Обичам Топлофикация

  • 67 490
  • 750
# 465
аз минах ве4е на бойлер март месец ще видим колко се  е  увели4ила  сметката за тока.
Ще пишеш нали ?! Колко кубици и колко ви е бил тока отгоре.
Виж целия пост
# 466
Аз мога да ви кажа колко излиза кубик топла вода, подгрявана с индивидуален газов котел на природен газ. ТЕЦ нали пак с природен газ ви затопля водата та да направите сравнение. Лятото само за подгряване на топла вода плащам 35 лв. природен газ. Отделно харча 16 куб. студена вода. От тях мисля, че към 8 куб. подгряваме /4-ма души/. 8куб.вода х2лв=16лв. Значи общо 35+16=51лв. за 8 куб.вода. Значи кубик топла вода ми струва 51:8= 6.37 лв.
Виж целия пост
# 467
При мен е 4.25лева на кубик топлата вода. Това е според последната сметка.
Виж целия пост
# 468
Кажете ми какво да ги правя тез от Топлото...сметка тоя месец 60 лв за тръби и топла вода Shocked ...

Топлата вода предпоплагам е 20-25 лв. и още 35 за отопление... на мен ми се струва съвсем нормално, а и все пак е прогнозна.



Ама Човече какво отопление? Ние се топлим на ток, защо ще ми начисляват техните си загуби, мен какво ме касаят?!? И тез прогнозни сметки не са ми ясни...лятото пак ще ми цакнат едни 100 лв за разкош, нямам думи честно!
Нещо трябва да се промени в тъпата им система, не може коректните платци да го отнасят за сметка на крадците! Писна ми Twisted Evil
Виж целия пост
# 469
Аз мога да ви кажа колко излиза кубик топла вода, подгрявана с индивидуален газов котел на природен газ. ТЕЦ нали пак с природен газ ви затопля водата та да направите сравнение. Лятото само за подгряване на топла вода плащам 35 лв. природен газ. Отделно харча 16 куб. студена вода. От тях мисля, че към 8 куб. подгряваме /4-ма души/. 8куб.вода х2лв=16лв. Значи общо 35+16=51лв. за 8 куб.вода. Значи кубик топла вода ми струва 51:8= 6.37 лв.
Аз съм била до скоро на газ и знам  .. и ние плащахме по 35 лв само за затопляне горе-долу пак същите кубици.  Но в топлофикация ми излиза ,че ще плащам по над 10-15лв само за затоплянето..отделно ВИК ще си го таксуват по колкото е кубик студена.. Така ,че не го смятай 35+16 ..ами си раздели 35 на 8 и получаваш колко е затоплянето на кубик - 4 и нещо.
По евтино е както и да го погледнеш..но това е.Да сме мислили навреме.
Иначе за отоплението ще видим след изравняването на газ или на ТЕЦ ни е по-евтино. Но ми трябва окончателна сметка на ТЕЦ ,за да говоря.
Виж целия пост
# 470
При мен е 4.25лева на кубик топлата вода. Това е според последната сметка.
това е супер .Дано при всички стане топлкова.
Виж целия пост
# 471
Катя, защо смяташ към сметката за топла вода и цената на студената? Винаги за топлата вода плащаш два пъти - веднъж, че е студена, и второ да я превърнеш в топла - дали чрез бойлер на ток, газов бойлер, или ТЕЦ.
Виж целия пост
# 472
..
Ама Човече какво отопление? Ние се топлим на ток, защо ще ми начисляват техните си загуби, мен какво ме касаят?!? И тез прогнозни сметки не са ми ясни...лятото пак ще ми цакнат едни 100 лв за разкош, нямам думи честно!
Нещо трябва да се промени в тъпата им система, не може коректните платци да го отнасят за сметка на крадците! Писна ми Twisted Evil
Нали има сградна инсталация при ТЕЦ-овете.. няма как да не ни я начисляват ... за съжаление.
На мен на теория прогнозните са ми ясни,но на практика ме притеснява,че дават възможност за доста злоупотреби от тяхна страна ,така и от съседи.
Виж целия пост
# 473
Катя, защо смяташ към сметката за топла вода и цената на студената? Винаги за топлата вода плащаш два пъти - веднъж, че е студена, и второ да я превърнеш в топла - дали чрез бойлер на ток, газов бойлер, или ТЕЦ.
Не аз я смятам така ,а ЛУ-лу   Laughing .Написала е за газ 8 кубика 35 лв и после е добавила 8по2лв=16..сумирала ги е с 35 и е изчислила ,че и е по 6лв и нещо топлата вода.Но аз и казах,че това не е реално .Защото само за затопляне си и е 35 лв ,да дели само тях на 8 кубика и се получава по 4лв и нещо.
Докато на тец при нас /вече писах в предни постове/ се очаква да е доста скъпа водата .Само като подгряване.. Без да слагам цената на студената . Peace
Виж целия пост
# 474
Ама Човече какво отопление? Ние се топлим на ток, защо ще ми начисляват техните си загуби, мен какво ме касаят?!? И тез прогнозни сметки не са ми ясни...лятото пак ще ми цакнат едни 100 лв за разкош, нямам думи честно!
Нещо трябва да се промени в тъпата им система, не може коректните платци да го отнасят за сметка на крадците! Писна ми Twisted Evil

Не говоря за загубите. А за затоплянето на сградата, в която живеете.
Когато са затоплени стените, след това вече е лесно, и една духалка да пуснеш, ще свърши работа. Основното е общото затопляне, това са общите части.

Нашите радиатори също са на 0, тази зима даже не сме ползвали никакво др. отопление, но това е, защото ТЕЦ-ът е затоплил сградата. Сравнявам с входа с/у нас, където си откачиха парното и имаме познати, не може да се стои без да пускаш нищо, при това отоплението им е сериозна цифра 100+ за 2-ст.

Не че имам нещо против, ако приемат, отоплението ми ще ми излиза 0 лв., ама... не вярвам някой да ме топли без пари  Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 475
В този ред на мисли сутринта при мен беше 16 градуса, при положение че през последните 24 часа не е ползвано парно. Реално тази температура я отдавам на тръбите и затоплеността на сградата като цяло.
Виж целия пост
# 476
В този ред на мисли сутринта при мен беше 16 градуса, при положение че през последните 24 часа не е ползвано парно. Реално тази температура я отдавам на тръбите и затоплеността на сградата като цяло.
То и навън в момента не е студено.На нас радиаторите даже ни се самоизключват.Пък ние не сме с вертикални щрангове .. т.е. няма топлина от тръби ако не си пусна моето парно.Съответно топлината е по-скоро от времето  Simple Smile .Говорейки за външен северен апартамент...какво остава за среден южен ..сигурно и прозорците отварят  Laughing.
Любопитно ми е после колко ли студен ще кажат ,че е бил януари . Peace
Виж целия пост
# 477
аз минах ве4е на бойлер март месец ще видим колко се  е  увели4ила  сметката за тока.
Ще пишеш нали ?! Колко кубици и колко ви е бил тока отгоре.
  Добре като полу4а сметката за февруари ще ти пиша на ЛС.
Виж целия пост
# 478
.. Добре като полу4а сметката за февруари ще ти пиша на ЛС.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 479
Мен пък ми се вижда странно как от 16 кубика общо вода се отопляват 8. Ние у нас плащаме съотвошение 1:4 студена спрямо топла. С топлата само се къпем, а със студената пералня, миална, тоалетни, поддръжка на дома. Не че защитавам топлофикация (любовта ми там е безгранична - за справка има достатъчно изписано от мен тук), но за мен не е реална сметката за 8 кубика топла към 8 кубика студена. И сметката ще е друга ако 35 лева се раздели на 3 кубика и като се раздели на 8.
Т.е. 4 казанчета на тоалетната пълнят една детска вана  newsm78. Не е сериозно топлата вода да е колкото студената. Не вярвам някоя от вас да не пуска водата в тоалетната, че да пести, а да се къпе по 8 пъти на ден.
При всички случаи един кубик вода излиза около 10 лева или малко по-малко, но със сигурност не е 4 лева на газ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия