Бродирана красота - Гоблени 92

  • 98 786
  • 746
# 225
Минавам набързо да ви честитя празника и да ви се похваля с прекрасните картончета на Джули арт, които получих преди малко! Невероятни са! ИнаТ, благодаря, че сподели за тях Hug!
Виж целия пост
# 226

Астера , банерчето е много хубаво ,като му сложиш и контура , ще светне   bouquet

Марги , пожелавам бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 227
Марги, бързо възстановяване ти пожелавам  Hug
Аз, както си бях нарочила, че правя още три картички и спирам, сега толкова ми хареса схемичката на Сиссак, че ми се иска да направя една и от нея. Лошото е, че всички цветове в тази гама ми привършиха. Не знам дали да рискувам да си открадна от незапочнатите ми гоблени Simple Smile
Довърших един Мечо, но и той успя да ме довърши  ooooh!


Виж целия пост
# 228
Честит празник и от мен момичета! Това от мен за днешния празник:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2721624555860&l=eb3a58e771
Виж целия пост
# 229
Честит празник на празнуващите.
Първи етап от магнолията. За първи път шия Ланарте- много приятно за шиене, харесва ми много.

Виж целия пост
# 230
Честит празник и от мен! Пожелавам ви 2 в 1- да сте пияни от любов.
Да споделя, че вече шия Жасмин, много красив досега върви, но искам да питам нещо. Как шиете с ламен конец и как се глади после туй чудо? ютията няма ли да го стопи? В Жасмин имам на няколко места ламен дмц Е нещо си беше, но това се шие ужасно, бързо ми се изнищва ламето. Crossing Arms Освен това споделете за гладенето , моля  Hug
Ламето го шия като вдявам в иглата една нишка и след това я сдвоявам, така няма свободен висящ край които да се разнищва. Друго, което се сещам е да се шие с по-къси конци.
Виж целия пост
# 231
За ламето - и аз шия с по-къс конец, но краищата пак се отделят Rolling Eyes
Люска как така сдвояваш и няма свободен край? newsm78
Иначе за гладенето слагам едно парче тензух върху гоблена и така - да не е директно върху конците.
Виж целия пост
# 232
Здравейте момичета!
Някои има ли ключ за гоблена "Честит рожден ден" . Шила съм го от списание Галерия Бродерия и дадох схемата на една приятелка, но не мога да си намеря ключа Crazy

Виж целия пост
# 233
Да споделя, че вече шия Жасмин, много красив досега върви, но искам да питам нещо. Как шиете с ламен конец и как се глади после туй чудо? ютията няма ли да го стопи? В Жасмин имам на няколко места ламен дмц Е нещо си беше, но това се шие ужасно, бързо ми се изнищва ламето. Crossing Arms Освен това споделете за гладенето , моля  Hug

Да се намеся и аз, ламето го шия с по-къс конец, но пак се изнищва. На срещата преди Нова Година Eminav сподели интересен метод - конеца се завързва през 5-6 сантиметра. Пробвах и съм и много благодарна  Hug, определено е по-лесно, но аз ших на Аида 14, не знам ако е на по-ситна основа дали няма да запъва възелчето. Но така не се разнищва толкова много
Колкото до гладенето, досега не ми се е разтопил конец. Но пък моята ютия има силиконова подложка  newsm78.
Виж целия пост
# 234
Здравейте, поздравления на всички неуморни пчелички - показвате страхотни красоти.Ето и моите два етапа: Магнолия - не оригинал и етап от тридневен маратон на фара от коледната томбола - оригинал , но сега си почивам с магнолията
Боряна заповядай, само извинявай, че е доста надраскан
Виж целия пост
# 235
eminav, страхотна се получава магнолията и аз съм ги приготвила и 3-те за шиене - искам да те питам на каква панама я шиеш на Аида 14 или 16 аз още се чудя каква да взема.
Виж целия пост
# 236
За ламето - и аз шия с по-къс конец, но краищата пак се отделят Rolling Eyes
Люска как така сдвояваш и няма свободен край? newsm78
Иначе за гладенето слагам едно парче тензух върху гоблена и така - да не е директно върху конците.
Взимам една нишка от ламето и вдявам в иглата само единия край, после събирам двата края и се получава вече двоен конец. При започването запъвам под ушитото двата края на нишката и по този начин нямам свободен край, който да се разнищва. Сложно става да се разшива ако се обърка, защото няма как да се извади иглата и конеца да се разшие- трябва да се среже...
Виж целия пост
# 237
eminav сърдечни благодарности  bouquet
Нищо му няма, че е надраскано. Свърши ми чудесна работа Grinning
Виж целия пост
# 238
За ламето - аз ших Казанската богородица на Солария - тя е с три цвята ламе, доста е. да ви кажа как се справих с проблема - ами правих малко възелче на ухото на иглата, за да не се изхлузва. Това беше решението при мен, получи се, незнам иначе дали бих имала нерви да го довърша.

Еminav, Джемма - браво, обичам магнолии, много красиви и нежни са. Имам една в двора и като цъфнат - целия двор ухае Simple Smile
Виж целия пост
# 239
ИнаТ, пак ни радваш очите с много хубави картички ,много производителност и творчество бре!
 Момичета, поздравления за всичките ви красоти!
  А сега и аз да се похваля с нещо готово ,което ми отне доста време, но много си го харесвам:).
  Dimensions -Rocky Point-оригинал.
    
Страхотен еее...
  bouquet

Дидита , Инат , Люска ,   Peace много хубави картички  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия