Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
-
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Майката среща трудности в началото, тъй като кърми бебето си на всеки 2 часа и половина. С течение на времето обаче бебето регулира храненията си до 3-часови интервали. Тя се тревожи от бързото намаляване на броя хранения през деня и се чуди дали трябва да събужда бебето, когато то спи твърде дълго. Освен това тя дава глюкоза, за да помогне с храненето.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
Една майка препоръчва да се използва специално мляко, което помага при повръщане и запек. Тя предлага използването на по-гъсто мляко, приготвено с по-гореща вода, за да се улесни усвояването. Друга майка споделя опита си с Frisovom и Frisolac, като използва лъжичка Frisolac за намаляване на повръщането.
-
Какво е важно при кърменето на бебето?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебета?
милото толкова ми е жал, а няма какво да направя ..... Кърмата ми значително намаля още преди седмица - първоначално изкарвах по 40-50мл и дохранвах с много малко, но тя започна да яде по 90-100 мл и колкото и да се опитвах да се цедя, все по малко и по малко ..... Мислех че съм по силна а се оказах голяма паника - страяскам се за всичко което се случва с нея и това също ми влияе негативно върху кърмата ..... А и от вчера след това ужасно повръщане не ми се и яде, а бе направо изпадам в ужасна депресия - а съм сама по цял ден, таткото е на работа, баби няма покрай мене и издивявам
Много ми се иска да се кърмим, но вече се попримирих че няма да стане, колкото и да се мъча да се изцеждам на 4 часа изкарвам не повече от 10-20мл ...... а бе няма
Много мило че си мислела за мен
спомняш ли се преди време като бяхме бременни и споделих за зълва ми как се цеди и бебето й е на 6 мес, ти как каза че няма да се цедиш като крава, а сега и двете го правим в името на най-сладкото в живота ни
Бих дала всичко само и само да е добре 
Ние сме горе-долу 50 на 50 кърма от цица и АМ. Добре че номер 2 си е цицоман и си цоца, пу-пу, че кака му се дереше по 1/2 час преди да засуче, та и аз ревях с нея, ама нали съм си тъпа и упорита, та се кърмихме все пак 9 месеца. Пресо иначе връща, но умерено, ама и Ади ми беше така, та си мисля, че ще отмине. Всъщност проблем е, ако бебето връща и не качва, иначе май си е нормално, т. е. повечето бебета повръщат по-малко, особено ако не могат да се оригнат хубаво.
Сега просто кърмя само от едната гърда на хранене, че първия път и от двете, след това дохранване, цедене на втората гърда и после, докато измия и стерилизирам шишето и помпата, и идваше вр. за следващото хранене
Та сега, да чукна на дърво, Пресо си изцоцва всичко и няма какво да цедя с помпата. (Направо не смеех да споделя да не урочасам нещата, ама нали сте ми дружки, та не се сдържах

Преди време пак си спомням спорехме дали бебета ще се кърмят на поискване или през 3 часа - е накрая те излязоха шефовете и те поръчват музиката