Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 5 част

  • 145 410
  • 1 774
# 345
А след 2та часа в коридора, когато ме настаниха в стаята, ме накараха задължително да изпия 2л. вода и да изям един шоколад  Simple Smile (нормално раждане съм).
Виж целия пост
# 346

Andromeda_84 не те страх само теб на мен ще ми е за втори път, но все едно ми е като за първи.Толкова въпроси ми бунтуват в главата че,,,,,,.А при мен все е дошло ама като пък не знаеш точно кога и как ще стане е гадничко. newsm12
Виж целия пост
# 347
На мен още ми е много рано за раждане,но ме  по-страх и от първия път.Не съм имала тежко раждане ,но....не ми се мисли като наближи Laughing
Виж целия пост
# 348
Ужас и като включим че и най - малкото нещо ме дразни.Сигурно съм голям дразнител за околните.
Първият път го преносих и ми спукаха водите в предродилна зала - сега се тормозя как ще е какво ще усетя,ама как беше забравила съм...  newsm62
Виж целия пост
# 349

Andromeda_84 не те страх само теб на мен ще ми е за втори път, но все едно ми е като за първи.Толкова въпроси ми бунтуват в главата че,,,,,,.А при мен все е дошло ама като пък не знаеш точно кога и как ще стане е гадничко. newsm12

О! Повярвай ми, като знаеш кога ще стане е още по-гадничко  Twisted Evil Нямам предвид плановите секцио  Wink Абе втория път шубето е ужасно голямо, а раждането доста по-лесно. Вече мога да го кажа  Mr. Green
Аз първоя път отидих с контракции и останах. Сега не се получи така... доктора ме извика с багажчето в конкретен ден ако не съм родила до тогава. Спах само 2 часа, гледах  "Kill Bill" с голям кеф и чистих цяла нощ къщата  Crazy От страх! Тресях се от страх. Който ме познава знае, че аз не правя така  Rolling Eyes Беше ме страх от това, че ще ми боднат системата и много ще ме боли  Tired После се оказа, че нито ми боднаха системата, нито ме боля, с изкл. на последния 1/2 час. Аз съм раждала с упойка първия път, освен това вече знаех за какво става дума и това ме спичаше още повече  Wink

Та, да ви кажа да не се страхувате, няма смисъл. Обаче знайте, че страха обикновено е в повече и после се чудите за какво са били всички нерви.
Виж целия пост
# 350
Мен пък втория път никак АМА НИКАК не ме беше шубе. Даже го очаквах с голямо желание и нито грам притеснение. Не знам с какви думи да опиша липсата на каквъвто и да било страх. Само трепетно очакване. Като започнаха първите сигнали за родова дейност, сърцето ми щеше да изкочи от кеф "ето, почва се, най-сетне, чакам!" И сега ми се ражда, даже много ми се ражда. Подготвих се психически, поизчетох туй-онуй и просто си бях готова за едно раждане-приказка. Ако щете вярвайте, ама ми се ражда, та чак ви завиждам Simple Smile

 Първия път ме беше страх от не знам какво. Май, че ще боли ме беше страх и не знаех как ще се получи. Не исках да си признавам, нито да поемам риска на секциото, но тайно се надявах(не признавах даже пред себе си дори) лекаря да каже "Съжалявам, но се налага да е секцио". Така хем няма да съм аз инициаторката, хем ще се измъкна от раждането  Mr. Green .
Виж целия пост
# 351
Здравейте, в старата тема видях въпрос дали 1 АГ има договор с държавната банка за стволови клетки - да, има от ноември 2010, за моето раждане го сключиха и предполагам, че не е срочен и е валиден към момента. Държавната банка се намира в Александровска болница, там се подписват документите за даряване на клетките, а те идват на място при раждането и ги вземат. Peace
Виж целия пост
# 352
А как стои въпроса с тази държавна банка? Просто даряваш клетки и те ги ползват, когато има нуждаещи се или може след време и този, който ги е дарил да си ги ползва (ако не дай Боже му потрябват)?  Thinking
И какво се плаща за цялата тази процедура?
Виж целия пост
# 353
Това е донорство на стволови клетки, т.е. безвъзмездно даряване. Няма опция да си ги ползваш, ако в бъдеще, не дай Боже, се наложи. Процедурата е безплатна. Ако искаш да си ползваш ств.кл. на детето, си правиш частно банкиране.
ПРедпочитат да работят с планови операции, тъй като нямат голям човешки ресурс (и материален също  ooooh!) за покриване на желащите.
Виж целия пост
# 354
за бъдещите мамита понеже никъде не видях или може да съм пропуснала но имайте в предвид и смрадлика за промивка много облекчава
Виж целия пост
# 355
Честит Осми март, момичета !!!  newsm51
Да сме живи и здрави, винаги усмихнати и красиви, ценени и обичани от всички около нас  newsm03
А на тези от вас, които също като мен им предстои хубавото събитие, скоро да са горди мами на прекрасни бебчета !!!  smile3541
Виж целия пост
# 356
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета.Чета ви редовно, но досега не съм писала в темите ви. Моят термин е началото на април месец, ще раждам засега нормално и без избор на екип. Имам един въпрос на който много ще съм благодарна ако някой отговори. Понеже съм отрицателен резус фактор и след раждането трябва да се бие ваксина поради тази причина, тя поема ли се от здравната каса, трябва ли предварително да си я закупя или в болницата я имат? Благодаря предварително и успех на всички които им предстой раждане!  Simple Smile
Виж целия пост
# 357
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета.Чета ви редовно, но досега не съм писала в темите ви. Моят термин е началото на април месец, ще раждам засега нормално и без избор на екип. Имам един въпрос на който много ще съм благодарна ако някой отговори. Понеже съм отрицателен резус фактор и след раждането трябва да се бие ваксина поради тази причина, тя поема ли се от здравната каса, трябва ли предварително да си я закупя или в болницата я имат? Благодаря предварително и успех на всички които им предстой раждане!  Simple Smile
Моя позната преди време накараха да си я купи, но виж тази статия http://www.moreto.net/novini.php?n=165301  и попитай и в болницата все пак.
Виж целия пост
# 358
Една душичка, на мен ми беше поставена въпросната ваксина сега февруари, с обяснението, че цената й влиза в това, което съм заплатила като "избор на екип" и затова не я заплащам допълнително.  Затова аз така и не проучих дали се поема от ЗК /би трябвало - лично мнение/, въпреки че също съм с отрицателен РФ.
Най-добре е да ги питаш изрично в болницата, каква им е практиката.
Виж целия пост
# 359
Наистина май ще е най-добре да се разходя до болницата и да попитам.  Simple Smile Благодаря ви все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия