Баба Марта идва вече със здраве да ориса априлското човече!

  • 44 268
  • 741
# 120
   Ама много сте бързи с отговорите  Hug

      А относно езическите ритуали... когато се запознахме със мъжа ми открих, че по гърба му има резки през няколко сантиметра. Като поразпитах свекърва ми се оказа, че тук - в североизточна България имало навремето традиция ако бебето плаче много да му се реже гръбчето с ножче за бръснене, за да му се прочисти кръвта... И тя самата го е правила на детето си... Та затова сега от рано търся вашите мнения, защото искам да съм достатъчно обоснователна, когато се наложи да се изпречвам пред нейните "идеи" за отглеждане на бебе!

   Извинявайте, че пак много писах, но няма как да не съм възмутена от простотията на хората!

   Хубав ден на всички  Hug Heart Eyes


Божеее, такова нещо чувам за първи път.  Rolling EyesТази жена няма ли сърце, че да  реже гръбчето на бебето с ножче за бръснене? От прочетеното останах с широко отворени очи.  Shocked Определено няма да ти е лесно с нея, но се опитай да й се противопоставиш на нейния начин за отглеждане на дете. Все пак детето е твое.
Виж целия пост
# 121
Останах потресена от това със солта, ама като чух за ножчето и вече изтрещях   #Crazy  newsm78

На твое място не бих и дала да припари до детето на по-близо от 5 метра... Сори, ама наистина се изумих ....
Виж целия пост
# 122
Ще ми среже детето и ще и отрежа ръцете,аз също останах като гръмната  #2gunfire
Мама Васи заеми бойна позиция хич да не ти пука.
Оле оле какви хора имало  #Cussing out
Виж целия пост
# 123
Лелеее това с ножчето направо ме  Shocked Все едно е някакъв ритуал по жертвопринушение.......УЖАС!!
За солта- не мисля да слагам, отживелици са вече. За мазането с мас и майка ми го подхвърли, че било най-добре за кожичката, ама аз и казах, че при наличието на толкова видове козметика- при бебето НИКАКВА мас. Да ми мирише на гадно................
За свекървата не мога да се оплача- не се меси, ако я попитам за нещо ще ми каже.
Скоро гледах едно предаване по БНТ. една ромска фамилия си вземаха бебето от болницата и после ги даваха как го къпят. Във водата разтвориха щипка сол, един жълтък и една лъжица мен.... 
Виж целия пост
# 124
Опссс - лъжица МЕД Simple Smile) А съм се събудила от цял час...
Виж целия пост
# 125
Останах потресена от това със солта, ама като чух за ножчето и вече изтрещях   #Crazy  newsm78

На твое място не бих и дала да припари до детето на по-близо от 5 метра... Сори, ама наистина се изумих ....
Абсолютно съм съгласна! Това е меко казано варварско! Не бих и позволила и гък да каже по повод отглеждането на детето ми.
Виж целия пост
# 126
Добро утро!
Това с ножчето за първи път го чувам  #Crazy. Ужасно е.
Относно солта, не мисля да соля бебето или да слагам сол във водата при къпане. Ние със сестра ми не сме солени, както и моята племеница също не е.
Мама Васи, хубаво ме подсети като разбера къде ще раждам да попитам дали трябва да си купя Анти-Д или се поема от ЗК.
Яни, ти вече си видяла личицето но твоето голямо момченце. Искам и аз. Снощи питах таткото дали иска да отидем пак на 4Д, че имам голям мерак да видя как изглежда бебето, но той не иска. Още месец, два и съм щяла видя как изглежда.
Виж целия пост
# 127
Мама Васи , твоята свеки е опасна!  #Crazy
Мамите с първи деца и такъв тип свекърви - моят опит и съвет е да си поставите условията и правилата за гледане на бебето сега, после няма да има време. Съвети и помощ са добре дошли, но само след като са помолени за това. Много е стресиращо след раждането като почнат всички да дават акъли и да "помагат". Това те кара да се чувстваш несигурна и още по-неопитна майка, което си е сигурен път към следродилна депресия. Следвайте си инстинкта, няма по-добра майка за детето от вас. Бабите са си изгледали техните деца навремето, сега трябва да ни оставят ние да си гледаме спокойно нашите.

Аз имах индикации за проблеми, но все си виках, че е от хормоните и всичко ще е ок като се появи бебето. Но уви, нещата се влошиха след това - свеки много се сърдеше, че не я слушам и не я допускам до бебето. Синът ми стана на 1,5 г. и се скарахме жестоко, тогава усетих, че губя мъжа ми и че той не е изцяло на моя страна и се отказах да се ядосвам. Сега сме ок, помага много, но знае, че тя си приказва, а не я слушам.  Joy

Казахте мед -друга дивотия, която съм виждала в моя роден край (Ямболско) е топене на биберона в мед. Племенника ми го гледаха така, имаше кариеси на 3г. Също така на мен като бебе са ми давали в устата мас, за подсилване на организма.  ooooh!
Явно тогава е било ок, не е имало толкова алергии, но сега това е недопустимо.   ooooh!
Виж целия пост
# 128
Явно тогава е било ок, не е имало толкова алергии, но сега това е недопустимо.   ooooh!
Ами, не е имало... имало си е, просто са били по-трудно диагностицирани..
Макар че и сега малко попрекаляват - като не знаят нещо какво е - алергия  Rolling Eyes
Най-обичам А-типични алергии (демек неточно алергия, че не е типчна за тази, за която я мислят, ама е алергия, щото няма какво друго да измислят  Tired)..

То сол, яйце, мас... и малко брашанце и направо да го мятаме във фурната, че да се опече като баница  Joy  ooooh! . отгоре намазано с мед, че да е сладка баницата  Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 129
   Тя свеки твърди, че това е отживял метод и сега не би го направила, но все пак не мога да имам пълно доверие на човек, който по този начин е "успокоявал" детето си. Спирам до тук, че от сега се дразня...

   *dreamer* и аз още не съм питала дали безплатно се поставя тази инжекция или трябва да се купува. Но все пак ако бебето се роди с твоята кръвна група и Rh не се поставя Анти Д.

   А аз вчера разбрах, че в списъка на АГ имало и медицински консумативи - системи, абокати, различни размери игли, и дори конци - ако е секцио... Вие ще купувате ли такива неща  newsm78
Виж целия пост
# 130
Здравейте Simple Smile!
Брук Дейвис браво и тук за хубавите мерки Simple Smile
Мама Васи зависи от болницата... в някои болници преди изписването ти връчват списък с използваните консумативи, които ти закупуваш  Peace
за другите неща -  не ги четох... вече все по-малко неща чета... и за това и не пиша...
Лек ден Simple Smile
Виж целия пост
# 131
Ох духи пухитака хубаво ме разсмя.Имам едно въпросче пак към теб аз твърдо съм решила да раждам в ОБ ,знам че си раждала там и пак там ще раждаш,след нормално раждане кога ти носят бебчето и с упойка ли ражда или не?    
Виж целия пост
# 132
Лелеее, Мама Васи, какво те чака ..... от сега си заеми позиция и не се давай. Това с рязането ме разби, направо. И аз като duhi_puhi  щях да пиша - питки или баници ще правим с тези яйца, сол, мас ... луда работа  #Crazy

*dreamer* , прав е таткото - след има-няма два месеца ще си го гледате бебчето и няма да се сещате за снимките от видеозоните. За мен е излишен разход това, а и слагането в рамка на въпросните снимки  Peace

Ааааа, benitabeni , нещо депресийка ли усещам  Thinking Горе главата, всичко ще е наред с теб и бебка  Hug
Виж целия пост
# 133
Ох духи пухитака хубаво ме разсмя.Имам едно въпросче пак към теб аз твърдо съм решила да раждам в ОБ ,знам че си раждала там и пак там ще раждаш,след нормално раждане кога ти носят бебчето и с упойка ли ражда или не?    

Раждах без упойка и без уговорка Simple Smile Но имах епизотомия и ме шиха с нещо средно между местна и обща упойка, ама може и да съм заспала сама  Laughing (че беше 4 сутринта вече).
Бебето ми го донесоха веднага, след като ме заведоха в стаята - около час след шев-и-кройката... И повече не им го дадох Simple Smile
Бях във ВИП-а макар че сега едва ли ще я ползвам таз опция (100 лв е) .. ще помисля.. За таткото също беше 100 лв да присъства на раждането - сега не знам дали ще е свободен да дойде (че някой трябва да гледа баткото, а не искам да намесвам баби.. )..
Виж целия пост
# 134
Мама Васи , искрено те съжалявам , дано да излезеш на глава стая жена , ама като пишеш че живеете и в един двор.......?!?
Аз пък да ви кажа че във Хасковска област задължително слагат до 40-я ден във водата шепа едра морска сол, чукват едно яйце и после след банята го мажат с мас цялото , включително и косата!
Върхът на всичко е тук в Плевен , една приятелка роди миналата година и бебето имаше страшни колики и плаче Нон Стоп и майка и да вземе да я агитира да отидат на някакъв циганин в гр. Левски , който щял да успокои бебето .Онзи му бръкнал в устата и повдигнал езичето и пак с бръснарско ножче леко го порязал .Естествено потекла кръв и се образувал съсирек под езичето и онзи издърпал съсирека с пръсти и им го показал да видят детето защо е плакало досега - т, е.имало е страх и той го бил " Извадил ".Това собствената ти майка- просто нямам думи...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия