За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 34 063
  • 742
# 135
Като заговорихте за мекици, се сещам да попитам има ли алтернатива на пържените мекици без пържене? Давам за пример пържените кюфтета ги замествам с печени или на пара, пържените картофи ги правя в уреда на Тефал за така нареченото пържене без мазнина. И се чудя как мога да направя мекици без пържене или няма такъв вариант. И ако ги направя с пълнозърнесто брашно дали ще се получи или няма да бухнат, защото брашното е по-тежко.
Резюмирам си още един въпрос от няколко страници по-назад: кой вид ориз е подходящ за намачкване, така че като се свари и се смеси с варени картофи и се намачка с преса да стане хомогенна смес?
Виж целия пост
# 136
smileme мекици без пържене не ми се вярва че ще станат. Ако се опекат ще стане нещо като пирожки, без пълнеж,знам ли  newsm78
По въпроса с ориза, според мен трябва да не е от острия / а от кръглия/ и според мен трябва да го оставиш хубаво да се свари.Може би 1/4 с вода.И още докато е топъл да го намачкаш, но си мисля че напълно хомогенна смес няма да можеш да получиш.
Аз като правя картофени кюфтета ,варя картофите с обелките и след това намачквам.Никаго не са ми се разпадали кюфтетата по този начин.Правя ги със сирене, яйце и разни подпрвавки- брашно и галета не слагам.
Виж целия пост
# 137
как се прави пиле фрикасе "като в градината"?
Виж целия пост
# 138
Здравейте, въпроса ми е за панировката с корн флейкс. Не съм чела темата, ако има такъв въпрос моля за извинение! Опитах да панирам пилешки филенца  с корн флейкс и претърпях пълен провал. Смесих корн флейкса с малко галета и процедирах по  обикновенния начин- яйце- панировка- яйце. Галетата остана на филетата , корна изпопада и това което се беше залепило, падна при пърженето. Къде сбърках?
Виж целия пост
# 139
_az_ , като се върна довечера , че сега тръгвам на работа, ще ти го напиша от рецептурника на градината стига да не ти е късно.
Виж целия пост
# 140
Elysana натроши ли го корн флейкса? Някъде съм чела, че трябва да се натрошава.
Виж целия пост
# 141
_az_ , като се върна довечера , че сега тръгвам на работа, ще ти го напиша от рецептурника на градината стига да не ти е късно.
много ти благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 142
Здравейте, въпроса ми е за панировката с корн флейкс. Не съм чела темата, ако има такъв въпрос моля за извинение! Опитах да панирам пилешки филенца  с корн флейкс и претърпях пълен провал. Смесих корн флейкса с малко галета и процедирах по  обикновенния начин- яйце- панировка- яйце. Галетата остана на филетата , корна изпопада и това което се беше залепило, падна при пърженето. Къде сбърках?
аз го правя така-яйце,галета/брашно/,яйце,корн флейкс/натрошен,но не много/,пържа
Виж целия пост
# 143
Elysana натроши ли го корн флейкса? Някъде съм чела, че трябва да се натрошава.

Да натроших го и пак нищо.
Виж целия пост
# 144
Здравейте, въпроса ми е за панировката с корн флейкс. Не съм чела темата, ако има такъв въпрос моля за извинение! Опитах да панирам пилешки филенца  с корн флейкс и претърпях пълен провал. Смесих корн флейкса с малко галета и процедирах по  обикновенния начин- яйце- панировка- яйце. Галетата остана на филетата , корна изпопада и това което се беше залепило, падна при пърженето. Къде сбърках?
аз го правя така-яйце,галета/брашно/,яйце,корн флейкс/натрошен,но не много/,пържа
Явно в това ми е грешката. Следващия път ще прбвам така. Благодаря Hug
Виж целия пост
# 145
Момичета и момче, дайте идеи за свински крачета / освен на супа/ по какъв друг начин да ги приготвя?
Виж целия пост
# 146
Можете ли д ами дадете идея какво да сготвя на котлон, което да не е пържено. Печката ни още е счупена  ooooh!
Виж целия пост
# 147
Можете ли д ами дадете идея какво да сготвя на котлон, което да не е пържено. Печката ни още е счупена  ooooh!
яхния,фрикасе,кюфтета с бял сос......
Виж целия пост
# 148
Можете ли д ами дадете идея какво да сготвя на котлон, което да не е пържено. Печката ни още е счупена  ooooh!
яхния,фрикасе,кюфтета с бял сос......
Супички, пиле яхния, спанак с ориз, боб, леща, грах....

Момичета и момче, дайте идеи за свински крачета / освен на супа/ по какъв друг начин да ги приготвя?
С боб , на пача . На преданата страница сме писали.
Виж целия пост
# 149


Момичета и момче, дайте идеи за свински крачета / освен на супа/ по какъв друг начин да ги приготвя?
С боб , на пача . На преданата страница сме писали.

и с кисело зеле  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия