Баба Марта идва вече със здраве да ориса априлското човече!

  • 44 263
  • 741
# 585
На мен много ми харесва Мариян, но което и име да избереш, то ще въплащава смисъла, който си искала да вложиш. Откровено  Марислав звучи непознато и странно на пръв прочит, но знам ли-то всяко нещо, което е ново за човек, първоначално му се струва странно, а след това свиква Simple Smile
Виж целия пост
# 586
Е, чак пък Марислав.... Едно време мислех ако имам момче да е Мартин на баба му Мария, така че .... аз съм за това име Simple Smile И Мариан не е зле, то за писането като Андриа/ян, Кристиа/ян и други  Simple Smile А защо не и Божидар ?
И аз търся вариант като тебе сега на името Иванка - отпадат Ваня и ивана... Нещо не мога да си харесам име, голям проблем!  newsm78
Виж целия пост
# 587
Hadji , laguna,  и аз се чувствам като вас, тотално се сдухах и хич не съм готова за раждане.

Вчера док. ми вика, че беба е вече  2.800 кг. и др. седмица да спирам всички лекарства и да се готвя за раждане. Аз направо му се скарах как така, аз си чакам април.  Sunglasses
От минлата бременност помня, че накрая беше мн. досадно като почнат всички да звънят и проверяват защо още не съм родила...  е днес се почна, всеки  ми вика, че ще е скоро.
А и мен още гнездене не ме е хванало и нищо не е готово за бебето, покупките ще ги направим след 1ви април.

laguna, за цеденето в болницата и аз съм размисъл.  newsm78
Във Вита ми я стерилизираха и си хранех бебето, но в Токуда не може. А хич не искам да хвърлям кърма. Чудя се дали да не ползвам течния стерилизиращ разтвор на Чико.  Не мисля, че нашият батко щи иска да я пие..., но ти може да пробваш да му дадеш на твоя, моя приятелка така даваше на каката.  Peace
KRASI1982, може Ива?
Виж целия пост
# 588
Привет, мацки!
Отдавна не съм писала, но следя всичко, което се случва с всяка една от вас редовно.

Честито момченце на Деница Георгиева. Много да слушка и папка, за да порасте голям юнак! Hug

yani290885 стискам палци за добро развитие на нещата с теб и бебчето! А ти стискай крачета още малко!  Praynig

benitabeni всичко ще е наред, само спокойствие и здрава храна  Hug

Исках и още неща да напиша, но напоследък ми е много сдухано - щерката беше болна, оздравя, но пък дне стри пъти испада в някакви истерии и реве по 30-40 минути без да знае защо .... и аз се чудя какво да правя ... накрая и аз реввам и ....... аман от тези хормони  Close Иска ми се по-скоро да родя, но пък от друга страна съм в началото на 8-ми месец и малчо има още да расте  Tired
Нищо не съм купувала за него - нищо не мога да си харесам в магазините. Основните неща ги имаме от каката, а и са купувани в неутрални цветове, включително и дрешките за първите 2-3 месеца, но искам и нещо ново да му взема. А пък нищо не си харесвам, само ходя и гледам .... и нищо не ме грабва .... Май и мен ме хваща предродилна депресия, но обратното на laguna и Hadji - нищо не ми се подготвя за бебето ... а е планирано и толкова желано  ooooh!

Сега, като се разговорихте за слинговете си мисля, че ще трябва да си взема и аз такъв - шал или халки, не знам точно какъв, защото имаме един, но той е по-подходящ за седящо бебе (нещо средно е между кенгуру и слинг) и на таткото му е много удобен. Но се замислих, че ще ми е по-лесно със слинг да тичам след беснеещата кака по площадките, отколкото да бутам количка. Иначе количката ще си я ползвам през деня, особено при пазаруване, че багажника ми е доста голям и ми е супер удобно с нея.

За кърменето - писала съм и преди - важно е да се слага бебето редовно на гърда и да се намери правилната поза. Аз кърмих 2г. и 4 месеца и то насила отбих Пламена, защото исках малко да си почина преди да направим бебето, а тя до последно си търсеше и нощем цокането. Майка ми ме е кърмила 3-4 месеца, но кърмата й е спряла от стреса и тормоза в къщи. Дори майка й и свекърва й са се чудили защо толкова малко е кърмила. Явно наистина нашите баби са кърмили доста, а майките ни - минимално време. Като започнах кърменето на каката си виках дано да мога да кърмя поне 6 месеца, после си виках - до годинката да кърмя поне. После на 2 пъти се опитах да отбивам, но не се получи - тя си беше пристрастено кърмаче Simple Smile Сега смятам да дам на бебето същото, което съм дала на каката. Дано обстоятелствата не ме принудят обратното  Praynig

Ох, олях се в писане, ама като не съм го правила отдавна ......

Много  Hug на всички и се пазете!
Виж целия пост
# 589
 KRASI1982- Ивайла е много красиво име и се доближава до Иванка Simple Smile
Виж целия пост
# 590
И аз много благодаря за съветите относно цеденето. Hug
И честито бебенце на Деница Георгиева - да е живо и здраво!!!  bouquet
Виж целия пост
# 591
Забравих момичета да спомена че мъжо е Ивайло и Ива и Ивайла излизат на него, а не на Иванка.... затова ни е още по трудно. Чудя се и не мога да го намисля - Иванина нещо не ме кефи например, както казах нито Иванка, нито Ваня, мъжо не иска Ивон - било му грубо, абе хауса е пълен  newsm78 Joy
Виж целия пост
# 592
Здравейте,
ха сега кажете как сега да си изрежа ноктите на краката  Embarassed

П.С.   Denitsa Georgieva-  честито! Да ви е живо и здраво бебето  bouquet
Виж целия пост
# 593
Имам две колежки на работа със сходни имена, едната се казва Ванина (което е производно на Иванка, Ваня),  другата Велина (тук май бягам от идеята), но пък исках да споделя, така би могло да ти хрумне нещо, което да ти допадне Simple Smile
Виж целия пост
# 594
Здравейте,
ха сега кажете как сега да си изрежа ноктите на краката  Embarassed

Аз все още успявам сама, ама ако се наложи ще хващам мъжа да помага  Laughing

KRASI1982, ами то Ивайло идва от Иван...така, че смело си избирай, което ти харесва, според мен щом е с И все ще го признае, че е на нея  Laughing  Ивета, Ивена, Ива, Ивелина....
И ние сме без име все още - голям проблем се оказа, а с Алекс не беше така...И нашия татко е Ивайло, и не харесва нито едно име с И, което съм му предложила, и накрая в болницата ще изпльоскам първото дошло ми на ума...ами така де 30 дни остават ние име не можем да харесаме...
Бончил1,  аз съм за Марио или Марин, много ми харесват  Peace
Честита рожба на Деница Георгиева !!!
Виж целия пост
# 595
Balonesa  - защо няма да раждаш във Вита пак! Ако искаш на лични.
Аз съм избрала Вита, и ме заинтригува, че може да ти стерил. помпата, това е много добре.

Благодаря за куража от постовете ви и явно не съм само аз. Hug
Явно това разкрачено положение на финала си казва думата, хем малко остава, хем не се случва!

За името, още миналия път се бяхме разбрали за момче и момиче - на свекъра, ако е момче, както стана - Илия, и на баща ми  - ако е момиче - Георги - Гергана!
Човека много ще се изкефи, той си е готин, а и на нас ни харесва.


И много се радвам, че се раздвижи темата!
Виж целия пост
# 596
Записах час за педикюр и приключих казуса, какво ли очаквах ?! Може би някоя йога поза, с която да мога да се сгъна с това коремче Simple Smile
Краси - и аз Ванина щях да ти предложа
Виж целия пост
# 597

Да, мисля да си ушия един за у дома, но искам да си имам и един по-представителен, т.е двулицев. Аз не умея да шия, нито от платове разбирам, струва ми се, че ще ми отнеме много време тепърва да навлизам в материята, много по-лесно ми е май да си го купя готов.  newsm78  А количка мисля да купуваме ако наистина видя, че имам нужда, ние по заведения рядко ходим, обикаляме повече сред природата и мисля да си нося шезлога за да разнообразяваме.  Grinning

---

Цитат
.. преподавателката Олга Дукат ..

Оо, и аз съм и много задължена на тази жена, научих много неща от сайта й, даже се бях вдъхновила по едно време да разждам активно и без упойка, във Варна наскоро откриха зала за активно раждане и вече имаме такава възможност, но в последствие нещо се разколебах - покрай останалите проблеми не мисля, че ще успея да се подготвя психически, а и е доста по-скъпо. Мисля тези пари да ги инвестирам при избор на частен педиатър, със здравната каса просто вече нямам нерви да се занимавам. Като чета темите за педиатрите оставам с впечатление, че е голяма рядкост да попаднеш на свестен, те повече вредят отколкото да помагат, еми айде нема нужда! Naughty

За кърменето съм се настроила да кърмя доста, то инак  що ми е тоя бюст като на Саманта Фокс. Joy

Здравейте сладурки,аз пак съм в болница Sad
Постъпих с контракции без болка,но много чести,и съмнение за изтичане на води.


Ай, ама това въпреки лекарства против контракции ли?!  Rolling Eyes  Стискам палци да задържите колкото се може повече положението!  Praynig  Аз продължавам да съм с контракции въпреки, че си увеличих дозата на лекарствата, ама не са болезнени, само стягане на корема. Да се обаждам ли на док, мислех че е не е сериозно, но аз съм със серклаж и може би има значение  newsm78

Честито бебче на Denitsa Georgieva! Да ви е живо и здраво и много да ви радва!   bouquet

И ние още не сме решили окончателно за името. Засега е Сияна / нищо, че ще питат непрекъснато с 'а' или с 'я'. Харесват ми също Дара и Доротея, а на мъжа ми - Ралица, но нещо не можем да стигнем до консенсус за тях. Mr. Green Нещо много странно ми е това, че все сънувам момченца, та да видим накрая. Grinning  
Бончил1, на мен ми харесва Мириан, но аз съм пристрастна в случая, понеже познавам един много талантлив младеж с това име и оттам  Crazy но не знам изобщо откъде произхожда и какво е значението, а мисля че това е най-важно за едно име.  Peace  А, и друго, което е важно при избора на име за мен! е да няма нищо общо с имената на други хора от родата, защото според някои така детето наследява родовата карма, пък ние не щем.  Grinning  


Ивана е най-близо, но пък всички ще мислят че е кръстена на фолк певицата / ако това не ти е проблем мисля, че е хубаво име.

ха сега кажете как сега да си изрежа ноктите на краката  Embarassed

От известно време мъжа ми се занимава с това, лак и т.нт  не се справя особено добре, но има време още да задобрее.  Joy
Виж целия пост
# 598
Как сте милички? Аз продължавам с пране и гладене по цял ден, ноооо днес пуснах последната пералня- сигурно 10 поред. Егати дрехите, егати чудото, само да уточня, че всички са ми подарени, аз купих комплектче само за изпиване. И аз все повече се сдухвам, утре влизам в 9 месец, имам чувството, че изобщо не съм готова за появата на бебка, а толкова ме е страх от раждането, че няма накъде повече, но това е друга тема. За кърмене нищо не съм чела, продължавам да чета само за раждане и то ей сега ще се роди и аз няма да знам нищо друго освен да издържа един изпит по медицина на тема раждане. Ми това е засега от мен. Лека вечер
Виж целия пост
# 599
отпадат Ваня и ивана...

опа, сори! чела - недочела  Grinning Peace

edit: За кърменето и аз все не намирах време да чета, то има толкова много информация, че кое по напред.  ooooh!  Но прослушах уебинарите на Ла Лече Лига: http://lalechebg.com/webinar/ и вече се чувствам по-спокойна. За раждането съм чела само за активното раждане, но пък изгледах всички серии от 'Такъв е живота' за Шейново, и горе- долу добих представа какво ме очаква ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия