Обичам Топлофикация

  • 67 508
  • 750
# 420

Не смятам, че сме изключение, нищо особено - панел в квартал, който е обект на много подигравки (Люлин Simple Smile).

Колегата ми е в Люлин 8, декември, вода - кубик - 16 лв. Във входа се ползва САМО топла вода, хората са се отказали от парно до един.
Виж целия пост
# 421
Ммм, много интересно и финансово приятно било в Сливен...

За нас не.
Има потребители, които стоят на по-ниски Т (имам предвид нормални 17-20), и друго, които обичат високи 24-25. Всеки има право да осигури комфорта в дома си, но аз не съм съгласна да плащам максималната сметка, а тя да не ме устройва.
Детето ми не може да спи на повече от 18 градуса. Помня ужаса на парното без топломери и как посред нощ ставахме да отваряме, защото не можем да дишаме, добре че тогава нямахме още дете.

За мен е абсурдно в 21 век да отопляваме околното пространство като си отваряме прозореца...

...Съседите, които имат двустайни апартаменти, стандартни панелки, нашия блок е панелен за 60-63 кв.м. плащат около 70-80 лв- пускат си хола и спалнята...

Нашият е такъв, но сме го направили на хол с бокс и 2 бр. спални, 36 лв. ни е месечно, за 6 месеца - 216лв. за топла зима. За студена е 250 за сезона, т.е. по 42 лв. месечно.
Да плащам 80 лв. за 2 стаи и да казвам, не бих казала, че ми евтино.
В банята нямаме лира, но има 2 дебели тръби, които са нон стоп горещи и помагат за затоплянето на целия апартамент. И вътре е много комфортно за къпане.
Водата ни е 6.70 лв., в офиса ни е 5.70 лв. (т.е. при нас се краде вероятно, но пак съм доволна от цената).
Човече ,разликата е че в Сливен по думите на момичето ..дори и да не ползваш парно като вас ,няма да плащаш сградна ,а на тръбите дето вървят на горе пак ще си се грееш  Mr. Green Mr. Green
За хола и спалнята по 63 кв ти е дала пример за двустаен /както ти поиска/ ,не е визирала тристен /а ти казваш не сме го правили с две спални../
Дала е още пример,че има и такива с топломери и те даже плащали по-малко като си намаляват радиаторите или ги изключват по-малко от тези максимални сметки. Т.е. и теб би те устроило. Просто няма да ползваш на макс или ще си ги спреш и ще си се топлиш на тръбите според температурата която ти харесва ,но няма да плащаш сградна.А ако се топлиш на макс тогава плащаш на макс . На кубици са тези дето са заявили макс с договор .А тези дето са с топломери ,плащали по-малако даже.Пише го в един от нейните постове.
Аз пък не съм съгласна , да плащам 450 лв ,като температурата ми е около 21 гр .По топломер сметката ми е половината от това ,което е по фактура ,а другите са ми начислени заради загуби по общи части .
И не защото се краде , а защото системата на отчет е порочна и нечестна.
Виж целия пост
# 422

Не смятам, че сме изключение, нищо особено - панел в квартал, който е обект на много подигравки (Люлин Simple Smile).

Колегата ми е в Люлин 8, декември, вода - кубик - 16 лв. Във входа се ползва САМО топла вода, хората са се отказали от парно до един.
И аз съм в Люлин 8  Laughing.Много драпах за парно. Сега като начало ще поискам на събранието да сменим топлинния счетоводител,ако пак е същата работа може и от парното да се откажем . LaughingАко трябва и бойлери ще си сложим и ще им теглим една с тая вода по 15-16лв  ooooh!
Виж целия пост
# 423
Колегата ми е в Люлин 8, декември, вода - кубик - 16 лв. Във входа се ползва САМО топла вода, хората са се отказали от парно до един.

Прогнозна сметка ли е?
Аз за 16 лв. на кубик просто бих ги съдила и ако не успея, ще си продам апартамента. Заради такива, които мълчат и плащат, крадците си крадат без проблеми.

...
За хола и спалнята по 63 кв ти е дала пример за двустаен /както ти поиска/ ,не е визирала тристен /а ти казваш не сме го правили с две спални../

Апартаментът ни е 60 квадрата, мога да го разделя на кутиийи и да станат 20 стаи, но пак ще си е 2-ст. Simple Smile

...
Дала е още пример,че има и такива с топломери и те даже плащали по-малко като си намаляват радиаторите или ги изключват по-малко от тези максимални сметки...

Имах предвид нейния случай, без топломери, на макс, според мен е неизгодно  Peace


П.П. И аз съм в Люлин 8, много се събрахме, освен да се видим на по кафе и да споделим опит  Simple Smile
Виж целия пост
# 424
Ние сме в Люлин 1 - вход без парно - 1 кубик вода - октомври - 12 лв., ноември - 15, сега почти 18 лв.
Виж целия пост
# 425
..
Аз за 16 лв. на кубик просто бих ги съдила и ако не успея, ще си продам апартамента. Заради такива, които мълчат и плащат, крадците си крадат без проблеми.
..
Апартаментът ни е 60 квадрата, мога да го разделя на кутиийи и да станат 20 стаи, но пак ще си е 2-ст. Simple Smile
..Имах предвид нейния случай, без топломери, на макс, според мен е неизгодно  Peace
П.П. И аз съм в Люлин 8, много се събрахме, освен да се видим на по кафе и да споделим опит  Simple Smile
Не мисля ,че ще успееш със съд .
Варианта е продаваш ок- какво правиш ако обаче си с кредит ,току що нанесен ? Трудно се продава в момента,особено с ипотека.. на ново място трябва пак ремонт ,а парите свършили от предния  Laughing Laughing и какво остава - плащаш и ги псуваш. Много хора са така.
Ако не мълчат всички,а тръгнат всички да си продават апартаментите,няма да има кой да купува,нали?!
И потретвам - в повечето сгради,където водата е скъпа ..не е заради кражби ! Peace А защото има загуби поради неотопленоста на сградата и малкото ползватели на топла вода..поне за новите е така.
Да ,можеш ,колкото искаш да го направиш ,но ще си остане двустаен. LaughingАз останах с впечатление,че тя говори за съседите и по 60-63кв.Не видях да казва,че нейния тристаен е 63кв ..но може да съм пропуснала някой ред  Laughing
Нейния случай с топломери на макс е неизгодно за хора,които не обичат топло както ти каза.Но и за тези които обичат на по-хладно -по нейните думи- в Сливен пак е по евтино.Понеже ми стана много интересно и разгледах сайта на тяхната топофикация,в понеделник може и до там да звънна,че да питам като ида в нашата да входирам жалбата- аджеба как там 3-4 пъти по-евтино ?
п.п.  Laughing Laughing ,може ,ако ни останат пари след сметките ..освен кафе и по една торта може да хапнем  Joy JoyАко не ще се почерпим за "здравето" на тия в топлофикация тук виртуално  Joy Joy Joy
п.п.п. ето още един жител на Люлин  Laughing ,като гледам пак с високи сметки за вода.
Виж целия пост
# 426
Нашия апартамент е 3-стаен 85 кв.м.- хол, кухня и 2 спални. В блока имаме двустайни апартаменти- хол, спалня и кухня. Ако някой не иска да му е толкова топло, може да си пусне радиатора само в кухнята, т.е. в най-малката по кубатура стая. За нея се плаща между 20 и 30 лв., не знам точно колко.
Лично аз обичам да ми е топло и да не се свивам постоянно. В момента температурата вкъщи е точно - 25 градуса в целия апартамент.

Не написах тези неща, за да дразня някой, а просто, за да споделя, че има градове в България, където явно Топлофикация може да предлага нормални за потребителите цени.
Виж целия пост
# 427
Нашия апартамент е 3-стаен 85 кв.м.- хол, кухня и 2 спални. В блока имаме двустайни апартаменти- хол, спалня и кухня. Ако някой не иска да му е толкова топло, може да си пусне радиатора само в кухнята, т.е. в най-малката по кубатура стая. За нея се плаща между 20 и 30 лв., не знам точно колко.
Лично аз обичам да ми е топло и да не се свивам постоянно. В момента температурата вкъщи е точно - 25 градуса в целия апартамент.

Не написах тези неща, за да дразня някой, а просто, за да споделя, че има градове в България, където явно Топлофикация може да предлага нормални за потребителите цени.
Вани,никой не се е подразнил  Grinning
Благодарим ти много за информацията  Hug
Значи все пак правилно съм разбрала ,че вашия си е голям.  Grinning. И правилно уточних на НеСеСърдиЧовече.
И аз като теб обичам да е топло  Cry .Затова те питах вашия тристен колко квадрата е,и нашия като вашия ..ама ние 450 при радиатори на 3 /темп около 21 - на което аз казвам мръзнене/ и 3 кубика вода /които даже реално са 2,но са ни надписали прогнозно   ooooh! /.
Съгласна съм с теб и за мен информацията ти е полезна,защото ще задам въпроса в централата,как може в един град да има решение и да не се мародерстват хората ,а в другите не. Twisted Evil
Виж целия пост
# 428
...
Да ,можеш ,колкото искаш да го направиш ,но ще си остане двустаен. LaughingАз останах с впечатление,че тя говори за съседите и по 60-63кв....

Именно. Съседите ѝ плащат 80 лв. за същата квадратура като нашата. Но са заявили само хол си спалня (а не кухня, хол и спалня, както е по документ). Т.е. Те за 2 стаи плащат 80 лв.

... За една спалня, която е около 12 кв.м. се плаща около 38 лв., за кухнята е 20 и няколко. Миналата година ползвахме 2-те спални и хола, максималната сума за плащане по договор беше 151 лв. Естествено хола е най-голямата стая, за него цената е към 50лв....

Ето нашия - хол, спалня и кухня = 38 + 20 + 50 =  108 лв. месечно.
Неизгодно на договор според мен, изгодно, ако сложат топломери и пак са на сливенското парно.

И потретвам - в повечето сгради,където водата е скъпа ..не е заради кражби ! Peace А защото има загуби поради неотопленоста на сградата и малкото ползватели на топла вода..поне за новите е така...

Не мисля, че има значение, конкретно за водата. Когато аз, от 6 етаж пусна, не планирам дали от 1 до 5-ти някой я ползва, вероятно точно в този момент никой, и аз я викам съвсем от 1 ниво.

Нормалната цена е максимум 7 лв., ако е повече, стегнете си режима в блока, няма друга причина, освен кражби. Имам предвид, ако вертикални щрангове и абонатно (то е за сметка на топлофикация) е в изправност,
В едно от жилищата ни имаше проблем с топлата вода, за да дойде до нас, трябваш да я точим 15 и повече минути, сметките бяха убийствени. Сигнализирахме в тополофикация, смениха абонатното за тяхна сметка и с пускането водата беше при нас.

Всякакви такива проблеми има, има и крадци, които си правят подово с тръби от парното, но това си е проблем на живущите в сградата.

И при нас се краде, няма как в офиса да е 5+ лв. кубика, а при нас 6.70 лв., но всичко идва от апартаментите на база според мен. Загубите се разпределят само на тези с водомери, нелогично, но и при студена вода е така (годишно ни тръсват 15-20 кубика за подарък). Това е проблем и при новото, уж никой не ползва, но се оказва, че не е точно така...

Няма проблем за продажба на имот с ипотека. Това си е въпрос на личен избор. При всички случаи загубите ще са по-малки от това всеки месец да плащаш безумни сметки. Все някога ще се изчерпат нервите на хората и крадците ще останат без нищо като целият вход се откаже от топлофикация. Лошото е, че много хора страдат заради няколко. И никой не се опитва да ги хване.

П.П. У нас сега е 21 градуса. Това е Т, която целим за през деня. Очаквам изравнителна за сезона 220-240 лв.
Виж целия пост
# 429
Не знам Човече, това с водата е от както сме се нанесли преди 5 години. Лятото е 7-8 лв., със започването на зимата почва да се покачва цената, удря тавана февруари и пак почва да поевтинява. От Топлофикация обясняват че им трябва повече енергия да загреят водата през студените месеци. Отделно има 4 апартамента от 20 общо, които са с бойлери.
Виж целия пост
# 430
Хм, при нас пък лятото е по-скъпа от зимата  Joy защото лятото работи ТЕЦ-ът специално за затопляне на водата, а зимата е като страничен ефект от парното. Поне това ни обясниха, когато попитахме.

Явно на всеки дават подходящ отговор, според нуждите  Mr. Green
Виж целия пост
# 431
Ето обяснението, защо цените са такива в Сливен
http://slivennews.bgvhod.com/2013/01/15/%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800-% … 0%B2%D0%B5%D0%BD/


"ТЕЦ – Сливен не се влияе от промените в цената на природния газ и тримесечната ценова конюнктура. За горивна суровина  предприятието ползва български въглища, което предопределя постоянство и ниска цена на топлинната енергия. Повече от две години цената на парното и горещата вода в града остана непроменена. А събираемостта на сметките, което е един от основните проблеми на другите топлофикации в страната, тук е близо 90 %."
Виж целия пост
# 432
Може, но ние плащаме по-малко, към друг ТЕЦ  Rolling Eyes

А като заявят 2 стаи, а ползват 4, как това се контролира?
Като гледам сметките, по 2 са умножени, за да се приспаднат именно тези загуби.
Виж целия пост
# 433
Радиаторите се затапват в стаите, които не ползваш и проверяват дали са затапени. Друг е въпроса, че можеш да си сложиш колкото искаш големи радиатори.
Виж целия пост
# 434
И тук ги затапват, но проверките са само веднъж годишно, и през това време крадците подменят целите радиатори с други, а после връщат затапените  Crazy съседите им плащат загубите...
При вас това е начислено към сметките, според мен.

Друг е въпроса, ако човек е коректен и не прави далавери, как ще се осмели да затапи стая, без да знае каква зима го чака. Може да е топла, но може и да е много студена  newsm78

П.П. Сетих се за общите ни части. Общият топломер отчита външната Т и в зависимост от нея пуска, колкото е необходимо по тези на банята и т.н. При топъл март, април и ноември са направо студени, съответно и долу не върти. Не знам как е при другите, аз и на това отдавам ниските сметки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия