Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 22

  • 68 167
  • 742
# 405
Момичета, имам спешно питане- след пускане на стерилна урина на беба (вземата в стерилно пликче и прехвърлена в стерилно шишенце),й се откриха бактерии между 1000 и 10 000.
моят мъж е говорил с доктора и не е попитал какви са бактериите. Според вас този номер на бактерии инфекция ли означава или  външнио замърсяване? №ъзможно ли е да е началото на някаква тепърва развиваща се инфекция? Какъв вид може да са бактериите? Трябва ли отново да пускаме стерилна урина?
А когато има открити следи на протеин в урината (т.е, малко протеин), какво означава- че бъбреците не работят добре ли?
Виж целия пост
# 406
Момичета, имам спешно питане- след пускане на стерилна урина на беба (вземата в стерилно пликче и прехвърлена в стерилно шишенце),й се откриха бактерии между 1000 и 10 000.
моят мъж е говорил с доктора и не е попитал какви са бактериите. Според вас този номер на бактерии инфекция ли означава или  външнио замърсяване? №ъзможно ли е да е началото на някаква тепърва развиваща се инфекция? Какъв вид може да са бактериите? Трябва ли отново да пускаме стерилна урина?
А когато има открити следи на протеин в урината (т.е, малко протеин), какво означава- че бъбреците не работят добре ли?


Спешно ти направих консултация с микробиолог

niama nachin za precenka vanshno zamarsiavane li e,ili vazpalitelen proces
orientir e vida bakterii
broia vidove toest
ako vaprosnite kolonii sa edin vid,znachi po-veroiatno e da e vazpalenie
proteina moje da znachi sashtoto
Виж целия пост
# 407
Демек като Бисептола?

Химиотерапевтик е, но не са на една и съща основа с Бисептол.
Иначе да, като Б. може да се пие в лечебна и профилактична доза.

НАДЕЖДА*, а доктора какво е казал?
Ох, ужас е при вас, толкова пък да не дават никаква странична информация  ooooh!

Олив, браво за хубавите новини!
Виж целия пост
# 408
Докторът смята, че не е инфекция, а външно замърсяване, но аз съм много притеснена- утре пак ще пускам урина, но този пърт с катетър  Sad
Той и тя, означава ли възпалението инфекция? (т.е. възпаление= инфекция?)
Виж целия пост
# 409
възпаление =инфекция
Виж целия пост
# 410
Здравейте, моля запознатите майчета за информация. Дъщеря ми е с вродена липса на лява ренална артерия. Десният и бъбрек е компенсаторно уголемен, няма задръжка на урина. Минаваме ТЕЛК ,като основният и проблем е с белия дроб. Не искат да и дадат проценти  ,защото няма документ какво е точното състояние на левия бъбрек (дали изобщо има такъв). Искат ми сцинтография. Как протича изследването, има ли странични ефекти ,изобщо подробностите ме интересуват. Благодаря за отделеното време.
Виж целия пост
# 411
Здравейте, моля запознатите майчета за информация. Дъщеря ми е с вродена липса на лява ренална артерия. Десният и бъбрек е компенсаторно уголемен, няма задръжка на урина. Минаваме ТЕЛК ,като основният и проблем е с белия дроб. Не искат да и дадат проценти  ,защото няма документ какво е точното състояние на левия бъбрек (дали изобщо има такъв). Искат ми сцинтография. Как протича изследването, има ли странични ефекти ,изобщо подробностите ме интересуват. Благодаря за отделеното време.

Излседването не е страшно. Вливат контрастно вещество и детето трябва да лежи неподвижно 20 минути.
На по-малките деца се прави с упойка, за да не мърдат.
Мисля, че няма странични ефекти.
Прави се в Александровска болница.
Пиши ако нещо друго те интересува, скоро го правихме на сина ми, а и няколко други момичета минаха тези месеци с децата си  Peace
Виж целия пост
# 412
Благодаря за бързия отговор  bouquet Имаме час при д-р Буева на 20-ти , ще видим тя какво ще ни посъветва. Досега не е ставало изобщо на въпрос, прави си и само УЗД. Трябва ли да се лежи в отделението ,когато се прави сцинтографията?
Виж целия пост
# 413
Трябва ли да се лежи в отделението ,когато се прави сцинтографията?

Не, правят ви го и си тръгвате.
По-късно или на другия ден отива някой от родителите, за да вземе резултатите  Peace
Виж целия пост
# 414
Здравейте момичета! До сега мисля, че не съм писала тук в тази тема, но ви чета още докато бях бременна. Искам да споделя нашия проблем и ако има мами ( искренно се надявам да няма) с нашия проблем нека да споделят с мен.
Когато бях бременна видя че бебка има кисти на левия бъбрек. Видя ме специалист , който каза че бебето има диспластик мултицистик бъбрек - даже не съм сигурна как се превежда на български. След раждането веднага видяха бебето ан ехограф и потвърдиха диагнозата. Бяха ни назначени цветна снимка и Сцинтиграфия. Първото изследвае го отмениха, защото бебето било твърде малко. преди седмица бяхме на среща с специалист да ни каже резултатите. За наше съжаление левия бъбрек не работи. ( отказал е защото след раждането работеше, но по-мързеливо). Казват, че десният работи добре. Сега отново ще ни дадат час за цветната снимка- което трябва да стане до 3 месеца. До тогаава ни дадоха антибиотик Trimethoprim който се приема всяка вечер.  Същия антибиотик ни дадоха веднага след раждането за предотвратяване и лечение  на уро инфекции, но тогава го приема 7 дни. Доктора ни обясни, че левия бъбрек ( с кистите) ще се свие(съсухри) , а здравия ще порастне и ще се разположи на мястото на двата. До следващата консултация ми казаха да наблюдавам как се храни детето, дали пишка и дали вдига Т. Ако има нещо подобно да я водя при GP-то да й направи изследване на урината.
Ще ви бъда благодарна за всякаква информация свързана с нашия проблем. В БГ този антибиотик изписва ли се? Аз не можах да разбера какво ще се случи с тези кисти сега.... те там ли ще си останат или ще изчезнат....?! Някой знае ли в БГ при такава ситуация как действат...? Аз ще си ходя в БГ живот и здраве най-вероятно към юни-юли  и тогава искам да отидем при някакви специалисти да поговорим. Ще съм благодарна да ме насочите - аз иначе съм от В.Търново.
Благодаря ви и късмет на всички ви!
Виж целия пост
# 415
BlueBerry., това, което чета е всичко, което според мен биха направили и в БГ. У нас Триметоприм не се продава, но лекарите го изписват. Всички ние търсим начин да го купуваме от Германия, Австрия или от където успеем. Доколкото знам поликистозни бъбреци не премахват, освен ако няма инфекция или друго. За това е важно да следиш температурата, за да не се получи абцес.
Виж целия пост
# 416
Здравейте,
след като около една година не бях следила темата, се оказва, че сега попадам точно на информацията, която ме интересува. Преди година правихме венозна урография на дъщеря ми, която сега е на 1г 9м, със съмнения за мегауретери. Сега Д-р Тасева/ренгенолог в Пирогов/  се съмнява за паренхимен мост м/у двата бъбрека и ни даде препоръка за сцинтиграфия, или изотопна нефрограма. Живеем на 350 км от София, но все пак обмислям вариант  там да направим това изследване. Та въпроса ми е само Александровска болница ли е мястото, колко струва и друга инфо за самото изследване.
Виж целия пост
# 417
ennie, за София само в Александровска се прави, не знам в другите градове дали правят някъде, по-скоро не.

Изследването струва 120 лв, но ако имате направление от специалист ще е безплатно.
Трябва да отидете с поставен абокат, което може да направи анестезиолог, ако изберете да ползвате услугите на такъв. Това се плаща отделно и не се поема от касата  Peace
Виж целия пост
# 418
ennie, за София само в Александровска се прави, не знам в другите градове дали правят някъде, по-скоро не.

Изследването струва 120 лв, но ако имате направление от специалист ще е безплатно.
Трябва да отидете с поставен абокат, което може да направи анестезиолог, ако изберете да ползвате услугите на такъв. Това се плаща отделно и не се поема от касата  Peace

Анестезиолог или реаниматор. Може да отиде в пирогов в реанимацията на урологията (5 етаж) и да дърите м.с. димка овчарова.  тя е много добра. При моите проблемни вени слага много добре и е внимателна.
Виж целия пост
# 419
Здравейте,
след като около една година не бях следила темата, се оказва, че сега попадам точно на информацията, която ме интересува. Преди година правихме венозна урография на дъщеря ми, която сега е на 1г 9м, със съмнения за мегауретери. Сега Д-р Тасева/ренгенолог в Пирогов/  се съмнява за паренхимен мост м/у двата бъбрека и ни даде препоръка за сцинтиграфия, или изотопна нефрограма. Живеем на 350 км от София, но все пак обмислям вариант  там да направим това изследване. Та въпроса ми е само Александровска болница ли е мястото, колко струва и друга инфо за самото изследване.
Детето е малко, ще трябва упойка, т.е. да уговорите и анестезиолог за изследването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия