Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 22

  • 68 165
  • 742
# 360
Звънях й и тя каза да питам точно теб, че си бил по-компетентен.  Peace


Ами почвам.
 - Мега мехур,
 - Задръжка на урина
 - уроинфекции, които могат да се пренесат към  бъбреците
 
Като бонус програма можеш да получиш
 - пиелонефрит,
 - рефлукс
 

Ти доста диагнози изреди с тая уретра. Остана само туморните да изредиш. Но всичко с времето си.


Виж целия пост
# 361
Аз ли?! За първи път я споменавам уретрата, все си мисля, че проблема ми е свързан с мехура..
Е като нямам нито едното ?!? Означава ли, че не е стеснена? Или може и да е тясна, без последствия?
И ако е стеснена задължителна или е операция или може и да си живееш със стеснена или евентуално да се оправи сама?
А какво причинява стеснението й?
Виж целия пост
# 362
В събота /25 февруари/ в Учебния куклен театър към НАТФИЗ  подарявахме първите картички , с които призоваваме родители, младежи и деца във връзка с 8 март - Международния ден на бъбречните заболявания, да се погрижат за своето здраве и бъбреци.
През тази и следваща седмица ще разпространяваме картички в НАТФИЗ / 29 февруари/, Младежки театър /1 и 4 март/ и Столичен куклен театър/ 8 март/.
Ако някой има желание да участва в тази инициатива,  чрез картички на своето дете или на децата  групата от детската градина или при разпространението в театрите може да се свърже с Ани Стефанова на тел. 0887001761 или на имейл :office@rdbz.org
Виж целия пост
# 363
Нашият преглед мина, и сега спокойна мога да споделя. Направих си допълнителна консултация с проф. Бранков, по повод операцията на Михаил и оплакванията му че има болка - резултата е много добре направена операция от д-р Такова. Доктора каза че няма забележки, че нормално така трябва да изглежда всичко, има все още кончета които тепърва ще излизат, но няма причина за болка. Мога само да кажа, че камък ми падна от сърцето, супер съм щастлива след прегледа при професова, човека ме успокои много.
Виж целия пост
# 364
Аз ли?! За първи път я споменавам уретрата, все си мисля, че проблема ми е свързан с мехура..
Е като нямам нито едното ?!? Означава ли, че не е стеснена? Или може и да е тясна, без последствия?
И ако е стеснена задължителна или е операция или може и да си живееш със стеснена или евентуално да се оправи сама?
А какво причинява стеснението й?

Ти имаш бактерии в урината, тоест това е  уроинфекция.

Предлагам ти да си направиш цистография, урография и уретрография.

Те ще ти покажат какви проблеми имаш.

Юни месец има Национален симпозиум по Урология в гр. Сапдански. Можеш да отидеш там и да уеш мненията на лекари и да ти дадат съвместно диагноза.


Има други пациенти които са се възползвали от тази опция.


 
Не се тревожи. в днешно време има  нов метод за лечение на тумори. нарича се Ултразвукова хирургия - лечение без разрези
Виж целия пост
# 365
Нашият преглед мина, и сега спокойна мога да споделя. Направих си допълнителна консултация с проф. Бранков, по повод операцията на Михаил и оплакванията му че има болка - резултата е много добре направена операция от д-р Такова. Доктора каза че няма забележки, че нормално така трябва да изглежда всичко, има все още кончета които тепърва ще излизат, но няма причина за болка. Мога само да кажа, че камък ми падна от сърцето, супер съм щастлива след прегледа при професова, човека ме успокои много.
Браво!!! Hug Дано всичко е наред занапред!
Мъжът ми беше при Мирчов вчера, оказа се, че има песъчинки в левия бъбрек - 4-5 мм, и задръжка на малко урина в единия бъбрек, според доктора от песъчинките. Това всъщност не са ли камъни, големи ми се виждат за песъчинки?
Той и тя, мисля, че Letter никога не е имала бактерии в урината.
Виж целия пост
# 366
MARYCHERY
поздравление от нас! прекрасни новини!
все така да е за напред!
успех и все такива новини на всички момичета!
Виж целия пост
# 367
Олив, явно са си песъчинки, и аз имах 4мм,  но и те водят до болка. Аз пиех доста дълго време Неуренал СР и когато бях първоначално с болка, май Нолицин по спомен.
violina.d благодаря пожелавам на всички да се похвалят с добри новони.
Виж целия пост
# 368
marychery, браво за добрите новини!
Виж целия пост
# 369
Обичам добрите вести Simple Smile
Виж целия пост
# 370
момичета до сега съм писала за нашите проблеми с бъбреците.
водещите проблеми ни бяха големия рефлукс и хидронефрозата.
всички лекари говореха само за това и само това лекуваха . операцията ни също беше свързана с тези броблеми.
детето обаче е родено с още един пробрем.
дисплазия на единия бъбрек. за този броблем никои не говореше и никои не се занимаваше. един единствен лекар каза че просто този бъбрек все  едно го няма. и всички се занимаваха с проблемите на другия за да спасят него.
но аз се зачетох в интернет и тази диагноза изобщо не е добра.
има ли някоя мама с подобен проблем и какво са правили.
ако е оправен единия бъбрек/а тои е добре вече / трябва ли да не обръщам внимание на тази дисплазия на другия.
найстина досега не бях обръщала внимание защото просто никои не го споменаваше.
незначителен проблем ли е при наличието че другия бъбрек работи добре!
сега си намерих нова главоблъсканица.
възможно ли е заради тази дисплазия да се започнат след време наново мъките!
в интернет е пълно с инфо но за съжаление не ми харесват резултатите там!
сега нямаме никакви проблеми. нито симптоми нито оплаквани и клиничните резултати са много добри. нямаме инфекции . общо взето всичко е наред. трябва ли да се притеснявам за това.
предстои ни сцинтиграфия. тя ще даде ли данни за този бъбрек??? от нея ли зависи дали ще имаме проблеми или всичко е наред???
благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 371
успокой се! Hug
сцинтиграфията ще покаже функцията му.
Виж целия пост
# 372
Нашият преглед мина, и сега спокойна мога да споделя. Направих си допълнителна консултация с проф. Бранков, по повод операцията на Михаил и оплакванията му че има болка - резултата е много добре направена операция от д-р Такова. Доктора каза че няма забележки, че нормално така трябва да изглежда всичко, има все още кончета които тепърва ще излизат, но няма причина за болка. Мога само да кажа, че камък ми падна от сърцето, супер съм щастлива след прегледа при професова, човека ме успокои много.
Браво!!! Hug Дано всичко е наред занапред!
Мъжът ми беше при Мирчов вчера, оказа се, че има песъчинки в левия бъбрек - 4-5 мм, и задръжка на малко урина в единия бъбрек, според доктора от песъчинките. Това всъщност не са ли камъни, големи ми се виждат за песъчинки?
Той и тя, мисля, че Letter никога не е имала бактерии в урината.

Имах в началото няколко пъти е.коли, после излезе чиста, на последната пък - протеус  ooooh!
Другата седмица ще пусна отново, лекарката каза, че иска и антибиограма да ми направят и се учуди, че досега нямаме нито една, но аз съм много против тези антибиотици и не мисля да ги пия, тъй като смятам, че не тези бактерии, които ту ги има, ту ги няма, са причинители на проблема ми.

Честита Баба Марта Simple Smile)
Виж целия пост
# 373
Честита Баба Марта на всички от тази тема! Бъдете живи и здрави!  И както Баба Марта измита зимата,така да измете и всички бактерии  и болести.
Виж целия пост
# 374
честита баба марта!много здраве да ви донесе!
Letter,за антибиограма се доплаща допълнително и я правят,ако пожелаеш..
не подценявай бактериите.все пак ядат тъканта.трябва да ги изчистиш,ако няма и за тях стимулиращ фактор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия