Хайде Юлче със шейната да превземем планината

  • 37 993
  • 737
# 105
На братовчедка ми детенцето се обрива цялото от мандарини и понякога от многото шоколад и го водят с атопичен дерматит Peace
ние взехме телк-а всичко е ок,ще има помощ Grinning
Виж целия пост
# 106
ние взехме телк-а всичко е ок,ще има помощ Grinning
супер pepka,едва ли са много ,но все пак си е помощ Simple Smileцелувки на  сладката плувкинята Hug
Виж целия пост
# 107
Не ми се влиза в спорове за лекарите, но на Филип на 10 дни му лепнаха диагнозата АБКМ и то една от най-добрите гастроентеролози и заради моята пълна вяра в знанията й и съответно в диагнозата, 1 год следвах без никакво нарушение абсурдна диета, която на този етап смятам, че е била абсолютно ненужна.  Confused Просто лекарите не се опитват да открият причината за обрива, а единствената цел е да се премахне, което става или с диета, или с кортикостероидно кремче (поне по моите наблюдения Wink)

Иначе горкото още в 6 г.с, щяха да го кюртират, защото след 3 дни в болница заради болки, изведнъж изчезна от ехографа... Mr. Green
Виж целия пост
# 108
pepka_, много се радвам за ТЕЛК-а. Надявам се помощта, която ще получавате да не е много смешна  Peace

Аз също не искам да влизам в спорове за лекарите - темата на разговора изобщо не беше за това. Мисля поясних, че съм далече от мисълта, че некадърни лекари няма, но пък да слагаме всички под общ знаменател и заради това да не водим децата си при тях, тъй като сме им поставили вече диагноза по прочетеното в Нета, ми се струва малко пресилено. В крайна сметка всеки сам си решава за себе си  Peace 
Виж целия пост
# 109
Има много добри лекари, но останалите им колеги създават това отрицателно мнение за тях.

Като сте подхванали темата да се включа: брат ми е глухоням в следствие на лекарска грешка; на мен трябваше да ми "изчистят" и 2та яйчника защото съм имала рак според д-ра който обърка снимките от ехографа...На баща ми му извадиха делака в следствие на неправилно лечение.
Баба ми е починала в следствие на неадекватно лечение + объркали кръвната група при преливане... В Бургас - аз за това ходя на доктор в Пловдив  Mr. Green
И въпреки това без доктори не можем. Така че имайте си едно на ум и винаги търсете второ мнение. но не от нета. а от жив доктор. Peace
Виж целия пост
# 110
Както казах не слагам лекарите под общ знаменател, има много добри лекари (в това число гинеколожката, която ме изражда)  Peace

Диагнози сама по четено от интернет също не слагам и съм далеч от тази мисъл  Peace Предполагаема АБКМ като диагноза ни беше поставена от педиатърката на детето и затова сме на диета, докато се установи дали има подобрение от нея. И тъй като не се доверявам на лекар със специалност педиатрия относно подобна диагноза потърсих мнение как е била поставена на останалите дечица тук с този проблем.
Виж целия пост
# 111
pepka_ радвам се, че са ви отпуснали помощ, дано да е достатъчна Hug

Ние имаме само 2 зъбчета + 2 едва проболи, но вече ги мием. Правя го най-вече за да и създам навика, интересно и е, сутрин сама си търси четката, вечер трябва аз да я подсещам. Та четката е на Oral-b (4 - 24 месеца), а пастата е ... забравих в момента Blush , но е с вкус на ягоди Simple Smile

Виж целия пост
# 112
 Hug
няма да е достатъчна ,и надявам се да не е много смешна ,но поне е нещо колкото и малко да са разходите са големи все ще е някаква помощ,а и има и разни "превилегии"винетки ,данъци и т.н.Общо взето да сме живи и здрави...тати да работи и така Simple Smile
Виж целия пост
# 113
Skarly, при Павел първата диагноза беше на месец и я поставиха грешно, съответно лечението също беше пресилено според мен. Тогава го заведахме в 29та поликлиника, където е кожният диспансер или нещо от сорта ( може и да бъркам за името ). След време, когато започнах да захранвам - на пет месеца и нещо, проблемите се върнаха със страшна сила и го заведахме при детски алерголог, който постави диагнозата АД.  При него положението е тежко, аз самата също съм минала през това и те съветвам да се консултираш със специалист, мисля, че само педиатър не е достатъчно.
Виж целия пост
# 114
Hug
няма да е достатъчна ,и надявам се да не е много смешна ,но поне е нещо колкото и малко да са разходите са големи все ще е някаква помощ,а и има и разни "превилегии"винетки ,данъци и т.н.Общо взето да сме живи и здрави...тати да работи и така Simple Smile

стикер за синя зона  Wink  безплатни курсове по езици и компютри + карти за общински спортни компекси. Някои частни хотели също имат социална политика - напр. брат ми ходи на процедури в Балнео хотела в Поморие за смешни пари (2 лв!) и така...
Ооо и за малко да забравя 2 безплатни билета в БДЖ и безплатна карта за градския транспорт но само 1 линия  Mr. Green
Виж целия пост
# 115
Онзи ден на консултацията (9,600кг; 84см), педи ми се накара, че детето няма никакъв режим на хранене Embarassed Постоянното похапване не позволява на малкото стомахче да отпочине.
След като онзи ден казах някои истини на моята свеки, си се прибрахме вкъщи. Не сме се карали, а най-сетне събрах смелост да и покажа, че не съм малко момиченце и мога да разсъждавам, при това по-добре от нея. Фръц Mr. Green
Та, сега, след като сме си вкъщи и само аз и мъжа ми имаме право да решаваме за дещеря ни, се чудя по колко пъти и какво мога да и давам да яде. Какви са хранителните навици на вашите дечица?
С мъжо ядем само веднъж основно, на обяд, и нещо междинно като плод или кис. мляко. Много рядко той да яде и вечер Peace Но Маринела не можем да я водим по нашия режим. За нея обмислям нещо като три основни с две междинни хранения Thinking Приемам мнения всякакви, дето се казва Hug
Виж целия пост
# 116
Skarly, при Павел първата диагноза беше на месец и я поставиха грешно, съответно лечението също беше пресилено според мен. Тогава го заведахме в 29та поликлиника, където е кожният диспансер или нещо от сорта ( може и да бъркам за името ). След време, когато започнах да захранвам - на пет месеца и нещо, проблемите се върнаха със страшна сила и го заведахме при детски алерголог, който постави диагнозата АД.  При него положението е тежко, аз самата също съм минала през това и те съветвам да се консултираш със специалист, мисля, че само педиатър не е достатъчно.

Да, и аз така си мисля, ще я заведем веднага щом се оправи от ваксината. Сега е със зверска кашлица, едни хрипове, хрема, ужас е, цяла нощ не сме спали. То си пише като странична реакция от ваксината, че може да се получи инфекция на горните дихателни пътища и кашлица, но чак вчера прочетох, а педиатърката ни твърди по телефона, че не е възможно  Crazy Не се е срещала с други деца, не е имала контакти със заразно болни, излизала е за малко навън много добре облечена, просто няма откъде да настине. Че и пъпки й излязоха. Аман, писна ми от сополи и кашлица, а още дори не е тръгнала на детско заведение  ooooh! То сега като си е вкъщи боледува постоянно, а после какво ще е направо не знам  Crazy

Едва ли е някаква страшна алергия, защото е само по бузките, въпросът е да разберем от какво е. Ще го израстне сигурно.

Пепка, много се радвам за вас, все забравям да пиша  Blush Пък дано скоро да нямате нужда и от телк  Peace

Кости - аз не разрешавам постоянно похапване (друг е въпроса, че ми е много трудно да го спра, понеже като готвя и габи се подрежда чинно до масата и отваря устета  Mr. Green). За такива случаи имам подръка ябълки и давам парченце, но я слагам на столчето. Не й давам да ходи и да яде. Иначе се храни 4 пъти - сутрин, обед и вечер стабилно, а следобяд плодове и АМ.
Виж целия пост
# 117
  newsm59Честит рожден ден ,Ади newsm59.Нека дните ти бъдат изпълнени с много радост,любов и семейно щастие.Весело изкарване на празника.
Виж целия пост
# 118
Кости, ще се опитам да резюмирам, естествено нейните хранителни навици не са меродавни.  Mr. Green

Закуска, 9.00 часа - десерта от детската кухня, ако става за закуска (примерно юфка с мляко, грис, мляко с ориз, мюсли...), или попара (традиционна), или попара с мляко и бисквитки;
Обяд, 12.30 - 13.00 часа - основното или супата от кухнята, в зависимост кое е с месо (давам него, а постното за вечеря) + 1-2 филийки хляб (не сухари!), зависи от гъстотата + десерт (плод или плодово пюре, 125 гр.);
Следобедна закуска, 16.30 - 17.00 часа - каша, кисело мляко (без нищо, почти цяла кофичка  Rolling Eyes  Mr. Green), банан, друг плод или десерта от кухнята, ако не го е изяла на закуска;
Вечеря, 20.00 часа - постното ястие от кухнята + 1-2 филийки хляб;
Преди лягане, 22.00 часа - 230-270 мл АМ.

Между храненията все гризка по нещичко  Mr. Green

Ади, Честит Празник!

Виж целия пост
# 119
Здравейте и от нас  Hug
Ади ЧРД да си жива и здрава, много успех и късмет ти пожелавам   bouquet  bouquet  bouquet
При нас нищо интересно, Маги е болничка, много лошо кашля, не може да спи хубаво от тази кашлица, не яде хич хубаво, много е слаба милата, сутринта я гледам по-чорпогащник ми то две клечки забодени  Shocked май си караме само на кис.мляко, кухнята пак я отказва, абе ужас,
Tyra мойта ако хапва така ще съм супер доволна  Peace
а и вечер отказва да яде даже и млеко не иска, каквото яде е до 18.00ч.  ooooh!
оплаках ви се  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия