ лечение /дори това е по-добрия вариант/
Виж целия пост
# 312
Въпрос? Приемам,че хламидията е причина за запушването на тръбите,т.е тя се е развила и по-нагоре.Така,какви поражения може да има в/у матката.Чела съм,че се появавали някакви червеникави петна и бременност няма как да се получи.Трябва ли да се направи диагностична лапароскопия или теста за хламидия е достатъчен.
Виж целия пост
# 313
Въпрос? Приемам,че хламидията е причина за запушването на тръбите,т.е тя се е развила и по-нагоре.Така,какви поражения може да има в/у матката.Чела съм,че се появавали някакви червеникави петна и бременност няма как да се получи.Трябва ли да се направи диагностична лапароскопия или теста за хламидия е достатъчен.
Като начало трябва да се направи ЦС, след излекуването на хламидиите, да се види да няма хидросалпингс и да се прецени какво да се прави. За хистероскопия доктора трябва да прецени дали е необходима или не.
Виж целия пост
# 314
ferashe, защо на 15.10 си на изследване?!? Shocked
Ново изследване се прави минимум 40 дни след последното хапче антибиотик.

Ferashe, както ти е казала Сънчи, минимум 40 дни след спиране на АБ се прави контрола, в противен случай резултата може да ти е фалшиво положителен.......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия