Баба Марта идва вече със здраве да ориса априлското човече!

  • 44 258
  • 741
# 615
и аз се чувствам неподготвена...от раждането не ме е страх, първото мина леко, надявам се и сега да е така, но в главата ми е тотален хаос - какво ще ми трябва, какво не, какво имам, и какво нямам, кое къде ще сложа, как ще се справя с недоспиването, коликите, мрънкането и рева, как ще се справя с две деца сама, като се има предвид, че и баткото ще си го гледам вкъщи - не сме на ясла, а и нямам на кого да разчитам за помощ...и изобщо хиляди въпроси как, как и как...от време на време дори ми минава през главата и въпроса "защо ми трябваше втора бременост"  Close

Това все едно аз съм го писала- точно такива мисли ми минават през главата в дългите безсънни нощи:))
И аз имам все по-чести контракции, някои болезнени, но стискам.Иначе гинипрала го спрях, а магнерота ми го намалиха на 3*1. Ще го пия докато вляза в 37 г.с., т.е началото на 9-ия месец или още 4 дни.А понеже действа с натрупване според док би трябвало да действа поне още седмица...На 13.03. съм на ехо и тонове, дано всичко е наред!
Не остана, момичета!Още малко само да остискаме!!!
Виж целия пост
# 616
Здравейте мами:)
Silence : за Шейново-има вип стаи, 70лв. е на ден. И аз мисля там да раждам, ама при д-р Василев. Може да се засечем там  ppp
Мене май започват да ме хващат странните мисли-дали бебето ще е здраво, дали всичко с раждането ще е наред, как ще се справя след това, ще ме боли ли като кърмя....въпроси, въпроси и разбира се отговори няма..Май ме хваща депресия още преди да родя Thinking
ДианаДД, мерси!   bouquet
А имаш повече инфо за випстаите - с какво разполагат, сам ли си в стая, има ли баня? Praynig
Виж целия пост
# 617
Silence, аз също ще раждам в Шейново.
Мисля да съм в обикновена стая, освен ако ВИП не е условие, за да бъде бебето постоянно с мен.
А така мисля, защото във ВИП си сам, да. Което за мен не е вариант. Просто ще откача. С всички мисли и притеснения, с изцяло новата ситуация, ако няма и с кого да си кажа две приказки и съм свършена! Просто съм такъв човек и знам, че няма да ми понесе три дни да стоя сама като кукувица. А пък и когато си с други мами, освен, че обменяте опит, може и да си помагате. Някоя, ако й е второ детенце, може да ти помогне със съвет за кърмене или друго, може да ти наглежда бебчето докато идеш до WC, примерно. А пък и ако толкова не ми понесе престоя с други жени, винаги мога да се пренеса в самостоятелна стая постфактум.
Какво друго им е различно на ВИП-а...с малко по-хубаво легло са, такова дето може да се вдига нагоре, в общите стаи са тези русенските легла. Общите стаи са по 3 или 5 жени.
Иначе, не съм на 100% сигурна, но мисля, че във ВИП също нямаш собствена баня и WC. Една общо за етажа Wink Може да звъннеш и да попиташ на телефоните от сайта им, обаче, за да не те подведа нещо, защото аз бях на Отворени врати, ама съм забравила Embarassed
И това е, други разлики няма.
Общо взето разликата е това, че си сам и леглото. Две неща, заради които лично аз не бих си взела ВИП Rolling Eyes
Виж целия пост
# 618
samm, благодаря! Hug
Мен основно банята ме притеснява...другите "удобства" не са ми толкова важни. Дори не държа да съм сама. Утре имам път натам и ще питам! Grinning
Иначе и аз незнам как ще изкарам 3 дни, а ако са 5 пък съвсем...все още не е ясно как ще раждам. Може би сама наистина няма да ми е много добре, а и ми е за първи път. Praynig
Утре подробно ще разпитам и ще трябва да реша!  bouquet
Виж целия пост
# 619
Здравейте дами, аз да се похваля че днес влизам в 9 месец и вече съм на тръни, сънят ми съвсем се изгуби нощем, сутрин мъжа ми като отива на работа чак тогава заспивам. Постоянно започвам да си мисля че раждането ще започне и аз няма да разбера. Голямо шубе ще е тия седмици. Хайде лек ден за сега   bouquet
Виж целия пост
# 620
 Здравейте!  Hug
 И аз съм от недобре спалите тази нощ, а на всичкото отгоре ми се обадиха сутринта и ни събудиха със Стоян рано-рано.  Tired

За Шейново - не знам за випа, но в обикновените стаи бебетата се носят на 3 часа. Относно леглата, може би зависи и от късмета ви - аз като раждах Стоян се паднах в много хубава стая (от тези с 3 легла) и леглото ми беше ново, от тези дето се вдигат, единственото неудобство на леглата са найлоните, които се постилат под чаршафите защото спарват. Това преди година и половина.

Сега и аз да задам един тъп въпрос - в Майчин дом трябва ли да си нося нощници? Решила съм да започна да си подготвям багажа най-сетне, че вече време не остана!  Whistling
Виж целия пост
# 621
Здравейте момичета  Simple Smile ,  има ли някоя която мисли да ражда в окръжна болница - София, т.к. незнам дали ще мога да отида на отворените врати,  интересува ме като цяло има ли някакви по-специални изисквания  Rolling Eyes


<a href="http://bg-mamma.com"><img src="http://bg-mamma.com/ticker/94015" alt="bg-mamma.com" border="0" /></a>
Виж целия пост
# 622
в обикновените стаи бебетата се носят на 3 часа.

Това не е така вече. Искам да подчертая, защото в темите ни се повтори многократно, а не отговаря на истината вече. Ако при постъпване заявиш, че искаш бебето да си бъде при теб, то така и ше бъде. В каква стая точно не знам и няма значение, важното е, че имаш избор!
Това го казаха и на Отворените врати, и моята приятелка, която работи в Неонатологията потвърди, и на курса за бременни преподавателката беше запозната с тези нововъведения в болницата Peace
Отделен е въпросът, че повечето майки не желаели бебетата да са при тях и носенето на 3 часа ги устройвало идеално. Това показва практиката в болницата, това показа и моя рисърч сред познати, които са родили там.
Виж целия пост
# 623
Не съм, искат нощници в МД
Виж целия пост
# 624
То в държавна болница при всички положения бих си взела нощница, защото дори да се наложи по-дълъг престой едва ли ги сменят, не е като в частните Rolling Eyes
Аз дори съм си взела две нощници. Притеснявам се, че едната може да се изцапа по време на раждането, с кумата ми, например, така беше станало и тя директно я беше хвърлила в кофата след това и се беше преоблякла с нова Wink
Виж целия пост
# 625
 Сам, не знам сега как е, но в Шейново не даваха да си с твоя нощница. Относно цапането - няма проблем да си я смениш колкото пъти има нужда, същото се отнася и за спалното бельо.  Peace
 Относно бебетата, за випа не знам как е, но наскоро един от лекарите в Шейново в някакво предаване каза, че там няма условия бебетата да са при майките заради самата архитектура на болницата. Ама може и да са измислили нещо, знам ли ги?  Peace

Герито, мерси!  Peace
Виж целия пост
# 626
Здравейте момичета,

Днес моя малък юнак Илия става на 4 години и е толкова горд от този факт!
Да ви кажа покрай него доста ми се пооправи настроенито.
Въпреки, че тези думи като чели са мои....
Цитат
...от време на време дори ми минава през главата и въпроса "защо ми трябваше втора бременност"  

, а и това съм го писала аз
Цитат
Дано поне след като се роди да е спокойно и да няма проблеми.   Баткото ни беше много трудно бебе, но пък сега е страхотно дете. Май предпочитам да е така, обратното е по-лошо.


Сега се връщам от ЖК, при мен нещата стоят така, ако до неделя не тръгне само бебето, другата седмица ще му се помогне малко. За сега всичко е в норма, но на границата - води и плацента. Та общо взето до неделя полека- лека, пък после ще се случва каквото има да става. Това което притеснява даки е, че съм с тромбофилия и си има едно на ум!!!!

Balonesa   - правилно си запомнила, ще раждам при д-р Богословова, тя и ме следи до сега.
Ако съм с нея и на улицата мога да родя, първия път пак при нея беше.
Още повече, беше в Шейново, /мамите, които са избрали Шейново да не се впрягат/, но преди 4 години си беше страшна мизерия, дано сега е по-добре.
Та след Шейново, мисял че всяка друга, още повече частна болница ще ми се види хотел 5 звезди, пак казвам, за 3-4 дни нищо няма да ни стане, но пък защо да го търпим. И без това в този момент положението ни е деликатно - хормони!
 
Отивам да готвя, щото нямаше да посрещаме гости - за сега са 15 човека Shocked Shocked Shocked и хем знаят, че едвам движа, ама рода - да не цитирам НЕ Съм и други мами от тук!

Поздрави Hug  chef
Виж целия пост
# 627
Да е жив и здрав и скоро горд батко Илия  Gift!
Не съм, вчера на отворените врати в Майчин Дом казаха, че нощници дават (имат едва ли не неограничено количество), но били от изкуствена материя и ни препоръчаха да си носим собствени.
И аз съм от трудно спалите тази нощ - брутални киселини имах и полуспях седнала. Главната причина беше, че преядох, хем си го помислих докато хапвах, ама...  Embarassed
И в мен бушуват противоречиви чувства - ту нямам търпение да идва бебето, ту мисля, че съвсем не съм готова.
Стиснати палци на всички, които имат нужда!
Виж целия пост
# 628
Здравейте и от нас!!!   Wink
Да се похвалим и ние- вчера бяхме на преглед, бебчо е 2400, застанал е в правилна позиция и най- накрая успяхме да му видим личицето  Heart Eyes  Досега се криеше, но вчера даже усмивки раздаваше   Hug  Приятен ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 629
Здравейте Simple Smile!
Започвам с хубава новина - gazolin е родила тази сутрин Сашко Simple Smile 2660 гр., 49 см., в 8.29 часа Simple Smile било е секцио по спешност, понеже са я почнали контракциите начесто, тя си беше в болницата иначе Simple Smile Много щастлива звучеше по телефона и как няма да е - гушка си бебето Simple Smile
Hadji Честит Рожден Ден на сина ти Simple Smile да е жив и здрав и послушен батко Simple Smile
Днес ми сложиха първата инжекция от втория курс Кортикостероид, довечера втората, утре пак... иначе имам много контракции, безболезнени...  Rolling Eyes
Лек ден Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия