Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 240
АлексА, усещах, че и да имам дата за секцио съдбата ще се намеси и може да не е точно тя. Затова и не съм я казвала. Мислех, че малкото ще тръгне по-рано, но имало и други начини за намеса на съдбата. Още не съм смятала какъв е асцендента, но и до там ще стигна. С една дума съдбата си знае и каквито и планове да си кроиш....

И тук честито на мъниците навършили цял месец и техните майчета
Виж целия пост
# 241
Няма нужда да й смяташ асцендента, she moto .
И Теди е с асцендент близнаци  Heart Eyes , ще се метнат на мамите си Simple Smile)))))

МАМИ, КАК СА КОЛИКИТЕ ПРИ ВАС? БЕБЕТАТА ПЛАЧАТ ЛИ МНОГО ИЛИ СА СПОКОЙНИ?
АЗ ОТ 2 ДНИ НЕ ХРАНЯ БЕБЕТО ОТ 12 ПРЕЗ НОЩТА ДО 6 СУТРИНТА, А САМО ДАВАМ ВОДИЧКА КЪМ 3 ЧАСА, ЗАЩОТО ПЛАЧЕ ГЛАДНА. ИМА ЛИ ТАКИВА КОИТО НЕ СПАЗВАТ ПАУЗАТА И СИ ГИ ХРАНЯТ И В 3 ЧАСА?
Виж целия пост
# 242
AлекcA ,казват,че  е хубаво бебетата  да правят нощтна пауза от 23 до 5,или 24 до 6 часа.Но когато самите бебета спят без да се събуждат...
А нашия Самуил,не издържа и яде на 3 часа.Гладен е и няма как да го оправим  със чай/той вода не пие/.
Днес яде в 11 часа,заспа....събуди се в 15,което си е 4 часа....пу пу...наяде се със 120мл и заспа в ръцете ми пак го сурнах в кошарата и спи ...така се  е разплул,завит съвсем леко да кръста,че  емного топло във детската стая.....
Виж целия пост
# 243
Здравейте мамита, току що се прибираме вкъщи, още не съм ви чела после ще се върна, на родилите чесити бебета! А сега и аз да се похваля  Hug родих нормално на  22.02  сутринта в 7 и 20 часа моето момиченце Дария, роди се 3.150кг. и е 49 см. имах едно чудесно раждане в Шейново, за което ще ви разкажа по нататък.......
Виж целия пост
# 244
 baloni Добре дошла и на Дария  ylinfant  babyuu tsvetelina5 да ти е жива и здрава госпожицата  newsm51 smile3541

МАМИ, КАК СА КОЛИКИТЕ ПРИ ВАС? БЕБЕТАТА ПЛАЧАТ ЛИ МНОГО ИЛИ СА СПОКОЙНИ?
Коликите са ни доста силнички, голям рев пада като го хванат. А за паузата между 12 и 6 при нас е невъзможно за сега. Като го налегне глада ни вода ни чай приема hahaha
Каката днес я водихме до спешния кабинет. Цял ден тая температура не пада под 38 ooooh! Изписаха нов АБ на 24 часа... дано помогне Praynig и в Понеделник на нов преглед.
Виж целия пост
# 245
Ей Жени,дано се оправи детето!Къде пак тия вируси бееее!ами то с това ненормално топло време! То щом на АБ ще го пресе4е,ама ти ходих насам-натам като линейка милата,бързо да се оправяте!

Пепи по-добре ли си? Ми той Сами да го запишеш в преду4илищна,бабанко страшен! Бравос!!!!!!!!


Айде неродилите,давайте мацки! Missgreatest мила какво става,ще го предизвикват ли? Ти дето не се спря с тая йога и наса натам ходеше пък не ще да излиза мишока,аз само диваните лештуних 5 месеца и то взе 4е 10 дена по-рано тръгна! Дано да е тия дни,4е накрая само се кръстиш и се молиш! Hug
Виж целия пост
# 246
Ей Жени,дано се оправи детето!Къде пак тия вируси бееее!ами то с това ненормално топло време! То щом на АБ ще го пресе4е,ама ти ходих насам-натам като линейка милата,бързо да се оправяте!

Пепи по-добре ли си? Ми той Сами да го запишеш в преду4илищна,бабанко страшен! Бравос!!!!!!!!


Айде неродилите,давайте мацки! Missgreatest мила какво става,ще го предизвикват ли? Ти дето не се спря с тая йога и наса натам ходеше пък не ще да излиза мишока,аз само диваните лештуних 5 месеца и то взе 4е 10 дена по-рано тръгна! Дано да е тия дни,4е накрая само се кръстиш и се молиш! Hug

Още съм пълен комплект Simple Smile За сега чакаме, след 29ти сигурно ще го изкарваме. Моля се сам да тръгне, обаче май не ме чува Simple Smile Най-интересно, че нямам никакви контракции, никакви болки, все едно пак съм във втори триместър Simple Smile само че вече корема ми тежи...  Доктора каза, че водите и плацента са супер, дори не изглеждат че преносвам.
Виж целия пост
# 247
То и аз така бях Алекс,никакви изгледи! Ама то става изведнъж!Стискам палци тия дни да се похвалиш!
Аз така писах ве4ерта във фейса,легнах и след 4ас се по4на!Ама направо изневиделица - пукнат мехур,дето не о4аквах,4е ще стане,защото майка не са й изти4али води и аз така предполагах,4е ще стане и с мен,ама не! Hug

Абе моите лохии са жълто кафяви ве4е,не е ли много рано да спират?????То хубаво де,ама си мислех,4е ще съм в цикъл цял месец???? newsm78
Виж целия пост
# 248
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ
Християна е на 25 дни и я кърмя от самото начало.От няколко  дни се случва на някой от храненията,когато е много гладна да се дърпа от зърното ми и да плаче и издава странни звуци(все едно се кара Simple Smile )В тези моменти се проверявам дали изтича достатъчно кърма,като се стисна и забелязах,че изтича на много силно на струйки.Другото което ми прави впечатление е,че се задавя доста често..възможно ли е това да е причината за недоволството и или да са колики?Много е неприятно,не знам как да постъпвам..когато се случи така аз спирам да я кърмя,а тя продължава да плаче докато се умори и заспи и след 1 час отново е гладна Sad
Вчера баяхме на консултация,за да проследим теглото и - Тя се роди 3700,след което ги свали до 3350,на 10тия ден беше 3510,а вчера вече е 3980,което говори,че наддава нормално.

Здравей, maminka85, поздравления за чудесното наддаване на Християна   bouquet

Смяташ ли, че това, което описваш, може да се дължи на първоначалната силна струя? В такива случаи някои майки споделят следните варианти за справяне със ситуацията:  
- можеш да пробваш да изцеждаш малко гърдата, преди да дадеш на бебето да суче. Тогава вече ще е отминала първоначалната силна струя и вероятно ще суче по-спокойно;
- друго, което сработва  е да пробваш да кърмиш в пози, в които главата на бебето да се пада над гърдата ти и гравитацията пречи на млякото да потича лесно и бързо , като идеята е млякото да не може да се изстрелва с голяма скорост към устата на бебето. По време на самото кърмене, ако  усещаш кога се спуска млякото или ако Християна реагира (пишеш,че издава звуци,като че се кара и се сърди), би могла внимателно да я отделиш от гърдата, както казваш, че правиш ( нежно поставяш  пръст в ъгъла на устичката и, за да освободиш вакуума и я отделяш от гърдата ти), да притиснеш зърното с длан, докато отмине рефлекса на потичане  и след това отново да и предложиш  да суче от същата гърда, за да доизсуче и задното мляко, което е хранително и засища. След известно време кърмата се регулира и силната струя не би трябвало да е проблем. Кърмата се усвоява за 30-40 до 60-90 минути и не  е изключено, ако не се е нахранила добре, след 1 час да е гладна.

Не е невъзможно Християна да има колики. Можеш да опиташ да масажираш коремчето по часовниковата стрелка около пъпчето, често помага и да я държиш много гушната в теб, с коремче върху твоя, както и повече контакт кожа- до - кожа. Честото сучене и това често са най-ефективните методи за преодоляване на коликите.

Ако прецениш, че някой от вариантите би сработил при вас, можеш да опиташ някой от тях и ще се радвам да споделиш! Успех   bouquet


ЛЛЛ Искрено благодаря за съветите!!!Отново ми бяхте безкрайно полезни!Определено с вас кърменето е много по-лесно.Сега си обяснявам плачът и честата нужда да се храни(понякога през час) на това че може да е в периода на "израстване".Нещата при нас се нормализират,Християна все още плаче понякога,но когато сменя позата на кърмене се поуспокоява и успявам да си я нахраня.
Имам и друго въпросче-Кога се нормализират гърдите и не е нужно до изцеждане?Аз спрях да се до изцеждам след кърмене.Прецених ,че имам достатъчно кърма и бебка се наяжда нормално,а и не ми се напрягат гърдите както в началото,но се опасявам да не ми спре кърмата,ако не се стимулира често(за сега няма такива изгледи)но все пак да попитам Simple Smile
Виж целия пост
# 249
ЛЛЛ Искрено благодаря за съветите!!!Отново ми бяхте безкрайно полезни!Определено с вас кърменето е много по-лесно.Сега си обяснявам плачът и честата нужда да се храни(понякога през час) на това че може да е в периода на "израстване".Нещата при нас се нормализират,Християна все още плаче понякога,но когато сменя позата на кърмене се поуспокоява и успявам да си я нахраня.
Имам и друго въпросче-Кога се нормализират гърдите и не е нужно до изцеждане?Аз спрях да се до изцеждам след кърмене.Прецених ,че имам достатъчно кърма и бебка се наяжда нормално,а и не ми се напрягат гърдите както в началото,но се опасявам да не ми спре кърмата,ако не се стимулира често(за сега няма такива изгледи)но все пак да попитам Simple Smile

maminka85, звучиш по-спокойна. Радвам се, че сме полезни Hug

Много майки споделят, че обичайно  количество кърма се регулира след първите 4-8 седмици според нуждите на бебето, ако не са на лице  фактори като доизцеждане, което да увеличава количеството кърма. Но всичко това е индивидуално за всеки организъм, някои майки споделят, че спонтанното потичане и препълване се регулира след 3-4 месец, при някои след 8-я и т.н.

Най-добрата стимулация е честото кърмене - поне 8 , а често и 10 - 12 пъти за 24 часа, като е добре да се остави бебето на гърдата колкото дълго иска да суче. Добре е да довършва хубаво първата гърда, за да изсуче задното, гъсто и калорично мляко и тогава, ако все още има признаци, че бебето е гладно, да се предложи другата гърда, като следващото кърмене да започне от гърдата, от която е сукало последно.  Ако бебето има този чест достъп до гърдите, е малко вероятно кърмата да спре  Peace

Успех  Peace



Благодаря ти AtrakciaHug
Оказва се,че днес сме в друга фаза(май трябва да се съобразявам с бебо докато се адаптира в къщи) през няма и два часа се събужда, понякога просто не иска да суче,а ей така си седи и гледа ,на другия път изглежда много гладен ,а суче малко и заспи.Прочетох какво пишеш на Старлет мисля ,че е нещо подобно на това което описваш.
Иначе не му давам нищо ,нито вода,нито биба,нищо .На голямото бебе пак така.На него давах вода ,но то така и не пожела до 6 месец да я пие!
За акането май може да са и повече от 8  Laughing , надявам се да не е лошо!

sniiskio, здравей  Hug
При новородените бебета такова поведение и фази не са нетипични. Вероятно след време, когато се нагоди към заобикалящата го обстановка,  нещата ще се наредят и бебето ти ще си установи един по-спокоен ритъм на сукане и сън. Понякога може да е по-трудно сработването с бебето в първите седмици, но с времето това отминава и остава насладата от приятните мигове и емоции  Heart Eyes
В предния пост спомена как си постъпвала с голямото си дете - вероятно вече си забелязала, че децата могат да са толкова различни, а в други моменти много да си приличат. Добре е, че можеш да се опреш на положителния опит, който си натрупала  Peace

За акането - често споменаваме, че е добре да има поне 2-3 наакани памперса. Някои бебета се изхождат и след всяко хранене, ако има чест достъп до гърда и суче повече от 8 пъти, не е необичайно.

Ако имаш нужда от съвети-насреща сме   bouquet


Виж целия пост
# 250
Ivy, благодаря за съветите. С отварянето на устата го пробвам, но за момента не се получава добре. Днес я пробвах без силиконовото зърно, докато беше много спокойна. Отваря добре, но почва да го лигави и да не и харесва. Не знам дали проблемът не е, че силиконовото стърчи повече и това и харесва. Ще продължавам да опитвам. Уж съм голям инат, но да видим коя от двете ще надделее.
Още веднъж ти благодаря!


Новородените бебета често близват зърната преди да ги засучат и понякога им отнема време докато поемат сами гърдата. Когато близне, може да и изцедиш капчици мляко, да я погалиш по горната устничка в посока отдолу - нагоре, за да предизвикаш допълнително отваряне на устичката и по-засилен интерес от нейна страна. Всичко това е възможно, ако бебето е спокойно, а ако не е, първо е добре да се поуспокои и тогава да опитате отново.

Действително силиконовото зърно стърчи повече, реално то се изпълва освен със зърното ти и с част от ареолата. Понякога е възможно силиконовото зърно да улесни бебето и то да не изпитва необходимост от по-добро отваряне на устичката, но това да причини по-плиткото засукване. С малко повече упоритост и помощ от твоя страна вероятно ще започне да си отваря все по-добре устичката.

Ако намираш, че когато е спокойна, нещата се случват по-добре може да използваш всеки удобен момент, за да опиташ първо директно от гърда и ако не се получи тогава да слагаш силиконовите зърна. Когато бебето е сукало от силиконовото зърно и се е поуспокоило, може да използваш да отделиш бебка от гърдата, бързо да свалиш зърното и да я върнеш обратно на гърдата. Когато не е толкова неспокойна, може да е по-склонна да засуче, както и когато е сънена.   bouquet
Виж целия пост
# 251
veiana, размерите на Дари са 53 см и 4,600 кг Simple Smile - нашата гигантка Grinning
Въпрос до ЛЛЛ:
Дъщеря ми е на 12 дни, още на 2-рия ден започнахме да се кърмим-аз имах много кърма. Преди 4 дни се разболях от вирус и вдигнах много висока температура, имам болки в гърлото все още и леко запушен нос. Предписаха ми хомеопатични препарати и тайлол хот. По принцип избягвах като пия дозата тайлол  да кърмя малката-пропускахме сукане от мен и я хранихме от шише пак с моя кърма, също така и през нощта  вместо да я кърмя, баба й я хранеше 2 пъти от шише. Изглеждаше, че да суче от мен й е по-приятно, отколкото да яде от шише/нали казват,че може да се отбие детето, ако се храни често с шише/. Вчера следобед започна да суче за кратко и от двете гърди, да е неспокойна след като приключи,плюе бързо зърното. Мислех, че кърмата ми е намаляла и реших да дохранвам с изцедена кърма, но тя плюе и нея. Виждам,че консистенцията на кърмата ми  се променя-дали това е проблема? Също така се притеснявам дали не ми намалява кърмата, защото преди не се цедях по много, за да не се получи хиперлактация-гърдите ми бяха винаги пълни на всяко следващо хранене, а сега от ден-два ги усещам спокойни и не ми се пълнят както преди това. Само от едната ми потича кърма спонтанно като наближи хранене, но отново е мека.На какво може да се дължи това?
Другият ми въпрос е дали преминава в кърмата нещо от слабителния шоколад Комфорт, защото от болницата ми казаха да ям него за разхлабване след секциото.

Дано не е много объркано. Благодаря предварително!

 Здравей, Vanq_p! Честита Дари, да расте здрава и усмихната!

 Надявам се вече се чувстваш по-добре. Не разбрах в момента пиеш ли Тайлол хот или си го спряла? Ако се налага да продължиш лечението, би могла да се консултираш с лекаря си да ти изпише съвместим с кърменето медикамент.

 Храненето от шише може да предизвика смущения в кърменето и не непременно веднага след първите хранения, но това може да се преодолее с повече близост между вас двете - гушкане, предлагане гърдата по-начесто и подобни.
 Консистенцията на кърмата е нормално да се променя. В началото е гъста кремообразна коластра, след това е преходното мляко и след него, зрялото мляко. Тази промяна настъпва, за да отговори на променящите се нужди на бебето и  не е причина за неодобрение от страна на бебето. Вероятно има друга причина за поведението му. Може да има нужда да се оригне и след това да продължи да суче. Или пък иска млякото да й тече лесно, както от шише. Ако вече няма нужда от хранене с шише и е само на гърда, вероятно скоро ще подобри сукателните си способности. А ако все още се налага прекъсване на кърменето, храненето може да става по алтернативни начини(лъжичка, спринцовка, чашка, пръст и други. Ако има нужда, ще обясня как).
 За да си спокойна, че бебенцето получава достатъчно мляко, може да следиш памперсите, които трябва да са поне 5-6 пълни напишкани с безцветна урина, като поне 2-3 от тях да са наакани с кашесто жълтеникаво ако. Мокрите памперси са показател само ако бебето приема само кърма, без да пие вода, чай,глюкоза, изкуствено мляко.

 Притесняваш се, че е възможно млякото ти да е намаляло, защото вече не усещаш гърдите си така пълни. В началото, когато се роди бебето, често организма на майката произвежда повече мляко от необходимото, защото не се знае какви ще са нуждите на конкретното бебе и в какъв ритъм то ще се храни. Когато кърменето започне, постепенно за няколко дни, до няколко седмици гърдите започват да разпознават обичайния ритъм и нужда от мляко на бебето, като спират да се препълват предварително, а произвеждат тогава, когато бебето започне да се храни. Пълните напрегнати гърди не са обичайно състояние. Когато този момент настъпи, това значи че млякото се е регулирало спрямо нуждите.
 Спонтанното потичане нам мляко също не е задължително и не е показател има ли достатъчно мляко.

 Когато се налага да пропуснеш кърмене, би било добре на негово място да има изцеждане, както за да се избегне препълване на гърдите, така и за да се поддържа лактацията(производството на мляко).
 Една от активните съставки на Тайлол хот може да има намаляващ млякото ефект, но ако на бебето има достъп до гърдата винаги когато пожелае и суче колкото има нужда (обичайно поне 8 пъти за денонощие, а често може да са 10-12), дори да има някакво намаляване на количествата мляко, то може да се навакса, като с честото сучене се подава сигнал на гърдите да произвеждат повече мляко.

Според един от най-известните справочници, този на д-р Томас Хейл от 2010 година, за съвместимост на медикаментите с кърмене, листата от сена, които се съдържат в шоколада за разхлабване са определени като съвместими с кърмене за кратък период до 10 дни, предписано от лекар. За по-продължителен период се смята, че не е добре да се ползват. Ако имаш необходимост от нещо разхлабващо може да опиташ с разхлабващи плодове да речем, по-малко запичащи и сухи храни и да приемаш достатъчно течности.

 Ако поведението на Дари продължи да те притеснява или имаш други въпроси, пиши ни.
Виж целия пост
# 252
неви, при мен на 6-7-ми ден някъде спряха лохиите, имах два дни чиста превръзка, после пак няколко дни прокървявах, но не много обилно...дори си мисля, че втория път като тръгна беше цикъл, щото имах газове, а обикновено като ми идва съм така. пък и нали не кърмя, очаквах да ми дойде скоро след раждането
в момента цапа съвсем леко, да видим до кога

моя хубавец също яде през нощта, нямаме пауза от 6 часа. но ще го изчакам да стане на 1 месец и тогава го мятам с чая в 3 през нощта за отказване от това хранене
иначе от седмица го мъчат колики. давам инфакол, колко действа не знам. снощи се опнах на дивана да гледам Борн, ама тоя се разкриви, сложих го да легне по гръб върху корема и гърдите ми, милвах го по коремчето по часовниковата стрелка и се успокои и заспа, та и аз съм отнесла с него чак до 12 часа. забрави да яде чак горкия, 5 часова пауза направи, ама явно се спи много сладко върху мама хаха
Виж целия пост
# 253
BoBoDes ,и нашия така снощи се успа и откара от 21 до 1.30 часа...И така стана, че за през нощта остана с 2 хранения...
Виж целия пост
# 254
Добро утро момичета,  2 дни не съм ви чела и сега с кафенцето kaffeetrmker_2
Аз съм добре, още 2 в 1, вчера даже на сватба ходих, движих се, не и не, бебето не ще да излиза  ooooh!
Вечер имам контракции, болезнени, но после утихват и пак нищо....
Не знам до кога ще е така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия