Чакаме с копнеж, Февруарския бебевалеж! - 18

  • 30 116
  • 757
# 225
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА МАМА ПОЛИСИЯ И ОТ МЕН!!!!!  smile3525
За Хера... какво да ви кажа... аз не бих искала да я деля по принцип... но Хера е наистина мн.диво куче,енергично, иска все да играе, скача отгоре ти, сега само на мен някак си се съобразява и не ми скача, но елате да видите как целува мъжа ми направо по устата като му се радва... скача до там,а той е 180 см....мн.е дива и луда, обичлива, но и ревнива...не би наранила бебето по ник.начин дори от ревност, но е мн.нахална и може да иде да го ближе например... аз не съм толкова вманиачена, но мъжът ми да... и държи да е навън кучето... а и скоро ще дойде отново смяната на козината..пролетта....лабрадорите имат двоен подкосъм... това са мн.косми, мн.нещо докато се смени.... другото, което е важно, е че ще идва и майка и на Хера ..моето др.куче..Габи, която сега живее с майка ми в Русе... мама като дойде..Габи идва и тя и излиза и тя на терасата... затова е толкова гол. къщата...но тогава поне ще са двете....по-няма да им е скучно....
Ще пробваме сега така, пък да видим.. може мама като си замине след някой др.месец.... ( тя още не е дошла, ще дойде след като родя)... може да пуснем Хера вкъщи пак...докато почне да пълзи бебето.... като пълзи пак ще излезе навън...но като проходи бебо ще си влезе отново... на мен не ми се изпускат вс.тези ценни мигове на активно общуване с кучето ми... само понеже имам дете, просто ми се ще да намерим златната среда в случая....с 2 лабрадора и бебе.... двама млади и майка ми ..в ап-т около 70 квадрата с 2 -те тераси барабар..си е малко ....в повечко  Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Да се отчета за днес.. бяхме на преглед при Бочева по ЖК... даде ми мн.ценни съвети относно важните контракции, които настъпват при раждане...как да ги различавам от подготвителните... обясни ми колко е важно да си следя бельото вече... за евентуално изтекла.... малка част от околопл.води....при по-сериозно изтичане се отивало веднага както вече вс.знаем... при контракциите..да си изчакам нужната честота.... разбира се...
Бебето е 3090 гр...днес влязох в 36-та седмица, каза, че водите са в норма,но са почнали да понамаляват ( което става към края на бременността), плацентата е добре, но също е започнала да се калцира на места... зрее си...вс.си му е в норма...на мен също..главично е бебето, но още не се е разположило както трябва ..не и напълно..лицето му гледало напред към корема ми,а при раждане трябвало да гледа към гърба ми де факто... и така..не че Танев не си ги вътри както си знае,ама това е др.въпрос  Peace
Изписа ми "Полижинакс" за Кандидата (обилно)...имам  и Ентерококус... те тези са само 6 глобулки... вие с 6 глобулки ли се лекувате като си ги слагате...дали ще изчезнат гадинките се чудя....и какви са странни...на вид..като бадеми с шоколад..но с бял шоколад....  Joy Joy Joy Joy Joy преди време бях лекувала нещо си пак вагинално,ама беше друго...по продълговато..като свещичка някак..а това..като бонбон си е точно....ммм, йамииии  smile3521
smile3521 smile3521
На мен ми дадоха само 2 еднакви направления и т.нар.обменна карта... нямам нищо друго.... не е ли само това?!
Виж целия пост
# 226
ПОЛИСИЯ,   bouquet честит ти голям мъж! Да расте здрав и силен!
Виж целия пост
# 227
Добро утро!
Честито бебече на Полисия,!Бързо възстановяване!
От известно време ме човърка един въпрос.Дали трябва бебето да е застанало в така наречената ембрионална поза ,за да се роди нормално или е достатъчно да е застанало главично?  newsm78
Забравих да питам моя лекар,а отговор не мога да намеря....
Опит да поднеса едно сутрешно кафе и да ви пожелая лек и спорен ден от мен!

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Виж целия пост
# 228
ДОБРО УТРО!
Честит голям мъж на Полисия,!

Днес искам да ви почерпя за празника,че мама е акушерка!


Нека и този път бъде до мен и ми вдъхва кураж!

Ани,нали знаеш,че и ние сме в същото положение с двата лабрадора,но единия на вън ,другия в къщи.Апартамента е колкото вашия и 4-ри членно семейство ще сме..... Wink
Виж целия пост
# 229
Мишенце, благодаря за информацията за Тина Киркова  bouquet Много полезно!

Вейана, ще се разберем нещо, задължително!
Виж целия пост
# 230
Това куче няма ли да се разболее изведнъж на терасата? Досега е живяло на топло, то е изнежено  Confused
Виж целия пост
# 231
Добро утро!
Честито бебече на Полисия,!Бързо възстановяване!
От известно време ме човърка един въпрос.Дали трябва бебето да е застанало в така наречената ембрионална поза ,за да се роди нормално или е достатъчно да е застанало главично?  newsm78
Забравих да питам моя лекар,а отговор не мога да намеря....
Опит да поднеса едно сутрешно кафе и да ви пожелая лек и спорен ден от мен!

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Много е важно, освен да е главично, да си е навело брадичката към гърдичките.  Peace Ако е с брадичката нагоре или пък с главата напред - така тя се врязва с най-голямата си част, ако тя е по-голяма, се прави секцио по медицински показания; по принцип дори по-често, отколкото когато бебето е седалищно - тогава може да се роди и нормално (това е обяснено в книгата ми, по к. си следях първата бременност и тази, авторката е една френска докторка, не тази най-популярната), ама за съжаление няма как да го сканирам. Но не го мисли сега, АГ-тата са можели да разберат с опитване как е главата дори и без видеозон, т. е. знаят си работата.  Peace
Виж целия пост
# 232
Честито на Leandrin и Polisia!Да са им живи и здрави бебочковците и много да ги радват!  bouquet
Пепито,да ти е жива и здрава мама  bouquet
Мен днес ме оставиха да поспя до 8 часа като никога CrazyОбаче,като видях какво е навън и ми стана лошо ooooh!Имам час за фризьор в 11 часа за мен и двете девойки и хич не знам как ще ги замъкна до там в този сняг Whistling
А после съм и на работа Sick
Виж целия пост
# 233
Добро утро Hug
Честит празник на всички свързани с родилната помощ  bouquet !
Леле Пепииии много си лоша с тези парчета тортички eat
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ на мама Polisia  newsm44 newsm07
Виж целия пост
# 234
Добро утро и от мен  Peace
Честит празник на всички акушерки и такива в които семейства и познати също има хода свързани с родилното   bouquet

Misence Благодаря за подробното описание на лекцията. Аз със сигурност бих пропуснала нещо, въпреки че бях там  Mr. Green Записала съм се отдавна във Фейсбук и ме има и в документа с никовете. Просто не пиша често там, а предимно тук.
Относно лекцията искам да попитам нещо, че вчера забравих да питам лекторката. За обработката на пъпчето - казаха първо с 95% спирт, след това с 70%. Добре, ама нали отначало на бебето е супер нежна и прозрачна кожата. Как да го третирам с толкова висок % спирт, аз бих се наранила а камоли то.  Shocked  Сигурно има някакъв по специален начин за обработка на пъпа. Мен лично ме е страх да не го изгоря. Споделете...

Днес в София е ужасно времето  Close Мразя сняг и студено...
Виж целия пост
# 235
veiana, спокойно можеш и в началото да сипваш 70% спирт.  Peace Идеята е да си изсуши по-бързо пъпния остатък, няма как да се изгори кожичката на бебето там (просто трябва да "поливаш" по-внимтелно)...
Виж целия пост
# 236
Мерси Спящата аз си мислих в началото леко да туширам с клечка за уши или тампон за грим, не знам, така че да не засягам много кожата около пъпчето. Дано му падне пъпчето още в болницата, а ако го правя в нас, дано не го нараня  Confused
Виж целия пост
# 237
Добро утро!
Честито бебече на Полисия,!Бързо възстановяване!
От известно време ме човърка един въпрос.Дали трябва бебето да е застанало в така наречената ембрионална поза ,за да се роди нормално или е достатъчно да е застанало главично?  newsm78
Забравих да питам моя лекар,а отговор не мога да намеря....
Опит да поднеса едно сутрешно кафе и да ви пожелая лек и спорен ден от мен!

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Много е важно, освен да е главично, да си е навело брадичката към гърдичките.  Peace Ако е с брадичката нагоре или пък с главата напред - така тя се врязва с най-голямата си част, ако тя е по-голяма, се прави секцио по медицински показания; по принцип дори по-често, отколкото когато бебето е седалищно - тогава може да се роди и нормално (това е обяснено в книгата ми, по к. си следях първата бременност и тази, авторката е една френска докторка, не тази най-популярната), ама за съжаление няма как да го сканирам. Но не го мисли сега, АГ-тата са можели да разберат с опитване как е главата дори и без видеозон, т. е. знаят си работата.  Peace
освен това, доколкото разбрах от моя доктор, гръбчето му трябва да е или наляво, или надясно. защото на последния видеозон гръбнака на бебето беше в една позиция с моя и той каза, че така не може да се роди

мишенце, и аз благодаря за изчерпателното описание на лекцията. само да питам, след като не препоръчват глюкоза при жълтеница, какво се дава, вода със захар ли? или нищо? щото преди 7-8 години си давахме такива неща Thinking
с пъпчетата и аз не съм хич наясно, моля се пак да падне още на 3-я ден, та да не се занимавам вкъщи с него Praynig

честито бебче на мама полисия  bouquet снощи като прочетох колко се смяхме с мъжа ми - моя син също е Борислав, и е доста едър, викаме си явно си върви с името Laughing

пепи, честит празник на мама   bouquet
Виж целия пост
# 238
Това куче няма ли да се разболее изведнъж на терасата? Досега е живяло на топло, то е изнежено  Confused
Не мила,няма да се разболее!Лабрадорите са с  дебела кожа и козина.Те са добри плувци,дори и в студени води.Не ,че не им е добре в къщи на топло,но на вън се чувстват по-добре.Нашия Дюк също е на вън.Има си дебело одеяло и дървено легло,но рядко спи в леглото в/у одеялото,вади си одеялото на цимента и така ляга в/у него.И когато стане и изтупам одеялото,под него цимента е мокър.Смятай как топли,че се получава конденз.Терасата е остъклена и уплътнена,не духа.
Виж целия пост
# 239
Охххх, като чета за лабрадорите и ме напушва смях, сещайки се за зиморничавия дакел, който си отглеждаме. То, не е само той де. Всички дакели са такива трепетлики! Нормалното му състояние през деня е "невидим" - завит през глава в едно пухкаво одеало, на дивана. Хич не можеш да предположиш, че на дивана до мен има куче, така е маскиран. hahaha А като застане пред радиатора, всеки път му се чудя как не му изгаря козината. Муцуната му е навряна между две ребра на радиатора, лапите му са подпряни направо върху повърхността.... Rolling Eyes Shocked Обаче, най-смешен ми е тази седмица, след разместването в хола, когато сложихме кошарките. Те заеха цялата стена, където беше радиатора, а самия радиатор преместихме от другата страна на стаята. Еййй, тоя дакел така и не разбра, че кошарките не топлят! Mr. Green Той си знае, че на това място е радиатора, идва си от разходка, влиза в хола и сяда пред едната кошара, вдига глава нагоре и чака да се стопли. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Трябва да отида при него, да му покажа къде е радиатора и чак тогава се мести. hahaha

Иначе, ние няма да го даваме на никой Рони, аз и преди съм писала. Нямам намерение да си тормозя животинката. Много се обичат с майка и татко, но когато и да го оставим при тях, той стои на вратата и ни чака. Пък и трябва да си свиква с бебетата, а и те с него. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия