Миете ли ръцете си след тоалетна?

  • 32 144
  • 574
# 360
Ми аз знам, че лекари в Англия се гнусят да обработят генитално възпаление, та не знам това сравнение с чужбина колко е удачно...
Виж целия пост
# 361
и какво правят, отказват да се занимават с пациента ли? Или разправят наляво-надясно колко ги е гнус? Дори да се гнусят, намират как да го прехвърлят на някой нисш в йерархията.
Измит-неизмит, пациенът си е пациент. Недопустимо е да се правят коментари. Пък който е готов да ги търпи, негова си работа.
Виж целия пост
# 362
Ще пада голям смях в темите "смешки от форума" и подобни.
Темата излезе извън представите за "смешка".
Иначе по едно време беше добре. Laughing
Виж целия пост
# 363
и какво правят, отказват да се занимават с пациента ли?

Да.
Виж целия пост
# 364
и какво се случва нататък? Как обясняват отказа си? И този пациент си трайка?
Виж целия пост
# 365
Не проследих историята нататък, но на мен и това не ми се струва правилно отношение. На мен например, лекар там ми предписа противозачатъчни хапчета без да ме прегледа. Не съм нечистоплътна, да си кажа.  Laughing Не знам дали е било от гнусливост или просто не му се е занимавало, но факт.
Виж целия пост
# 366
Не проследих историята нататък, но на мен и това не ми се струва правилно отношение. На мен например, лекар там ми предписа противозачатъчни хапчета без да ме прегледа. Не съм нечистоплътна, да си кажа.  Laughing Не знам дали е било от гнусливост или просто не му се е занимавало, но факт.
най-вероятно не му се е занимавало. Сестра ми в Германия разправяше същата случка. Тогава беше студентка, отива на гинеколог (жена) с проблем. Влиза вътре и лекарката направо от вратата: "за хапчета ли си дошла? Ето рецептата". Сестра ми - се почувствала така #Crazy и си излязла. Намерила си друг лекар гинеколог.
Виж целия пост
# 367
Сигурно. Аз го споменах заради обобщението, че "в чужбина" всичко е по-хубаво, само тук е мизерията.
Виж целия пост
# 368
Сигурно. Аз го споменах заради обобщението, че "в чужбина" всичко е по-хубаво, само тук е мизерията.

По0скоро имах предвид, ако госпожата беше отишла на гурбет или като емигрант в чужбина и там работеше като сестра. Дали би си позволила подобни изказвания, при положение, че много лесно могат да стигнат до ушите на когото не трябва. Просто тук доста народ си позволява какво ли не на работното място, а като отиде в чужбина, веснага се свива и изпълнява без да каже гък.
Както и да е, нещата се изясниха, всеки да си ги тълкува както намери за добре
Виж целия пост
# 369
По0скоро имах предвид, ако госпожата беше отишла на гурбет или като емигрант в чужбина и там работеше като сестра. Дали би си позволила подобни изказвания, при положение, че много лесно могат да стигнат до ушите на когото не трябва. Просто тук доста народ си позволява какво ли не на работното място, а като отиде в чужбина, веснага се свива и изпълнява без да каже гък.
Както и да е, нещата се изясниха, всеки да си ги тълкува както намери за добре
съгласна съм с теб.
Виж целия пост
# 370
Абсолютно си права, но представи си следната ситуация- имаш проблем, изпитваш болка, цял ден те размъкват от един кабинет в болницата в друг, и вечерта отиваш на гинеколог. Въпросната кокошка те поглежда бегло, както си свита на две от болка, и се разкрещява- "Ти, мърло, за сапун не си ли чувала?". Как би реагирала ти в такава ситуация?

Ха, то остава наш'те лекари да поискат и катастрофиралият да си измие кръвта, преди да го приемат за рентген или друго.
Хич няма и да се чудя, ако има и такива, за съжаление.
Сбъркани сме и това си е!
Дори желанието и мотивацията за коментар на разни пациенти, говори достатъчно за клюкарската ни природа, която ако ще и 100 дипломи, плюс още 100 години опит да имаме, не можем да превъзмогнем явно.
Виж целия пост
# 371
За толкова години работа с хора, установих, че в 90%  са с лоша хигиена клоняща към 0, независимо мъже или жени  Sick.

Миенето на ръце ми е задължително, ако няма вода ползвам мокри кърпи. За щастие в нашия офис тоалетната е в много добро състояние и нямам забележки. В обществени тоалетни ходя при абсолютна наложителност, но фрапиращи случаи напоследък не съм срещала - явно хигиенистките си вършат работата добре.
Виж целия пост
# 372
За толкова години работа с хора, установих, че в 90%  са с лоша хигиена клоняща към 0, независимо мъже или жени  Sick.

Нима потребителите на БТ Мамма са само 10%.
Виж целия пост
# 373
За толкова години работа с хора, установих, че в 90%  са с лоша хигиена клоняща към 0, независимо мъже или жени  Sick.

Нима потребителите на БТ Мамма са само 10%.
Е,то тук всички сме по-по-най.  Whistling  Mr. Green
Виж целия пост
# 374
Не мога да си представя да не си измия, ръцете след като съм ползвала тоалетната.
Тук ми се иска да разкажа за печалния ми опит и наблюдения, при престой в детска болница с малкото ми дете /на 1 година и няколко месеца, тогава/.
 В отделението имаше около 5-6 стаи с по 1-2 майки с деца и само 1 тоалетна. Аз бях единствената, която си миеше ръцете, след ползването й  Rolling Eyes В стаите също имаше мивки и е възможно, останалите да са си миели ръцете там, но като опипат дръжките на вратите, докато стигнат дотам.... после бактериите вече се разнасят при визитациите. В резултат на недостатъчната хигиена, детето ми получи жестоко разстройство, нови лекарства, системи с глюкоза и допълнителен престой в болницата, а се лекуваше от друго.  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия