Юлчета 2007 в очакване на пролетта!

  • 57 756
  • 736
# 330
ех, тъкмо реших тая година да се отчета подобаващо по годишнината и то пък 12тата не я броят  Joy
Виж целия пост
# 331
ех, тъкмо реших тая година да се отчета подобаващо по годишнината и то пък 12тата не я броят  Joy

Вики как така не я броят newsm78 и на нас ще ни е 12 Mr. Green, но е чак август има много време дотогава Joy
Виж целия пост
# 332
Честит празник момичета   bouquet Да сте много обгрижвани и обичани и обичащи.
А болничките да оздравяват! Стига вече болести  ooooh!
Шуши чудни мъже си имаш  Hug
Сутринта Косьо ми връчи кошничка с цветя и от вчера ми обяснява каква картичка ми е направил в градината, но я забравил  Mr. Green
Ние ходихме в мола на Стамболийски да видим чудото с динозаврите, но не беше интересно. Утре отиваме във Варна малко да разнообразим. Дано поне времето е приятно и става за разходки
Хубав ден от мен, изпълнен с приятни изненади  Hug
Виж целия пост
# 333
Аз по-скоро си мисля, че мрънкането дава резултат  Mr. Green Mr. Green
Хора, това ми се случва за пръв път от 10 -години Wink
Сега се чудя за какво да почвам ново мрънкане  bowuu Flutter
Дани, заповядай
М@я  Hug прекрасно да си изкарате във Варна.
Виж целия пост
# 334
Там там, щом мрънкането е полезно, значи продължаваш  Flutter
Не знам във Варна, ама в Бургас няма по-смотано време винаги за осми март  Tired зимата е тук с пълна сила, само дето обичайно за нашите ширини няма сняг, него го чакаме за 10-ти април, също толково обичайно.  Whistling
И аз имам спомен че някоя годишнина не се празнува, ама не помня коя.  Thinking
Благодаря ви, пожелавам ви и вашите мъже повечко да ви глезят. На който и да е празник все ме праща аз да съм си почивала, празник съм имала, е... мъжете баница не правели  Joy
Дани, да оздравява Ицко, а Вероника да не се дава.  Hug
Виж целия пост
# 335
ех, тъкмо реших тая година да се отчета подобаващо по годишнината и то пък 12тата не я броят  Joy

Вики как така не я броят newsm78 и на нас ще ни е 12 Mr. Green, но е чак август има много време дотогава Joy
ами от 10тата прескачат на 15та

ей много обичам да готвя в гювеча, режа всичко вътре и го забравям в печката  Joy
Виж целия пост
# 336
И аз много обичам в гювеча да готвя, ама ми е малко въображението  Joy Сподели какво си се разготвила.  Laughing
Виж целия пост
# 337
свинско със зеле  Joy


иначе най-обичам някакво месо със всякакви зеленчуци , винаги става хубаво.
и сърмите там си правя.
Виж целия пост
# 338
Ооо да, тези манджи стават супер. А какви сърми правя, разделни, вместо ориз слагам гъби.... ммммм вчера трябваше това да се вечеря ама пусто ни се развали графика. Нищо за следващата четворка ще ги врътна. И без това още си е зима.  Whistling
Виж целия пост
# 339
Моля за рецептата за сърми в гювеч.

Ками, дървена лъжица?  Mr. Green Криси това лято тръгва на предучилищна в училището. Средата на август започват тук. Много малък ми изглежда още, но ще видим как ще се справи. То до тогава има време.

8ми март много го обичам и празнувам. Очаквам цветя, разбира се. Simple Smile
Виж целия пост
# 340
дали да метна пъстървите в гювеча ....
с малко картофи и моркови ...
ще тествам Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Ами аз се научих от мъжа ми да ги правя със запържена кайма, преди не ги правех така.
Запържвам каймата, добавям глава лук, 1-2 скилидки чесън да се задушават. Червен, черен пипер, чубрица. Ако имам домати или свекърва ми прави подправка домати с моркови добавям малко, ако нямам пак става. Мъжът ми през това време е накълцал на кубчета около 300 гр гъби и ги слагам да се задушават вътре. Ако не държиш да са разделни сърмите можеш да добавиш ориз за стягане. Аз не слагам ориз. Като остане на мазнина, дърпам от котлона и завивам сърми с плънката и зелевите листа. Редя в гювеча, завивам отгоре с няколко непотребни листа да не ми се развиват, заливам с малко зелева чорба, но да не плуват сърмите, че ще се развият и мятам във фурната за около 1-1,3 часа, на кротък огън (плънката е готова, само на листото му трябва). Гъбите дават много хубав аромат на сърмите. Приятен апетит.
Окапах се - след два дни това ще е менюто у нас.
В Америка  кисело зеле намира ли се?  newsm78
Виж целия пост
# 342
Честит 8ми март, мили момичета! Бъдете здрави и обръщайте повече внимание на себе си  Hug

Днес бях до 3 на работа (официално за всички жени на 8 март), после отидох да взема Никола и засякох Рени в градината. Бременна е в седми месец, момиченце чака. Казах й, че като не се хвали тя, аз ще се похваля от нейно име  Grinning
Виж целия пост
# 343
Браво за Рени , да са живи и здрави!

И аз така правя сърмите, като плънката обикновено ми е постна- ориз с лук и моркови, и понякога стафиди.  и после в гювеча. Ще ги пробвам с гъби, не съм яла.
Виж целия пост
# 344
Ели, много благодаря! Ще пробвам. А, водата горе-долу докъде да стига на сърмите? На мен това ми е основния проблем. Намират се и зелеви и лозови листа.

Честито на Рени!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия