Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 373
  • 734
# 210
Atrakcia, здравей отново и ти благодаря пак за отделеното време! Станах досадна вече... Какво означава усилен растеж? По повод на струята в края на кърменето, аз също мислех, че е слаба, но няколко пъти вече ми прави впечатление, че като се случи това и бебето се дръпне от гърдата, аз я стисвам леко и от нея пръсва тънка струйка, та явно не е от това. Всъщност даже си мисля и аз като maminka85 , че най-вероятно е силна струята, защото ми прави впечатление в началото на храненето, че доста интензивно преглъща, даже имам чувството, че ненасмогва, понякога се дави. Дали пък не се уморява? От друга страна не всеки път ги прави тези номера. А иначе всички описани от теб методи за успокоение ги пробвам, но ефект няма. Спирам да го кърмя, изправям го, люшкам му, говоря му, той се успокоява даже, но върна ли го на гърдата се повтаря историята. За напишканите памперси - пълни на всяко хранене. Ако пропусна да му сменя на някое от храненията, защото не се е наакал, то на следващото памперсът тежи ужасно. А би ли могла да ми кажеш за бебе на неговата възраст, колко би трябвало да изяжда не денонощие?
Привет, *starlet*  Hug

Усилен растеж, някъде ще го срещнеш като скок в растежа или лактационна криза е този период, в който  бебетата стават нервни и изглеждат гладни, апетитът им се е увеличил и като че ли имат нужда да сучат непрекъснато. Някои майки споделят, че имат усещането сякаш млякото им рязко е намаляло  и чувстват гърдите си меки и празни. Това често сукане е такова, за да накара майката да го кърми по-често и по-продължително, да стимулира по този начин гърдите и те да започнат да произвеждат повече мляко, което пък да задоволи увеличените нужди на детето от храна. Този период се отминава за няколко дни и се преодолява сравнително лесно - добре е бебето да се кърми при всеки признак на глад, колкото дълго и когато поиска. Случва се  бебетата да преминават през периоди на усилен растеж  през първите няколко дни у дома и около 7-10 ден, 2-3 седмица, 4-6 седмица, 3-ти месец, 4-ти месец, 6-ти месец, 9-ти месец и т.н.

При много бебета има подобни периоди, в които са нервни и неспокойни. Методите за успокоение  не винаги сработват или поне не веднага, но в определен момент бебетата обичайно склоняват все пак да засучат отново и да се успокоят, дори да заспят. Най-вероятно ти сама ще откриеш работещи опции конкретно за теб и твоето бебе  Heart Eyes
 Възможно е бебето ти да се изморява от сукането и ако струята отслабне, са му необходими повече усилия да изсуче гърдата, което да го изнерви. В един момент бебетата усъвършенстват сукателния си рефлекс, вероятно това е период, който ще отмине  Peace Тъй като задното мляко е по-малко като обем и по-богато на мазнини, е малко вероятно да се случва задавяне от силна струя към края на кърменето, освен ако не се предлага тогава по-пълната гърда. Ако намираш, че бебето се дави от самата компресия, може да не я прилагаш.

За количеството кърма, което е добре да поема детето, е описано добре тук : От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми?

Виждам, че си от София - ако мислиш, че имаш нужда да поговориш на живо с лидер или консултант от Ла Лече Лига, заповядай на Бебешко кафе в неделя.

Успех и пиши как сте   bouquet
Виж целия пост
# 211
Благодаря ти AtrakciaHug
Оказва се,че днес сме в друга фаза(май трябва да се съобразявам с бебо докато се адаптира в къщи) през няма и два часа се събужда, понякога просто не иска да суче,а ей така си седи и гледа ,на другия път изглежда много гладен ,а суче малко и заспи.Прочетох какво пишеш на Старлет мисля ,че е нещо подобно на това което описваш.
Иначе не му давам нищо ,нито вода,нито биба,нищо .На голямото бебе пак така.На него давах вода ,но то така и не пожела до 6 месец да я пие!
За акането май може да са и повече от 8  Laughing , надявам се да не е лошо!
Виж целия пост
# 212
Така, като гледам, аз, Веяна и ЕмаЕс ще сме последните  Grinning
Може да залагате коя ще е първа и коя последна  Mr. Green
Вече ме избива на лудост да ви кажа, искам по-скоро да се ражда, че не издържам......
Виж целия пост
# 213
АЛЕКС,RS яко разходки по 3-4 4аса,ама до умора!три дена така правих и хем не вярвах 4е ще стане,ве4ерта тръгна!просто разходки му е майката! Давайте,по цял ден  навън,обикаляйте,ама не бавни4ко ситни4ко,атака с хъс малко,спирайте за възхух и айде пак! Аз викам сте родили и забравили! Кислород трябва да ви влиза в кръвта и то ще тръгне! Алекс мисля 4е днес ще е! Peace


Неви, всеки ден се разхождам! Днес пак обиколих Варна Simple Smile Дори и една контракция нямам Simple Smile Мале, чувствам се като слон вече...
Виж целия пост
# 214

Неви, всеки ден се разхождам! Днес пак обиколих Варна Simple Smile Дори и една контракция нямам Simple Smile Мале, чувствам се като слон вече...

Теб те пропуснах, извинявай  Grinning
Значи сме 4 заинатили се  Crossing Arms

Никой не ми отговори за кърменето и кафето.....
Виж целия пост
# 215

Неви, всеки ден се разхождам! Днес пак обиколих Варна Simple Smile Дори и една контракция нямам Simple Smile Мале, чувствам се като слон вече...

Теб те пропуснах, извинявай  Grinning
Значи сме 4 заинатили се  Crossing Arms

Никой не ми отговори за кърменето и кафето.....

Нищо, аз по-често във фейсбук пиша от колкото във форума. Ти поне още имаш време до термина, аз вече влязох в 10 месец Simple Smile
Виж целия пост
# 216
vanessa_   bouquet мерси много. Ще проучим и Бабината къща  Laughing
starlet и аз си мислех,че е малко,но щом педиатърката каза,че е добре се поуспокоих. Каза и,че мога спокойно да увелича дозата му на 120мл. Ако остава мляко да не го насилвам, ако го изпива да го храня с тия 120мл. Имам си бебешки кантар останал от каката, и ще си го следя всяка седмица. Няма да чакам месец за месец консултациите само.
primavista много интересен разказ за раждането ти  bouquet Grinning
Виж целия пост
# 217
Привет и тук на всички родили и неродили февруарки.

Честито на всички нови мами!

Благодаря за поздравленията!

Сега накратко с разказ.

На 20 влязох за изследвания. Към 9 без нещо се обадих от коридора на док и той ме пита дали не искам да е още същия ден. Така и така бях гладна и жадна та реших да действам. Приеха ме. Голямо писане голямо нещо беше. Клизмичката не беше неприятна. Тъпото беше, че с една ръка трябваше да държа вратата на тоалетната, щото са им такива вратите. Операцията почна по-късно, защото нямаха вода. Към 10.30 ме извикаха. Анестезеоложката беше много мила. С руски акцент, но много внимателна. Слагането на катетъра беше просто ужасно. Май момичето се учеше върху мен. Страшно ме заболя. Бързо се онесох и се събудих в реанимация. Като видях акушерка побързах да попитам какво е и добре, че не каза момиче, а женско, щото щях да се чудя дали правилно съм чула "и" преди ч. Излизането от упойката не беше неприятно. Просто бях унесена. Шевът не ме боля. Лошото беше, че се наложи да ми натискат корема. Не разбрах точно защо, но май прокървих повече или не прокървих. Както и да е акушерката ме натиска 1 път, док 2 пъти  и много болеше, ама може би ми е спестило други проблеми. Първото ставане беше трудничко, но не чак толкова. Да си призная кървенето ми беше доста по-неприятно тъй като съм свикнала да ходя с тампони.
Бебка ми я показаха още същия ден за малко, но ми я донесоха чак по обяд в сряда. В началото беше много странно не знаеш много как да го хванеш, а знаеш, че трябва. Като я видях....ми то копие на мен - тъмна косичка и то доста, устата моята, дълги мигли, пръстите и ноктите като моите (в последствие изчислих и че числото на живота и е същото, а часът на раждане е същия като моя, но аз съм вечерта, а тя сутринта - 10.55).
Та при срещата имахме проблеми 2 дни - кърма има, ама лиглата не ще да захапе и задърпа. Естествено аз му ударих здрав рев и накрая не издържах и се обадих на ЛЛЛ. Чух доста съвети и най-невероятния, който чух беше най-успешния - силиконови зърна. Моите не са кофти, ама явно малката харесва гумата или просто влиза по-навътре в устата. Та вчера като засука се успокоих.
Както ви е писала Неви на 5 етаж в АГ е много добре. Само една педиатърка ме изнерви - груба до безобразие.

И аз да изкажа благодарности на д-р Георгиев и екипа, както и всички в АГ.

Специални благодарности и на ЛЛЛ и особено Ivy, която ми даде решение на проблема.

Успех на всички бъдещи майчета.
Виж целия пост
# 218
...Та при срещата имахме проблеми 2 дни - кърма има, ама лиглата не ще да захапе и задърпа. Естествено аз му ударих здрав рев и накрая не издържах и се обадих на ЛЛЛ. Чух доста съвети и най-невероятния, който чух беше най-успешния - силиконови зърна. Моите не са кофти, ама явно малката харесва гумата или просто влиза по-навътре в устата. Та вчера като засука се успокоих...

...Специални благодарности и на ЛЛЛ и особено Ivy, която ми даде решение на проблема.

she_moto, радвам се, че с Теодора сте добре и че е засукала. Моля те имай предвид, че силиконовите зърна се предпочита да се ползват за кратко, докато бебето успее самичко да засуче гърдата. Може да опитваш периодично да и предлагаш да засуква гърдата без силиконовото зърно, когато е сънена и още не се е разбудила напълно. Тогава инстинктите са по-силни и е по-вероятно да засуче добре. Ще се радвам да пишеш как се случват нещата, за да можем да ти дадем допълнителни насоки при нужда.   bouquet
Виж целия пост
# 219
Ivy, проблемът е, че и не отваря добре уста. Дори със силиконовото зърно има някога болка. Какви ли не техники пробвах да и отворя добре устата, но за момента не се получава. Надявам се като стане по-будна и като е по-осъзнато гладна да се сети да отваря лакомо уста. Сега на моменти буквално със затворена челюст иска да дърпа. Аз се радвам, че успявам да кърмя и не стигнах до вариантите с шише, чашки и тн. Ще опитвам да я кърмя и без екстри, но си признавам, че дори и да продължи за мен важното е че суче.
Виж целия пост
# 220
Така, като гледам, аз, Веяна и ЕмаЕс ще сме последните  Grinning
Може да залагате коя ще е първа и коя последна  Mr. Green
Вече ме избива на лудост да ви кажа, искам по-скоро да се ражда, че не издържам......

Да се присъединя и аз към вас.Термина ми е 27.02....Разкритие нулево , контракции имам но не са болезнени...Стоя и чакам  Confused
Виж целия пост
# 221
Здравейте и от нас  Hug
Изчетох ви най-накрая. Чакаме неродилите да раждат вече, то не остана от февруари  Grinning
Ето го и моят разказ:
Приеха ме на 14,02 за изследвания в МД, като още дори не знаех датата за секциото. На следващия ден имах консултация с проф. Чернев, който трябваше да разреши секциото. Учудих се колко стриктно питаше за причината, та започнах да се чудя - как някои майки раждат пожелание секцио, а на мен ми искаха куп документи и хиляда въпроса?  newsm78
Както и да е - казаха ми да се обадя на лекаря си и да го питам той ли ще ме оперира или не и да си избера дата. Да, ама лекаря не вдига, а даже не се бяхме уговорили за екип....и започнаха едни нерви - кога ще ми е секциото, кой ще ме оперира, имам ли екип - нямам ли....ужасно беше. В 4-5 следобед не издържах и му пратих смс , че искам да е на 17 и дали той или аз трябва да се запиша. В 8 вечерта на следващия ден реши явно да дойде да ме види като ми се накра, че имал още 2 секция на 17, които той не е насрочвал, но са го избрали, аз съм щяла да бъда третата и че той ме бил насрочил за операция още на последната консултация.......Ми да беше ми казал, 2 седмици да стоя в неведение и да се чудя аз  #Cussing out  После смекчи тона и каза, че ще ме оперират на 17, но не знае дали ще е той.
Естествено, нали съм си карък, имаше спешно секцио преди мен и се наложи да чакам. Не стига че бях адски изнервена от предните дни ами и това... Операцията мина неусетно. Упойката ме хвана от втората доза и 10 мин след като ме вкараха в реанимацията вече си движех краката...не ми се мисли ако бях още в операционната?!
Като изкараха бебка първата мисъл ми беше "леле какво грозно бебе"  Laughing Беше незабравим момент. На следващия ден раздвижването беше ад. Никой не ни помагаше, казаха да се изправяме сами. Трябваха ми няколко часа, за да спре да ми причернява. Към обяда казаха, че няма места на 12 етаж и ще ни карат на 7, защото не можем да остане в реанимацията. И там едно чакане...не мога да легна, защото после не мога да стана, не мога да седна, болките бяха ужасни. Поисках си обезболяващо и ми беше казано, че обезболяващото е движението. Оказа се, че са останали само единични вип за 70 лв на вечер. Е склоних за 1 вечер, като на следващия ден трябваше да ме преместят. Настаниха ме към 4 и се започнах адски болки, по-силни от сутринта. Не вярвах, че на 30 години ще рева като магаре и ще викам майка си #2gunfire
В 9 вечерта реших, че трябва да се моля вече за обезболяващо, защото даже не можеш да се движа вече. Събрах някак сили и ревяща се закарах от единия край на коридора чак до другия при сестрите. Разстоянието хич не е малко. Там като ме видяха, веднага ми дадоха обезболяваща свещичка и парацетамол за температурата. Сложих я, след около 30 мин вече спях като пън чак до 5:30 сутринта.
Яд ме е, защото ако ми я бяха дали тази свещичка по-рано щях да си спестя много мъки.  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
На следващия ден ми връчиха бебето и ми казаха "това е вашето бебе: - нямаше обяснения какво да правя, как се кърми, какво е това "добавка", аз гледах като чук шишето. Абе...нямам думи.
Та се наложи сама да се уча и оттук оттам каквото подочувах от другите майки.
Определено операцията беше най-лекото нещо от всичко. Радвам се, че вече съм доста по-добре макар, че все още не мога да си стоя на краката и доста трудно се движа.
Въпреки, че лекарят си е нервак е голям професионалист и съм му адски благодарна за грижите и оепрацията. Само на мен ми правеха няколко пъти изследвания в реанимацията и се обаждаше няколко пъти да пита как съм. И всичко това без да му дам и един лев, нито съм плащала за екип  Heart Eyes

Много дълго стана....важното е, че сега си гушкам малката принцеса и тя е на мама всичкото на света.

Виж целия пост
# 222
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ
Християна е на 25 дни и я кърмя от самото начало.От няколко  дни се случва на някой от храненията,когато е много гладна да се дърпа от зърното ми и да плаче и издава странни звуци(все едно се кара Simple Smile )В тези моменти се проверявам дали изтича достатъчно кърма,като се стисна и забелязах,че изтича на много силно на струйки.Другото което ми прави впечатление е,че се задавя доста често..възможно ли е това да е причината за недоволството и или да са колики?Много е неприятно,не знам как да постъпвам..когато се случи така аз спирам да я кърмя,а тя продължава да плаче докато се умори и заспи и след 1 час отново е гладна Sad
Вчера баяхме на консултация,за да проследим теглото и - Тя се роди 3700,след което ги свали до 3350,на 10тия ден беше 3510,а вчера вече е 3980,което говори,че наддава нормално.

Здравей, maminka85, поздравления за чудесното наддаване на Християна   bouquet

Смяташ ли, че това, което описваш, може да се дължи на първоначалната силна струя? В такива случаи някои майки споделят следните варианти за справяне със ситуацията:  
- можеш да пробваш да изцеждаш малко гърдата, преди да дадеш на бебето да суче. Тогава вече ще е отминала първоначалната силна струя и вероятно ще суче по-спокойно;
- друго, което сработва  е да пробваш да кърмиш в пози, в които главата на бебето да се пада над гърдата ти и гравитацията пречи на млякото да потича лесно и бързо , като идеята е млякото да не може да се изстрелва с голяма скорост към устата на бебето. По време на самото кърмене, ако  усещаш кога се спуска млякото или ако Християна реагира (пишеш,че издава звуци,като че се кара и се сърди), би могла внимателно да я отделиш от гърдата, както казваш, че правиш ( нежно поставяш  пръст в ъгъла на устичката и, за да освободиш вакуума и я отделяш от гърдата ти), да притиснеш зърното с длан, докато отмине рефлекса на потичане  и след това отново да и предложиш  да суче от същата гърда, за да доизсуче и задното мляко, което е хранително и засища. След известно време кърмата се регулира и силната струя не би трябвало да е проблем. Кърмата се усвоява за 30-40 до 60-90 минути и не  е изключено, ако не се е нахранила добре, след 1 час да е гладна.

Не е невъзможно Християна да има колики. Можеш да опиташ да масажираш коремчето по часовниковата стрелка около пъпчето, често помага и да я държиш много гушната в теб, с коремче върху твоя, както и повече контакт кожа- до - кожа. Честото сучене и това често са най-ефективните методи за преодоляване на коликите.

Ако прецениш, че някой от вариантите би сработил при вас, можеш да опиташ някой от тях и ще се радвам да споделиш! Успех   bouquet
Виж целия пост
# 223
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ : skrech, много благодаря  Hug, страшно полезна информация. Установявам, че компресията всъщност съм я прилагала без да знам, за нея предварително. При нас проблема е голям, като те четох го установих. Бебчо не суче активно , захапва добре зърното и почти цялата ареола, прави 2, 3 силни засуквания и после буквално почва да ми дъвче зърното , пуска го и надава рев местя го на другата гърда и историята се повтаря и така местя го от гърда на гърда , но не успявам да го нахраня по този начин.  Cry И сме на добавка и шише основно, а кърмата само от време на време. И от цялата работа количеството и намаля и се чудя вече какво да правя има ли смисъл от нея или да я спирам във вторник съм на лекар за наблюдение на гърдите ако реша да я спра искам съвет по какъв начин да стане това и как да действам с бебо то от отбиване незнам  има ли смисъл тъй като той не е на кърма основно за съжаление.
Виж целия пост
# 224
Добра вечер, момичета! Изкъпахте ли бебчетата? А спинкат ли вече?  Hug Simple Smile

Днес посетихме доктора. Жоро е 4,250кг, качил е 1кг за един месец, което много ме радва. Но си имаме други тревоги - задна хрема  Sad не сме се опазили от баткото. Сега ще слагаме капки, но няма как, дано с това се размине.
Плачка...ставам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия