За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 34 070
  • 742
# 510
Виж в aromas house - имат различни разфасовки и магазин.

да, но 400 гр. е 10 лева  Peace
Много бе.... Whistling В
Скрит текст:
метро
излиза по-евтино. 2,5 кг. бяха 25 лв.- май.
Виж целия пост
# 511
аха. Вярно, че е хубав, ама като знам как върви у нас...
Виж целия пост
# 512
Момичета...и Бонго  Laughing, имам 1 кутия компот от праскови (Лидъл) мисля че съм чела препоръка за направата на сладкиш някакъв с такъв, но не се сещам за кой сладкиш става дума. Хелп   bouquet

polly, (ако вече не си изяла компота Grinning), правя такъв, но не си намирам рецептата, отдавна не съм я използвала, затова ти предлагам сладкиша на Зори, почти като моя е, само, че аз слагам 4 яйца, но не помня колко захар и брашно. Пробвано е и със сока от компота и с кисело мляко, все е вкусен. Най-често с кайсии го правех, но и с други компоти става.Ето рецептата:

Цитат
Аз го правя, обаче с 3 яйца, 1ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер и 1 ванилия. Нататък е както си го описала. Слагам и натрошени орехи измежду кайсиите  .
Когато е изстинал сладкишът, го заливам със сока от компот или разбивам 1 кисело мляко+малко захар и заливам сладкиша. Млякото се "отцежда" и сиропира блата, а отгоре остава един сметанов пласт и става много интересно на вкус
.
Виж целия пост
# 513
polly,пробвай този сладкиш!Вкъщи го обожаваме!  Heart Eyes

   Или този.
Виж целия пост
# 514
Мерси,Лабрекс, Селма , кутията отлежава в хладилника......забърках един Фъч.
Утре ще видя да правя нещо с нея   bouquet
Виж целия пост
# 515
смятам да правя кюфтета на фурна, трябва ли да сложа кайма в сместа и ако трябва в какво да ги овалям, брашно, яйце или  newsm78, може да Ви е смешно, но никога не съм правила  Blush смятам да ги пека на сладкарска хартия, за да не залепнат
Виж целия пост
# 516
смятам да правя кюфтета на фурна, трябва ли да сложа кайма в сместа и ако трябва в какво да ги овалям, брашно, яйце или  newsm78, може да Ви е смешно, но никога не съм правила  Blush смятам да ги пека на сладкарска хартия, за да не залепнат

mimi P27, понеже имаше подобен въпрос, погледни  ТУК, последния пост на стр., а някъде на следващата мисля, пеп-4о също пишеше как ги прави.  bouquet
Виж целия пост
# 517
ако ги потопиш/оваляш в яйце и брашно - тогава на хартия за печене (тя не е само сладкарска, а е "хартия за печене"  Wink)  но трябва да ги изтъниш добре, защото бързо ще се зачервят така.  Иначе както е в линка на Лабрекс- малко вода, мазнина, ако ти е суха каймата и готово.
Виж целия пост
# 518
смятам да правя кюфтета на фурна, трябва ли да сложа кайма в сместа задължително  Peaceи ако трябва в какво да ги овалям, брашно, яйце или  newsm78, може да Ви е смешно, но никога не съм правила  Blush смятам да ги пека на сладкарска хартия, за да не залепнат
Виж целия пост
# 519
Как приготвяте киноа?
Виж целия пост
# 520
Как приготвяте киноа?
Сварена. А след това със сирене - за закуска, или пък с различни задушени зеленчуци и/или пилешко месце, правя и един пълнени тиквички с киноа и амарант. Мисля че би се получила много вкусна зеленчукова супичка с киноа, вместо фидето.
Виж целия пост
# 521
Как приготвяте киноа?
Сварена. А след това със сирене - за закуска, или пък с различни задушени зеленчуци и/или пилешко месце, правя и един пълнени тиквички с киноа и амарант. Мисля че би се получила много вкусна зеленчукова супичка с киноа, вместо фидето.

може ли рецепти?
Виж целия пост
# 522
Как приготвяте киноа?
Яла съм салата с киноа, беше много вкусна.
Виж целия пост
# 523
Момичета и момчета,
дайте моля ви изпитана рецепта за ето тези джаджи.



Предварително благодаря !
Виж целия пост
# 524
Нямам точни рецепти, правя го по усет, а и с каквото разполагам в момента. Например: задушаваш главичка лук, нарязан на ситно + 1-2 скилидки чесън. Добавяш морков, тиквичка, чушка.... Могат да се сложат и розички бланширан карфиол (или броколи), гъбки, предварително запържен патладжан на кубчета.... Овкусява се със сол или 1 кубче зеленчуков бульон, магданоз, малко куркума, черен пипер. Добавя се предварително сварената киноа. Разбърква се за 1-2 минути и се сваля от огъня. Ако искаш да има сосче може да добавиш и домати (пасирани) или доматено пюре и да го оставиш да поври леко за да се сгъсти, преди да сложиш киноата.
За пълнените тиквички пак както ми дойде музата - само киноа или киноа и амарант или пък само амарант сварени + задушена главичка лук, нарязан на ситно, сол, магданоз, може и мъничко домат.пюре. Тиквичките се издълбават, пълнят се, поръсват се с настърган кашкавал и се запичат в тавичка с вода и мазнина. Понякога в плънката добавям от издълбаната месеста част, понякога - не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия