Баба Марта идва вече със здраве да ориса априлското човече!

  • 44 260
  • 741
# 600
Здравейте,аз чета и тук и там,ама днес хич не ми се пише нещо.Бях на преглед сутринта,растем,но още сме си седалищно-каквото такова,пуснах и всякакви изследвания.Днес се изморих от слушане на глупости,а най-голямата беше,че детето ще свикне да го люлеем в люлката и няма да има оправия.На какво мнение сте?Днес и аз прах дрешки,но само 2 перални и 1 със спалното бельо.Много ми е смотано и мисля да си позволя малко биричка с комшийката,не мисля че ще ми навреди.Denitsa Georgieva да ви е живо и здраво синчето,да расте умен и щастлив и да е гордостта на мама и тате!!!                                                                                                                                                                     А и майка ми се изказа,че едно време имало легла-люлки,ама тя не купила такова за да не стана лигла Shocked.Незнам ама колкото повече наближава раждането,толкова повече простотии слушам-дрехите на бебо изсъхнали,неизсъхнали да ги махам от простора,а тя терасата ми е като отделна стая и друго,че сме на 11 етаж.Какво да правя и аз незнам,с тоя акъл дето ми го дават ще стана много умна newsm78
Виж целия пост
# 601
lerita, да ти кажа за моя опит с Алекс - от новородено до към 6-7 мес. се приспивахме само на ръце, и изобщо и буден да беше пак на ръце...много ми беше крив и ревлив и само така имаше мира. Всички ме бяха отчаяли, че отиде до късно все така ще иска...да, ама не...направи 6-7 мес. и се кротна и почна да се криви, като го вземем на ръце...вечем му беше станало явно неудобно, все пак порастна. След това към годинката се научихме да се приспиваме с люшкане в тези от градинските люлки и пак беше за около 6 мес. Сега си заспиваме сами в кошарата...
Виж целия пост
# 602
Благодаря ви за коментарите по моя въпрос Hug
А на KRASI1982 не видях някой да е предложил Ванеса - в класа на сина ми има момиче с това име и ми харесва.
Виж целия пост
# 603
Здравейте коремчета,

Първо да честитя на вссички мами с най-нетърпеливите бебчета. Да са ви живи и здрави!!!!!

 Болчин не си най-старата тук има и по-вазрастна от теб - моя милост.
Чета ви редовно и благодаря за всички съвети, тъй като ми е за първи път, макар и малко късничко. Иска ми се да е нормално раждане, нооо дали ще разрешат незнам още. И то защото искам веднага да ми донесат бебо. Нямам рискова бременност освен че съм на 40год, нисичка съм била и ми бил голям корема.
Нищо не съм купила още, но от написаното от мамите с опит май ще отпаднат доста неща.

Лека вечер на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 604
geryito след 10 перални, ако не си готова да се появи бебето, незнам кога...пусни още една за всеки случай  Hug
lerita единственото, което майка ме посъветва беше, че ако са прекалено сухи дрешките ще се гладят по-трудно. Май наистина е така, защото доста се поузорих с чаршафите, въпреки, че ютията е парна.
KRASI1982 чета предложенията от началото и за Иванина щях да ти казвам, но както ти е предложила Бончил1 ВАНЕСА много ми хареса, а е и доста оригинално Simple Smile
Виж целия пост
# 605
Хммм, тая вечер май пак няма да се спи...моите мъже заспаха, но ние с девойката май ще си будуваме до късно...на всичко отгоре си докарах и контракции с един горещ душ, ама имах голяма нужда от него, да се поотпусна малко, а то какво излезе...но стискам краката...имам си датичка и ще си я дочакам...
geryito , и аз се чувствам неподготвена...от раждането не ме е страх, първото мина леко, надявам се и сега да е така, но в главата ми е тотален хаос - какво ще ми трябва, какво не, какво имам, и какво нямам, кое къде ще сложа, как ще се справя с недоспиването, коликите, мрънкането и рева, как ще се справя с две деца сама, като се има предвид, че и баткото ще си го гледам вкъщи - не сме на ясла, а и нямам на кого да разчитам за помощ...и изобщо хиляди въпроси как, как и как...от време на време дори ми минава през главата и въпроса "защо ми трябваше втора бременост"  Close

Хайде сладки сънища на спящите...дано няма други кукувици като мен  Hug
Виж целия пост
# 606
За кукувци незнам, ама една кукувица тука е налична Simple Smile
От всички притеснения май съм се фокусирала само в това, как без да обидя свекървата да я убедя, че хич не е необходимо да се пренесе вкъщи за известно време да ни помага. Тя е много разбрана, но ... нали знаете какъв е китайския йероглив за проблем? (Две жени под един покрив Simple Smile
Честна казано се чувствам подготвена. В смисъл, че по всеки въпрос изчетох и изгледах всичко. Съставих си  собствено мнение кое, как ми се струва правилно и дори не ми се слушат възприеманията за нещата от преди 1 поколение. А тя жената ще се чувства длъжна всичко да ми обясни, тъй като майка ми не е на линия.
Хайде, лека и от мен, няма да ви занимавам повече.
Виж целия пост
# 607
Хайде още една будна кукувица  #Crazy

Мъчих се до към 3.30 да спя, не става... имах чувството, че се задушавам и така яко ми блъскаше сърцето, аман от този пулс. Накрая се отказах, отидох в хола, пуснах си компютъра и чета за безсънието при бебетата.  hahaha Живот и здраве, ще го гледаме това шоу live след един месец. Simple Smile

tafta
, позната картинка описваш  Peace Ония ден викам на мъжа ми, че ако знаеш, че ще е толкова тежко и такава "лека" бременност ще карам, нямаше да се хвана изобщо.
Дано поне след като се роди да е спокойно и да няма проблеми.  Praynig Баткото ни беше много трудно бебе, но пък сега е страхотно дете. Май предпочитам да е така, обратното е по-лошо.

Hadji, след като вече си избрала със сигурност Вита, не знам дали е добре да споделям сега моите впечатления - има неща, които ми тежат и не мога да забравя (като това, че ме прецакаха със секцио и т.н.) Но след като родиш, ще разкажеш как е и дали нещо се е променило. В началото на тази бременност лежах в родилното за задържане 1 седмица и видях, че всичко си е по старо му и за това реших този път да съм в Токуда. Две неща ще ми липсват със сигурност в Токуда  - стерилизацията на помпата и свободата (да идват близки да виждат мен и бебето по всяко време). Аз ще раждам секцио пак и избрах един от най-добрите хирурзи, това е др. причина да съм Токуда и добрата неонтологията. До колкото се сещам, ти ще си при Богословова, при нея няма грешка, и ако всичко е нормално, мисля, че си направила правилния избор.  Peace Дано останеш доволна.  Hug

Виж целия пост
# 608
Добро утро мамчета.Да се похваля от днес официално влизам в  9 месец.Терминът наближава,вече съвсем нямам търпение.Хубав ден  bouquet
Виж целия пост
# 609
Да добавя нещо за кърменето, че мернах някъде за размера на бюста.. Нямат нищо общо..
Големината на бюста никак не е индикация за много/малко мляко и успешно/неуспешно кърмене..
Моят е А-В нормално.. в момента е С някъде..

И за приспиването на ръце - правих го до 2 и 1/2 г. ..И то на ръце + кърмене и разходки из стаите  Crazy ама на мен пък си ми харесваше  Blush После просто ми дотежа (беше станало 20+ кг хлапето).. и вече беше лежане с кърмене.. при което почти винаги заспивах преди него  Laughing

Споко, хич не съм критерий, ама да знаете че и от такива шашави крайности не се умира  Mr. Green
Виж целия пост
# 610
 Flutter Добро утро и от мен! При това, че вчера вечер не спах, тази нощ не съм мръднала, само един път ставах до ВС -то и се напих с вода и това е  Party Ако не трябваше и да изпратя каката на училище, сигурно още щях да спя, но реших да не лягам повече, за да не се наложи довечера и аз да ви пиша по нощите  Mr. Green
Днес съм на консултация, да видим защо ме е болял корема и дали има основание за притеснение, да не се окаже, че от моите фрешове с цитруси съм се прецакала нещо сама.  newsm78
Мерси на всички за предложенията, има още време да решим, все трябва да го измислим.   bouquet
Лек ден засега на всички от мен - работещи и мързелуващи  Peace
Виж целия пост
# 611
Добро утро Simple Smile

Аз за момента нямам проблеми със съня- не се будя нощем, не ставам и до тоалетна, за това пък още в 7 сутринта съм на линия Simple Smile Появи се изтръпване на ръцете, както някои от вас писаха преди време, това ме буди и започвам с разтривки докато отпусне.

KRASI1982  не мисля, че болките може да са от цитрусите-аз също си правя фрешове, но не съм забелязала да получавам контракции от тях - от време на време киселини-да.

Ние сме на консултация в петък и взимане на 45 дневния болничен. Миналият месец бяхме разположени седалищно и съм любопитна дали се е завъртял в правилна посока Simple Smile
Виж целия пост
# 612
Добро утро и от мен!  bouquet
И аз не спах добретази нощ- будя се по 2 пъти за тоалетна, а и контракции от време на време. Абе една нощ спя, една не! Laughing
Да питам мамите, които ще раждат в Шейново - някакви отзиви за д-р Николова? И да ви питам, понеже не можах да ида на отворени врати - имали вип стаи (най-вече ме интересува да са със собствена баня и тоалетна)? Simple Smile

А, збравих да споделя, чеот 1-2 дни вечеимам едни странни болки като мускулна треска ...там долу... Embarassed Любопитно ми е от какво точно са? newsm78
Виж целия пост
# 613
Момичета,благодаря,за подкрепата,наистина е кураж като знаеш,колко много стиснати палчета имаш. Аз още съм в болницата,но съм добре и ми е по-спокойно,надявам се и се моля на Бог да ни пази и да се гушкаме живи и здрави,чак април.

KRASI 1982 искам да ти предложа едно име,което лично на мен ми звучи много красиво-Иванела.
Също много хубави са Ванеса и Иванина,момичетата са ги предложили. Може да се измислят доста производни-Ивиян,Ивена,Ивелина и т.н
 Ще си решите,кое е най-подходящото за вашето слънце:)
Стискам палци на всички,които имат нужда,всичко ще е наред Hug
Виж целия пост
# 614
Здравейте мами:)
Silence : за Шейново-има вип стаи, 70лв. е на ден. И аз мисля там да раждам, ама при д-р Василев. Може да се засечем там  ppp
Мене май започват да ме хващат странните мисли-дали бебето ще е здраво, дали всичко с раждането ще е наред, как ще се справя след това, ще ме боли ли като кърмя....въпроси, въпроси и разбира се отговори няма..Май ме хваща депресия още преди да родя Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия