Обичам Топлофикация

  • 67 516
  • 750
# 390
... А формулата е  като тази на Кока Кола  Mr. Green...

 Joy
Даже е по-секретна  Mr. Green
Виж целия пост
# 391
Спокойно бе не се връзвайте чак толкоз. Декември беше много студен, по-студен от януари, и при мен за отопление отидоха над 300 лв ток, при 100 и нещо ноември. Януари вероятно ще е по-малко от декември.

И колко толкова е бил студен декември - аз лично си спомням максимум няколко дни, когато наистина беше студено. През останалото време - съвсем нормален декември. И не знам как да не се връзваме точно - ето казусът при нас: тристаен апартамент, стар панел, с изолация, миналата година парно на макс във всички три стаи и кухнята (беше пренаселено вкъщи и свекърва ми беше забравила, че парното вече не струва стотинки както през 70-те години Twisted Evil) с резултат около 140 лв прогнозна сметка. През лятото действително доплатихме 600 лв, но при все това за 5 отоплителни месеца и изравняване имаме общо 1300 лв платени, което прави средно 260 лв на месец. За сравнение сегашната ни декемврийска сметка е цифром и словом 323 лв, което при все че сметката е прогнозна пак прави около 25% увеличение ooooh! Ще ме извинява Топлофикация, но не сме безвъзмездни кредитори, та да им плащаме рекетьорските сметки - и това при 2 стаи, които отопляваме, при това едната само нощем, защото там спим с бебето и няма как да не държим топло. За една стая с целодневно отопление, една само с нощно отопление и много топла заради щранга баня това са цифрите - аз смятам, че са напълно безумни Stop.  Не сме стигнали дотам да не можем да платим сметката, слава Богу, но е абсолютна гавра, защото никой не може да ми даде реална гаранция, че след изравняването изобщо ще ни върнат нещо, а няма да си задържат парите за оборотни средства за предизборната кампания на Герб. Накратко, бясна съм до безкрайност - сякаш има за какво Twisted Evil Вместо да си гледаме детето с тези пари, трябва да ги наливаме в бездънната хазна на Топлофикация - това вече е адски нагло!
Виж целия пост
# 392
Спокойно бе не се връзвайте чак толкоз. Декември беше много студен, по-студен от януари,

Какъв студен декември сънувате, имаше 2 дена с по -10градуса и 2-3 дена с по -7, изобщо не беше чак толкова студено, по скоро обратното.
Виж целия пост
# 393
Моите спомени са, че декември 2011 г. беше такъв кучи студ, та щяхме де изпукаме. Пак по Коледните празници стегна, както и декември 2012. Ама тогава си имаше една цяла десетдневка с обилни снеговалежи и максимални температури през деня от -10-12 градуса. Това го помня много добре, защото децата ме врънкаха да ги водя на пързалката /за кънки и за шейни/ и така се увивахме, че приличахме на бурета, но пък на слънце се смръзвахме за час-час и половина. Тази година имаше 3-4 дни, в които само нощните температури бяха около -10 градуса.
Откъде го извадиха тоя арктически студ за този декември, не разбрах.
А за празниците - да, всяка година имаме Коледа, ама сега заради кризата и ресторантите, в които не се пуши, хората масово си стоят в къщите и се топлят върху радиаторите. А, да не забравя - пушат вкъщи, щото навън не може и проветряват по-често. Май такава ще да е логиката на топлинните счетоводители.
Виж целия пост
# 394
...
А за празниците - да, всяка година имаме Коледа, ама сега заради кризата и ресторантите, в които не се пуши, хората масово си стоят в къщите и се топлят върху радиаторите. А, да не забравя - пушат вкъщи, щото навън не може и проветряват по-често. Май такава ще да е логиката на топлинните счетоводители.

Е, хубава работа, даваш им още идеи  Mr. Green
Виж целия пост
# 395
При мен е професионално изкривяване, но ме дразни безлихвеното кредитиране. Хубаво, регулярно надвнасям (съгласно техните прогнозни сметки). Ако реша да не плащам (прогнозните сметки), начисляват наказателни лихви (върху прогнозни сметки). И какво излиза накрая: (i) безлихвено съм кредитирала или (ii) трябва да заплатя наказателни лихви върху прогнозни сметки, които в крайна сметка са завишени, но лихвите не отпадат. Липсва всякаква финансова мисъл, но бидейки монополист, не мога да се отърва от тях. В едното жилище съм вързана с такса мощности, сякаш съм в кибуц, но мнозинството си ги иска, а в другото жилище - плащаме, пък после "имат да връщат".
Нямам против парното като форма на отопление, възмущава ме мистерията в сметките им. Извинявам се за офтопика. 
Виж целия пост
# 396
Проблема е с вертикалните щрангове. Ако на всеки апартамент си имаше топломер и на всеки топломер дистанционно отчитане нямаше да има такива драми. Да, пак щеше да има такса мощност, ама къде-къде по-малка. И баба Пена нямаше да се сърди, че плаща мощност за всичките 4ри стаи, пък седи в една, а аз щях да си топля всичките 4ри, защото ги обитавам.
Виж целия пост
# 397
милинка, това е нещото, за което и аз не съм съгласна. Или да правят изравняване всеки месец (но не и да очакват да им плащаме, това си е тяхна работа как ще засичат), или да не слагат лихви.
Ние плащаме след изравняване, съответно с лихвите. Но дори в/у сумата, която имат да ни връщат не свалят лихвата  Crazy

Янтра, влизала съм в ново строителство с хоризонтални щрангове и е много студено. Затова аз съм за тях. Иначе няма равномерно затопляне и усещането не е като при ТЕЦ. Недостатък е, ако жилището не се ползва, но пък всеки си прави сметката, то и данък се дължи тогава, никой не го интересува живееш ли там или не. А баба Пена, ако не може да поддържа 4 стайно, да иде в по-малко, всеки с възможностите си...
Виж целия пост
# 398
Ние си имаме отделен топломер и сметката ни пак е със сто и кусур процента по-висока от тази за декември...
Виж целия пост
# 399
Аз съм влизала в ново строителство и си беше съвсем комфортно. Въпреки хоризонталните щрангове. Като си ги пуснеш и си топлиш както си трябва си е топло.
Виж целия пост
# 400
Топло е, ако всички са надули парното, но представи си, че в сграда има и празни апартаменти или поне не са пълни 24 часа и през това време парното е спряно.
Не знам, може и да съм нацелила дефектна  Simple Smile   
Виж целия пост
# 401
Нямам нищо против да плащам, но да знам за какво. В момента живея в Русия. Вчера беше -19, днес е -17. Вкъщи стоя по рокля с тънки презрамки, бебето е по боди без ръкави и босо. Като пусна топла вода, тя е не просто топла, а изгаря. Блокът е нов, 10-етажен, с по 6 апартамента на етаж. Стълбището и подземния паркинг се отопляват също. Тук в истинския смисъл на думата има 6-месечен отоплителен сезон. Миналия януари температурите стигаха и до -30. И да искам, не мога да се откажа от парното. За удоволствието да стоя по гащи в двустайното жилище плащаме около 80 лв. Приемаме, че България ползва двойно по-скъпо газ, но може ли да се сравнява зимата, която описвам, с българската?
Виж целия пост
# 402
Топло е, ако всички са надули парното, но представи си, че в сграда има и празни апартаменти или поне не са пълни 24 часа и през това време парното е спряно.
Не знам, може и да съм нацелила дефектна  Simple Smile   
Ама то и във вертикалните щрангове ако не живеят съседите пак е студено. Едно е тръби, друго си е семейство с малко дете да си отопли целия апартамент под теб...
Виж целия пост
# 403
Нямам нищо против да плащам, но да знам за какво. В момента живея в Русия. Вчера беше -19, днес е -17. Вкъщи стоя по рокля с тънки презрамки, бебето е по боди без ръкави и босо. Като пусна топла вода, тя е не просто топла, а изгаря. Блокът е нов, 10-етажен, с по 6 апартамента на етаж. Стълбището и подземния паркинг се отопляват също. Тук в истинския смисъл на думата има 6-месечен отоплителен сезон. Миналия януари температурите стигаха и до -30. И да искам, не мога да се откажа от парното. За удоволствието да стоя по гащи в двустайното жилище плащаме около 80 лв. Приемаме, че България ползва двойно по-скъпо газ, но може ли да се сравнява зимата, която описвам, с българската?

Не двойно, а доста повече. Дори газта за бита в Русия мисля е допълнително субсидирана. Не е реално да се сравняваме с тях по цена на газта.
Виж целия пост
# 404
Проблема е с вертикалните щрангове. Ако на всеки апартамент си имаше топломер и на всеки топломер дистанционно отчитане нямаше да има такива драми. Да, пак щеше да има такса мощност, ама къде-къде по-малка. И баба Пена нямаше да се сърди, че плаща мощност за всичките 4ри стаи, пък седи в една, а аз щях да си топля всичките 4ри, защото ги обитавам.
Това не е съвсем така.
Ние сме с хоризонтални тръби.Имаме си топломер отвън и то 10 м преди апартамента /т.е. дори отоплявам част от общото стълбище/ .Има си дистанционно.Но не го отчитат всеки месец /сега ще идват контролно,но заради водата и невъзможноста на всички собственици да идват всеки месец,за да осигурят достъп до апартаментите - ще сме веднъж годишно отчитане,иначе няма смисъл да отчитат само топломера ,без водата./
Баба Пена щеше да се сърди даже повече  Laughing ,защото седейки в едната стая другите 3 щяха да са и кучи студ /докато от вертикалните щрангове си топли доста,знам от опит/  ,а такса мощност не само че щеше да има ,но може и по-голяма да се окаже отколкото във сгради с вертикални щрангове.
Защото като не си отоплява 3-те стаи ,да не мислиш ,че няма загуби .. Колкото повече хора неотопляват-толкова повече са загубите - блока е студен . В тези със вертикални щрангове поне от тръбите се затоплят частично всички стени около които вървят /дори и да не се ползва там парно/ и е топла сградата.
Типичен пример сме ние - дето сметката ни е колкото за парно в тристаен,северен,външен (което не е малко) .. още толкова пари имаме начислени ,за сградна +3 кубика вода. Sick  .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия