Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 35 951
  • 739
# 165
Аз от емоции та сега да напиша. Да почерпя за дамския подиум от три много симпатични дами на моя милост не от вчера. Голяма радост  cheers newsm10
И трите направиха пълен сезон-от прито та до световното.
И трите с по 2 чудесни програми.
И трите  ги представяха стабилно през целия сезон, вкл. и на финала-световното.
Достойно постижение  bowuu.
Каро без 1 скок целия сезон успя да спечели Grand Prix, Европейското, Световното. Свидетел съм на цялата и кариера, която напълно заслужаваше и световно злато.
Леонова положи много труд и воля и израсна и напредна за кратък срок. След миналогодишното 4-о място този път заслужено 2-о.
Акико все в сянката на други японки но забелязана отдавна от мен. Не рядко подценявана неоправдано от съдиите. Заслужен световен подиум в дългата й спортна кариера.
Ашли също направи чудесно завръщане този сезон. 2 много хубави програми. Но по общ бал остана 4-а този път.
При дамите обичайно големи размествания/каскади по двете програми. Доволно количество грешки. Накрая все пак се получи световна атмосфера.
Утре галата започва в 15 ако не се лъжа. Онлайн директно може да се гледа по канадците-без коментар, по шведите и латвийците с бърборене..........
Предвид финалистите този път предвкусвам чудесна състезателна гала. Дамите са почти без лирика. Мъжете са евъгрийн, модерен танц и Дайсуке. Танците са  dancing. Спортните чудесни програми, вярно че лирични но...какви  yes

Церемонията
Виж целия пост
# 166
Обзорите мъже и дамите
В постта на alyona думи от голяма част от мъжете.
За настроение,  2 ,  3 Joy,  туй се казва лифт
Интервю с Чен, Жу
Виж целия пост
# 167
Прелестно изпълнение на световната шампионка Каро Heart Eyes

За победителят при мъжете, нямам думи, солидно начало с 2 четворни и после нищо интересно.

Възхитена съм от Ханю и Дайс, изумителни спортисти.

Програмите и пързалянето на Жу,   трябва да бъдат осъвременени, прекрасен пример за това даде Плюша.
Виж целия пост
# 168
DSquared , Жу само да е здрав, очаквам интересни неща. По принуда този път ще "излезе" от родния Пуатие и твърде любопитно е какво ще се получи. Има надежда.
От това световно при мъжете ще ми остане изпълнението на Ханю. Дайс с това че избра правилна тактика-по -предпазливо в името на чисто изпълнение. Жу с две достойни за него изпълнения. Кевин VDP с достойния финал на една кариера. Контести с волята за 2 стабилни изпълнения. Уважавам да излезеш и с дух и хъс да дадеш максимума от себе си в най-напрегнатия момент. Воронов с волята която показа. Трудно е , не винаги е възможно и за това  bowuu на успелите. Освен това и че  Mr. Green не "лети" с поне 10 точки пред другите в класиранията.
Плюша е итересо дали ще поработи с Камерленго по хореографията.
Ретроспективно много радва факта че този сезон видяхме много интересни програми и в четирите дисциплини. Адекватната хореография все по-масово придобива подобаваща тежест като част от оценката, като мисъл у треньорските екипи.
От това световно остава и странния факт че със съдиите имахме моменти на единомислие  Mr. Green Thinking Thinking
 Blush руското ледено шоу това издание нещо съвсем бегло го проследих а ми е най-интересно. Ще погледна записи в междусезона  Laughing. То снощи и там финал. Грам не ме вълнуват класиранията при тях, но изпълненията задължително ще видя.
Виж целия пост
# 169
От руското шоу,   много приятно me  изненада тази двойка:

[/video]

Яна придава блясък и качества на Максим,  които не бях забелязала при изпълненията му с Оксана.
Виж целия пост
# 170
Мерси за видеото   bouquet. Изгледала съм само 3-4 от изданията на шоуто. Но осъзнах нщо , което не ми беше правило впечатление толкоз силно до сега. Медали трябва да дадат на Кастамаров и Шабалин че са постигнали толкоз с дългучи като Навка и Домнина. Двете с дълги крайници и сега с размяната на партньори се видя колко е трудно за всички останали партньори с тез мотовили. Не ги критикувам като фигуристки но... прекалено дълги. Свалям  шапка на партньорите им.
При първи удобен случай ще си направя гала с изпълненията от шоуто. Видях  Повилас и наш Макс начело при партньорите. Браво , браво но ние си го знаем този факт   Flutter.

Да подметна че новините са, че ще видим и нови показателни номера на тази гала  newsm68. Май началния час е 15,30 вече.

Още не попадам на снимка само Дайс+Ханю
Виж целия пост
# 171
http://tvsport24.info/tv_social_online.php?channel=54

http://svtplay.se/v/2749637/konstakning/vm_1_4_15_00?cb,a1364159 … sb,p104182,1,f,-1
 Мнооого лирика, мнооого. Дори и от тези , които очаквах динамика-Ханю, Акико, Жу избраха лирика. Добре че са Нат-Фаб, Таня-Макс, Теса-Скот. Разбира се с наслада гледах лиреческите шедьоври Pang-Tong, Кейтлин-Андрю, Вагнер, Дайсуке.....
Друго е да излязат Томаш и Джон-Шиниед да речем, мда.  Laughing Laughing
Чудесно световно. Имаше от всичко и драма, и куриози, и смях, и настроение, и моменти на сносно съдийство....
Дълъг сезон за много от големите имена. Интересно ми е следващия сезон какво ще е участието на Grand Prix от асовете.
Да изчакаме и какво ще е туй нещо World Team Trophy 2012. 6-те държави са Канада, Япония, Русия, САЩ, Италия, Франция. ISU шумят че по правила трябва да участват именити състезатели но........Скептик съм и то голям. Като чета доводите им, хич не ми са убедителни.
Виж целия пост
# 172
Татьяна Тарасова возмущена судейством на ЧМ по фигурному катанию
 Laughing а аз ги похвалих леко
Елена Чайковская
Чета и ми става ясно как са я докарали до тук. Още не признават зрелите като тях че не човешкия материал им е виновен а мисленето им.
The French figure skaters
Daisuke Takahashi LP британския евроспорт интересно ми е какво са казали тези двамцата та ги прослушах, мъжете ги гледах по радио Канада без коментар. Послушни са били британците  Wink  Patrick Chan  Simple Smile оптимисти.
Виж целия пост
# 173
http://www.youtube.com/watch?v=5m7xFg-oyUg&feature=relmfu

Тук също е интересно да чуеш какво казват - като цяло тези двамата коментатори са доста обективни и доста критични, но в случая съвсем прави. Свързам голяма част от състезанията, които съм изгледала именно с техния коментар, който е доста точен и понякога забавен, на моменти критичен, но винаги интересен.
Относно Чан -  не може да се толерира така даден състезател, след като програмата на Дайс беше много по-добра.  ooooh! Иначе като цяло съдийството бе на прилично ниво, виждали сме и по-лоши моменти. И все пак с това успяха да настроят доста хора срещу себе си. А аз признавам, че гледах програмата на Дайс със затаен дъх.
Изгледах галата по Евроспорт, този път я излъчиха цялата, макар и на запис.  Имаше твърде много лиричност, съгласна съм с теб, Шошулчо. Но пък програмите бяха класни, особено на Даесуке, стискам палци следващия сезон да стигне до най-високото стъпало, защото го заслужава.
Изминалият сезон беше интересен, видяхме много от новите имена да завоюват медали, някои от старите "играчи" да се завръщат - визирам Жубер, имаше драма, имаше и интересни програми. За мен танците, които бяха до сега любимата ми дисциплина отстъпиха на спортните двойки. Имам малко разочарование от настъпилите промени, но в същото време имаше и красиви изпълнения при танците. Изключителни Нат и Фабиен - бориха се до края и най-накрая ето ги на стълбичката на световното. Предложиха ни, както видях в една статия наскоро "глътка свеж въздух" от лириката. Уийвър/Поже, Капелини/Ланоте също бяха страхотни. Видяхме едни страхотни Таня/Макс, които уверено се запътват към върха, Альона/Робин, които винаги ни изненадват приятно и се борят докрай, при мъжете също бе доста оспорвано и пълно с обрати - без руснаци в топ 10, Жубер, който успя да се пребори със себе си, със страхотни Михал, Амодио, Хави! При жените ме радва както титлата на Каро, така и присъствието на Альона в топ 3 - невероятна енергия има това момиче. Пожелавам й много успехи в бъдеще, чудих се на кой ми напомня и може би мъничко на невероятната Ирина Слуцкая. Руснцаите имаха застой при жените, но е хубаво да видим, че имат много талантливи и млади състезателки, готови да атакуват световните и европейски първенства. При танците обаче отстъплението е голямо и мисля съвсем справедливо. Канадците и американците в момента диктуват модата и ще бъде трудно на който и да е да го промени. А аз се надявам Нат/Фаб да са тези, които се намесват в битката за медалите, младите руски двойки имат още време за тези битки.   bouquet
Виж целия пост
# 174
Охо, мед покапа като слушах моите британски приятели. Много точно си ги определила alice_ in_ wonderland1. Такива са. Мерси за видеото  Hug. Този път минах без тях а ето че можело да ги послушам като мехлем  Laughing.
Аз следващия сезон мощно рамо ще ударя на Анна-Лука в допълнение на Нат-Фаб.  Писна ми от пренебрежението към тях.Много танцови двойки показаха израстване този сезон. При мъжете сме с цяла армия любимци  Laughing. Аз още си добавих.
Да починат и наново с пресни сили.
Леонова и на мен ми напомня на Слуцкая.
Виж целия пост
# 175
Worlds 2012 - Day 6. Интересно написано а и от фен. Понеже състезанието при мъжете е много динамично и върви бързо не съм отчела някои факти ,, особено откъм статистики. Гледам на състезателите предимно само като имена/личности. Joubert reloaded,  Kevin van der Perren-The way to end a career , Dai proud of the quad , Emotional Hanyu -определения точно в десетката  yes

Stéphane Lambiel: "If I wanted to compete I would compete". Чудесно итервю с адекватни въпроси. Интересни неща споделил Ламбиел. Напълно съгласна с  "But I still think that the judges need to be more consistent with the components, right now they try to follow the "corridor" (in grades) and they are afraid to go beyond it. That's possibly something that has to change. The other thing is the freedom in the spins and the footwork, because right now the rules are so strict that if you want to get the high levels you need to do exactly the same as the other skaters...." този абзац до края. Проблема с ранкинга смятан по сегашния начин. На сериите Grand Prix ясно се видя колко е различо съдийството всеки път.
"Yeah, but sometimes they miss all the jumps and still get season's best!"  Wink

Наш Жу , 2,  3,  4
Елена Глебова действително направи две чудесни изпълнения.
Канадская победа, японский триумф
Татьяна Волосожар, Максим Траньков


емоционален видеоколаж   yes

Очаквам интервюта с Кевин van der Perren и ето че едно се появи.  bowuu

Narumi Takahashi and Mervin Tran
Виж целия пост
# 176
За настроение:
Twizzles by Joubert & Amodio
Виц
Фотоколаж
Small Medal Ceremony World 2012 (Ladies)
Small Medal Ceremony World 2012 (Men)

Проверявайки кога точно е Stockholm Ice 2012 видях вече качени по-добри записи от 2011. Adrian Schultheiss / Stockholm Ice 2011,  Kristoffer Berntsson, Laura Lepisto.......


Наталья Линичук. Частта за Авербух е  Joy.
Виж целия пост
# 177
Late bloomer Akiko Suzuki looks to future
тв записи Stephane Lambiel My Body is a Cage   Something Got Me Started
Японските медийни звезди. Приличат ми на боксьори
Виж целия пост
# 178
Елена Ильиных и Никита Кацалапов
Правилен анализ на слабостите да видим какво ще изправят

Състава за World Team Trophy
Канада с А състав. Франция , Япония и Италия  и те. САЩ и Русия почти.

От леденото шоу в Ангарск още не виждам записи.
От Букурещ:
Kings On Ice 2012  Laughing На Жу, Ламбиел и Плюша леда им е къс.
Brian Joubert
Дано се появят по-сносни записи.

Bittersweet Symphony  Боброва -Соловьев. Зарадва ме мелодията, понеже отдавна я намирам за подходяща за фиг.пърз.
Plushenko
 ooooh! леда и без това  малко но и намален с vip-а на леда  Tired. на такова шоу не бих отишла и без пари заради цялата каламбура със залата. Прилича на демонстративни пързаляния на ледче на открито.
Stephane Lambiel

Ето хубави записи от този потребител:
Fiona Zaldua&Dmitri Sukhanov
Surya Bonaly  Surya Bonaly (2)
Чесна-Чесна
Fumie Suguri
Виж целия пост
# 179
Грешки често улавям по галите, посещаемост от широк кръг зрители.  Laughing
Това изпълнение с лента НЕ е Фуми а Лаура Леписто. Виждам я за първи път след като обяви че спира спортната си кариера и й желая успех и търсене и в ледени гали. Добра композиция с лента. А Плюша си е Плюша- първа гала след операция, малък лед но доста скокове.
Следва Stockholm Ice. Лисачек продължава да твърди че тренира за спортната кариера  Crossing Arms. С интерес чакам видео на Adrian Schultheiss и Kristoffer Berntsson, макар че за последния пише, че ще е като водещ. Двата акробатични номера също са интересни.


Brian Joubert: Reloaded
 yes  " He would also like to work again with two-time World champions Albena Denkova and Maxim Staviski, who were his choreographers during the 2009-10 season." “I thought it was great when we worked together, and the component score wasn’t bad,” said Joubert. Откри топлата вода Crossing Arms още не съм му простила как срина точно този "наш"  сезон.
Друг наш любимец обяви смяна на треньори Бржина отива за сега при Петренко.
Анжелика Крылова
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия