Осми клас преполовихме, дружно се успокоихме

  • 38 654
  • 740
# 630
Но честно казано това дето някой ще ги лекува и изследва да речем без мое знание и съгласие .... направо ми е малко като лош сценарий за хорър филм  Shocked Close Twisted Evil

Има религиозни общности, които забраняват кръвопреливането например. И според техните канони детето е обречено да умре при тежка контузия или ако се нуждае от сериозна операция (тежка операция без кръвопреливане не може). Съгласна съм, че един пълнолетен човек има право да реши дали да живее или да мре според религиозните си възгледи, но за едно дете това не е редно. Та не ти ли прилича на хорър филм кръвта на детето ти да изтича, а ти да забраняваш да го спасят, защото животът му бил в "божиите ръце"?

НИЩО НЕ Е САМО ЧЕРНО ИЛИ САМО БЯЛО. Не го забравяйте.
Виж целия пост
# 631
Черна станция

Но честно казано това дето някой ще ги лекува и изследва да речем без мое знание и съгласие .... направо ми е малко като лош сценарий за хорър филм  Shocked Close Twisted Evil

Има религиозни общности, които забраняват кръвопреливането например. И според техните канони детето е обречено да умре при тежка контузия или ако се нуждае от сериозна операция (тежка операция без кръвопреливане не може). Съгласна съм, че един пълнолетен човек има право да реши дали да живее или да мре според религиозните си възгледи, но за едно дете това не е редно. Та не ти ли прилича на хорър филм кръвта на детето ти да изтича, а ти да забраняваш да го спасят, защото животът му бил в "божиите ръце"?

НИЩО НЕ Е САМО ЧЕРНО ИЛИ САМО БЯЛО. Не го забравяйте.

Аз изобщо не се наемам да коментирам религиозните фанатици и техните схващания. Това че има наркомани, самоубийци, крадци и т.н "общности" изобщо не означава, че искам да се третират и моите деца под един знаменател с всяка от тях.

Съгласна съм, че нищо не е Черно и Бяло, както казваш ти - но да се намесват в личните ми отношения с детето ми и то за толкова лични неща, не го намирам за редно - то по-добре направо да ни сложат по един чип на всички и да ни връткат на денонощни смени за каквото се сетиш.
Категорично смятам, че всяко семейство трябва да има своята автономия, поне докато не се докаже по някакъв нормален начин зачитащ и неговите ( на семейството) права, че се злоупотребява или издевателства над едно дете.
Останалото е просто по-лошо и от Сталинизъм.
Виж целия пост
# 632
Черна станция , виж за какво точно става въпрос:
 "ПЗД си поставя за цел да закриля правата на всички деца – не само децата в риск, но и вашите, които не са в риск по досегашното определение. Според формулировката в този закон „дете в риск“ е „дете, което има нужда от закрила“. За да се установи дали закрилата е необходима, социалните работници ще могат да ви инспектират как възпитавате и отглеждате детето си – както чрез посещения у дома ви, така и чрез конфиденциални разговори между тях и детето ви в училище и детската градина."
 
 И какво? Как ще определят дали детето ми има нужда от закрила? Провеждат " конфиденциален разговор" с детето в училище , то споделя , че родителите му го наказват / лишават от нещо, /като спестява , разбира се причините за това/, и хоп - отнемат ти родителските права!
 Ами с малките деца? Винаги могат да изкривят истината , и да си решават сами какво е искало да каже детето!
 Всичко звучи ужасно и страшно  Tired.
Виж целия пост
# 633
Именно Ali_sun, ето например точно вчера като изключително лоша родителка съм спряла до второ нареждане достъпа до Интернет на малкия пакостник до следващо мое размисляне.
Причината за това е мега проста - изложи се магарето на изпит по математика!
Но ако го питаш него сега или в близките 2-3 дни съм накърнила най-най-важните му човешки права и какво ?!
Да го оставя да се излага на изпита по математика ( което апропо за него има и други последици освен червенето и той ги знае) - и да му запазя човешките права  Flutter Crazy Mr. Green пардон магарешките или да го санкционирам както си му е реда и в резултат на това някой да ми го вземе!
Ммм!?
Всъщност много съм любопитна как ли този някой ще надвие въпросният магарешки инат  Rolling Eyes Flutter дето се вика заслужава си да погледам филма  Joy hahaha
Но нали се сещате в момента това фрустрирано от гадната си родителка "ангелче" колко е доволно и какво би отговорило на дадени питания по темата?!
Тоест питам аз в случая кое е неговото добро - да го оставя на мързела му и да запазя човешките му права - оставяйки го на самотек или да упражня родителски натиск  Twisted Evil и да взема властта за месец докато минат изпитите - хайде да ви видя по този казус?)
И така  Mr. Green
Виж целия пост
# 634
Потресена съм!!!
От този ПЗД...Думи нямам.
Какви са тези безумия? Кой ги измисля? Родител ли? Или някаква институция, която си търси занимание?
Виж целия пост
# 635
Отново бягате в крайностите. Гледането на телевизия и играта на компа не са основни човешки права. Виж, ако го заключиш да гладува на тъмно в мазето законът ще може да се намеси.

С други думи не съдете по себе си, а опитайте да видите общата картинка. Не е перфектен законопроектът, но нека има натиск за прецизиране на членовете му, а не за отхвърляне. Защото има насилвани деца, просещи деца, женени насила деца, гладуващи деца... А и държавата няма капацитет да отнема деца ей така, за развлечение.
Виж целия пост
# 636
Отново бягате в крайностите. Гледането на телевизия и играта на компа не са основни човешки права. Виж, ако го заключиш да гладува на тъмно в мазето законът ще може да се намеси.

С други думи не съдете по себе си, а опитайте да видите общата картинка. Не е перфектен законопроектът, но нека има натиск за прецизиране на членовете му, а не за отхвърляне. Защото има насилвани деца, просещи деца, женени насила деца, гладуващи деца... А и държавата няма капацитет да отнема деца ей така, за развлечение.

По принцип си права, но държавата е много общо понятие и най-често се заключава в образа на някой овластен от щата си чиновник /или група, или верижка от чиновници по йерархията/. И ако в дадена ситуация този чиновник не е обективен, а напр. застане на страната на един родител във войната му с другия, може да стъжни живота и на детето, и на всички около него, въоръжен със закона. Само не ми казвайте, че няма такива случаи или са изключения.

Така че въпросът е законът да дава закрила на практика на децата, които имат нужда от нея, а не да се превръща в лост за натиск върху останалите родители.



Виж целия пост
# 637
Този Проекто закон ме накара да се замисля още когато преди няколко месеца разбрах за него. Още повече, че доста мои познати и приятели стоят в основата на съпротивата срещу него.
Изпращаха ми линкове към петиции против този Закон, много пъти сме говорили, разказвали са ми за инициативите, които организират. Въпреки това аз все още нямам изградена твърда позиция нито на За, нито на Против и причините за това са изказани и от Лени и от Черна станция.

Да, никой не иска държавата да се меси в отглеждането на собствените му деца, но се съгласете, че не всички деца са гледани като нашите- като писани яйца. Не за всички деца най-голямото наказание е да им се спре достъпа до компа или телевизора или да не им се дадат джобните. И над здравето не на всички деца се бди така, както ние бдим над здравето на нашите. Точно за тези деца трябва да го има този закон и той не може да отдели нашите от онези. На нас може да ни изглежда като от времето на тоталитаризма, но на едно малтретирано дете, може дори да спаси живота.

Има обаче и друго. Знам какво показва практиката в страни, където е приложен подобен закон. Стига се до отвратителни крайности. Взимат се децата от родители, които са били съвестни като нас, но някой "доброжелателна" лелка дето си няма друга работа ги наклеветява, че пляскали били децата си или им повишавали тон. Това може да е станало примерно, защото детето за пореден път е щяло да се самозапали играейки си с кибрита и родителят го е плеснал през ръцете и е повишил тон, барем хлапето този път разбере, че това е нещо опасно. Социалните обаче са длъжни да реагират на сигнала и понякога се престарават.

Мен ето тези неща ме плашат при един такъв закон. Доносниците-откачалки и престараващите се социални.
Виж целия пост
# 638
С други думи не съдете по себе си, а опитайте да видите общата картинка. Не е перфектен законопроектът, но нека има натиск за прецизиране на членовете му, а не за отхвърляне. Защото има насилвани деца, просещи деца, женени насила деца, гладуващи деца... А и държавата няма капацитет да отнема деца ей така, за развлечение.

Да - това е така!  Peace Тук спор няма и затова се чудя, защо държавата не се занимава именно със тези случаи, защото те са сравнително лесно установими, а се занимава с глупости ( или поне в законопроекта изглежда така)

... но държавата е много общо понятие и най-често се заключава в образа на някой овластен от щата си чиновник /или група, или верижка от чиновници по йерархията/. И ако в дадена ситуация този чиновник не е обективен, а напр. застане на страната на един родител във войната му с другия, може да стъжни живота и на детето, и на всички около него, въоръжен със закона. Само не ми казвайте, че няма такива случаи или са изключения.

Така че въпросът е законът да дава закрила на практика на децата, които имат нужда от нея, а не да се превръща в лост за натиск върху останалите родители.


Именно! А както знаем у нас чиновниците на се най-мислещите - съжалявам, ако засягам някой с поста си, но в графа личен опит нямам други срещи с чиновници - освен разкъсващи нервите и кошмарно некомпетентни персони.

...Стига се до отвратителни крайности. Взимат се децата от родители, които са били съвестни като нас, но някой "доброжелателна" лелка дето си няма друга работа ги наклеветява, че пляскали били децата си или им повишавали тон. Това може да е станало примерно, защото детето за пореден път е щяло да се самозапали играейки си с кибрита и родителят го е плеснал през ръцете и е повишил тон, барем хлапето този път разбере, че това е нещо опасно. Социалните обаче са длъжни да реагират на сигнала и понякога се престарават.

Мен ето тези неща ме плашат при един такъв закон. Доностниците-откачалки и престараващите се социални.

Както и това! Защото пак опираме до нечия компетентност и добронамереност, а съгласете се, че няма как да очакваме, че тя винаги ще е на страната на разума ... да не кажа по-силна дума, че по-скоро няма да е - защото едното иска усилия и мисъл, а другото е носене по течението и спрягане на безкрай процедури  ooooh!
Виж целия пост
# 639
Момичета, привет от седмокласните мами. Благодаря Ви за подкрепата и за ценните съвети. Моля, ако има майки на ученици в паралелката с английски и испански в II АЕГ-София да споделят впечатленията си, за да не ангажираме другите в темата тук, може да ми пишете и на лични, ще бъда много благодарна.  Praynig
Виж целия пост
# 640
Аз ли нещо не разбрах правилно - тази година подробния преразказ е бил върху изучаван материал  newsm78  Не е честно спрямо нашите деца, за които миналата година се чудихме какви текстове и откъде да изровим за да ги прочетат, та да не са съвсем непознати текстовете Mr. Green 
Оф, а по горната дискусия не искам да коментирам - държавата е мащеха за нашите деца и това е.  Ние си ги гледаме, ние ги образоваме, ние ги храним и обличаме а в замяна държавата ни дава едни 35 лв за дете и то не на всички  #Cussing out Но братята р*** си вземат добавките до последната стотинка, не ги е грижа за образованието на децата им и в крайна сметка пак ние сме потърпевиш. Ми няма страведливост и това е ...
Виж целия пост
# 641
Разказът, който се е паднал на преразказа не се изучава в училище newsm78
Виж целия пост
# 642
бибиту , как реши , че този разказ е изучаван в училище? Разбира се , че не е изучаван  Laughing.
 Даже синковеца като го прочете каза , че техният бил в пъти по-добре, с този щяло да му е много трудно да се справи. Явно не сме ощетени /или поне ние Wink/.
Виж целия пост
# 643
Аз затова питам, че нещо не схванах. Четох го в една публикация, че разказа от изучаван материал. Затова ми стана чудно  newsm78
И ние бяхме от тези на които разказа миналата година беше лесен  Peace
Виж целия пост
# 644
Защото прочетох в 7-мокласната тема , че на някой от наборите днешниятт разказ му се е сторил по-лесен, та затова писах само за моето дете  Laughing.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия