МАРТенчето дядо Коледа изпрати, третият Рожден ден хлопа на вратата

  • 40 324
  • 732
# 570
Митака спи на обяд, даже понякога по 4 часа, но вечер ляга много късно. Преди 11 не мога да го сложа да спи. Ние се прибираме в 7 от работа и той гледа да си навакса общуване, та се разбеснява до към 9-10 вечерта и после се успокояваме. Случвало се е да не спи на обяд, особено ако е превъзбуден от впечатления (например от детския панаир), но вечер пак заспива късно и става невероятно кисел и крив. Сутрин, когато не е на градина, спи до 7-8 независимо в колко си е легнал. Ако аз се събудя по-рано и се измъкна от леглото, задължително до половин час се е събудил и той.

SZA, пожелавам ти скоро при вас да се изсипе чувал с добри събития, за които да разказваш с кеф!
Виж целия пост
# 571
Лора още си спи следобед. Даже сама си казва и отива да си легне когато и е дошло времето. Води се по режима в градината. Много рядко изпуска следобедния сън когато трябва да ходим някъде и после е невъзможно кисела.
СЗА, как само лоши новини при теб, нямам идея за какво става въпрос, но дано скоро свършат и дойде ред на хубавите новини  Grinning
Виж целия пост
# 572
Здравейте, момичета!

Добре сме, чета ви редовно. Обръщам се към вас с една молба:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=665815.15

Ако имате възможност, помогнете. Лично познавам майката и детето и мога да гарантирам, че няма лъжа и измама. Много ви благодаря предварително. Hug
Виж целия пост
# 573
Здравейте момичета Hug

Не съм писала отдавна, но останах без комп Embarassed

Ние сме добре. Яна ходи на градина, но напоследък не иска Tired

Аз се боря като прасе с тиква с килцата, но има успех.

Епопеята с пича в къщи стана нетърпима. Потъпка всички правила в къщата а те са малко, изложи ни няколко пъти, в резултат на което сега няма къща и кола. Момчето което искаше да му даде неговата докато го няма се отказа, а едни познати мислиха да му дадат кола, но и те се отказаха. Оказа че много ограничен и глупав човек. От два месеца не си е сменял чаршафите , нито ги е прал. В стаята му смърди ужасно и се усеща дори през вратата. Отказва да си плати храната, но ако се разкара утре ще сме много щастливи! Сега сигурно ще се носят приказки колко сме лоши, че го гоним и колко несериозни са всички други които са го прецакали. Да, българите в чужбина сме гадни.
Не писах и защото напоследък така се нервирам и само тоя ми е в главата. Смятам да го изтрия от всякъде. Вчера като му казахме да си плати храната, заяви че трябвало да му помогнем по християнски, а телефона, подслона, колелото, возенето на работа и какво ли още не явно не е християнско.

Ох спирам че се нервирам.

Лека и вечер.
Виж целия пост
# 574
Дами засрамете се! Вие видяхте хубаво време и изчезнахте Crossing Arms Laughing

При нас.... какво ли не Mr. Green. Яна вече не иска да ходи на градина. Реве. Боян е добре, ходи на състезания и екскурзии по шах, играе футбол, тенис, търчи като луд с на моите приятелки децата, катерят се по дървета - голяма забава. Проблема е само че редовно в нас има 7 деца Crazy Счупиха ми почти всички цветя с техния футбол Tired  Но пък са щастливи. Сега едно от дечицата има РД но нямат възможност за парти и сме решили да му купим торта и подаръци и да го изненадаме на деня. приготвяме се и за БГ. Оказа се че нямаме никакви дрехи за лятото и сега трескаво се пазарува Mr. Green

Квартиранта ..... го изгонихме и сега сме много спокойни. Той прекали. Оказа се ужасен бай ганьо. Засрами ни пред приятели, опита се да не си плати храната. Не зачете правилата в къщата, които за сигурно 3, не повече. Мъж ми реши да му обясни какво се е случило, но той не разбра. А ако беше малко по-умен, можеше да излезе от вкъщи със спестени пари, подарена кола и къща под наем. Щеше да взима къщата на един приятел. Той ни разпита преди да му даде къща и ние споделихме случки. В крайна сметка човека с къщата ни е много близък. След това дойде в къщи и квартиранта направи абсолютно всичко за което говорихме, пред него и човека се отказа. Има и още много но не  искам да ви товаря. Важното е че вече не е у нас.

Тони как е Рая с градината?

Яна ме побърква. Решила е да стане типична англичанка. Иска да стане дебела, с развалени зъби, мързелива, силно гримирана, лошо облечена, лъже и не обича правила и задължения Crazy Имам тежка задача, но трябва още от рано да се вкара в правия път, което  ми коства мнооого нерви Tired.
Отивам да подреждам че е супер разхвърляно навсякъде.
Виж целия пост
# 575
Шу, не питай. Отчаях се...оплаквах се във фейса, та да не пиша да се повтарям и тук. Не знам какво ще реши, но ако не иска да ходи няма да я насилвам въобще...когато - тогава.

Радвам се, че вие сте добре. Тук днес не вали  и ще ги извеждам сега. Hug
Виж целия пост
# 576
Е хубава работа, защо не ми е излязло? Не и ли харесва?

Аз пуснах парното Tired
Виж целия пост
# 577
Тони, аз също съм изпуснала във ФБ за Рая и градината, как се адаптира, разкажи и тук. Там много бързо изчезват от фийда интересни неща...

Шу, недей така с лошо за англичанките  Mr. Green Яна все пак е с българска кръв. Какво се случва с нея, какво не й харесва в градината?
Виж целия пост
# 578
СЗА според мен проблема на Яна е..... има прекалено много, егоистични, некоординирани, нетолерантни и на моментни неадекватни същества като нея Mr. Green Също така има и правила,а нея не я бива много в спазването на подобни. Тя просто не е свикнала с деца като нея, въпреки че не я глезим, все пак големите внимават да не я настъпят, бутнат, съобразяват се с нея и внимават, докато там няма такова нещо. Налага и се да се съобразява, да изчаква, да помага и да спазва правилата което хич не и харесва ooooh! Иначе я взимам весела, всеки ден са правили нещо интересно, каките я гушкат, помагат и във всичко и са много мили. Ако можеше да тръгне по-рано, щеше да и е по-лесно. Тя просто не знае как да си играе със себеподобни.

А за англичанките..... има една порода (които живеят на помощи) е те са точно такива Mr. Green
Виж целия пост
# 579
Шу, това донякъде важи и тук. НО аз съм шокирана от друго..ще копирам част от писанините ми и тук, за да поясня какво имам предвид...

Определено не съм много очарована и във възторг от цялата работа. Много е хубаво...уредено, имат занимания и спорт всеки ден, ама сякаш не обръщат много внимание на децата, или поне този ден беше така... Rolling Eyes Рая като видя децата и много им се зарадва, ама те нали са свикнали да се блъскат, за да се доберат до някоя играчка, топка, или колело и направо минават през нея...за половин час Рая като ново детенце я бутнаха 2 пъти и отнесе един удар от едно момиченце... Sad Явно я заболя, защото се разплака. Sad Изобщо не ми е ясно как ще оцелее тя и как аз ще се справя с емоциите. Sad

Докато я успокоявах попитах учителката как реагират в подобни ситуации и ми каза, че децата не се биели?! Shocked Искрено се надявам учителката на Рая от септември да е по-бдителна и да не толелира подобно поведение...защото иначе не бих я пускала на градина, въпреки правилата тук. Sad Много съм разстроена по този повод и 3-4 дни не можех място да си намеря... Тя след тази случка не иска да ходи вече. Сега я чакам да пожелае пак, а и тези дни ѝ говоря доста и се надявам да я убедя поне в игрите да я водя, че да свиква с децата. Имаме време до септември да ходи всеки ден по половин-един час и дано децата свикнат с нея и тя свикне с тях. Макар, че съм склонна да мисля, че проблемът не е у нея - тя умее да се пази и понася други деца, но когато я изненадат в гръб е неприятно, както беше в случая с момиченцето, което я удари.
То цялата ситуация беше леко странна - може би защото тя е ново детенце и при това неразбиращо какво му говорят, но е факт, че не се почувства добре от посрещането. Учителката и тя не реагира на тази ситуация, което допълнително ме напрегна. Ще видим как ще продължат нещата занапред.  Иначе тя постоянно е по детски площадки и закрити пространства за игра на деца - там понякога също изпада в подобни ситуации, но не ѝ се е налагало да се стига до бой и успява да избегне сблъсък с друго дете.

Не мога да обвинявам децата, защото както винаги съм казвала децата не са виновни. Вина за лошото им поведение имат възрастните. Аз затова и се шокирах, че учителката се направи на недоразбрала и недовидяла, което си е толелиране на подобно поведение. Вероятно и родителите не дават добър пример на тези деца, което задълбочава проблема.

Лошото е, че тя вижда че ние не се бутаме, бием и не постигаме нещо по този начин. Учим я да бъде толерантна и да играе и пази и бебето и себе си. А тя беше поставена в съсвем друга ситуация и просто не знае как да реагира...вероятно аз съм сбъркана, че не я уча да пердаши наред. Вече се съмнявам в собствените си разбирания и възгледи за живота... Confused

Та така... вече седмица не е била, но обеща утре да наминем пак.
Виж целия пост
# 580
Кураж, момичета! Децата бързо израстват и си намират начини за справяне със ситуацията. Поне отношението към тях от страна на възрастните не е лошо (това пък е нашия проблем с Митко).

При Рая езиковата бариера със сигурност дава отражение, но ще навакса бързо. Баща ми все обича да си припомня как навремето са били на почивка на море с брат ми и имало група унгарци в същата станция. Децата си играели прекрасно по цял ден и за няколко дни брат ми усвоил поздрави и думи на унгарски, докато възрастните се гледали неловко и само "наздраве" си казвали през цялата почивка.

Яна ще свикне да се съобразява, когато осъзнае, че колективните игри са по-весели и интересни от самостоятелните, но за това си трябва определено намеса на възрастен, за да ги насочи.
Ние пък сме в нова детска градина за този месец и много се надявам Митко да разбере, че може да има и друго отношение в детската градина и да започне пак с желание да ходи. Днес беше за първи ден и даже си е изял сам обяда, а в "неговата" си група отказваше да се храни последните месеци. Дано новите хора да помогнат за промяна на отношението му.
Виж целия пост
# 581

Моля те, вземи ме при теб  Praynig Praynig Praynig Тук мисля, че душата ми се разтапя и изпарява и просто някой ден ще свърши и аз - с нея...
Виж целия пост
# 582
Вчера отивам да взимам Мария от яслата и що да видя- 20 деца се наредили на оградата на площадката и гледат към двора. Идва Мария и я питам засмяна, какво гледат тези деца, защото си мисля- нещо пиле ли, катерица,  нещо са видели, а детето ми казва: Ами чакат да ги вземат!!!
А аз се чудя защо тя всеки ден ми казва, че ме чакала, а то било в буквалния смисъл!!! Стоят наредени и чакат- супер забавление! Добре, че още 2 месеца и се махаме!
Танче, при вас- какво- нали онази леля я махнаха уж...
Тони, какво да ти кажа- ти си я усещаш най- добре- ако и тя и ти ще се притеснявате, като ходи- да си стои с теб пък...


Виж целия пост
# 583
Онази леля я махнаха но "разследването" се точи 4 месеца (до декември  включително) и Митко загуби вяра, че нещо ще се промени. Явно има и още нередности, защото днес ме пита дали едно дете отива в "лошата детска градина" - той вече 3 дни е в друга, която е дежурна за летните месеци и започна да му харесва. Днес разбрах, че се е напишквал там, но се надямав да е временно от смяната на място и хора и да премине. Иначе твърди, че му харесва. Лошото е, че ще е само за юли там и нямаме никакви шансове да се премести, дори и да обявят допълнителни места(в списъка сме на 17 място, а няма обявени места в момента)
Виж целия пост
# 584
 И Кали септември тръгва на детска градина, много ми е притеснено дали ще се адаптира бързо. Confused
Да ви се похваля, че вече знаем пола- момче е Simple Smile Докторът го видя на обикновен видеозон, но каза 99, 9 % сигурно. Laughing
Иначе сега ми е много по-спокойно, отколкото с първата бременност. Още не ми личи, гаденето премина и на моменти даже забравям, че съм бременна.
Писах малко в другата отчетна, ама , честно казано, ми доскуча.  Вас обаче си ви навестявам често
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия