Чакаме с копнеж, Февруарския бебевалеж! - 18

  • 30 116
  • 757
# 420
А къде е Рали? Laughing
Пепче,ама ти имаш две седмици до термин как решиха,че пак ще преносиш,това че засега нямаш контракции не значи,че утре няма да почнат.А и това ти е второ раждане очаква се да е по-лесно от първото.Майка ти може от притеснение за теб да настоява за секцио като уж по-контролирано от нормалното,знам ли.Все си мисля,че сестра ми ако ражда двете си едри деца тук нямаше никой да я остави да роди нормално щом за очаквано бебе 3700гр се прибягва до секцио.
Честито на Савето да й е жив и здрав Стелиян(май това име заедно със Симеон и Александър са актуалните в момента Laughingbouquet
Виж целия пост
# 421
Честито и на SAVETO85! Да е жив и здрав малкият юнак и много да ги радва!

Момичета, да ви питам нещо - понеже първия път ме предизвикаха със система, така че не ми е ясно как започват контракциите за раждане по нормално му.... Малки от по няколко секунди контракцийки не болезнени броят ли се? Досега съм нямала такива през деня, а и забелязах, че са начесто - през 3 минути, но доста слаби. Май почвам вече да се вманиачавам...  newsm78
Виж целия пост
# 422
   Честито и от мен на новите ни бебчета!  bouquetДа са живи-здрави,щастливи и много да радват мама и тати!А на мамите пожелавам бързо възстановяване и прибиране у дома  с малките мишлета!  Hug
   О, колко е готино,че се почна бебевалежа и на мен ми се гушка вече бебче baby_neutral,но още  му е рано да излиза,да постои на топличко 2-3 седмици и тогава.
Виж целия пост
# 423
Честито бебече и на Савето!  bouquet   newsm44 Определено се започна...
дейзи, аз също цял ден припявам за Рали, даже в предния си пост намекнах за една госпожица, че най-вероятно ще си имаме днес. Във фейсбук уж беше на линия, писах й, но не ми отговори.  Praynig Praynig
Валентина, контракциите при нормално раждане започват на по-дълг интервал на време, да кажем на колко 10-15 мин и слаби и кратки болки. Контракциите зачестяват, като интервал, а се увеличават, като времетраене. Индивидуално е колко бързо ще напредне този процес. Но тези, които ти описваш, не ми звучат, като истинските. Но може да са индикация определено, че все пак ще е скоро. Дано да тръгне само!  Praynig
Виж целия пост
# 424
Честито на VeZzy, Жени, Савето  smile3525 newsm51

Момичата днес бяхме на 3та "среща" с д-р Димитров в ТОКУДА, засега ще изчакваме бебка още седмица - в 38-ма съм и ще правя мониторинг на сърдечните тонове всеки ден или през ден, ако са отлични (срещу дома ми има нов здравен център FI Health, на ПИБ е собственост, там извършвам NST).

Все още храним надежди   Praynig , че ще се отмотае до 1 път около вратлето пъпната връв, а не 2х както е сега.

Екшънът у нас е пълен, защото таткото кара гаден вирус и то за първи път въобще боледува от години. С много висока температура бе снощи и повръщане, а аз болногледачка...дано хомеопатичните, които ми предписаха профилактично да свършат превантивната си роля и да няма болни у дома. Пращам дъщеря си при баба...

В ТОКУДА д-р Лазарова и д-р Димитров изглеждат изключително уравновесени, което ми вдъхва голяма доза спокойствие. Всъщност при нас е възможно поради по-неблагоприятната ситуация с бебка , високото късогледство и разни други "екстри" да случа и на дежурен екип, особено, ако изтекат водите, вариантът спешно секцио е реален. Та съм доволна, че д-р  Димитров не си криви душата, а днес в прав текст ме уведоми за няколко вероятни сценария.

Diana _78 ти при кого роди в Токуда, епизиотомия ли направиха или секцио заради епидуралната?



Божа работа  Simple Smile

Прегръдки от мен    bouquet
Виж целия пост
# 425
Добре де,не може ли с коктейл обезболяващи в конски дози да мине,а не с епидурал?като слушам все пове4е се двоумя? но както каза ПЕПИ в нашто АГ няма да ми сложат...
Виж целия пост
# 426
И аз не разбрах при Диана дали е било епизиотомия или секцио,аз го разбрах като епизиотомия но.. Thinking
Добре де как така не може във варненското АГ да поставят при желание епидурална?В нашата държавна болница срещу доплащане може да те обезболят.
Виж целия пост
# 427
major, дано устискаш да не прихванеш от мъжа ти, а за пъпната връв стискам палци. Едва ли ще те оставят на дежурен екип. Няма такава практика до колкото знам в Токуда. Всеки ражда с избор на екип. С това въпросче за епизитомията или секциото при Диана, ти ме хвърли в размисли и страсти. Аз от разказа й останах с впечатления, че под резнали разбира секцио...  newsm78 Но си права, че в първия пост тя май говореше за нормално раждане. Дано да е така. Мисля, че Лазарова избра тя. Поне така казваше. Как е нервчето?
Роса Линда, аз за сега приключих с Токуда.
Неви, мен ми бяха били коктейл от но-шпа, бусколизин и сигурно нещо друго, ама ефект... Найн. Е, май за половин час бяха мааааааааалко по-поносими болките или аз посвикнах, защото при първите силни контракции беше истински шок за ума ми. Райски газ също дишах. Не знам дали притъпява болката, но те унася по време на контракцията и сякаш по-не я осъзнаваш. Ама не си е работа да знаеш. Това АГ във Варна за мен е пълна безумица. при положение, че е от най-големите АГ болници в страната, една епидурална да няма. Още сме далеч от цивилизацията...
Виж целия пост
# 428
Защо си мисля, че за АГ официално има упойка. Друг е въпросът как стоят нещата с анестезеолозите.

Неви, ти ме извикай на раждането аз ще те разсейвам и няма да мислиш за болката.... hahaha нали така сме се разбрали.
Виж целия пост
# 429
Ох Стар тъй се надявах да кажеш,4е коктейла е закрепил положението! ама вси4ко е божа работа,едни благославят епидурала,други казват ,4е се скофтила работата #Crazy

аз от Пепи разбрах,4е не слагат,но най-вероятно по съвсем друг на4ин стои работата когато си с избор на екип,аз да си поискам пък да видим дали няма да ми сложат,тъй си мисля де newsm78
никой не може да каже накъде ще тръгнат нещата,някой не ги хващат упойки,дори и да ги ре-дозират,някой търпят и без обезболяващи,аз например никога не съм пила бусколизин и но-шпа, а аулин 1 път,нямам идея дали би ме "болкоуспокоило" нещо....,пък може и да ме ошашавят hahaha


аз мисля 4е Диана има предвид секцио - защото и да я резнат при слаба родова дейност как да го накарат да излезе - да са й ска4али по корема,трудно вероятно newsm78, то като няма "вътък" дето казват бабите
Виж целия пост
# 430
Аааа Саво,ние сме се разбрали да си присъстваме на ражданията hahaha hahaha hahaha само ти да не превариш
Виж целия пост
# 431
Неви, мисля, че Пепито беше катагорична, че в АГ-то няма упойки. Щом за нея няма... Аз също не пия бусколизини и но-шпата, ама нямам и някакъв супер болезнен цикъл. Само първия ден ме наболява и то не, че не се трае, ами ставаш парцал. И обикновено, като съм на работа особено и врътна един аналгин, че да стана човек. По повод на Диана, май наистина има пред вид епизитомия, а не секцио, защото първият й пост след раждането беше, че е родила нормално, макар и много трудно. Освен това говори за куп шевове... Сега се замислям, че от нейната гледна точка е трудно, но всъщност единствено напъните са били по-продължителни. А за първескиня от 10 до 15.30 часа е доста добре, епизитомията е също често срещан вариант. Малко са първескините, които се разминават с нея. Лошото е, че явно има повечко шевове, но пък си е спестила най-болезнените контракции с епидурала. Абе едно е сигурно - не й е било лесно, ама...
Виж целия пост
# 432
Здравейте мили майчета, аз се позагубих малко, но то е просто за да родя нашето малко съкровище Константин. Роди се на 17 януари в 16.27 часа с тегло 3 200 грама и 50 см. Раждането беше нормално, но доста дълго и трудно. Все още сме в болницата с малкото Косе-Босе. Като се приберем вкъщи ще разказвам по-подробно.  smile3521
Явно е било нормално все пак.
Виж целия пост
# 433
Неви, вземи се удари през устата/ръцете. Не искам да те изпреваря. Първо ти, после може да се преместим с Георгиев в операционната и мен да ме прекара  hahaha Ама преди теб - НЕ!

Но шпа не се ли ползва и да намали спазмите на матката, т.е. при раждане не би било удачно, ако ще намали контракциите
Виж целия пост
# 434
Star, нервът ме пусна вчера, тамън проходих и у дома стана лазарет  Joy
TRAUMEEL на HEEL продължавам да пия, дано действа и занапред за неврологичната болка.
Пия и Осилококцинум - профилактично, чай...

А иначе имам доста приятелки при второ и трето раждане са минали със спешен екип в Токуда  Joy , нали помниш човечето от Минута е много   smile3503 "Няма време"


major, дано устискаш да не прихванеш от мъжа ти, а за пъпната връв стискам палци. Едва ли ще те оставят на дежурен екип. Няма такава практика до колкото знам в Токуда. Всеки ражда с избор на екип. С това въпросче за епизитомията или секциото при Диана, ти ме хвърли в размисли и страсти. Аз от разказа й останах с впечатления, че под резнали разбира секцио...  newsm78 Но си права, че в първия пост тя май говореше за нормално раждане. Дано да е така. Мисля, че Лазарова избра тя. Поне така казваше. Как е нервчето?


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия