Паническо разтройство - част 8

  • 70 976
  • 736
# 600
Аз за първи път в живота си бях на невролог. Не разбирам, ако няма изследвания един невролог как може да постави диагноза? Или предполага само  newsm78
Виж целия пост
# 601
anastasova, и аз ходя като пияна и ми се маже пред погледа имам и всички останали симптоми вкл.и кръвното ми играе, но ми писна да ме е страх. Не си приписвам други болести, ПР ми е съвсем достатъчно. Така ще е докъто свикнем да не обръщаме внимание. Много е трудно страхували сме се прекалено дълго време и сега няма как изведнъж да убедим мозъка че няма страшно. Но трябва на всяка цена да приемем и да се примирим, че си имаме ПР и всички симптоми са от там и така лека полека ще ги разкараме. Поне аз така се опитвам да направя.ПР Simple Smile Simple Smile много важно, има каде каде по сериозни неща, недаи боже. Целувки Hug
Виж целия пост
# 602
Аз за първи път в живота си бях на невролог. Не разбирам, ако няма изследвания един невролог как може да постави диагноза? Или предполага само  newsm78
Нали затова неврологът първо пуска различни изследвания след като си направи неговия си преглед и тогавасе стига до диагноза.
Виж целия пост
# 603
Здравейте! От ходене по невролози заради световъртеж и гадене,вече ме налегнаха черни мисли. ..мисля си че имам нещо недоказано и неоткрито,че и мъжа ми и детето имат разни недоказани вреди из организма.. Това ли е ПР? Питам лекарката до кога да пия бетасерк и има ли излекувани,тя ми отговаря,ами не знам...Е, как човек да не се страхува и да не изпадне в мисли...Не искам да МИСЛЯ ЧЕРНО, искам си нормалното мислене Mr. Green
Виж целия пост
# 604
Аз какво да кажа...Вече два дни съм в командировка, далеч от близки, които знаят за проблема и далеч от лекари. Ама се държа засега...Имам си симптомите, ама вече сякаш не ме плашат толкова много! Знам, че и да ми стане зле, след време минава. Казвам си, че ако ми имаше нещо сериозно, досега щеше да се е случило нещо много лошо в някои от пристъпите ми. Но винаги минава, винаги! Което е равнозначно на това, че проблемът не е физически. Така поне си мисля аз...А и не знам какви изследвания повече мога да си направя. Вярно, че не съм правила скенер на глава, а само ЯМР на врата, ама си мисля, че ако имаше някакъв сериозен проблем, все щеше да се отрази по някакъв начин на някое от многобройните направени досега изследвания! Ако греша, поправете ме.
Виж целия пост
# 605
Здравейте! От ходене по невролози заради световъртеж и гадене,вече ме налегнаха черни мисли. ..мисля си че имам нещо недоказано и неоткрито,че и мъжа ми и детето имат разни недоказани вреди из организма.. Това ли е ПР? Питам лекарката до кога да пия бетасерк и има ли излекувани,тя ми отговаря,ами не знам...Е, как човек да не се страхува и да не изпадне в мисли...Не искам да МИСЛЯ ЧЕРНО, искам си нормалното мислене Mr. Green
Здравей!
Дефиниция според МКБ-10 - Паническо разстройство(епизодична пароксизмална тревожност) :
Основна характеристика са повтарящи се пристъпи на тревожност/паника/, които не се ограничават до определена ситуация или обстоятелства, поради което са непредвидими.
Паническото разстройство включва:
(1) панически кризи;
(2) тревожно очакване на следваща криза;
(3) избягване на ситуации, в които преди това са се случвали панически атаки.

Дефиниция според МКБ-10 - Генерализирана тревожност:
Основна характеристика е тревожността, която е генерализирана и постоянна, но не е ограничена до и дори не силно преобладаваща при някакви конкретни външни обстоятелства (т.е. тя е “свободно плуваща тревожност”). Както при другите тревожни разстройства доминиращите симптоми са много разнообразни, но обичайни са оплакванията от чувство на нервност през цялото време, треперене, мускулно напрежение, изпотяване, замайване, сърцебиене, световъртеж, и епигастрален дискомфорт. Страховете, че лицето или негов близък внезапно ще се разболее или ще му се случи нещастие, са често съпътствувани от различни други безпокойства и предчувствия. Това разстройство се среща по-често при жените и обикновено е свързано с хроничен стрес, породен от околната среда.
Невролога не ти ли постави диагноза?
Виж целия пост
# 606
Благодаря за информацията! Невролога ми постави миенеров синдром, друг -стрес и успокойтелни, трети ми каза"ами и на мен ми се вие свят',то на кой не му се вие..../ и това ако е д-рс призвание и отговорност../ друг ми каза,да ходя на гастроентерелог,че от там ми се вие свят/микроби съм имала евентуално/ И сега след толкова разнообразни диагнози съм изпаднала в мисли и стрес,освем че ме е страх да излизам навън,вече ме е страх за близките ми... Mr. Green
Все си мисля,че ако изляза навън,ще ми се завие пак свят,повръщане и няма да се спрявя със ситуацията...От тези мисли няма спокойствие...
Виж целия пост
# 607
За мен имаш типични признаци на ПР.
Виж целия пост
# 608
и аз мисля, че е ПР. на всички им се случва да им се вие свят, но само ние се плашим и си го усилваме, аз питам на ляво и на дясно и много хора ми казват, да вие ми се днес, ама нещо от времето е ...и дотам, а ние едни филми правим, че си ги и режисираме. Аз прочетох книгата Лошите мисли са лукс, които неможем да си позволим.  Старичка е, да, но мисля че ми помага.
Виж целия пост
# 609
Да, май като влезеш във филма става лошо.....Днес не знам вие ли ми се свят или си въобразявам, ще трябва да се стегна,защото преча и на семейството си да ме гледат безпомощна и депресирана...
Виж целия пост
# 610
 Здравейте момичета,
Искам да споделя с вас моят проблем, а вие кажете дали това е ПР.
 
От една седмица се вкарах в голям филм... Имам един клиент на работа, който като дойде все ми прави  комплименти, разпитва ме и т.н. И аз започнах да се притеснявам от него. Не че е лош, ама се притеснявам... Последния път като трябваше да го обслужа ми стана адски зле - разтреперах се, зави ми се свят,изпотих се, направо немога да намеря клавишите на клавиатурата... От тогава се събуждам все стресирана, ходя на работа със свито сърце. Страх ме е да не дойде и на мен пак така да ми стане зле. Взех си и болничен, въртеше ми се свят - като отидох на лекар - кръвно 160/100. Другото лошо, обаче, е че започвам да се притеснявам и като съм сред други хора и затова си мисля че развивам ПР. Досега не бях чела нищо за него. Малко съм объркана, така че ако нещо не е ясно - питайте.
Виж целия пост
# 611
Здравейте момичета,
Искам да споделя с вас моят проблем, а вие кажете дали това е ПР.
 
От една седмица се вкарах в голям филм... Имам един клиент на работа, който като дойде все ми прави  комплименти, разпитва ме и т.н. И аз започнах да се притеснявам от него. Не че е лош, ама се притеснявам... Последния път като трябваше да го обслужа ми стана адски зле - разтреперах се, зави ми се свят,изпотих се, направо немога да намеря клавишите на клавиатурата... От тогава се събуждам все стресирана, ходя на работа със свито сърце. Страх ме е да не дойде и на мен пак така да ми стане зле. Взех си и болничен, въртеше ми се свят - като отидох на лекар - кръвно 160/100. Другото лошо, обаче, е че започвам да се притеснявам и като съм сред други хора и затова си мисля че развивам ПР. Досега не бях чела нищо за него. Малко съм объркана, така че ако нещо не е ясно - питайте.
Предполагам си наясно какво точно се е случило в тази ситуация, която описваш. Емоциите ти са объркали правилния си път и са решили да излязат чрез телесни симптоми, понеже ти не си си разрешила другояче Simple Smile. Ще трябва да си отговориш на въпроса какво точно изпитваш към този мъж и защо си се потиснала Simple Smile Аз мога да ти гарантирам, че ако следващия път при срещата ти с него не се опитваш да криеш чувствата, а бъдеш открита, то в тази ситуация симптомите няма да се появят. Успех!
Виж целия пост
# 612
и на мен ми прилича на паническа атака, а лекарят какво ти каза и предписа
Виж целия пост
# 613
Днес следобед ми е пак ужасно зле. А конкретна причина няма. Нервност, напрежение и симптомът - тоалетна този път. Скапах се. Вече цели 4 часа.
При вас продължават ли толкова дълго тъй наречените кризи? И как се справяте?  Cry А на всичкото отгоре и успокоителното си взех, че и с валидол да облекча напрежението. И с чай. Не и не. 
Виж целия пост
# 614
Аз пък вчера ходих в мола, отидох първо сама, после дойде мъжът ми. Започнах да влизам по магазините уж да гледам за дрехи, и като почна да ми се вие свят, да ми омекват краката, викам си - край, всеки момент ще падна ей тука някъде и няма да знаят какво да ме правят. Седнах на една пейка и си викам - няма да ставам от тук докато не дойде мъжът ми. Едва станах после от пейката (добре, че в мола никой никого не гледа, можеш и като пълен идиот да се държиш), и през цялото време го карах да върви до мен и да го държа, така се чувствах по-стабилна. Седнахме уж да ядем, аз при всяко движение се чувствах все едно губя контрол и всеки момент ще ми причернее. Уж съм чела, че не можеш да припаднеш в такива случаи, ама има хора, които припадат примерно при инжекции, защо аз да не мога пък в мола. Ума и дума бях загубила. Накрая започнах да плача неконтролируемо, усещайки, че това ще свали напрежението, и се наложи бързо да се изнесем. Като си поплаках навън, се пооправих и успяхме дори да напазаруваме. Абе и една четвърт ривотрил взех, честно казано, без него никъде не ходя. Гадост е всичко това.  Close Ще трябва да посетя психиатъра пак, лекарства ли ще сменя, какво ще прави, не знам, ама така не се живее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия