Обичам Топлофикация

  • 67 511
  • 750
# 375
katia13, аз ще ги засипя с жалби  Mr. Green, макар да зная изхода от тях. Просто го правя само с ясното съзнание, че го правя само за да им е гадно.
..
Идва сметката на някакви хора в ресторанта и те почват да я гледат - пиле, салата, ракия, безалкохолно и накрая пише АМ - 10 лева. Викат кръчмаря да го питат какво е това АМ, а той свива рамене и казва "Миииии, Ако Мине"...
Та и работата на топлофикация същата.
Между другото нали от януари падала цената на парното... Явно искат да ни кажат, че декември са ни топлили, топлили някъде към половината от общата ни годишна консумация....
Ще им накривиш шапката с жалбите  Wink .Гадно пак ще ти е на теб ,докато обикаляш гишетата и се разправяш с нелиюбезните служителки .
За вица-  Laughing .Съгласна съм .Ако мине номера.Затова и аз казах,че е нужна жалба ,поне да знаят ,че си се усетил и да не прекаляват в опитите да те работят.
За декември-100% прилича , както каза едно момиче ,че са надули яко сметките,да си избият намалението в следващите месеци.
Виж целия пост
# 376
Сега се разправях с тези нещастници. Значи миналата година имаха да ни връщат пари при прогнозен дял 539 (незная какви единици). За този отоплителен сезон вместо да ни намалят единиците, тъй като са били завишени то единиците са ни увеличени на 651 (демек близо 21%). Оттам се получава и завишението на сметката ми с 54%, освен от разликата в температурите и повишението на топлинната енергия ...
Заявих си намерението писмено да спра да плащам на всички възможни мейли, които съм намерила.
Звънях и на Бруната. Една .... ми обясни, че трябвало да взема да понауча нещо от нея!?!?!? и че сметката ми била на годишна база и да не съм си гледала месец за месец... Просто ви казвам, че ако бях пред нея сигурно сега щях да съм в сливенския затвор. Не могат да се държат с клиентите си като с ученици от помощно училище. Сега чакам шефката и да проучи случая и да ми се обади. Дано не чакам прекалено дълго, че ще ги вземат мътните.
Виж целия пост
# 377
И аз в кюпа на обичащите
Сметка за ноември - 120 лв
Сметка за декември -  270 лв   Shocked
това си е повече от  100% по мое мнение
За сметките от миналата година не ми се споменава, че са една четвърт на тези сегашните  Tired
Мъжа каза че ще пуска жалба,а аз изтръпвам от мисълта за размера на сметката за януари
Виж целия пост
# 378
При мен сметка за ноември 150 лева, сметка за януари 350 лева... Аз сравнявам с миналия декември, че спрямо ноември разликата е шокираща
Виж целия пост
# 379
Момичета , нека попитам и тук . Някой ползвал ли е услугите на някоя от тези две адвокатски кантори:


http://www.georgiev-law.com/index.php?option=com_content&vie … id=8&Itemid=8

http://www.vasilev-babuchev.com/advokat_babuchev.html
 
Виж целия пост
# 380
Сега се разправях с тези нещастници. Значи миналата година имаха да ни връщат пари при прогнозен дял 539 (незная какви единици). За този отоплителен сезон вместо да ни намалят единиците, тъй като са били завишени то единиците са ни увеличени на 651 (демек близо 21%). Оттам се получава и завишението на сметката ми с 54%, освен от разликата в температурите и повишението на топлинната енергия ...

Тоест не са отразили факта, че прогнозните (нали такива се водят месечните?) сметки за 12.2011 са били завишени, така ли? Питам, защото и ние сме аналогичен случай - в края на отоплителния сезон имаха да връщат и този резерв съмнително бързо се стопи (340 лв. заминаха до края на 11.2012).
Виж целия пост
# 381
А как стои въпроса с новите топломери с радио отчитане? И там ли има нереално високи сметки?
С тях ще има ли изравнителна сметка, всеки месец ли ги засичат?

Входът ни е с радиоотчитане. За ноември лично аз бях доволна - при проверка в "Директ", единиците от моето засичане и тяхното точно съвпадаха. За декември сумата ми е почти такава, каквато очаквах  Grinning Доста по-висока, но и доста повече ед. съм навъртяла.

Вързахме се с радиоотчитането, защото гарантираха, че при него се ловят крадците - имал си топломер, но си го манипулирал или махнал - апаратчето те издава  newsm78

Би трябвало задължително всеки месец да засичат топломерите. През май ще има изравняване заради водомерите, които не са с радиоотчет.
Виж целия пост
# 382
Сега се разправях с тези нещастници. Значи миналата година имаха да ни връщат пари при прогнозен дял 539 (незная какви единици). За този отоплителен сезон вместо да ни намалят единиците, тъй като са били завишени то единиците са ни увеличени на 651 (демек близо 21%). Оттам се получава и завишението на сметката ми с 54%, освен от разликата в температурите и повишението на топлинната енергия ...

Тоест не са отразили факта, че прогнозните (нали такива се водят месечните?) сметки за 12.2011 са били завишени, така ли? Питам, защото и ние сме аналогичен случай - в края на отоплителния сезон имаха да връщат и този резерв съмнително бързо се стопи (340 лв. заминаха до края на 11.2012).
Да, не само, че не са намалили базата, заради това, че сметката е била завишена и са имали да ми връщат, а са увеличили базата с 21% спрямо базата от миналата година. Сега говорих с Бруната. Отказаха ми информация защо ми е увеличена базата. Да съм пуснела жалба и щели да ми отговорят писмено в срок от 1 месец.  Това им било нареждането за мен - да не ме свързват с никой. Казах им, че ще им звъня през час докато не ме свържат с някой началник. Току що писах на централата на бруната в Дания, че отказват да разговарят с мен и че по този начин няма да избягат от проблемите. Отлагането на проблема във времето само ще влоши нещата и няма как да го реши.
Ако някой има телефон на някой шеф на бруната да го сподели на лични, че явно барикдата, която са си изградили е непробиваема. Ако се разходя до околовръстното вече незная какво ще стане.... От топлофикация ми обясниха, че и жалба да пусна единственото нещо, което ще направят е да проверят входящата в сградата топлинна енергия. Т.е. разпределението на топлинната енергия е само и единствено работа на топлинния счетоводител и те нито го проверяват нито нищо. Завела съм и там 2 жалби ей така да им е гадно. Сега ще пиша на КЕВР, след това и жалба в общината
Виж целия пост
# 383
мама Меца, а общи части имате ли? Ние се консултирахме за тези топломери, но казаха, че не правят изравняване всеки месец, само веднъж годишно, както и другите, затова се отказахме. Ние парно рядко пускаме, основната част от сметката идва от общите части, така че не върши работа дистанционното...
Виж целия пост
# 384
И аз в кюпа на обичащите
Сметка за ноември - 120 лв
Сметка за декември -  270 лв   Shocked
това си е повече от  100% по мое мнение
За сметките от миналата година не ми се споменава, че са една четвърт на тези сегашните  Tired
Мъжа каза че ще пуска жалба,а аз изтръпвам от мисълта за размера на сметката за януари

Спокойно бе не се връзвайте чак толкоз. Декември беше много студен, по-студен от януари, и при мен за отопление отидоха над 300 лв ток, при 100 и нещо ноември. Януари вероятно ще е по-малко от декември.
Виж целия пост
# 385
BobyB , в нашата сграда е влезла 13.5% повече топлина (точните цифри са 57 542 миналата година срещу 65 324 тази), отколкото декември миналата година. Ясно е, че е по-студено. Това го разбираме. Не разбираме защо при 13.5% повече + увеличението от 12%, което е на цената и това цялото увеличение е умножено по 2   Mr. Green. Това, че е било по-студено ни е ясно.
Виж целия пост
# 386
мама Меца, а общи части имате ли? Ние се консултирахме за тези топломери, но казаха, че не правят изравняване всеки месец, само веднъж годишно, както и другите, затова се отказахме. Ние парно рядко пускаме, основната част от сметката идва от общите части, така че не върши работа дистанционното...
Човече, Имаме общи части, с вертикални щрангове сме. И аз като вас повечето от времето се топля от тях  Mr. Green И без това по-голяма част от сметките са именно от общи части  Rolling Eyes
Повтарям, засичат се топломерите всеки месец, а изравняването, заради водомерите, е веднъж годишно.

Защо казвам, че съм доволна от дистанционното: през ноември имах само 6 единици, да, само 6 - и сумата ми за имот бе 62 ст., да, 0.62 лв.  Grinning
Ако бях на база мин.година - сумата ми щеше да бъде мнооооого по-голяма - тогава имах доста потребление.

Виж целия пост
# 387
Богиня:))), заради празниците хората са си стояли повече по домовете.  Mr. Green Както отбеляза Човечето, то 'щото други години не е имало коледно-новогодишни празници. Simple Smile
Виж целия пост
# 388
мама Меца, а общите части кога ги изчисляват?
Виж целия пост
# 389
Всеки месец - няма значение дали си на база или с дистанционно. Някакъв определен процент е от показанията на общия водомер- беше 15, стана 30, а сега - нямам понятие  Rolling Eyes Първо тези проценти се изваждали и остатъкът се разпределял за отделните имоти и топла вода. А формулата е  като тази на Кока Кола  Mr. Green
Всички гарсониери имаме еднакви кВтч общи, двустайните и тристайните - съответно също - защото общите части се изчисляват на кубатура на апартаментите.

Отговорник съм за топл.счетоводство във входа и получавам всеки месец информация за потреблението по апартаменти и затова знам като Биг Брадър  bowuu кой, какво и колко има  Laughing Слагам тази информация на видно място за  всички. Така трябва да е във всеки вход, блок......


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия