В месеца на любовта, ще гушнем нашите деца! - 20-та Февруарска

  • 38 057
  • 727
# 270
Здравейте  Hug
Прибрахме се най-после Grinning За сега сме добре и свикваме с новия човек Heart Eyes
mayanka мерси за проявеното търпение. Като ми станеше гадно и тъжно ме търпеше с тези sms-и Laughing newsm51
За самото секцио. В деня на операцията ми насрочиха час 11.30 за начало. В 11 дойде д-р Аврамова / невероятенннн анестизиолог/ в стаята ми с една сестра и каза,че започва да ми обяснява какво ще правим, какво се изка от мен и какво от нея. Докато си говорехме ми сложиха 2 банки някаква течност за оводняване. Каза ми стъпка,по стъпка какво ще усещам. Къде ще е приятно и къде неприятно. Успокои ме,че тя ще е до мен непрестанно и ще облекчава състоянието ми. Тръгнахме към операционната. Сложиха упойката / нищо страшно/. Помогнаха ми да легна,защото веднага изтръпваш. Екипа се събра и ме почнаха. Всички си говореха разни неща,все едно са на кафе,а не на операция Laughing По едно време д-р Аврамова каза, че бебо ще се появи всеки момент. След не повече от 1-2 мин бебчо ревна,,, и съответно и майка му Heart Eyes До тук с хубавите тръпки и моменти. След това имах чувството,че ще ме изкормят.Усещах всяко бутане,дърпане,натискане и какво ли още не. Стисках зъби до колкото можех да не се оплаквам, ама...не се търпеше. Веднага Аврамова ме усети, и ме попита дали искам да видя нещо друго. Казах и ,че това което искам съм видяла.Тогава всички изведнъж все едно потънаха Laughing Приспа ме.Събудих се естествено ревяйки пак. Ама този път и аз незнам защо Laughing Мъжа ми беше до мен и ме успокояваше. Изкарах една нощ в реанимацията и после ме изместиха в стаята. Светозар го донесоха на 3-тия ден. То и да ми го дадат по-рано файда няма. Неможе да се грижиш адекватно за бебока.
Специални благодарнсти на д-р Александров и д-р Кисьов, както и на целия екип. 
Благодаря и на персонала,който ни обгрижваше постянно.
Виж целия пост
# 271
Здравейте мамита  Hug
Не виждам много хора тук във форума, почваме да уредяваме лека по лека  Sad

Честито на всички нови мами, които вече гушнаха своите бебчета. Да са живи и здрави както те, така и родителите им да ги гледат  baloni newsm68

за праха - аз използвам Персил бейби, течен
за колики - по препоръка на един мой колега си намерих "Nurse Harveys" 145мл Той беше пробвал много варианти (не знам точно какви, но около 4-5 вида поне) и нищо не помагаше. Докато не откри това лекарство и се роди... затова още тогава му взех името  Mr. Green
за белите тонове има се предвид, че сешоара, вентилатор, прахосмукачка и др. наподобяват звуци от утробата на майката и така бебето се чувства в позната среда. Затова се успокоява.

Охх мамита кажете вие трудно ли дишате?  Sad  Вчера беше нещо ужасно. Все едно някой ми е стегнал колан под гърдите и го дърпа колкото може. Едвам дишах и даже малко се оплаших, все едно съм болна от астма  Confused Това келешче в мен  Simple Smile много нагоре е отишло, а трябва да е точно обратното. След 2 седм. трябва да раждам, а то не иска да слиза. Как да се почувствам по-добре, като преди това да кажа, че никаква поза на тялото не помага (дори и изправена).
Виж целия пост
# 272
Честито на всички мами гушнали вчера и днес бебоци и на тези, прибрали се най-сетне вкъщи!
Съжалявам, че за първи път не ви поздравявам поименно, но днес ми е пълна лудница Heart Eyes

veiana, и на теб сори, че не дойдох на лекцията вчера, но малчо беше от 1,30 на училище и се притеснявах как ще се оправи с домашни, чанта, обяд и дали ще стигна навреме да го заведа. Още малко, скъпа, дръж фронта, най-тежко е именно 14-10 дни преди термин, след седмица сигурно ще започне да се смъква шкемби.

На мен термина ми е утре, а маймунката се е скатала и няма никой Laughing Сигурно си мисли нещо за май-юни, аз обаче не съм сигурна дали няма да я гоня вече. Ще ходя да видя във фейса ми са другите..нещо много народ се губи.
Виж целия пост
# 273
veiana знам как се чувстваш и аз съм така, а не остана до раждането и си викам, че вече трябва да слиза корема нодолу да дишам по-леко, ама нъц...бебока го нося високо и това си е! Simple Smile
Вярно, че все по-малко се пише във форума /не че съм от редовно пишещите, по-скоро съм от редовно четящите  Blush / ама то е защото почти нямам оплаквания и болежки цяла бременност...
Аз си взех бебешки РЕКС на първо време, защото и иначе си пера с Рекс, а то ако дрехите не са много мръсни и не изискват много агресивен прах почти всеки би свършил работа, а по-нататък ще се ориентирам сред обстановката от марки както на прахове, така и шишета и всичко бебешко  Peace  още всичко ми е само теория. Mr. Green А иначе даже и капки против колики не съм купувала, ще изчакам да се появят и тогава каквото ни предпише док. , ако не действа ще пробвам други и така....всичко ще се нареди.
Аз след малко отивам на преглед при Д-р Георгиев в АГ, ама като гледам какво е навън, направо си се чудя на акъла, ама няма време...а и в тоя студ може и колата да не запали...абе луда работа... Whistling
Виж целия пост
# 274
elsi разбрах аз, че ти е изникнало нещо, иначе щеше да дойдеш. Много хора заради студа не дойдоха, ама аз нали съм си инат - бях там Simple Smile Имаше хубави подаръци след това, а и аз лекциите на Елена Василева много ги харесвам. Хубаво обеснява и е добър специалист. Я кажи ти намери ли педиатър? Какво ще правим ние с теб, не знам?  newsm78
dobinko това не си е работа  Sad Знаех че последния мес. е най-трудно, ама това да се влача като парцал, да не мога да легна, седна, права... никак - не е било. Искам вече да раждаааам  #Cussing out Голяма съм егоистка, знам, ама вече не се интересувам толкова от бебето, колкото от това кога ще се почувствам по-добре  Confused Може би защото доста се поуспокоих от докторите, че нищо му няма, добре си е, на топло, наддало е достатъчно и т.н. За какво продължава да ме мъчи тогава?  Sad Навън ще му е по-интересно  Mr. Green

Сетила съм се за Спящата трябва отдавна да е изписана, а никаква не се отчита  newsm78 Дано всичко е наред.
Виж целия пост
# 275
Влизам само да ви кажа че вчера в 15,30 се роди бебе Стела 3,420кг 52см на мама nenka_krasi мама и принцеска са добре а аз съм щастлива леля.
Виж целия пост
# 276
Искам вече да раждаааам  #Cussing out Голяма съм егоистка, знам, ама вече не се интересувам толкова от бебето, колкото от това кога ще се почувствам по-добре  Confused Може би защото доста се поуспокоих от докторите, че нищо му няма, добре си е, на топло, наддало е достатъчно и т.н. За какво продължава да ме мъчи тогава? 

Дам, и аз поради тази причина ще искам още първия възможен ден да ме резнат - на 17. Само се моля да се съгласят. А майка ми снощи вика - а ти до 14 няма да изкараш, ще родиш по-рано  Joy
Та сега съм зачакала. От преди 2 месеца казах, че 9 е моята дата и вкъщи само ме базикат, че денят дойде и да се готвя  Joy
Виж целия пост
# 277
Здравейте, момичета!

Честито на новите майки! Нека техните бебчета да растат здрави, умни, красиви, щастливи и да бъдат тяхна гордост!  Hug    bouquet  bouquet

Аз ще се радвам да си направим тема за бебета, но може би е добре да поизчакаме всички да родят. А до тогава не пречи да пишем в тази тема... И може би темата трябва да бъде бебета, родени през януари - февруари, защото половината бебчета са родени по-рано...

Ние с Борко снощи пак имахме програма - от 1 до 4 си бодърстваше, съпроводено с реване и успокоявания.  bowuu Поне взе да прави паузи за ядене от 6 часа. Снощи последно яде в 1 часа и после чак в 7 сутринта. Точно щях да давам да яде към 4 и той заспа... Вече съм пълен сомнабмул...  Peace  Днес трябваше да отидем на консултация на 20 ден, но педиатърката каза, че в този студ и сняг по-добре да изчакаме до другата седмица... На мен ми се искаше да го претеглим, но няма как, ще чакам...

Момичета, които сте още бременни, не бързайте да раждате.  Wink Може да ви тежи корема, но можете да спите, когато решите... и да излезете, когато си искате...  Peace
Виж целия пост
# 278
Здравейте на всички, аз се включвам много набързо.

Имам въпрос към ЛЛЛ:
Значи малката първоначално не иска да засуче, тя е родена секцио и ни я дадоха на 3 ден, но бяхме на системи и инжекции и не ни дадоха да се кърмим, а и аз нямах кърма. Вече на 4 ден ни я дадоха да си се кърмим, тя захапа много активно но нямаше нищо и след 10 мин сучене се отказа и почна да мрънка, аз я сожих и на другата гърда да постимулира слизането на кърмата, но тя въобще не захапа и се наложи да се дохраним с АМ. Вече на следващия ден гърдите ми бяха напрегнати, започна се коластрата, но тя не искаше да засуче, наложи се да се изцедя и да й дам да яде като междувременно се дохранвахме. В неделя ни изписаха и се прибрахме - пак се опитахме да заучем но тя не искаше да хване зърното, предполагам че още й е било твърдо и аз продължих да се цедя и да давам с шише и после да се дохранваме. От понеделник и вчера засуче, когато си иска - понякога се мръщи и плаче и не иска, първия път като засука стоя по 15-20 мин на гърда (и на двете) и не се дохранихме а си спахме спокойно, но на втория път се наложи дохраневане и тя веднъж иска да засуче, веднъж не. Аз се цедя поне да стимулирам кърмата, но гърдите са ми меки и нямам това чувство на пълнота, каквото би трябвало да имам. Снощи се изцедих след като не иска да захапе след къпането и от двете гърди едва изкарах 40мл кърма    Sad което  на нея не й стигна и се наложи пак дохранване. Нощес пак не иска да захапе и след 10 мин рев се наяде с АМ - около 50мл и заспа доволно. Сутринта се изцедих поне да ми олекне и пак изцедих не повече от 40мл, кото много ме отчайва  Tired Искам да я кърмя или поне да давам кърма с шише (и на този вариант съм навита), сега преди обяд пак се цедих и с шише след като се опитахме да се кърмим и ня не искаше ......... После пак имаше малко дохранване .............. Оффф та искам да знам какво да направя поне да ми се увеличи кърмата, пробваме в различни пози и не става, или поне става когато тя иска и после следва плач. Не искам да й давам АМ, но няма как поне за сега. Моля да ми кажете какво да ям за да се поувеличи и да и давам поне с шише ако не ще да засуче.
И другия въпрос ми е - док каза да яде по 40мл на ядене, но на нея й е малко и плаче за още, колко трявба да яде - да й давам ли по повече или да не й разширя стомахчето ........
Виж целия пост
# 279
ПОЛИСИА и аз това и казвам-да не бързат,ама знаят ли те милите какво ще им се случи Mr. Green тежи ми и на мен,ама ей тая нощ като не можах да спя,и сега си се излежавам,ама ако беше да не спя от бебо,сега щях да се излежавам,ама другия път.Ей за това не бързам,да си седи мирен доколкото може Peace ЧЕСТИТИ НИ НОВИ БЕБЕШОЦИ-ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА РАДВАТ ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО Peace бтв-ние имаме щъркели вече в гнездата до нас-предвестник...ххихихих
Виж целия пост
# 280
Честито на новите маминки!

Аз днес съм във страхотно настроение, снощи се наспах, защото беба ставаше точно на часовете за хранене, след папането, което вече е 80-90мл (отвори й се апетита) я гушках малко, имаше колики, но след това заспиваше спокойно до следващото папане. Разбрах, че наистина са колики, защото много пръцка , пъшка и свива крачетата и започнах със Саб-симплекс , само че таткото е хвърлил опътването и искам да питам мамите които го използват -
Колко пъти слагате от тези капки в млекцето на бебо? Знам че по 15 капки, но незнам дали на всяко ядене или няколко пъти на ден .
Аз днес приключих с въздържанието, което продължи 6 месеца - не можах да издържа повече... и съм доволна, че не почувствах изобщо болка в операцията.
Виж целия пост
# 281
Първо - честито за новите бебочета, родени от вчера.... да са живи и здрави и да растат с усмивка...

Исках да ви питам - стана ми любопитна темата за видовете АМ - от въпроса на Неви... та се зачетох и се замислих - ама вие всички ли сте се снабдили и давате вече АМ от самото начало?
Аз ли съм най-несериозната или може би се самозаблуждавам,че ще кърмя, не знам....
та въпроса ми е всички ли мами давате АМ или има такива на изключително кърмене?
Понеже на мен ми се иска колкото и да е трудно да направя всичко възможно да се кърмин изключително, пък каквото стане.
И аз мислех да взема една кутия за всеки случай, колкото да има, щото с тази зима после и с тоз бебок да не трябва да ходим до Мадрид специално за това, но нито съм проучвала нито съм я взела на сериозно тази задача. Пък и ми е много трудно да избера, че тук са съвсем различни марките.

И още един въпрос - относно памперсите - аз реших,че трябва да имам все пак предварително и купих вчера Huggies - надявам се добър избор да съм направила - какво ще кажете? (имайки предвид,че тук избора е между Huggies, Dodot и магазинските марки - няма нищо друго, или поне аз не съм видяла друго)
Виж целия пост
# 282
bibilyana ,аз да ти отговоря първа-Няма как да сме само на кърма.Аз го оставям да суче и от двете гърди колкото иска време,След това е гладен и то доста. началото дохранвах с 30мл.но от вчера за почнах с 60мл.За неговите кг.трябва да изпива по 60-90 мл.Значи да изсуква не повече от 30мл,тъй като си сизпива тези 60 които му предложа....И спи по 3 часа...
Виж целия пост
# 283
Към ЛЛЛ: Гърдите не ми се пълнят, усещането не е както в началото, което не знам дали е притеснително, тоест дали хапва достатъчно или ще трябва да го дохранвам??

Здравей, dani_l!

Да ти е здрав и много щастлив Георги!

Производството на кърма следва принципа на търсенето и предлагането - колкото изсуква бебето, толкова се произвежда след това. Основното нещо, което кара кърмата да се произвежда в адекватни количества е честото и ефективно изпразване на гърдите, изсукани от бебето в идеалния случай. В самото начало на кърменето има момент на напасване на нуждите на бебето и предлаганото от майката количество кърма и затова при повечето майки го има чувството на пълнота или дори препълненост на гърдите. С порастването на едно добре сучещо и спокойно кърмаче майчините гърди се настройват за неговите нужди и чувството на препълненост от първите няколко дни или седмица може да отмине с времето.

Когато ти се храниш балансирано и приемаш достатъчно течности на ден (според желанието ти), почиваш си при възможност и Георги наддава добре, има достатъчно напишкани и наакани памперси на ден, храни се между 8 и 12 пъти за денонощие, и е бодър и активен - можеш да бъдеш спокойна, че ти произвеждаш и той изсуква адекватно за неговите нужди количество кърма.
Виж целия пост
# 284
Благодаря много Пепи

И на Миряна особено много от ЛЛЛ
аз забравих за вашата помощ момичета, но ти действително ми отговори на въпроса, вече не се чувствам чак толкоз - не в час....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия