Осми клас преполовихме, дружно се успокоихме

  • 38 673
  • 740
# 525
m.cha-cha, щом вече имате добра класна, комуникирайте повече с нея и обсъдете с нея какво да правите. Очевидно проблемът е двустранен: от една страна явно децата са „проблемни“ щом и при новата госпожа по английски продължават така, от друга – как госпожата по математика ги „кротва“ Grinning (изразът е на моето синче)?! Значи не са напълно неуправляеми, щото има и такива в някои училища… И аз съм за строги наказания, но кой родител ще каже, че е съгласен да му изключат детето от училище, ако не спазва правилата? От опит знам, че обикновено точно родителите на „проблемните“ деца по правило не ходят нито на родителски срещи, нито дори когато са повикани и все някой друг им е виновен, че тяхното дете направило еди какво си. Не знам дали е така и във вашия клас, казвам това на базата на опита ми с 3 деца и няколко училища. Crazy
Има и един такъв момент, че някои деца искат да учат в СМГ не поради кой знае каква любов към математиката и/или информатиката, а защото не искат в езикова гимназия. Т.е. на практика отиват в СМГ, за да си изкарат по-леко училището, а родителите склоняват, защото е „елитно“ училище. Оттам и „мотивацията“ за учене на английски.
Не знам догодина кои учители ще преподават по другите предмети, но впечатленията ми досега са, че повечето са доста „хард“ и няма да позволят някакви пубери да им се качват на главата. Laughing
Иначе децата са разпределени по паралелки въз основа на нивото им по математика и на това кое дете при кой учител е било до 7-ми клас. Изобщо в СМГ математиката е в центъра и около нея всичко се върти. Peace Днес пак са имали школа по математика в часовете по английски. На мен не ми допадат особено подобни „особености“, но пък мен кой ли ме пита… Confused
Виж целия пост
# 526
Да се похвалим с моята сестра. Вчера се проведе турнир по тенис на маса във Варна(ученически игри) и станахме първи, а сега продължаваме към финали, и очакваме да станем първи. Стискайте отново палци!

Ето и снимка

Виж целия пост
# 527

mynichkaTanq, поздравления!  bouquet

По темата на m.cha-cha мога да кажа, че текучество на ученици има и от СМГ към НПМГ и обратно (точно в нашия клас имаше движение и в двете посоки). Колкото за нивото в НПМГ, по думите на моя син "само математиците в това училище са луди за учене", затова може би родител на математик може да даде повече информация (ние сме физика).

Дисциплината в клас физици е като описаната по-напред, само при математичката  я има Simple Smile Но, децата са се разделили на групички, като че ли всяка групичка си е намерила нишата и не си пречат, освен в часовете по английски понякога.

Аз също съм на мнение, че щом при един учител може да има дисциплина, то тя в по-големия процент зависи от самия учител.
Виж целия пост
# 528
mynichka Tanq поздравления! Желая ви успехи на финала!   bouquet
Виж целия пост
# 529
Дисциплината в клас физици е като описаната по-напред, само при математичката  я има Simple Smile ...
Пиши, пиши, че да разбера и аз какво става!  Mr. Green
Ако питаш син ми, дисциплината си е съвсем "нормална" и да, по мат чак перфектна! (е, по музика и рисуване не съвсем) Ъммм, понякога гъкват по нЕкоя думичка и ... к'во им става на тия учители, та все се оплакват!  Joy Joy Joy

mynichkaTanq, браво и все така! Стискаме всички палци!  Hug
Виж целия пост
# 530
Абе много интересно, как все по математика няма проблем с дисциплината  newsm78 Wink
И на нашата РС като стана дума за дисциплината - всеки втори учител се оплакваше, но като влезе госпожата по математика и дума не обелва за дисциплината, накрая един татко видимо поизнервен директно я попита :
- "А във вашите часове как е дисциплината?"
И тя само се подсмихна и каза - "Ами аз нямам оплаквания от дисциплината - слушат, пишат!"
Та ...... явно повечко математици трябват, за да има ред  Mr. Green

mynichkaTanq  Peace браво
Виж целия пост
# 531
А-а-а Лени при нас и в часовете по чужд език няма проблеми с дисциплината.Явно си зависи от учителя.Нали знаеш "кучето скача според тоягата"!?!
Предполагам,че и по останалите предмети няма съществени проблеми,но все пак само предполагам...
Мъничка Таня честито!   bouquet
Виж целия пост
# 532
Всъщност май и в най-добрите и "елитни" училища лошата дисциплина не е рядкост. Наистина много зависи от подхода на учителя, дали ще овладее пуберските изблици.
В класа на дъщеря ми има железен ред, въведен от класната. Е, има и няколко "зрънца", окупирали последните чинове и явно незаинтересовани от учебния процес (видно от резултатите им), но  поне не се допуска да пречат на останалите. Но пък във випуска има един младеж, който изправи на нокти и деца и учители и родители. Наскоро  май го преместиха в друг клас  и нещата се успокоиха.
Като цяло мисля, че дисциплината е и въпрос на напасване на характерите на децата в класа и на тяхната мотивация, но основната роля е на учителя, който трябва да умее да овладее детската енергия и да я трансформира в нещо положително и съзидателно. За жалост, такива преподаватели-възпитатели са малко, а вероятно вече са и "изчезващ вид".

Мъничка Таня,  newsm10
Виж целия пост
# 533
Абе, елитни или не, това са деца (при това пубери), а не замръзнали фикуси! Не можем да очакваме да се държат постоянно като зрели, улегнали хора! Плюс това от лоша дисциплина до лоша дисциплина има огромна разлика! Едно е да приказваш в час, съвсем друго са сериозните ексцесии... Да, и при първото самите те губят, но ... важното е да не се стига до второто!
Виж целия пост
# 534
Абе, елитни или не, това са деца (при това пубери), а не замръзнали фикуси! Не можем да очакваме да се държат постоянно като зрели, улегнали хора! Плюс това от лоша дисциплина до лоша дисциплина има огромна разлика! Едно е да приказваш в час, съвсем друго са сериозните ексцесии... Да, и при първото самите те губят, но ... важното е да не се стига до второто!

Замислих се само като в "елитните училища" има такива проблеми .... какво ли е с нормалните училища без претенции за "елитност"  Tired ooooh!
И пак да кажа, че за мен тук е решаваща ролята и на родителя - едно дете винаги може да се подлъже, да го удари сачмата и да се държи идиотски за ден, но ако в момента, в който разбере родителя скръцне яко и покаже, че няма да толерира  Twisted Evil (меко казано) подобно поведение в повечето случаи нещата полека - лека влизат в релси - графа личен опит  Rolling Eyes Flutter
Виж целия пост
# 535
И пак да кажа, че за мен тук е решаваща ролята и на родителя - едно дете винаги може да се подлъже, да го удари сачмата и да се държи идиотски за ден, но ако в момента, в който разбере родителя скръцне яко и покаже, че няма да толерира  Twisted Evil (меко казано) подобно поведение в повечето случаи нещата полека - лека влизат в релси - графа личен опит  Rolling Eyes Flutter

Съгласявам съм с това мнение, с уговорката- АКО въобще родителят разбере за изцепките на отрочето.

Много често няма обратна връзка с училищните власти, а наследникът абсолютно съзнателно филтрира и манипулира информационния поток към родителите. Говоря от личния си опит, като майка и на син...
 
Виж целия пост
# 536
По темата СМГ,

големия проблем с дисциплината... Предлагам Ви да се замислите какви бяхме ние на 14~15 години... И да факт е, че по математика дисциплината е желязна, но не е така в час по музика. Аз не съм съгласна, че един човек може да се държи като дивак просто защото му го позволяват, но все пак говорим за деца, за нашите деца. И винаги става така че някой друг е шумял или говорил в час, а моят хубостник е все ни лук ял,  ни лук мирисал  newsm78 .
ЗА БЕЛ, мда... дали това че получаваш свобода, значи че не учиш или нямаш дисциплина?
Аз съм безумно доволна от екипа, който пое детето ми, най вече от това,  че се опиват да го изграждат като личност.
Май не говорим за едно и също училище... а само децата са в различни паралелки... Много съжалявам че се получава така в съседните класове!
Виж целия пост
# 537
И пак да кажа, че за мен тук е решаваща ролята и на родителя - едно дете винаги може да се подлъже, да го удари сачмата и да се държи идиотски за ден, но ако в момента, в който разбере родителя скръцне яко и покаже, че няма да толерира  Twisted Evil (меко казано) подобно поведение в повечето случаи нещата полека - лека влизат в релси - графа личен опит  Rolling Eyes Flutter

Съгласявам съм с това мнение, с уговорката- АКО въобще родителят разбере за изцепките на отрочето.

Много често няма обратна връзка с училищните власти, а наследникът абсолютно съзнателно филтрира и манипулира информационния поток към родителите. Говоря от личния си опит, като майка и на син...
 

E тук е мъничкото плюсче при нас - няма начин да не научим  Wink Mr. Green.... а виж друга тема е, че има родители, които и тогава не се трогват особено ...
Виж целия пост
# 538

Замислих се само като в "елитните училища" има такива проблеми .... какво ли е с нормалните училища без претенции за "елитност" 

Лени, моят син така определи разликата между децата, които развалят дисциплината в "елитното" и в неелитното училище (без претенции за елитно училище, просто разликата е мнооого голяма) - едните го правят, защото няма какво друго да правят, а другите - защото се мислят за велики и, че така са по-интересни.

И в този ред на мисли мога да добавя, че в неелитното училище недисплинираните са тези, на които не им е интересно, защото нищо не разбират, а в елитното недисциплинираните са тези, на които не им е интересно, защото вече го знаят.
Виж целия пост
# 539
Благодаря ви много!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия