В месеца на любовта, ще гушнем нашите деца! - 20-та Февруарска

  • 38 057
  • 727
# 210
Ivy Благодаря ти за бързият отговор  Hug  Ето уточненията Simple Smile
 Колко кърмения имате приблизително за денонощие, дали суче от едната или може би от двете гърди на хранене?-8 хранения за денонощие ,слагам я на на една гърда на хранене вся Дара сама ли се отделя от гърдата или може би това се случва по твоя преценка-?-сама отделя от гърдата Има ли жълтеница, сънлива ли е, приема ли нещо друго освен кърма - вода, чай, глюкоза, някакви медикаменти, капки за колики, залъгалка или нещо друго?- имаме още жълтеница, която според педиатърката отшумява , допълнително приема само АМ Бебето само директно от гърдата ли приема мляко или може би я дохранваш допълнително с изцеденото мляко - сама суче, дохранвам я и като се доизцедя- това правя след последното хранене вечер? Колко напишкани памперса има за 24 часа и какъв е техния цвят? Колко изхождания има за 24 часа, какъв е цвета и консистенцията им? - напишкани памперси - 4-5 бледи или леко жълти, наакани 2-3 жълтеникави, меки Има ли влажност в устичката - лигички, слюнка?- не, не и е много влажна устичката Тургора на кожата (при лек натиск на бузката с пръст, цвета на кожата избледнява и при отпускане би следвало веднага да се възстанови) как е? - възстановява се веднага Жизнена и енергична ли е когато е будна? -когато е будна търси гърда, за да суче и е  енергична Кога очаквате педиатъра да види бебето или може би вече е идвал вкъщи и как я намира той? - Идва педиатър, каза че е здравичка, и че жълтеничката скоро ще отшуми ...

Привет Tutence,
Чудесно е, че Дара е жизнена и енергична, има добър тургор, достатъчно напишкани и наакани памперси и педиатъра я намира за здрава! Влажността се определя вътре по лигавицата на устичката, която предвид останалите показатели вероятно също е влажна, а и след като педиатъра е видял детето, предполагам той е щял да каже, ако има нещо. Хубаво е, че жълтеничката отшумява! Билирубина, който всъщност е жълт на цвят и дава този отенък на бебето, се изчиства с изхожданията на детето и би могла да опиташ да предлагаш на бебка да суче една идея по-често. Би могла да следиш за ранните признаци на глад като лапане на ръчичките, въртене на страни на главичката или плезене на езичето, сякаш търси гърдата. Когато детето засуква малко по-рано това би му дало възможност да е по-спокойно и да засуче по-добре. Плача е по-скоро късен сигнал за глад и детето може да се умори повече, заспивайки по-бързо преди да се е заситило напълно. Малко по-честото предлагане на гърда, може да добави 1 или 2 хранения за денонощие в повече, които да осигурят евентуално по-доброто наддаване и по-бързото изчистване на жълтеницата.
Друго, на което би могла да обърнеш внимание е, да няма повече от една 4 часова пауза за денонощие. Ако се случи по-голяма пауза би могла да предложиш на бебето да посуче, което би било и допълнително стимулиране на гърдите.

Когато се цели увеличаване на лактацията би било добре, след като детето е спряло да суче активно на гърдата, да опиташ да приложиш компресия и след като вече и с компресия на гърдата не суче повече, преди да се дохранва с изцедена кърма и/или адаптирано мляко първо да му се предложи и втората гърда. Когато спре да суче активно и от нея, отново компресия и едва тогава, ако все още е гладно се предлага на първо място изцеденото от предишното хранене мляко и ако и то не е достатъчно се дава добавка. Ако се налага прием на добавка от адаптирано мляко, би било добре да е съобразена така, че детето да не прави твърде голяма пауза за сън, а да може да се събуди след около 2-2,5 часа и гърдите отново да бъдат стимулирани.

Ако са ти възникнали въпроси от написаното, сме насреща   bouquet
Виж целия пост
# 211
Здравейте!

АлексА, при нас е същата ситуация. Борко спи през деня, а вечер към 11 се почва програмата. Вече едва гледам, но няма начин. Снощи от 11 заспа чак в 3,30 и през това време го люшках, сменях му позите, давах биберони, вода и какво ли още не... Но при него почти сигурно има колики и го започнаха още към 11-12 ден. Колики могат да започнат и от родилния дом... Забележи дали Валерия си опъва крачетата, дали ги свива и дали изведнъж започва да реве в пристъп, а после се успокоява. Ако е нещо подобно, вероятно са колики. Но все пак попитай лекарката си.
Педиатърката ми изписа 5 капки на ден Биогая http://www.ewopharma.bg/?p=4_2_2_7 и Инфакол преди всяко ядене. Аз инфакола го давам към следобед, вечер...
Виж целия пост
# 212
за коликите си купих една торбичка с черешови костилки, които се затоплят в микровълновата и се слагат на коремчето - уж вършели работа, да видим. и Инфакол ми донесоха от Гърция...
и все пак се моля бебето да прилича на баткото - само 2-3 седмици колики и то между 5 и 6 вечерта...
Виж целия пост
# 213
Да се похваля и аз Simple Smile Роди ни се момченце на 02.02.2012 , 3100 ,Симеон, 50 см , родихме се нормално и вече сме си у дома  newsm30
Виж целия пост
# 214
BoBoDes, тъкмо си мислех, че вчера и днес не съм те виждала на фронта. Преместихте ли мебелите? Оправи ли багажа?

За костилките от череши и аз съм чувала, а също и затоплена кърпа - слагаш на краката и бебчето по корем върху нея.

Хрис, Неви, нашето е правено на 5 или 6 юни. Просто си знам  кога ми е овуто и затова съм толкова конкретна.


wonderteddy, честито!
Виж целия пост
# 215
polisia , elsi ,  Точно това прави - свива крачетата, напъва се, почва да плаче или да мрънка и след няколко секунди се успокоява, после следва същото.
Затова си помислих, че се почват коликите, но странното е, че са само вечер - аз през деня спи съвсем спокойно.

nevvy , EMA ES , На мен не ми пречи домакинството, а само безсънието. Предните дни не ми правеше впечатление, но то се натрупва. Апък от една страна е хубаво да се движа повечко, че имам бая килограми за сваляне.  Laughing
Виж целия пост
# 216
Честито бебче на Арадия!Да й е живи здрав сина!  bouquet
Да се похваля и аз Simple Smile Роди ни се момченце на 02.02.2012 , 3100 ,Симеон, 50 см , родихме се нормално и вече сме си у дома  newsm30
Честит син!Да расте здраво и щастливо детенце!  bouquet
Деска,що ти носят "Инфакол" чак от Гърция?Питам защото ако е по-евтин там или тук не се намира да казвам на мама да донесе като идва. Thinking
Моят Сашкун през деня спи,малко бодува(спокойничък си е),буди се на около 3часа за кърмене,но през нощта си е почти непрестанно на гърда.Вече се зареждам с ядене и пиене в леглото за през нощта,направо кърма не ми остава призори. Laughing
Стискам палци на всички чакащи рожбите си за леко раждане и здрави бебочета. Hug
Виж целия пост
# 217
честито бебче, wonderteddy   bouquet

Сави, тука съм, ама вчера почти целия ден нямахме нет. приготвих си багажа, следобед излизах по работа. купих и някои работи за бебо - всъщност първите ми покупки ахахха видях едно веро за бебешки шишета на Нук, надявам се да е хубаво. и пелени бархет и тензух взех два комплекта, преди искаха в болницата, сега не знам дали искат, ама вършат доста добра работа, тъй че няма да са излишни. термометър за баня нямах, още едно шише, че нали ще сме на АМ, лигавници, лъжички...айдее 50 лева заминаха Rolling Eyesама то ся се почва, ко да прайш
и мебелите тая сутрин разместихме. ся ше лягам да почивам, че се събудих в 4.30 и не можах да заспя Rolling Eyes въобще напоследък хич не мога да спя, и ми е едно такова отпаднало...киселините, повръщането и болките в жлъчката са ясни. ама се успокоявам, че малко остана
всъщност още се чудя дали да ходя утре да раждам, или да изчакам до понеделник newsm78 ше видя утре с какъв акъл ще се събудя Rolling Eyes

адашче, просто стана случайно - като си бях в Сливен при майка ми се видях с един приятел, който пътува постоянно до Гърция, а и му се роди бебе края на октомври. та се заговорихме, и той след няколко дни ми донесе като подарък прах за пране от бебешкия персил, инфакол /който аз за пръв път чувах към него момент/, и гранулиран чай на милупа /като тези на хип/. та нямам идея дали има разлика в качеството, нито пък в цените  Simple Smile
Виж целия пост
# 218
wonderteddy честит син!Да ви е жив и здрав,голям да порасне!
Аз аз съм силно притеснена да не започна да раждам точно сега!Както Русе  е откъснат от света,както казаха по новините.Всички пътища са затворени едва ли ще мога да стигна до Тутракан  Confused Не ,че не мога да стигна до русенската болница,но ми се иска да стигна до Тутракан ,където ми е следена бременността.
Леглото и скрина са пристигнали,но ще стоят в магазина и аз незнам до кога,то по -лошо ще става...
Виж целия пост
# 219
Дейзи,ИНФАКОЛ в Бг трудно ще намериш!Ако имаш кой да ти донесе от Гърция,се възползвай Peace
На Алекс коликите почнаха на 8 ден и спряха на четири месеца и половина CrazyНищо не съм давала освен анасон. CrazyА за Рая се заредих с ИНФАКОЛ 7-8 шишета от един наш клиент-грък още преди да родя.Да,ама тя пък изобщо нямаше,та се чудих какво да ги правя капките Joy
Виж целия пост
# 220
Здравейте и от мен! Казвам се Гергана на 22 съм и очаквам момиче. Термина ми е 26.02. Simple Smile
Виж целия пост
# 221
Да се похваля и аз Simple Smile Роди ни се момченце на 02.02.2012 , 3100 ,Симеон, 50 см , родихме се нормално и вече сме си у дома  newsm30
Честит ти син!Да ти е жив и здрав!  bouquet
Страхотна дата си е избрал този Симеон Party
Виж целия пост
# 222
Честито бебчета новопоявили се newsm51  ylinfant
да растат живи и здрави,
аз си мисля да не се бърза в това лошо време,че голяма фурия е навън и студ
не че ако ме стегне няма да отида в болницата ,но поне се надявам да е по-хубаво времето,това много ме депресира Sad
Виж целия пост
# 223
Коликите са предимно вечер, при нас поне са м/у 6 и 10. Нищо освен гушкане не помага и ако щете вярвайте сешоар. Аз не вярвах на това дето във форумите го пишеха, но сега вълшебният уред е вечно готов за действие до легълцето
Виж целия пост
# 224
Здравейте, незнам дали ме помните, не съм писала отдавнааа, но ви чета редовно!:)
Влизам да честитя на всички родили мами! Да са ви живи и здрави бебенцата и само радост да ви носят! Hug Heart Eyes
И да се похваля и аз- родих моя син Йордан на 26.01., нормално раждане и съм многооо щастлива!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия