Зима иде в снежна премяна, коя ли ще е следващата Февруарска мама?! - Тема 19

  • 31 504
  • 740
# 540
Залъгалката за новородено за мен е абсолютно ненужна. Пък и къде ще я стерилизирате в болницата?
По принцип съ м против залъгалките изобщо. Първото си дете го научих на сила да я смуче около 6-7-мия месец, защото почна да си смуче палеца. Тогава доста се почудих и реших, че ще ми е по-лесно да го отуча от залъгалка, отколкото от палец  Peace
Колкото майки, толкова и теории  Simple Smile
Сега четох за съвместното спане, за кърменето на поискване... та там пише, че ако педиатърката ми препоръчва дохранване, явно е некомпетентна  Confused А моята точно това ми препоръча  Rolling Eyes Аз упорито не я слушам много, въпреки, че вече имаме противоречия с другата част от родителското тяло на бебето  Sunglasses

Елзи, текстът в подписа ти е много смешен.. баш пък ти да си толкова голяма  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 541
леле  Алекса през какво сте минали само...и аз поревах докато те прочетох.Важното е,че сега всичко е ок и си имате едно прекрасно слънчице да ви топли душите у дома!
   И тук честито на всички родили вече мамита!Да са ви живи и здрави бебочците и да ви правят щастливи и горди оттук нататък цял живот!

 За шишетата аз съм взела този път едно стъклено на НУК,(забелязах,че вече не са разделени на много категории по възраст,а само на 2-3),едно Чико от новите за 0м и едно на Чико дето ми го подариха със стерилизатора.Всичко този път ми е силикон,за да свиква с един тип бебона.Багаж не зная защо ме мързи да подреждам още и всичко е по чантите,нито пък съм изгладила...все си правя сметки,че има време до към 15-20 февруари,ама да видим:))
Залъгалка в болницата ще взема,но не мисля да я давам
Виж целия пост
# 542

Добинко, описаните от теб симптоми при мен отговарят на покачване на кръвното налягане, също така и главоболиe и стягане в областта на тила, временни нарушения в зрението като проблясъци, мрежене и т.н. За да не гадаеш, като се почувстваш така, накарй съседка или в близка аптека да ти го премерят. Аз лично от 13 седмица си закупих апарат за кръвно налягане и си ми виси до главата, меря всеки ден по няколко пъти.

Да забравих да спомена и проблясъците...значи има вероятност да съм вдигала кръвно, това май вече си е опасничко, нали? Лошо... Благодаря за отговора Rosa Linda   bouquet
Виж целия пост
# 543
Момичета, мн. ви се радвам, знаете ли защо - като ревне бебето, а ти си не си доспал, знаете ли колко теории за отглеждането му отиват на вятъра (не говоря за основни принципи). Ама е мн. сладко да ви чете човек... Simple Smile

 newsm10
Виж целия пост
# 544
Привет, мамчета!
 Честито на всички новообебили се Simple Smile  bouquet
 Да растат здрави и щастливи бебечетата!!!
 Прашинка, аз съм в същото положение като теб, малкия ходи на ясла от 9-месечен, сега го спрях януари, че съм в болнични и също плащаме доста пари месечно, че е на частна ясла. А ко имах избор, не бих го спряла, оказа се, че много повече му харесва в къщи и днес за първи път от месец насам отиде с баща си, пазарейки се и ревейки, че не иска, много трудно го е оставил там, направо ми се свива сърцето Sad
 Ако не бях го спряла, нямаше да 'усети''колко по-хубаво е в къщи с мама Wink ,но се изпокоявам, че е само за месец още на ясла, март ще остава в къщи до юни или август, когато и двете мисля да пусна заедно, търябва да се върна на работа, че имам само 4 мес. майчинство. А малката буболечка как ще я пускам, не ми се мисли Sad
 Дребен го пускам сега само за месец, че няма кой да ми помага и се очаква да родя секцио, а по принцип малкия е много буен и непослушен и няма да мога първите дни да бягам след него...

Спящата, права си за теориите... много.. ама остави да си имаме някаква надежда, че ще стане на  нашата..
 Стар, ще се разпишат вече родилите, просто още си нареждат новия режим с бебето и отнема 1-2 седмици, така или иначе темата няма да се пише с това темпо, в др.отчетна, ноември 2009, в която пиша има по 3-4 странички на седмица, с времето народа спира да пише, че и да следи темата...
Alexa,   bouquet
Виж целия пост
# 545
Добинко, не е хубаво да го поддържаш високо перманентно, защото се свиват артериите и намалява притока на кислород към бебо. С еднократно покачване няма грижи, на всеки може да се случи. Кажи си на докито за всеки случай, ще ти изпише превантивно допегит, ако прецени, че има нужда  Hug

Мами, моите шишета всички са на Авент с някава система против колики, дано да нямаме грижи. Аз тия дни съм решила да попочета малко инфо за кърменето, че съм гола вода. Нито пози знам, нито техники...
Виж целия пост
# 546

dobinko и аз като теб едвам дишам, а днес лекарката ми каза, че бебка е вече много ниско на стартова позиция. Не знам дали е от нея, но при най-малкото и се задъхвам и сумтя като прасе. За кръвното  - може да ми се смееш  Laughing , но аз нямам апарат и си го меря с линия, конец и златна халка. Досега винаги ми е било вярно, защото при док излиза същото като стойности. На няколко пъти го вдигам и аз вечер и док ми каза, че ако през деня се изморя много е нормално вечерта да го вдигна. Но ако го вдигна за по дълго време да отивам на лекар веднага.

Старлет днес е на тонове в МД, тъй че все още мисля е 2 в 1  Laughing

Лекарката днес ми даде всички документи, а аз не знаех, че това ще е последната консултация. Каза ако не ходя другата седмица в МД, да ида пак при нея да чуе тоновете на бебето. Както казах бебка се е стартирала вече, много ниско долу е. Вече е 3 кила, което много ме успокоява и можем да я вадим. Е каза ми да поизчакам десетина дни още. Довечера ще говоря с док, който ще ми прави секциото и ще изберем датата.  newsm44

Днес май още няма бебета  newsm78
Виж целия пост
# 547
А, има, има, на Веси, писала е във ФБ.  Simple Smile
Виж целия пост
# 548

dobinko и аз като теб едвам дишам, а днес лекарката ми каза, че бебка е вече много ниско на стартова позиция. Не знам дали е от нея, но при най-малкото и се задъхвам и сумтя като прасе. За кръвното  - може да ми се смееш  Laughing , но аз нямам апарат и си го меря с линия, конец и златна халка. Досега винаги ми е било вярно, защото при док излиза същото като стойности. На няколко пъти го вдигам и аз вечер и док ми каза, че ако през деня се изморя много е нормално вечерта да го вдигна. Но ако го вдигна за по дълго време да отивам на лекар веднага.



 Ами на мен видимо си ми е все така корема, т.е. не виждам да се е смъкнал, ама сега в петък на консултацията доки ще каже какво е положението и ще му кажа как се чувствам. Я сподели за това мерене на кръвно - за пръв път чувам да се мери по някакъв такъв начин кръвно?  newsm78 Стана ми любопитно, може и да пробвам.
А като стана въпрос за шишетата, аз още не съм купувала такива, мислех едно на Нук и едно на Авент, нали имам план да кърмя, ама кой знае  Laughing  А иначе днес попаднах на тази тема, за мамите, които не са я чели още...и аз сега я почвам... Heart Eyes http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439665.0
Виж целия пост
# 549
Момичета, стар обеща,че ще пише като тръгне да ражда и няма да ни прави изненади Laughing
Виж целия пост
# 550
...Познавам приятелка, чието бебе спеше само по веднъж на ден за 40 минути, не ползваха залъгалка.
моят син беше същият, но не мисля, че неспането му е свързано с липсата на залъгалка Rolling Eyes просто явно прилича на мен, и аз съм същата, през деня не мога да спя. дано второто прилича на баща си, оня като помирише възглавницата и вече е заспал, без значение по кое време на денонощието Confused
Деси, този коментар все едно аз съм го писала..с тази разлика, че още не знам бебето на кого ще се метне..то ще се чуе... но така и дори през бременността... не съм спала повече от 3-4 пъти на обяд..за цялата бременност... а и въобще..като дете....легнех ли на обяд..и мама идваше с термометъра понеже това автоматично означаваше, че съм вдигнала температура  Crazy
Виж целия пост
# 551
Ама съм заплес...вярно, че Веси се отчете  ooooh!

dobinko - Промушваш конец през златна халка - трябва да е злато и трябва да е халка, може на пръстена да има нещо мъничко, но формата му да е халка. Слагаш линията така, че 0 да се пада на китката ти, точно под дланта, нагоре към лакътя. След това хвщаш конеца най-отгоре и започваш да движиш пръстена от 0 нагоре по скалата. Там където започне да се движи бързо в кръг е стойността на кръвното. Примерно започва да се движи на 70, след това спира като го мръднеш нагоре и следващата стойност е примерно 110, когато пак започва да се движи в кръг. Надявам се да го обясних що-годе разбираемо.
Надявам се да можеш да отвориш снимките долу:

https://picasaweb.google.com/112884622944902956990/DropBox?authk … RgCJjexfiL_qrX9AE
Виж целия пост
# 552
Кое време стана, а Старлет никаква я няма, ни тука ни във ФБ. Да не би след тоновете да са я прибрали направо да ражда??  Thinking
Виж целия пост
# 553
Praschinka, rokita - Няколко сме тук майчетата с друго дете на възраст между 2 и 3 годинки... Трудна възраст е, твърде малки за батковци и каки ще са и по-сложно ще се преорганизира живота у дома - това си го знаем вече, добре е, че поне психически сме отчасти подготвени.

Моят бандитчо и ден не е ходил на ясли, гледаме се с него двамата откакто се е родил и е много привързан към мен, да не кажа, че направо си ме ревнува от всичко живо в околовръст. Първо, когато му говорех за бебето, единствената реакция бяха викове: "НЕ-НЕ-НЕ-НЕ!", дори правеше опити да удря корема ми. Реших, че няма смисъл да го тормозя излишно и предварително с обяснения какво има да се случва занапред и спрях да му говоря за бъдещото братче; единствено от разговорите на околните малчо разбира, че събитието наближава. И като че стратегията (поне засега) се увенчава с успех - напоследък е станал много внимателен към наедрелите ми части, сам споменава бебето и макар че сигурно е уплашен от неизвестността, вече изглежда като да почва да приема ситуацията.

Аз мисля да го пускам на детска градина чак наесен, дотогава милото ще помага, майка ми и баща ми - когато имат възможност също ще се включват, но пък всички край мен са с много активна сезонна заетост от май до октомври, та лятото ще трябва да го изнеса на широка гърбина почти сам самичка. За вниманието към по-голямото дете: на 100 процента ще се налага то да бъде толерирано в много отношения. На тази възраст - няма как иначе. Praschinka, не се кахъри, че ще ощетиш новото човече в семейството - то така или иначе ще получава възхищението и умилението на всички околни, но първите 2-3 месеца емоциите му са обърнати навътре - то се вълнува предимно от своите усещания и реагира на тях. Гладно съм, мокро съм, спи ми се, боли ме коремчето, добре съм - това са индикациите, които го карат да е спокойно или неспокойно. Точно това е времето да се съсредоточим върху по-голямото дете, да му помогнем да се адаптира към новия си статут в семейството и да му покажем, че то продължава да бъде специално за нас. Съгласи се, че стресът на 2 годинки да те провъзгласят за "голям" е сериозен, неслучайно много първи деца на тая възраст започват да се връщат към бебешките навици след появата на малко братче или сестриче... А за бебето - както казах, време и внимание винаги ще има; само че в началото поне от страна на майката трябва да е маааалко по-обрано, когато присъства "голямото" дете. Поне така си ги мисля на теория нещата аз. Пък на практика... Ами - ще видим. То ще се чуе.  Laughing

За спирането от ясли точно сега - на мен лично ми се струва добра идея. Първо, че върви грипна епидемия, там се вихрят и всякакви други зарази, а малкото човече вкъщи трябва да се пази, поне докато позаякне... После... ами така вероятно 2-3-годишните ни деца ще могат по-бързо да приемат и да се включат в новостите у дома... Макар че на нас пък никак няма да ни е лесно... Ама... кой ни е обещавал нещо такова?!?  Wink


***

Ииии - да не пропусна да честитя на щастливите ни вече родили майчета чудото в техния живот - с пожелание за здраве, уют и много радост при първите им съвместни дни с бебочетата!   bouquet  bouquet  bouquet

И да припомня, че скоро темата ще се прехвърли "РОДЕНИ", а там ще се сберем пак всички и със сигурност (поне първите месеци) ще има още много да научаваме едни от други - от опита, неволите и успехите си... Така че - нека родилите не ни забравят, а онези от нас, на които очакваната вълнуваща и плашеща първа среща предстои, да не се настройват предварително, че ще сдадат щафетата... Включванията ще са както досега - кой колкото и когато, според време, желание и възможности, но пък със сигурност ще ги има...  Peace
Виж целия пост
# 554
Кое време стана, а Старлет никаква я няма, ни тука ни във ФБ. Да не би след тоновете да са я прибрали направо да ражда??  Thinking

И аз тъкмо това си мисля  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия