Леко пада пухкавият сняг,подканва ОKTOМВРИйче да излезе със шейната пак!

  • 35 870
  • 751
# 195
И аз да се включа с моите наблюдения над Борко и кърменето. Той сука 20 дни. Сигурно е най-малко кърменото бебе тук в темата.  Cry Причината съм изцяло аз, трябваше да започна антидепресантите. Отлагах колкото можах да издържа този момент и пих хомеопатия, но накрая се наложи. Беше ми доста мъчно да като четях за другите бебчета, как са изцяло на кърма и колко много вие се борите да задържите кърмата... Но Борко за щастие, слава Богу, е доста здравичък досега. Не е пил антибиотик, разболявал се е няколко пъти, но не тежко и така..  Heart Eyes

Виж целия пост
# 196
Добро утро!

Миме - страхотна закуска. А разликата в качеството на снимките веднага се вижда!

 Краси - боза много рядко купувам. Обичаме, но тук в Божурище зареждат такава само с подсладител. Със захар съм виждала само в големите супермаркети, но да се разкарвам до София за една боза, не мерси. ИНаче сигурно е опитвал от чашата на баща си - той какво ли не му дава.

 Диданка - да се оправят бързо сладурите ти.

 РАя снощи рева от болка в ухото. Тая варицела май няма да мине безпроблемно  Tired. Слагах капки, топъл компрес - не и не. Най накрая дадох Хексалгин за болката. Успокой я доста бързо и изкарахме спокойна нощ.
 
Виж целия пост
# 197
Здравейте Simple Smile


Краси,аз от рано съм по улиците и искам да ти кажа,че си е пролетно времето,не ги взимай насериозно прогнозите  Mr. Green

Мирче,хайде да ударим по 1 кафе в Скай Лайна тогава де,Дари хич не се впечатлява от този клуб,та може като е с Ева,да му обърне повече внимание  Mr. Green

Момиченцата, подредени? Моето,ако не е всичко на земята ,не се чуства в свои води  Mr. Green Коко никога не е бил такъв,той много си пази нещата  Peace

Смехи,стиснати палчета и прегръдки  Hug Peace

Боза давам по 1 капачка,пие си я с удоволствие  Mr. Green Аз сигурно съм единствения човек тук,който не се замисля чак толкова за това,какво има вътре в храните  Mr. Green

Домашно и аз не обичам,няма сила на природата,която да ме накра да пия домашно мляко или да ям сирене,кашкавал и прочее  Mr. Green Ама и аз като Краси съм си изкуствено чадо  Mr. Green Какво да правим,явно си е до вкус  Mr. Green

Облаче я по-ведро  Hug Party Кърменето не трябва да е на всяка цена или с цената на всичко.Нали си имаш здраво и право детенце! Peace

Аз напоследък много съжалявам,че толкова време се реших да кърмя.Дария се е вързала за мен,не мога да отида никъде вечер,направо пощръклявам вече,а няма кой да я поеме нощем,за да спрем с кърменето ...а и съседите ни тропат постоянно,ако плаче ... какво е това чудо не знам .... ще се колим скоро  Mr. Green

Мимка,страхотна си  Hug  bouquet Златни ръчички имаш  Hug
Виж целия пост
# 198
Привет! Hug

Ние сме болни, пак, малкият е със сополи и май конюктивит има, ще видим какво ще каже док. Tired

Смехи, и аз мисля, че е една точката! Simple Smile

Пак чета колко болнички има, всички да се оправят бързо! Praynig Hug

Момичета, я кажете има ли локални антибиотични капки за уши за отити и т.н. възпаления? Ще идва свекърва ми насам и искам да ми донесе евентуално... newsm78
Виж целия пост
# 199
Лурдес - аз знам само Отипакс като капки за уши. Но не знам дали са с АБ. Всъщност дежурната лекаарка в събота изписа други капки за уши на Гого, но в аптеката не можаха да ги разчетат  Joy .
Виж целия пост
# 200
Лурдес - аз знам само Отипакс като капки за уши. Но не знам дали са с АБ. Всъщност дежурната лекаарка в събота изписа други капки за уши на Гого, но в аптеката не можаха да ги разчетат  Joy .

Благодаря ти Hug Те вярно пишат грозно, ама това тяхното е вече прекалено. Laughing Laughing
Виж целия пост
# 201
привет момичета
да се запиша в новата тема че съвсем ви загубих ,при нас нищо ново няма малкия е станал голям дивак едвам се оправяме с него ,а какъв инат е нямам думи ,но да ми е жив и здрав
Честито на мама Смехорана ,много се радвом като чуя такива новини
За сега това
Виж целия пост
# 202
Лурдес-Гаразон,са страхотни!
Виж целия пост
# 203
Здравейте!  Hug

Смехи, ще чакаме, щом се налага!  Grinning

Лурдес, има антибиотични капки, ама като не мога да се сетя как се казваха!  newsm78 Отипакс са с лидокаин, само успокояват болката. Дано бързичко се оправяте, е е много гадно така, а ушите са си опасна работа.  Hug

Хейли, аз съм давала боза, най-обикновена купешка, тъй де да пробва детето.  Whistling То какво ли не е пробвало, та една боза ли ще го уплаши!  Mr. Green

Над, за кърменето, пробвала ли си да въведеш и други ритуали - четене на приказка, песничка или нещо такова за да спреш вечерното кърмене? Все пак кърменето трябва да е удоволствие и за двете страни!  Hug

Иринополис, Диданке, бързо да се оправяте и вие!  Hug

Миме, невероятна закуска, а и снимката си я бива - браво, браво!   bouquet

Аз забравих вчера да ви кажа, че в неделя най-сетне взехме и сглобихме креватчето и Стоян вече си спи в него. За сега няма никакъв проблем - давам му да си поцока малко и после го изтъркулвам там, давам му да гушне куето на мъжо (дето му го подарих на 14), завивам го и той след малко си заспива. Да видим дали така ще продължи или по някое време ще се усети.  Laughing
Виж целия пост
# 204
Мирче, каква пролет, бе мило? -11 е Laughing Ще си почакаме за пролетта.

Вън наистина е пролет! Излязохме към 9, беше много свежо. Малкия спа в количката от 10 до 11. Естествено щом се прибрахме, съблякох го спящ и го метнах на спалнята и след 10 мин. се събуди. Сега щурее. Но си мисля като сготвя да го метна пак в количката и да ходим на площадката в градската градинка, малко разнообразие и за двама ни. Да посъбере малко слънчице.  Thinking Дано само не ме домързи  Joy

За протокола - събуди се към 5:30-6, в 7 вече и двамата се бяха кукнали и ме ръчкаха - единия за цица, другия - да ставам  ooooh! Искам един ден, само един, да си полежа/спя до 12 на обяд с книжка в ръка и на тишина  Praynig Whistling  hahaha

А за домашната боза - пробвала съм веднъж, преди около година, много ми се беше премила бозичка. Купих просо, накиснах го и то взе, че си вкисна яко и го изхвърлихме. Ако някой има наистина успешна рецепта - моля да сподели, че много обичам.  Praynig
Виж целия пост
# 205
miriams страхотни понички   Yum
Какво слънчице е пекнало, но още не успява да стопи леда по тротоарите. Вече не издържам на този затворнически режим - единствения начин за разходка е пеша, а дребосъка още не проходил като хората и вече го мързи и иска да го нося  Sad Ама вижда му се края  Laughing
Боза аз съм давала веднъж - не се хареса много. А и тук не намирам такава със захар, а само с подсладители.  Rolling Eyes
Но без да искам открих сок с мед. Купувам едни сокчета обогатени с фолиева киселина и витамини, но този път съм взела с добавка на мед. Почудих се дали да дам на малчо, но предполагам съдържанието на мед не е много, та вече и с мед е захранен. Сега наблюдавам за реакции  smile3506
И моя младеж е от "прибраните". Бута всичко от масата, леглата, шкафовете на земята. Напоследък и с храната така прави - и после си я взема да я яде от пода  ooooh!
А за домашните храни - мляко, сирене, месо - и мен не ми харесват. Само свинското признавам  Mr. Green
Виж целия пост
# 206
Мамам-ам, ние поне с яденето от земята имаме страхотен напредък. Разбра, че от земята не се яде и като падне нещо си го взима само и го носи в кофата Party . Понякога се опитва да "мине метър", но не му минава номера.

Илка, ние излязохме към 11, вече доста се беше постоплило, даже го изведох с лятната шапка и качулката. Много хубаво се разходихме.
За почивката - мъжа ти не е ли склонен един ден да стане с тях, да ги нахрани и да изязат докато ти си поспиш, помързелуваш? Моя мъж често става с малкия, а аз спя до 10:30 и до 11 си лежа Blush .

Нинка, Дидка,
дано бързо се оправят дечурлигата... Нинка, защо не заведеш Рая на УНГ? Да не стане някоя беля?
Виж целия пост
# 207
Еееее какви са тези понички,хора.Аз умирам от глад,а вие понички ми правете Joy.Този път съм на сериозна диета и съм озверяла.А тези понички как си ги представям с шоколад Crazy
Аз боза дадох на Ники,много му хареса. Peace
Домашно кисело мляко не понасям,макар че свекърва ми прави,на Ники никога не съм давала,но за домашен кашкавал и сирене умирам.Това лятото съм решила до отида до някое село и да си купя Peace
Вие се тормозете с кърменето,а аз с това как да накарам Ники да престане да ми дърпа косата Tired.Просто не можете да си представите какво е,не заспива,ако не е хванал косата ми,постоянно плаче за нея.Вече и изкуствения кичур не иска. Стоя надвесена над леглото му.Ще махам и бибата скоро и това значи да оплешивея Joy,ами смешно,ама хич не ми е до смях.Ако си вържа косата,започва да дърпа.Просто лудите ме хващат. Crazy
Облаче,не се чувствай виновна за кърменето.Аз също иска да кърмя,но Ники не искаше да сучи.Толкова ми ставаше гадно и се чувствах непълноценна.А с тази помпа се измъчих тотално и едва събирах 30-40мл.Е прибегнах до адаптето,но и нямаше и друг начин.Направих всичко възможно детето ми да се чувства добре и да е нахранено Peace
Виж целия пост
# 208
Ихууу - да не кажете, че не съм редовна  Mr. Green

Аз да се включа по темата с кърменето и болестите: Нико беше изцло на кърма до към средата на 5тия месец, когато го захраних. Кърмихме се 1г. и 2 месеца ( малко преди Коледа престанахме, без помощ от баби и татковци, беше му останал само навика да цока през ноща, който преборих успешно Wink ). Досега е бил хремав 3-4 пъти, ноември изкара т.нар. Розеола ( Шеста шарка, Тридневна треска или както я наричат още..), когато пи антибиотик, тъй като ни поставиха грешна диагноза в началото. Януари изкара една ангина за няколко дни, но я преборихме с хомеопатия. В общи линии си боледува детенце, без да имаме по-големи дечица в семейството. Е, тати носи някой бацил от време, на време, но не може да стоим в изолатор. Подкрепям мнението, че кърменето е незаменимо в изграждането на имунитет, но не е гарант, че детето ще е вечно здраво, а че по-лесно преборва болестите  Peace

Смехи - хайде и аз на опашката за новини от теб Wink
За ТВ - работи си и никой не го гледа..Но пък малкия си хареса еднапесничка в Ю туб ( хахах как смешно изглежда на БГ) - Гуми Беър и само ни дърпа, сочи лаптопа и вика "гълю-гълю-ду", оплитайки си езика и падаме от смях с баща му Laughing

Наденцеее - вчера си ми звъняла душицее златна Hug Ще гледам да ти звънна още днес, голяма съм шматкааа! Нали знаеш, колко много те обичам???

За всички, които не са ме забравилиии  Hug Hug Hug

За киселото мляко - малкия не му е фен ( учудващо  Rolling Eyes ). То и аз не обичам, та може аз да съм виновна..Пие прясно в кремчета и други от кухнята, а иначе веднага след вечеря буквално унищожава 210 мл. преходно мляко Нестле Джуниър Wink

Не се сещам друго в момента, чакам го да стане вече, че спи от 12:20 и да излизаме навъннн !
Виж целия пост
# 209
За почивката - мъжа ти не е ли склонен един ден да стане с тях, да ги нахрани и да изязат докато ти си поспиш, помързелуваш? Моя мъж често става с малкия, а аз спя до 10:30 и до 11 си лежа Blush .

На теория звучи супер. Но нашия татко или става в 5:30 и от 6 до 7 учи по скайп, след това излиза в 7:15-20 и се прибира къмто 4-5 следобяд, или става към 7, през деня - задачки, а учи вечерта, напоследък до 11-12-1. Това почти всеки ден.  Crazy

Между другото днес дребното закусва с кака си Нескуик с пр.мляко от кутията.  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия