"Нека през Новата година, само здрави и щастливи Юнчета да има!!! - 21

  • 37 907
  • 738
# 75
Момичета, я кажете какви са сроковете за подаване за детска градина/ясла? Че аз още не съм подала, но и изобщо не сме решили от кога искаме да ходи... Всяка детска градина с различни срокове ли е или как?
Виж целия пост
# 76
Привет и от мен,върнахме се от Пампорово,Наталиии знае за моите премеждия така че повече с деца на сняг НЕ.Пък и днес само един час ни отне измъкването от хотела защото там от снощи заваля сняг и слагахме и вериги.Останах с много лошо впечатление от местните.Гледаха ни от толкова високо и никой не се пробва да ни помогне,само един двама но не и от района.Както и да,след 6-7часово прибиране ме чака толкова пране че........

Миме,ти ще пускаш ли малкия на ясла? Аз за яслата не се притеснявам,защото няма да я пускам,нямам работа и това ме притеснява повече,че трудно ще си намеря.Но като слушам приятелки,всичко е с връзки,може адреса да ти е в "градината" и пак да не си приет,за жалост.
Виж целия пост
# 77
Танче, съжалявам че почивката ви не се е получила.  Hug Казах ти аз становището и на моя мъж по въпроса. Mr. Green
Радо, по принцип, мисля да го запиша, а ако има кой да го гледа да го отпиша в последствие. Не изгарям от желание да ходи на ясла, но ако няма начин.. Обаче тъкмо сега видях в сайта на общината условията на новото електронно записване и точковата система и вече не съм сигурна, че изобщо ще го вземат някъде около нас. ooooh! То за яслата не се притеснявам толкова, ама за градината догодина ще е същия хал и това вече ми е дерт. Confused А и "връзките" ми не са толкова стабилни, че да заобиколят новата система.  Twisted Evil Ще видим...
Виж целия пост
# 78
Ха Денито ти отново ме изненада,ние си тръгнахме без вериги ,направи ми впечатление,че навсякъде е отлично разчистено.Децата здрави ли са?
Следя с интерес темата за апарт- хотелите в Пампорово и видях,че все пак има  и доста неща ,които са ви харесали ,радвам се,че не сте останали само с лошо. Hug
Виж целия пост
# 79
Здравейте момичета!Чета ви аз ,ама нещо ме е тръшнала депресията и не ми се пише.С мъжо преди седмица се захванахме с 90 дневната диета/за първи път правя диета/ и ми е едно гладно.А с този глад и настроението ми се скапа....
За приспиването моето момче има странни навици  Laughing.При мен заспива като се гушне и ми пипа гърдите  Embarassed/ навик останал от кърменето/. През нощта като се събуди пак с пипане заспива.Свеки в редките случай когато и се налага да го приспива ,го чеше с клечка по ушенцето и така заспива.Мъжо го е приспивал само няколко пъти като го остави на спалнята да се набеснее и накрая да заспи от изтощение.За протокола спи на нашето легло,основно върху мен.
За игрите вкъщи - играем на балона се надува,замазала баба,варила баба кашичка,ритаме топка,редим кубчета и рингове.Като цяло сам почти не играе.
Диди в нашият град документи за детските заведения се приемат в текущата година в която трябва да тръгне детето.За ясла аз подадох молба в първият работен ден на януари в 8 без 15 сутринта.Молбата ни е с входящ номер 5 и е почти сигурно,че септември ще е на ясла.
Миме как са децата?Оздравяхте ли напълно.
Киди каката оправили се от скарлатината?
Аз исках да питам какви чайчета давате на малките?Аз чай давам само в попарата.Веднъж се пробвах да дам в чист вид и не му хареса.Чаят е от шипка.Иначе вода,айрян и прясно мляко пие с удоволствие.Дали мога да давам обикновени билкови или са малки още?
Виж целия пост
# 80
Мони, аз му правя от липов цвят. Сутрин му правя едно канче, до вечерта го изпива. Чист, без захар.
Виж целия пост
# 81
Трябва да разуча и аз как стоят нещата. А ако го запиша и се откажа после, всичко пак наново ли е после или си запазвам правото за когато реша (едва ли  Laughing)?
За приспиването - и Ивайло от 1 годишен заспива сам, но от известно време развалихме нещата за вечерното приспиване. Определено е въпрос на навик, но лошото е че трудно се гради, а лесно се разваля  Laughing Ей сега пак си заспа сам, но понякога като се разреве и знам, че тая вечер няма да я бъде и помагам и аз. Разглезихме го, защото на няколко пъти го взимахме при нас на спалнята и тримата заспивахме и той си го нави на пръстчето, а и взех и приказки да му чета преди заспиване и съвсем развалихме ритуала вечер. След приказката е абсурд да се измъкна от стаята, докато е буден:) Следобед си заспива сам, оставям го в кошарката и излизам, до 5 минути е заспал. Понякога ми е гузно, струва ми се че сякаш го зарязвам, но пък от друга страна сам заспива за няма и 5 минути, а с мен минават минимум 20 (държейки ръчичката). А като легнем тримата в леглото и той е най-щастливия на земята, чак със глас се смее от кеф и заспиваме без проблем, без излишни усилия.   Laughing После го местя по някое време в неговото легло.  И аз незнам за какво толкова се хабя да заспива сам, иска ми се да си го гушкам всяка вечер, но пък ще ми изиграе лоша шега и знам, че това трудно се отучва дори и на 5 годишна възраст. А и като дойде новото бебе, ще ни трябва доста голяма спалня за 4та  Mr. Green Най-големият ми страх е как ще се справям със съня на 2 деца, ама живот и здрае ще видим...
Чайче и аз давам най-вече с попарка, много рядко се е случвало да иска да пие. Чайчето, което слагам е от мащерка най-често, като съм слагала и мента. Ще пробвам и липа  Peace На мен притеснението ми е млякото. Откакто го отбих, все ми се струва, че не яде и пие достатъчно млечни. АМ не харесва въобще, ползвам го за сметана за кафето. Най-много да пробутам някъде 1 лъжичка от него. Сутрин яде сиренце с попарката (или каквото е там зърнено, редуваме доста видове), понякога и вечер яде ако има нарязано сирене или кашкавал. Много обича сирене-и краве и козе. Яде и по 1/2-1 кофичка кисело мляко дневно, обожава го и винаги сме заредени с по 2 кофички минимум. Прясно мляко нямаме навика да поддържаме постоянно вкъщи, а и като му давам не му се кефи особено, опита го на година и половина, за да не получи алергия уж. Какво мислите, дали да му предлагам по-често прясно например?  Thinking
Виж целия пост
# 82
Мама Мони, и аз давам чай от липов цвят без захар и го харесва. Направих и лайка, но нея не я хареса. Пробвала съм едни детски чайове с вкус на плодове със захар от детската кухня, на гранулки и се разтварят с вода, но тях пък категорично ги отказа.
Да споделя и аз за нашето записване на ясла. Обиколихме всички ясли в града през октомври, само на една ни дадоха входящ номер, защото териториално там сме били най-близо, в другите подадохме молби без входящ номер. В яслата, където имаме входящ номер директорката ни каза, че имат две яслени групи и имаме шанс, само да потвърдим през януари и то не първата седмица желанието си да дадем детето на ясла. Мъжа ми отиде на 11-ти януари за въпросното потвърждение и са му дали нов входящ номер \31-ви\ и са му казали, че късно е отишъл и има много записани преди него. Което аз си го тълкувам, че записването ни през октомври изобщо не играе никаква роля и сега са ни записали наново и то е било късно. ако ни бяха обяснили, че е така, щяхме по-рано да идем за записване, а не за потвърждение както ни казаха. и на мен ми намирисва, че не е много читава тая работа със записванията. имам връзки, които не съм използвала понеже досега в живота си никога не съм ползвала и ми е чудно как за такова нещо като ясла ще се прибягва до такива неща. приятелките ми се смеят колко съм наивна. като ви чета и вас си мисля, че май това е начина в нашата страна, за съжаление.
Виж целия пост
# 83
Здравейте!

За ясла подадох документи септември месец, тези дни ще ходя да си сменям датата за класиране, че писах чак септември. Мисля да я сменя с март, а и още обмислям дали да не си сменя адреса по ЛК, а от там и район с яслите. Общо взето ми е все тая дали ще ходи на ясла, нали съм без работа, ще изкарам до 2г., после на борсата 8-9 месеца и то ще дойде време за градина.
Ние си обсъждаме яслите, но не са ли различни правилата и условията за прием в различните общини? И това, че щом едното дете е вече в детското заведение, другото ще е с предимство е малко относително. Имаше случай на близнаци във Варна, едното детенце не беше прието. А и тези предимства са само още една вратичка за манипулация, поне за мен.

Откакто съм отбила Теди, само сирене, кашкавал, кисело мляко приема от млечните, понякога плодово мляко. Прясното не му хареса, рядко давам с какао и то когато иска да пие от моето мляко с нес му правя малко с какао, АМ не съм предлагала.

Днес бях на второ мнение за моите женски неволи. Много съм доволна от лекарката, обясни ми всичко с подробности. Досега не съм поападала на такъв лекар, който да ми обърне толкова голямо внимание, 45мин. ми беше прегледа.  Crazy Цитонамазката каза, че е добра, но поставената ми диагноза не е точна. Направи ми колпоскопия, всичко е наред. В понеделник ще пускам микробиология, след резултатите ще ми бъде предписано лечение, тъй като имам някакво възпаление. Ако след месец всичко е наред, ще се отърва само с проследяване на 6 месеца, ако не, ще ме третира със Солкожин, тъй като засегнатото място е 3-4 мм. и не е нужно обгаряне на този етап. Та май ще се размина с най-малкото зло.  Simple Smile Благодаря на всички, които са ме мислили.

Denito, наши приятели се прибираха днес от Пампорово, тръгнали в 10.30ч., в 19ч. бяха на 120км от Варна.  ooooh! А като се сетя, че и ние щяхме да ходим с тях..., че и с Тедката.
Виж целия пост
# 84
Миме,Наталиии,все пак почивката беше много хубава,грешно съм се изразила.Просто децата много реваха и мрънкаха за всичко,големия беше със ски учител,единия ден искал да кара,на другия не.Разигравка,цял ден да стоял на компютъра в стаята.Даже и рева по едно време че нямало с кой да отиде в джакузито.
А малката на снега не и хареса,само ревеше. И само я носих. И на шейната не и хареса. Постоянно бягаше в хотела като диваче. На отиване повръщаше от Сливен до Асеновград.На прибиране не и давах да яде много и не е повръщала.Просто не се насладих както трябва на планината,но не съжалявам,доволни сме.
Натали,бяхме с вериги,защото от през нощта почна да вали сняг,на обед като си тръгвахме също,не спираше да вали,толкова много натрупа.Една кола от хотела я изтеглиха със снегорин,а ние си сложихме веригите защото има един баир от хотела и не можахме да го вземем,а и до Чепеларе имаше полицаи които следяха да са всички с вериги.

Миме,уплашиме за градините,сега ще вляза в сайта да видя за каква точкова система говориш,дали ще се класираме някъде в района .

Пепси,радвам се за теб.А мислиш ли че някъде може да се намери Солкожин,казаха ми че не се внася.А за борсата,след майчинство имаш ли идея как стоят нещата,май и аз ще съм за там?
Виж целия пост
# 85
Нещо не можах да се редактирам а исках да допълня нещо.
Натали,децата са здрави,благодаря че попита!
Пепси,не беше толкова лош пътя,тръгнахме към 12 и нещо и до 5:30 си бяхме в Бургас,но до Варна незнам как е било.
Виж целия пост
# 86
Добро утро!
Денито,по-важно е ,че сте живи и здрави. Hug Може би просто на твоите дечица не им допада планината и не са свикнали да пътуват.Моите спаха през цялото време в колата.А и знаеш ли ние много обичаме планината ,но винаги гледаме прогнозата за времето от седмица по-рано.Пътувахме по сух път и в двете посоки,а вчера верно си беше страшничко.Нямаше и никакви полицаи тогава.Дори сме решили веднага след като си дойде мъжът ми да повторим за да хванем последния сняг. Simple SmileДнес ще празнуваме рождения ден на Ники и наши роднини от Силистра се обадиха,че няма да идват.Разбрах ,че магистралата била ужас.
За ОДЗ то трябва да подам молба през март.Нашата директорка уж ми обеща,че няма да имам  проблеми заради предимството,което ще ползвам заради Ники ,но да видим !!!
С Ники нямах никакви проблеми при приемането.Друг е въпроса,че ние не искаме да посещава ясла и искам да пиша възможно най-късната дата за да не заема място на някое друго детенце.
Виж целия пост
# 87
Малко късно, но Гери - това, че си с три деца ти дава 2 точки предимство. А ако детето ти посещава същата градина - само 0,1. Има различни видове допълнителни предимства, като примерно това родители или баба и дядо (!!!) да работят в системата на образованието. Отделно, има отделна "социална" квота - е там е голямото мазало и точно чрез тези социални квоти, според мен директорите ползват като вратичка закона, за съжаление, те са направени с цел, а с тях се злоупотребява.

С голямата ми дъщеря направих грешката да я отпиша от държавната ясла, когато беше на 2,5 г., съвсем съвестно, за да не пазим място, от което друг може да се нуждае. Бях решила да я пусна направо на градина, много боледуваше в яслата. Колко наивна съм била. Пуснах я на частна ясла, а когато на следващата година кандидатствах (в 17!!! градини), я приеха чак миналата година - на 5,5 г. Т.е. чаках две години, през което време си плащах частната. Е, не съжалявам, оказа се всяко зло за добро, защото това, което получи като отношение и възпитание в частната (и само да уточня - просто много случихме на такава, иначе има и ужасни частни), не може да се сравни с коя да е държавна, но факт е, че положението в София е кошмарно с градините. И сега ни се очертава подобна одисея.
Виж целия пост
# 88
Да, Пепси е права, че нормативната уредба за ясли и градини е на местно ниво и в различните градове е различно, но явно положението не е цветущо никъде... Във Варна подаването не е по електронен път, а на место, в една от градините/яслите по район. За ясли е с пореден номер, който обикновено му идва реда за 6-7 месеца, подава се целогодишно. А за ЦДГ и ОДЗ е на принципа на случайното число(томбола), подават се от 1.4. до 10.5., томболата се тегли на 30.5. Предимствата, които е описала мартеа важат и тук и болшинството от приетите деца са деца с предимства.  
За млечните и аз се чудя дали са достатъчни. Павел яде сирене с попарата(с големината на един сухар), малко масълце и 200-400 кисело мляко, обикновенно след вечеря. АМ не съм предлагала. Няколко пъти доливам малко прясно мляко във вече сварения кус-кус.
Чай - предлагала съм като е бил болничък(липов цвят с мед), пи по малко. В попарата не съм пробвала, ще опитам.
На мен лично водата ми е любимото питие, за сега и на Павел.  Laughing

Да се похваля, че снощи ходихме на пиано бар и мнооого се забавлявахме. Майка гледа Павел и са се справили страхотно - много е слушал, хапнал и към 23 заспал самичък в кошарката си.  Heart Eyes Като се върнахме как ни надуши не знам, но веднага се ококори и искаше да се гушкаме, та откара нощта при мен на спалнята.
А онзи ден като се оплаках, че ще ни се размине киното, свекъра ми дойде да донесе едни документи и остана при Павел. Дядо и внуче се гледаха от 15,30 до 21,30ч. без проблеми. Павел вика на дядо си "баба"  Laughing  и отказва каже дядо, иначе много добре знае, че това е той, но ще кажеш, че нарочно прави. Филма, "Мъжете, които мразеха жените", беше интересен. Та доволна съм от изминалата седмица.
Виж целия пост
# 89
Мартеа,да за трето дете имам две точки,имам и 0,1 за това ,че рзаботя в района,та общо 10 т.,да ама не става Shocked
Бих си го гледала,но трябва да се върна на работа от края на септември месец,няма как да отлагам повече Sad Ами ако не го вземат не ми се мисли какво ще правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия