Каква козметика против стрии използвахте през бременността?

  • 140 725
  • 805
# 345
Аз не използвам козметика специално против стрии, но се мажа с това:

За момента ми е идеално, много хубаво овлажнява кожата и мириша на бебешко. Освен това съдържанието не ме стресира с 10 реда изреждане...има само 3 съставки (да се надяваме, че няма нещо скрито-покрито Rolling Eyes). Аз съм си предразположена към стрии, та си мисля, че каквото и да клепам.....ако е писано ще се нацепя  Laughing
Виж целия пост
# 346
Е все пак това са специализирани серии За бременни, надали са вредни
Е,то и в някои мултивитамини има аспартам;в храните които ядем бъка от Е-та;в козметиката от парабени и всичко това тръбят,че е в норма и не вреди но до колко отговаря на истината.... Tired
Виж целия пост
# 347
Стриите не са за лекарство, за да се предписва от лекар Wink Разбира се, че всеки сам преценява какъв продукт да ползва.В зависимост от поносимост на кожата, комфорт, пари.
Има продукти, чиито съставки не влияят на развитието на бебето.
По време на бремеността, всичко което поглъщаш или си мажеш по кожата би трябвало да е безвредно за бебето, в този смисъл имах предвид, че трябва специалист да каже коя марка да избереш. То и храната не е лекарство, но не приемаш вредни храни, нали  Peace
Е все пак това са специализирани серии За бременни, надали са вредни
Е,то и в някои мултивитамини има аспартам;в храните които ядем бъка от Е-та;в козметиката от парабени и всичко това тръбят,че е в норма и не вреди но до колко отговаря на истината.... Tired

Да, и аз от това се опасявам и се надявам, че съвестният  Praynig лекар, който съм избрала ще ме съветва какво трябва/не трябва да приемам, което според мен включва и козметика. В Западна Европа се обръща много по-голямо внимание на здравословното хранене и съвети към бременната в първите месеци, а тук мои познати твърдят, че дори не те считат за бременна до 12 Г.С.  Shocked
Сигурно има много по-ефективни начини от кремовете за стрии за бременни (като комбинацията от лекарство и крем Дунавски вълни например, която прочетох някъде назад в темата), но според мен е рисковано. Иначе засега съм се спряла на Мустела, защото ми трябва нещо, което се нанася и попива бързо.  Hug
Виж целия пост
# 348
Точно Мустела ги спрягат за марка с доста парабени.
Използвай масла (какаово например) като искаш по-малко химия, макар че и там не е много ясно как са извлечени.
Виж целия пост
# 349
Точно Мустела ги спрягат за марка с доста парабени.
Използвай масла (какаово например) като искаш по-малко химия, макар че и там не е много ясно как са извлечени.
Старите Мустела, вече Мустела е без Парабени,има и хубаво кремче за бебета против и след подсичане...и за вана и за крусти и въобще Simple Smile
Виж целия пост
# 350
Аз не използвам козметика специално против стрии, но се мажа с това:
Скрит текст:
За момента ми е идеално, много хубаво овлажнява кожата и мириша на бебешко. Освен това съдържанието не ме стресира с 10 реда изреждане...има само 3 съставки (да се надяваме, че няма нещо скрито-покрито Rolling Eyes). Аз съм си предразположена към стрии, та си мисля, че каквото и да клепам.....ако е писано ще се нацепя  Laughing
Това, че съставките са малко, не следва да те успокоява - по-важно е какви са. В бебешките масла на Джонсънс основните съставки са Mineral oil (минерално масло, което е петролен продукт, не попива в кожата, а създавава филм върху нея с илюзията за кадифена кожа; същевременно запушва порите и ускорява процесите на стареене) и Fragrance (аромат, в който може да има какви ли не синтетични съставки, голяма част от тях алергени; производителите не са длъжни да обявяват точния състав на ароматите - ако не ме лъже паметта, това е заради законите на конкуренцията). Така че имаме само две съставки, но коя от коя по-неполезни (да не кажа направо вредни).
Виж целия пост
# 351
Идеята не е да се мажеш с каквото и да е там "мазничко".Трябва да се използват продукти, които стягат еластиновите влакна в дермата.
Виж целия пост
# 352
Аничка Дребосъчето  #Crazy а аз се успокоявам, че не са изписали Менделеевата таблица на гърба на шишенцето...уффф аман от химии  ooooh! Ще го измажа и минавам на преварен зехтин, пък ако ще да стана на решетка...поне няма да съм се тровила с тия гадости  Confused
Виж целия пост
# 353
Бебешка на Джонсъм с лавандула и бадемово масло на Икаров използвах, даже бебешката още си я ползвам Simple Smile
Виж целия пост
# 354
През първите месеци всякакви хидратиращи лосиони. Около четвъртия преминах на Мустела и Чико. Веледа имат много добро масло за използване при бременност.
Виж целия пост
# 355
Здравейте майчета. Нуждая се от съвет. Случайно някой да е използвал натуралните продукти от масло от ему на марката  Emu Oil Well. Продават я в Англия и наскоро мои познати от там ми казаха, че е доста ползван продукт и имал ефект. След като се поразтърсих видях, че вече го продават и в България.
Заинтригува ме маслото от ему в комбинация с Шипково масло, защото пише, че съдържа натурален Третиноин.

Моля, ако някой го е ползвал, да пише.  Мисля да го пробвам.  
Виж целия пост
# 356
Здравейте! Аз съм във втори месец и днес си купих Мустела за бюста, тъй като доста наедря и не искам да се нацепи още в началото. Не съм качила килограми и за момента се мажа със старите си лосиони. Мислех да си взема на Икаров, но пише, че е за след 4-ти месец и се отказах. Интересува ме някоя от вас пила ли е хранителни добавки по време на бременността. Има много такива, които уж влияят на косата, кожата и т.н., затова се интересувам. Може ли да се пие колаген, примерно?
Виж целия пост
# 357
Би трябвало през бременност да нямаш нужда от хранителни добвки. Тогава косата и ноктите заздравяват, проблемите идват евентуално след раждане и добавките се приемат тогава.
Виж целия пост
# 358
Би трябвало през бременност да нямаш нужда от хранителни добвки. Тогава косата и ноктите заздравяват, проблемите идват евентуално след раждане и добавките се приемат тогава.
Мен ме интересуват конкретно добавки с колаген, които подобряват еластичността на кожата заради евентуалните стрии  Crazy
Виж целия пост
# 359
Надявам се някой да ме може да те посъветва, ако не попитай ЛЛ.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия