Толкова ли е трудно да се омъжиш след 35 г.?

  • 267 166
  • 5 581
# 705
Трудно е, защото на тази възраст вече не търсят чак толкова усилено.
Обикновено повечето са стигнали до извода, че и така си им е добре.
Виж целия пост
# 706
Сега кажете и колко е границата на категорията "стара мома"?
Стара мома е всяка жена, която иска да се омъжи, прави опити, но не успява. Стара мома е състояние на духа, не е възраст. Такава може да си на 25 и на 45 да не си.  Wink
Виж целия пост
# 707
Ха, ха - вече сме почти готови с определенията за наръчник - Какво да правя, за не стана стара мома Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 708
Стара мома и вървежна жена не са взаимоизключващи се понятия. Аз бях стара мома а имах роти ухажори. Стара мома е всяка жена, която не омъжена след 25г възраст. Тук казват, че са преминали Света Катерина и им викат Катринет. Света Катерина е покровителка на бекярите. Празнува се на 25 ноември и старите моми носят екстравагантни шапки на този ден. Стари моми сме били аз, свекърва ми, майка ми, сестрата на мъжо, майките на децата на брата на мъжо итн. Аз на 30 нито брак, нито деца исках а само дискотеки и партита и да спя до 12 на обяд. И сега пак така  Joy
Виж целия пост
# 709
Ами да тръгнем от термина "мома", предполага да е девствена, защото ако е опитала веднъж има голяма вероятност да повтори и май отпада от категорията мома с тези свои действия.  Joy. Просто става стара, както всяка друга жена. А дали реве по късни доби не знам, виж ако се омъжи може да сподели опита си от това какви вибратори и купува "законният"  Joy
Виж целия пост
# 710
Ти нали не очакваш, че някоя доброволно ще се опне тук, на стената на срама?  Wink
Няма нужда то на някои си им личи  Sunglasses
Няма срамно иначе , таъв е живота  Simple Smile при всеки се стича по разному  Grinning


     Лично аз се бракувах на 31  Wink на 30 срещнах половинката и бе в период в който не ми пукаше чесно .Около мен всичко живо тогава  се бе изпоженило  Laughing
   Идва момент (може и да не доди де ) в който ти писва да се сравняваш и да те сравняват и като се освободиш , намираш това от което имаш нужда    Wink
Виж целия пост
# 711
Аз на 30 нито брак, нито деца исках а само дискотеки и партита и да спя до 12 на обяд. И сега пак така  Joy
Бе аз на 21 бях вече майка (планирано), ама никога не съм спирала да искам дискотеки и спане до 12 часа. Хубавото е, че като умрем, ще се наспим!  Mr. Green
Виж целия пост
# 712
Ха, ха - вече сме почти готови с определенията за наръчник - Какво да правя, за не стана стара мома Joy Joy Joy
Да спре да и пука на момата  Wink иначе прогонва де що има сгоден мъж  Mr. Green та дори и са сеХс  само Wink
Виж целия пост
# 713
Ох, значи и аз съм стара мома  Blush
Виж целия пост
# 714
Аз на 30 нито брак, нито деца исках а само дискотеки и партита и да спя до 12 на обяд. И сега пак така  Joy
Бе аз на 21 бях вече майка (планирано), ама никога не съм спирала да искам дискотеки и спане до 12 часа. Хубавото е, че като умрем, ще се наспим!  Mr. Green
Тая па ще спи  Mr. Green тогава те чака живот в отвъдното  Joy

ох сетих се за една тема  Laughing
Виж целия пост
# 715
Аз на 30 нито брак, нито деца исках а само дискотеки и партита и да спя до 12 на обяд. И сега пак така  Joy
Бе аз на 21 бях вече майка (планирано), ама никога не съм спирала да искам дискотеки и спане до 12 часа. Хубавото е, че като умрем, ще се наспим!  Mr. Green
Тая па ще спи  Mr. Green тогава те чака живот в отвъдното  Joy

ох сетих се за една тема  Laughing
Ай сиктир, и тогава ли няма да спя??? Аааа, не. Отивам да се хвърля под влака тогава. От детската градина не мога да се наспивам, това човешко ли е? Първо училище, после лекции, след тях я деца, я работа, ама все не може да се спи до 12!!! АМАН бе! И ти ще ми кажеш, че и кат' умра пак няма да спя!
Виж целия пост
# 716

аз дето понякога ме е жал, че съм се дала съвсем млада - на 22 г., сега изведнъж се почувствах като късметлийка, че толкова години вече се оправям с деца, работа и слугинаж около печката.
Авторката въобще появява ли се newsm78, или то за какво и е - тя си го е казала. Щастлива си е жената, слугинаж това-онова, ама за късметлийка се определя Tired
Виж целия пост
# 717
Ама ние казахме ли нещо смислено на авторката или ?  newsm78
Одих да побягам та да не стана лелка на 35 с разплута муцуна,а сега нямате изчитане ..  Tired Crazy
Виж целия пост
# 718

Даже ви писах за една, която се омъжи в бяло, на екзотичен остров, ама не се поинтересувала даже омъжена ли е, ли е или не.


Аз пък не разбрах какъв й е проблемът, че не си регистрира в България брака от острова.

На този остров няма такава спогодба и не може да го регистрира, дори да иска.
Второ, тя изобщо не знае, че не е омъжена на практика.
Казала, че иска да е булка с бяла рокля - ето ти булка с бяла рокля, ама без брак.


От кога трябва да има спогодба, за да се регистрира брак сключен в чужбина? Взема се удостоверение за брак от там (заверен препис), легализира се или му се слага апостил (зависи от местните нормативни актове), тук се превежда, носи се в ЕСГРАОН и го регистрират за 1-2 дни при това безплатно. Може да се регистрира и в съответното консулство в чужбина. Никакви спогодби не са нужни.

Не само, че може да се регистрира брака, ами има и задължение да го направи в 6 месечен срок. Не ми се копират закони, ето това от сайта на външно министерство:

Гражданите могат да предоставят и направо в съответната българска община легализирания акт за сключен граждански брак, със заверен превод на български език, извършен от българското дипломатическо или консулско представителство, или от фирма за преводи, имаща договор с МВнР на България.

Ако документът е издаден в държава, с която България няма сключен договор за правна помощ, в който изрично да се предвижда освобождаване от легализация, документът се легализира (снабдява) със заверка "Апостил", съгласно Хагска конвенция №12 или с печат на МВнР на съответната държава, удостоверен впоследствие от българското дипломатическо или консулско представителство в тази държава.

Не е нужно местният акт за граждански брак да се легализира, ако произхожда от държава, с която Република България има сключен договор за правна помощ, в който изрично се предвижда освобождаване от легализация.

Заверката на подписа на българския преводач се прави в дирекция "Консулски отношения" на МВнР на адрес: град София, ул. "Алфред Нобел" № 2.

Общината, където се регистрира сключения в чужбина граждански брак, е общината по постоянния адрес на съпруга, който е български гражданин; ако двамата съпрузи са български граждани, това е общината по постоянния адрес на мъжа.

Подробна информация за държавите, страни по конвенцията, както и за издаващите "апостил" органи на всяка държава, може да се получи на интернет-адрес: www.hcch.net


http://www.mfa.bg/bg/pages/view/74

Така че кАжи на приятелката да го накара оня да отидат още веднъж до екзотичното място, да слага апостила/легализацията, после като се върне тук да регистрира брака и да му натрие носа на убавеца.  Mr. Green
Виж целия пост
# 719
Ама ние казахме ли нещо смислено на авторката или ?  newsm78
Одих да побягам та да не стана лелка на 35 с разплута муцуна,а сега нямате изчитане ..  Tired Crazy

Къде бягаш? Аз си търся другарче за бягане в Южния парк.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия