Толкова ли е трудно да се омъжиш след 35 г.?

  • 266 928
  • 5 581
# 3 000
punky90, ти ли си на снимката в подписа?
Виж целия пост
# 3 001
  Много забавна тема.Стигнах до страница 80.Всъщност не темата ми е забавна,а хората.То винаги е така...                                                                                                                                                                           В началото пише една Мишона и после спира.Тя е единствената,дето ми стана симпатична.За съжаление повечето хора са сиви,душите им са сиви,мислите им са сиви,и затуй е сив и живота им...А иначе правила няма,всеки с късмета си...                                                                                                 Старата френска камарад Виролан престанах да чета още след третата история за третата и братовчедка/или съседка/ Joy                                                                                                               Тойкоооо,ей бурсук,ела да ме черпиш една биричка бе! Joy                                                                        Пък есетата на козето5 са голям майтап.Хем Едипов комплекс,хем желание да го убие/комплекса/.Хем с по- стара жена,хем иска ''да и даде да се разбере''.Не си мъжко момче Козето!Ето ти един букет,да не се обидиш!  bouquetА,още нещо ,Козето,прочети "По пътя'',мястото,дето Мориарти пуши някаква силна трева и светът му се изяснява.Виж там,разпитай,може да получиш просветление...  Wink                                                                                                                                        Ще прочета още и може пак да пиша.Някой би ли ми казал как се слага нов ред?                                                                                                                                                                                                                                  
Не и по този начин по които ти го предлагаш. Оплю всички които са писали дотук.
Виж целия пост
# 3 002
ще бъде номинирана за болезнена дефлорация, комай!  Wink
Виж целия пост
# 3 003
Тук масата хора се чувстват провалени ако останат в своя град, ако не завършат висше образование, ако не опитат да направят бизнес. Стремят се към същите неща и за децата си. Някакви изкривени представи за престиж, някакви трудно постижими цели се гонят.

не са никак изкривени за тукашната реалия и би трябвало да си наясно защо са такива представите.

защото тук, човек със средно образование и обикновена професия е обречен на бедност. заплащането на труда в България е ужасно ниско и изкривено. в Германия, в Холандия, във Франция, никой не се напъва да учи десет години след гимназия, защото не му е това единственият шанс да си осигури нормален живот. докато тук, ако нямаш престъпни наклонности и не си авантюристичен тип със способности за плуване в супата, която спомена Андариел - нямаш друг шанс, освен да учиш много и да се преместиш в град, където има работа.

ако, подобно на Германия, заплатата на касиерката и ремонтьора на хладилници бяха достатъчни да живеят нормално, да осигурят на себе си и децата си прилично съществуване - нямаше да се пънат нито да учат особено много, нито да емигрират, нито да се отделят с години от семействата си като гастарбайтери по света.

то много социология, ама понякога прави погрешни изводи, Боянче. това е. няма никакви изкривени представи за престиж. има изкривено заплащане на труда.
Виж целия пост
# 3 004
ще бъде номинирана за болезнена дефлорация, комай!  Wink

Явно е масова практиката- зашиване на девствена ципа.

jam, права си, но се чудя, докога тази тенденция ще продължи? Защото "всички са висшисти" изиграва лоша шега на всички на пазара на труда.
Виж целия пост
# 3 005


то много социология, ама понякога прави погрешни изводи, Боянче. това е. няма никакви изкривени представи за престиж. има изкривено заплащане на труда.
Нищо по- различно не казвам, прочети по- горе. Съвсем логично у нас нещата са както са, но това не променя факта, че не носят добро на никого.

Хубаво би било да има нормална средна класа и хората да не се чувстват провалени, ако не направят чудеса от храброст, защото биха могли да живеят нормално и с професии като готвач и сервитьор.
Виж целия пост
# 3 006


то много социология, ама понякога прави погрешни изводи, Боянче. това е. няма никакви изкривени представи за престиж. има изкривено заплащане на труда.
Нищо по- различно не казвам, прочети по- горе. Съвсем логично у нас нещата са както са, но това не променя факта, че не носят добро на никого.

Хубаво би било да има нормална средна класа и хората да не се чувстват провалени, ако не направят чудеса от храброст, защото биха могли да живеят нормално и с професии като готвач и сервитьор.

Проблем (един от мнгото) през последните 20 години в България е, 4е инженерите не могат да живеят нормално със "заплатите " ´си или са безработни (просто липсват служби, институти и пр. нормални работодатели) , докато доколкото съм забелязала готва4ите и сервитьорите си живеят добре за в Б-лгария???
Или поне до скоро поне те нямаха проблем.
Остана ли някоя фирма в България в която да има работа за високо квалифицирани кадри или освен таксиджии на летището да 4акаме 4ужденците и да ги водим по дестинации и обслужващ персонал и такъв за забавления ... то за друг има ли работа ???
Виж целия пост
# 3 007
в сто теми го казвам,  ама нещо на хората не им се вярва - в икономика на сервитьори, шивачки и таксиметрови шофьори, няма нужда от инженери. Няма как и при такава икономика да се появи средна класа. Лично аз очаквам да се получат две социални класи, като по учебниците - една относително богата или заможна класа, и останалото от работещи бедни.

А, да кажа за момите на 35+ - хващайте овреме всеки нормален мъж, който има някакви положителни качества и сносно образование, макар да не е заможен или кой знае колко доказал се, защото или някоя друга ще го хване, или той ще се изнесе в чужбина! Най-добронамерено ко пиша, сега да не се обиди някой!
Виж целия пост
# 3 008


то много социология, ама понякога прави погрешни изводи, Боянче. това е. няма никакви изкривени представи за престиж. има изкривено заплащане на труда.
Нищо по- различно не казвам, прочети по- горе. Съвсем логично у нас нещата са както са, но това не променя факта, че не носят добро на никого.

Хубаво би било да има нормална средна класа и хората да не се чувстват провалени, ако не направят чудеса от храброст, защото биха могли да живеят нормално и с професии като готвач и сервитьор.

Проблем (един от мнгото) през последните 20 години в България е, 4е инженерите не могат да живеят нормално със "заплатите " ´си или са безработни (просто липсват служби, институти и пр. нормални работодатели) , докато доколкото съм забелязала готва4ите и сервитьорите си живеят добре за в Б-лгария???
Или поне до скоро поне те нямаха проблем.
Остана ли някоя фирма в България в която да има работа за високо квалифицирани кадри или освен таксиджии на летището да 4акаме 4ужденците и да ги водим по дестинации и обслужващ персонал и такъв за забавления ... то за друг има ли работа ???

Нали това казвам, тук всичко е сбъркано, инженерите карат такси, а телохранителите стават премиери.
Виж целия пост
# 3 009

А, да кажа за момите на 35+ - хващайте овреме всеки нормален мъж, който има някакви положителни качества и сносно образование, макар да не е заможен или кой знае колко доказал се, защото или някоя друга ще го хване, или той ще се изнесе в чужбина! Най-добронамерено ко пиша, сега да не се обиди някой!
Стига де, ти ги оправи Joy
Виж целия пост
# 3 010
Остана ли някоя фирма в България в която да има работа за високо квалифицирани кадри или освен таксиджии на летището да 4акаме 4ужденците и да ги водим по дестинации и обслужващ персонал и такъв за забавления ... то за друг има ли работа ???

И тук влизаме в параграф 22. Изключително трудно е да се намерят качествени специалисти за работа в България. Особено пък инженери.Работни места със заплата над 2000лв. стоят незаети с месеци. Няма къде да се обучат качествени кадри у нас и няма къде да натрупат опит.

Ето сега ББ разправя, че има хляб за доста хора по тези магистрали, дето ги строи.  Joy Joy

Колко адвокати има у нас - хиляди. Но всички искат да хванат големите риби, на никой не му се занимава с монополистите например. Има работа за адвокати да се съдят с Топлото, с Електрото, с Водата, с Мобилните и т.н. Работа до пенсия ще имат.

Някой спомена за нотариусите. Там пък работата е много дебела. Само "наши" хора стават нотариуси. Тяхната е сигурна! Затова като ми потрябва нотариус за нещо по-дребно (пълномощно, заверка, прехвърляне на кола и т.н.) ми се случва да ми откажат. Някои от тези нотариуси не отварят преди 11 на обяд и изповядват само сделки над 200 000лв. примерно. Ако тези услуги се либерализират, това ще приключи за няколко дни.В един момент нотариусите ще станат толкова много, че клиентът ще определя цената и работното време, както е нормално да бъде.

Примери има хиляди.
Виж целия пост
# 3 011
Moмичета, с риск да ме оплюете ще попитам, ако съдя по коментарите 90% от пишещите тук сте женени и то отдавна, с какво тогава темата в заглавието предизвиква толкова голям интерес у вас? Малко ми е странно. Защо почти не пишат неженени ми е ясно Simple Smile
Виж целия пост
# 3 012
Moмичета, с риск да ме оплюете ще попитам, ако съдя по коментарите 90% от пишещите тук сте женени и то отдавна, с какво тогава темата в заглавието предизвиква толкова голям интерес у вас? Малко ми е странно. Защо почти не пишат неженени ми е ясно Simple Smile
Laughing Те неженените вече са отишли някъде да си теглят ножа още след коментарите в първите 100 страници. А аз пиша от любопитство. Социолог съм по образование и ми е интересна логиката зад стереотипите в момента.
Виж целия пост
# 3 013
чешем си клавиатурите, нищо особено! Тук-там има нещо казано насериозно и ценно, но като цяло сме се събрали на раздумка и песен. Някои бистрят сапунките и се вълнуват от Стефани Форестър, ние тук бистрим тази тема. Така да се каже, гореща, актуална и неумираща тема, която след няколко години ще звучи като "Толкова ли е трудно да се омъжиш на 43+?".  Wink
Виж целия пост
# 3 014
чешем си клавиатурите, нищо особено! Тук-там има нещо казано насериозно и ценно, но като цяло сме се събрали на раздумка и песен. Някои бистрят сапунките и се вълнуват от Стефани Форестър, ние тук бистрим тази тема. Така да се каже, гореща, актуална и неумираща тема, която след няколко години ще звучи като "Толкова ли е трудно да се омъжиш на 43+?".  Wink
Много точно. Сега виждам, че моят отговор вероятно звучи претенциозно и невярно, но той уточнява само защо точно по тази тема си чеша клавиатурата в случая. Не провеждам изследване, няма да пиша книга по темата и тн.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия