Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
-
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Майката среща трудности в началото, тъй като кърми бебето си на всеки 2 часа и половина. С течение на времето обаче бебето регулира храненията си до 3-часови интервали. Тя се тревожи от бързото намаляване на броя хранения през деня и се чуди дали трябва да събужда бебето, когато то спи твърде дълго. Освен това тя дава глюкоза, за да помогне с храненето.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
Една майка препоръчва да се използва специално мляко, което помага при повръщане и запек. Тя предлага използването на по-гъсто мляко, приготвено с по-гореща вода, за да се улесни усвояването. Друга майка споделя опита си с Frisovom и Frisolac, като използва лъжичка Frisolac за намаляване на повръщането.
-
Какво е важно при кърменето на бебето?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебета?
Очакваме повече подробности...
.Чувствах се ужасно виновна,че детето ми е болно заради мен...Престоя ми в болницата беше наистина кошмарен,виждах си я през 3 часа,за да я кърмя и само това ми даваше сили.
)В тези моменти се проверявам дали изтича достатъчно кърма,като се стисна и забелязах,че изтича на много силно на струйки.Другото което ми прави впечатление е,че се задавя доста често..възможно ли е това да е причината за недоволството и или да са колики?Много е неприятно,не знам как да постъпвам..когато се случи така аз спирам да я кърмя,а тя продължава да плаче докато се умори и заспи и след 1 час отново е гладна
По-голямото дете го кърмих 10 месеца на поискване , но той сам си направи режим през ОКОЛО 3 часа.Не съм го будила никога.Гърдите ми не са твърди, на усет след сукане омекват още.Иначе текат като наближи часът за хранене.Усещам ,че остава кърма и след хранене.Не се цедя и първия път не се цедих.
,доволна съм от условията,екипа и грижите после...ааа и не на последно място манджатаааааааааааааааа!

на Мира, не съм я забравила и й стискам палци...
и за теб, Майко на Хан Пресиан