Имаме си вече Декемврийски батко! Да е живо, здраво новото ни бебче сладко! N16

  • 41 400
  • 744
# 600
Ей, честита пролет на всички най-накрая!
Днес бяхме на консултация, моят дребчо е цели 9 кила и 77 см. Сложихме МПР, дано всичко мине лекичко  Praynig
Виж целия пост
# 601
Днес направихме снежна разходка и ни одуха леден вятър...ама няма как, за около час - да вземем храната от кухнята и да глътнем въздух. Искам вече да е по-топличко   Nature Sunny

За корфлейкса: давам от моя, царевичен на сухо, само да опита, но си спомням, че с каката започнах от рано на 1г. и 6м. май-май  newsm78 много го харесва и само се оглежда за още...

 Evi Stoyanova, mama_Iva да оздравяват бързо дечицата Peace
 iliyanamos да изкарате спокойно вечерта и да няма никакви проблеми с ваксината  Peace

Крустите махнахме с бадемово масло, намазвах  около час преди баня и след това ресане в обратна на растежа на косъма посока с бебешко гребенче /да няма остри зъби гребена/. Скоро не съм го проверявяла дали са останали...
Виж целия пост
# 602
Честита ни пролет HugНай сетне е жега...та даже вода потече от мен както се бях облякла...хич не очаквах толкова да е топло..Супер!

Бяхме навън близо час и половина и си дойдохме да ядем...милата се отрязва за секънда след това:)Еййй най накрая и аз да видя как е да заспива лесно детето:)

Иве,дано Алекс удържи фронта,а и баткото бързо да се оправи!Чудя се какво да й давам и аз сега пролетта за подсилване...ама лекарката все не ми казва нищо,нямало смисъл.. newsm78Как ще няма...пак ще я питам...

Еви,и на вас бързо оправяне HugИ на всички бебчовци с проблеми!

Илиянамос,дано мине леко ваксината! :hug:3 нощи вече не мигвам от страх да не стане нещо...ама то нали и до 2 седмици можело...Дано им няма нищо PraynigНякак се успокоявам като знам,че вие,двама лекари,сте решили да я сложите Hug

За Корнфлейкса-Благодаря за отговорите!Ще взема някакъв натурален и от него ще папа,ако иска де...Иначе в нас няма какво вредно да си изпроси.Аз не ям сладко почти.Ако има нещо някога,може да взема.Само детските солети може да намери в шкафчето и обикновени или детски бисквити.Бонбони имаме ей така да има.Стоят с месеци на високо в един шкаф.Та с едно дете е лесно да се опази,но с 2 си е почти невъзможно.

Добра,а и ако някой друг има впечатления... Обувките на Чико?Харесах едни, за есента се водят,но биха ставали и сега докато се затопли трайно...Скъпи са както и да го гледам.Та се чудя дали
 са добри или просто заради надписа Chicco?Стелката отвътре е една извънземна снякакви точки на места,да масажират ли не знам...

И още един хранителен въпрос...???Кога може да се дава сварено жито?Онзи ден варихме и си направих със стрити бисквити и малко пудра захар...Като взе една лъжица и гребе ,и яде сама...Естествено й дадох съвсем малко,но се чудя може ли...?То нали е полезно...
Виж целия пост
# 603
Кали, май не сме имали Чикко. Струват ми се скъпи за качеството. Хвърлих око на  Elefanten в магазини Дайхман, само определени модели ми допаднаха. Някой има ли впечатление, че и те едни златни ще им се незнае... Но мекички, хубавки ми изглеждат. Днес пуснах Гошко да ходи с нашите нови КК навън, щеше да се пребие детето  Thinking В къщи добре ходи с тях, но навън е друго.

 Evi Stoyanova, mama_Iva, да се оправят децата бързо  Hug Hug Hug Много е тежко така, болни х2  Tired

iliyanamos , браво на младежа! Растете добре. И ние дръпнахме - 76см е вече. Ензима го спрях на 2-я ден, че нали се разболя и за всеки случай. Сега пак ще го започна.

За детската градина и старата ни учителка - знам, че го е казала от проклетия, но пак ме заболя. Ако беше истина щеше отдавна да си каже. Редовно я заварвах да хока родителите на по-буйните деца в групата. Нямаше да ни го спести за черните ни очи. Вчера вечерта Али казала на баща си "Тате тези учителки са много добрички, не ни се карат като  другите"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 604
iliyanamos дано всичко е наред ,ние ще я сложим до 2 седмици.
Мама Ива -не знам как успяваш да скриеш нещо,Моника си седи и наблюдава кой къде отваря и какво слага ,и в момента като си реши сама и ако нещо и е направило по силно впечатление си отваря и си взима-изобщо не се притеснява ,че ще си прещипе пръстче или ,че ще падне.Тия дни я гледам ,че си играе на пода и влизам за секунди по малка нужда ,а на вратата на банята имаме огледало и си я наблюдавам в момента, който се сети, че е сама и познайте беше си отворила и взела бисквитка   на Милка със шоколад(опит на мама да и спечели кравичка) излизам и я гледам, а тя с такова желание и усмивка си я хапва.
Днес и ние се поносихме 2 часа на слънчице.Чолаков казва ,че утре може и до 20 градуса да стигне  Praynig
Виж целия пост
# 605
здравейте,

Калина, аз точно така го нося като малко маймунче, но не на гръб , а отстрани. Варено жито му дадох за първи път миналата седмица, защото аз много обичам и доста често си приготвям. За Гоги го направих в прясно мляко+ малко стевия за подслаждане и стана доста добре, както се казва хапна си с удоволствие.

Вследствие на излизанията ми в тези ветрове и аз днес се събудих със страшни болки в гърлото. А времето сега се оправи и е толкова приятно навън.

Днес аз приспивам Гоги, което означава той е леглото си , а аз го държа за ръчичката и му пея Зайченцето бяло и тъкмо съм към края и виждам че той почти се е предал и тъкмо свършвам песничката той ме поглежда и започва да пляска с ръчички и да казва "Баво"=Браво. Детето ме аплодира за доброто изпълнение, като прихнах да се смея. После заспа бързо бързо.
Виж целия пост
# 606
Здравейте момичета  Heart Eyes
Видях, че сте писали за обувките на Чико, аз съм много доволна от тази марта, първите обувки на Гоги бяха на Чико- 14 номер Crazy Heart Eyes , също така и дрешки доста имах и ми бяха едни от любимите... но тук имат безумни цени! На мен сестрами ми ги пращаше от Италия там са на нормални цени...не като тук  ooooh!
Целувки на всички  Hug
Виж целия пост
# 607
Nikoleta*  Hug
Виж целия пост
# 608
Ние сме със стрептококи под формата на ангина. Педи имаше 2 варианта- бързо оздравяване с АБ и продължително с хомеопатия - е познайте какво избрах  Embarassed нямам нерви вече с тия болести, а и да мъча детето 3-4 дни с тази 39+ градуса Т ми се вижда глупаво, имайки предвид хубавото време сега , което се задава. Та си му купих Дурацеф и почваме. Каза да не се тревожа за Алекс, малк вероятно да прихване. За сметка на това каза ,че си има процес в носоглътката от зъбите, дори ми показа ,че му е пробил втори кътник отгоре. Нямаше и да разбера, че той хич не ми дава да пипам дори. Та така - каза ми да му взема Еуфорбиум и калций и като текне носа да му ги почвам, да не се тормози и той.
направихме една разходка в южния парк преди лекаря, че се чудих, чудих къде да ходим и викай айде там ,че е голямо и има къде да ходим. Пък и утре там ще е лудница , та няма да става. Там баткото се чувства много добре, дори и на бънджи скача, много бързо оздравя  Mr. Green

Кали, за обувки на Чико ние имахме 19 номер и с него проходи, тип маратонки бяха. Много хубави, супер удобно му беше на Алекс, едни мекички , аз лично бях очарована от тях. Бяха ми пратени от щатите, та нямам идея колко струват и къде. Ти къде ги гледа ? 

tsvety_georgieva , браво за певческите ти умения  Mr. Green Аз също пея зайченцето бяло , ама от 1 път не става да заспи, то минавам през мила моя мамо, после още 2-3 и пак повтарям, а да не говорим ,че го и клатя като бебе ...  Rolling Eyes поне съм си намерила начин да го правя в седнало положение и го подпирам на краката ,та не ми тежи ,ама не е възпитателно ....

Айде от утре край ,сваляме якета и шапки ,че дори и по бански може...

Ники Hug
Виж целия пост
# 609
Ники  Hug
Виж целия пост
# 610
Ники Hug

Иве,продават ги в Premaman.Досега не бях виждала.Уж има намаление на есенно-зимната им колекция...с по 10 лева...Но пък ако са толкова добри,може да си струва...знам ли...
Виж целия пост
# 611
Оххх, момичета, нещо съм се сдухала здраво....Тва малкото нещо ме притеснява. От онзи ден = четвъртък уж сме без Т и аз си викам, айде, оправяме се. Но  нещо много спи това дете и се притеснявам=онзи ден спа 4 часа следобяд, а днес легнахме кум 9,15 и с будна пауза от 30 мин е станал с баща си към 14,30 Shocked!!! Това са ок. 5 часа дневен сън, според мен не е нормално? Освен това вече от 2 месеца не яде нормално, НИЩО готвено, само сухи неща!!!! Мама-Ива, какво означават тези процеси в носоглътката-нещо като задна хрема ли, че не ги разбирам Embarassed? А, забравих да ви кажа, че точно докато карахме болестта му е пробил и 8 зъб долен резец...но сега усещам, че са на път и кътници вече, та не знам...освен това от няколко дни ако не стане на неговата започва иситнски силно да крещи насреща, почти по цял ден хленчи, преди не беше така изобщо, не мога да го позная....събуди се...лека от мен....
Виж целия пост
# 612
Николета Hug.

Та, дали е нещо скок в растежа  стова дране, или пролетна умора с това безумно спане и дали са зъби с това хленчене и неспане по цели нощи не знам...но кръвните изсл. бяха добри, значи физически би трябвало да е ок...др. седмица май ще го водя при педи да го види...днес баткото е по-добре, няма Т, но май го почва разстройството, абе щастие на квадрат Twisted Evil!
Ние спим иначе по веднъж на ден, но сега тези дни не знам какво става, спи му се мнооого. Днес бях на фризьор и да пазарувам, а ММ беше с децата в кзщи, след това изчисти с прахосмукачка и отиде на работа милия...не мога да се оплача от мъж Wink. Аз сега лягам, че съм пребита...
Виж целия пост
# 613
Evi Stoyanova, щом изследванията са добри мисля, че няма от какво да се притесняваш. При нас докато ни изби първия кътник, беше повече от 2 седмици с хрема, няколко пъти вдига лека Т, доста кисела и заради запушения нос също рязко намали яденето. Не я мерех, но видим отслабна; сега като изби зъбчето и пак се храни нормално и със засилване на количествата за 1 седмица напълня веднага. За спането, че е повече е нормално, това е така защото организма компенсира по-малкото храна. Ти го следи разбира се, но според мен всичко е заради зъбите. Браво на таткото, че ти помага.  Peace Hug

добра, хайде честито и от мен за новата детска градина, определено само е повод за празнуване, а за другото, което лелката е казала - го забрави по-бързо ако можеш, това са само излишни, негативни емоции, които натоварват психиката.  Hug

mama_Iva, дано се оправи бързо баткото и да не се зарази Алкесчо!  Hug

За обувките мога да кажа от опита на сестра ми, племенника е на 3.5г., и тя му взима основно Elefanten и е много доволна. Аз да ви кажа досега на Вики не съм и купила нито един чифт обувки, всичко ми е давано и подарявано (имам от 20 до 24 номер), и тепърва започвам да събирам впечатления от различните марки. Тя сега носи 20, почти 21 номер. Peace

Ники, как си ти, мила? Вкючвай се по-често.  Hug Hug

Ние днес след спането й мислим да я водим за първи път на зоологическа градина, че от утре се разваля времето доста  и ще вали всеки ден. Така че, мацки, възползвайте се сега от прекрасното пролетно време! Приятно изкарване на уикенда и бързо оздравяване на болничките!  Hug


П.С. Да кажа за Житния режим досега за 5 дни -3.5кг  Party  RikaRurika го прави също, а ikamenova беше споменала, че мисли да го почне и тя, но не се е вкювала да каже дали е успяла.  Peace Peace
Виж целия пост
# 614
Еви,и аз мисля,че щом кръвните изследвания са добри,едва ли е нещо притеснително.Но като една паника бих се посъветвала с лекаря.И ти ще се успокоиш.Да не е падал тези дни малчо?Нали се следи за сънливост в тези случаи...Също май при анемиите има лесна уморяемост,но пък изследванията са ОК.Дано се включи Илиянамос с мнение.Всичко ще е наред Hug

Момичета,днес осъзнах колко е пораснала миличката ми и това ме направи истински Щастлива:)Половинката ме накара да отидем в едно паркче зад Ритуалната в Хиподрума...Същото което намразих миналата година по това време заради истериите с количката ,спането има-няма половин час и писъци сякаш я колим Joy...друсането на ръце да спи насред парка и съжалението в очите на спокойно бутащи количките си хора...Та насила отидохме...Ми сега разбирам какво е да си навън и да ти е щастливо с детето-обикаляне,смях,дори возене в количката JoyА и успяхме да пием кафе даже... hahahaНа мама голямото момиче:)

Пожелавам на всички такива прекрасни разходки и на мен си все да са така Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия