Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
-
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Майката среща трудности в началото, тъй като кърми бебето си на всеки 2 часа и половина. С течение на времето обаче бебето регулира храненията си до 3-часови интервали. Тя се тревожи от бързото намаляване на броя хранения през деня и се чуди дали трябва да събужда бебето, когато то спи твърде дълго. Освен това тя дава глюкоза, за да помогне с храненето.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
Една майка препоръчва да се използва специално мляко, което помага при повръщане и запек. Тя предлага използването на по-гъсто мляко, приготвено с по-гореща вода, за да се улесни усвояването. Друга майка споделя опита си с Frisovom и Frisolac, като използва лъжичка Frisolac за намаляване на повръщането.
-
Какво е важно при кърменето на бебето?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебета?

За посещенията на сестра - малко е нож с две остриета, особено в БГ. То на някой педиатърът му му беше обяснил, че биогайата запичали (наистина се дават при разстройство, само че и при запек, защото регулират чревната флора; това не е смекта да те спече, ама както и да е...), а от сестри такива бисери съм чувала, че
Ние днес сме на консултация, иначе си имаме кантарче, та Пресо е качили под кило спрямо раждането (с дрехите и памперса излиза към 4.700, а се роди3.750). Нормално е през първия месец бебето да качи дори само 600 гр., та се чудя понякога защо ви притесняват. Ако детето е спокойно и расте, значи всичко е наред. Ади напр. ми вървеше горна граница ръст-долна тегло, но педката ми обясни, че, като ми качва по толкова мн. см, няма как и да ми дебелее. В кр. сметка слушайте си педиатрите, а не мене, пък ще видим какво ще ме правят мене днес на консултацията...
Нахранва се и после се и приспива на гърда!Нищо друго не признава,освен количката за заспиване!
Дано да е скоро, че... знам какво е да чакаш и нищо да не става.
)
а те са и крайно недостатъчни. Докато не и дам поне още 30мл (най-добре 40 ) не спира да реве. Пробвах я, изтрая 3 часа без добавка, обаче с много рев и си казах че повече няма да си мъча детето и ще му давам колкото иска. Педито иска да е само на кърма, но аз засега не мога да я заситя. Мисля че тази храна е много за толкова малко бебе, но какво да направя? Тя не се успокоява въобще на по-малко.