Имаме си вече Декемврийски батко! Да е живо, здраво новото ни бебче сладко! N16

  • 41 400
  • 744
# 555
Днес има домати с ориз  Sick , а десерта е крем от шипков мармалад.
Не знам по какви рецептурници готвят, но с това меню, детето ми няма шанс да се изака нормално!!!

днес съм взела 1 диетично и 1 нормално меню. Чудя се как най-малко да отиде в кофата. Ориза с домати гарантирано е там, гнусните шипки моя ги омете  Sick Rolling Eyes Нормалното меню е супа боб и манджа телешко... Телешкото е за Али, но боба май ще ходи при ориза. Гошо на обяд изяде заешкото от диетата, в момента спи в скута ми и се къса от колики.
Жос, подозирм, че са наели китайски диетолог! Но щом и двете ми ядат, не сменям кухнята.
Виж целия пост
# 556
Josepha на лични ти писах . ммммммммммм менюто е супер  Mr. Green за първи път чувам за десерт с шипков мармалад  newsm78.Ние всичко с домат го избутваме,плюем и т.н.
Калина браво на Ая,и ние си поспахме от 2 до 5 .Следя ти постовете ,че и нас ни чака.За къпане аз знам ,че след всяка ваксина се пропуска вечерта.
Виж целия пост
# 557
Моята си мина изцяло на наша храна,просто готвя с по малко сол.Това бебе яде колкото баткото.Ние вече не спм на вън,вече иска да ходи.Днес падна в къщи и си удари главата на отворената врата,даста неприятно,после се парна на тенджерата,абе днес не и е ден.
В повечето суеверия не вярвам,смятам,че уручасването е по скоро детето прегрява,уморява се повече и по трудно заспива и все пак малката има червен конец,за енергийни вампири също вярвам,но за снимките,не смятам,че има проблеми.
Виж целия пост
# 558
Здравейте, момичета!
Аз в уруки уж не вярвам, но ми се е случвало с баткото няколко пъти след среща с една определена жена с големи зелени очи да плаче много. Тя жената със сигурност е много добра, защото тук постоянно прави акции за събиране на играчки и други предмети за помощ на домове за сираци, но изглежда просто го прави неумишлено, или очите ли са и лоши, не знам...В енергийните вампири аз също вярвам, не ми се е случвало конкретно нищо, но все пак някои хора са толкова злобни някакси, че ти развалят наи/малко деня, ако не друго.

Аз да се оплача, ние сме болни от събота - с темп. 38,2 до 38,7 макс, но я поддържа от сзбота до днес. В неделя бяхме в болницата, нямало му нищо, само червено гърло. Да, ама в неделя през ноща започна и повръщане, и разстройство. Айде в понеделник пак в болница=ами не бил за антбиотик, само гърло...но дадоха прахчета за разстройството и повръщането. Слава богу, повръщането спря, но разстройството си продължи и днес пак бях в болницата, че педи точно сега до петък я няма. Взеха му кръв и урина, не е обезводнен, кръвта е ок, не е за антибиотик. Абе уж се успокоих малко, но малкият не е на себе си. Особено в неделв и понеделник, по 4-5 часа само лежи у мен и дреме на един стол, няма сила за нишо. И най-кофтито е, че не е ял почти нищо от стбота. Иска асамо АМ, а как да му дам с това разстройство. Принудих се да му слагам в АМ по малко бебешка каша, да се сгъсти малко и да стане по-хранително и уж да не предизвиква поче разстройство....уффф, и акто за капак от онзи ден е и схрема-по цяла нощ се въртим и спим полуседнали...ох, оплайках се. Сега ще отивам да лягам, че то не се знае как ще мине тази нощ...

Лека от нас...
Виж целия пост
# 559
Evi Stoyanova по време на растройство често дават рекомендация да се смени за няколко дена АМ на такова безлактозно, тук в Бг има ALL110, при вас не знам как е. Причината е в това че млечните продукти (и АМ също) съдържат лактоза, която дразни стомахчето и допълнително усилва диарията. Също е много добре оризовата вода-  по 1-2 лъжички на няколко часа. Изглежда че имате нещо вирусно. Дано премине по-бързо. Hug
Виж целия пост
# 560
Добро утро от мен,

не мога да не вляза за да пооплюя малко новата водеща на Часът на мама ... сърбят ме ръцете направо... виждате ли колко е талантлива и разбираща, била избрана сред 700 кандидати.. че къде беше обявен този конкурс, че 700 жени да се включат в него, много желан този пост на водещ на такова предаване. Доближат се до брой участници на кастинг за реалити шоу дори ...  Брей опасна работа е Данито ( нали така се казваше Wink ) И като най-компетентна и разбираща от майчинските въпроси тя е спечелила ... е това се казва талант Wink Вече нямам търпение да стане 19.03 че да я гледам, сега как ще спя 4 дни незнам направо...

За другите теми ,то те стават така незначителни спрямо главната ,но да си кажа.
За прощъпулник още не сме правили. Алекс си ходи съвсем самостоятелно , е пада , става и продължава ,но ходи детето. Мисля другата неделя да правим, ама да види, че го отлагам вече 2 пъти.  Не мисля, че може да се говори за каквото и закъсение с правенето на този ритуал.

За кухнята, много интересно ми е да видя мнението ви. Аз още се каня да поръчам, вече трети месец и все не намирам време. Затова караме на домашна храна, а понякога следобедната закуска е от бурканчетата или каша тип лека нощ или плодово пюре. Ама като ви чета ,че не сте много доволни и се чудя дали да започвам да поръчва, въпреки че определено ще внеса известно разнообразие в менюто му. Сега кара по 2-3 дни на една и съща супа, защото пък нямам възможност всеки ден да готвя различно и в такова малко количество. Та мнение нямам, но чета с интерес, така че не минавате на лични ( а и нали трябва да изпишем темата ,че да включим нещо пролетно в заглавито за новата )

Колкото до идващата пролет имам чувството ,че времето се подиграва с нас. Уж щеше топло да става ,едни слънца, едни градуси, а то вятър и ... гадория. На всичко отгоре някои щастливци днес ще видят пак сняг... чак им завидях, но ние все още си имаме по двора едни доволно мръсни и гадни преспи, така че няма да се оплаквам.

Еви, дано се оправите бързо. Явно е някакво вирусно, мисля, че днес или утре вече всичко ще е много по-добре. Оризовата вода е много добро решение  Hug Ако бяхте в Бг досега да са ви набутали някои АБ ей така да си пиете за всеки случай .

Добра, много е яка тази количка ... чак ми се преиска да имам и трето дете ,че да си ги возя с Алекс заедно в нея Wink

За пишката мерси на всички , които писаха. Мисля, че и ние сме на финала ,ама има още какво да се направи, но няма да съм аз. Ще питам педи като се видим, защото не ми допада тезата за естествено заголване ...

Виж целия пост
# 561
не мога да не вляза за да пооплюя малко новата водеща на Часът на мама ... сърбят ме ръцете направо... виждате ли колко е талантлива и разбираща, била избрана сред 700 кандидати.. че къде беше обявен този конкурс, че 700 жени да се включат в него, много желан този пост на водещ на такова предаване. Доближат се до брой участници на кастинг за реалити шоу дори ...  Брей опасна работа е Данито ( нали така се казваше Wink ) И като най-компетентна и разбираща от майчинските въпроси тя е спечелила ... е това се казва талант Wink Вече нямам търпение да стане 19.03 че да я гледам, сега как ще спя 4 дни незнам направо...
Joy Joy Joy
И аз тъкмо се зачудих къде е изчезнала тази жена и ето я пак на екран  rotfImbo
Да се похваля моя разбойник така се измори от вчерашната ни разходка,че като се прибрахме яде ,изкъпах го и как го сложих в леглото му веднага заспа  Heart Eyes
Бяхме в кварталното кафе и там има детска площадка с пясъчник и Тони веднага се намуши в него и толкова си игра с пясъка,че чак не можах да повярвам колко бързо е порастнал  Heart Eyes и как си се заиграва...Само лошото е ,че не иска да си играе с неговите играчки,а искаше чуждите и им ги дърпаше от ръцете и надаваше боен вик ако не стане на неговата  Confused .Тъкмо се заигра с едно момченце в пясъчника и нашия започна да го удря с едно сито по главата и ме гледа и се смее  Rolling Eyes Освен тези инциденти си беше много спокоен и и ходеше по "батковците" и им се радваше.
Виж целия пост
# 562
 mama_Iva писах на лични защото преди дни Добра и Джос коментираха та се сетих ,  че със сигурност ще знаят за млякото в детските кухни.Не ми се искаше да пиша постове дето само мене си ме вълнуват,защото на някой може да не му е интересно и полезно.Ние сменихме 2 кухни и нищо от тях не се ядеше,та хем кухня хем и готвех.По принцип Моника не е много капризна за ядене ,но и до сега си яде това което аз и готвя и се искам да и взема и кухня да свиква ,че като е на градина или ясла какво ще прави.То за ясла няма да ходи всъщност.Та по въпроса дето писах на лични е за прясно мляко -на Моника  и образува колики когато в яденето и слагам ,и не ми се вярваше да е от това.
 Evi Stoyanova-за лечебното мляко АЛЛ 110 и ние сме го пили и помага,другото което изписват тук е лечебна хумана с вкус на банан -но нямам наблюдение някое дете до сега да я е консумирало,и сокчетата на Хипп ОРС мисля ,че бяха.
Виж целия пост
# 563
След множество увещания от близки майки онзи ден се престраших (след чревната инфекция от общинската кухня) и поръчах от "най-хубавата" ни частна кухня. Надеждата ми е да мога да й поръчвам от време на време, колкото за разнообразие.
Допадна ми, че менюто е предварително публикувано и можеш да поръчваш ден за ден. Лошото е, че не са публикувани съставките на ястията.
Та изчаках курса да ми допадне и поръчах.
Супата се отказах да я дам, защото имаше  чубрица.
Десертът също, защото се оказа, че бисквитената торта е с какаови бисквити  Laughing
Ами не ми върви на мен много с тия кухни  Grinning Ама така е, като готвят по утврдените от МЗ рецепити на проф. д-р не знам си коя от 1979 г. ...
Днес поръчах пак, уж е обещаващо, да видим (крем супа моркови с портокал, патешки кебап и крем банан). Само ме е страх да не стане някой проблем пак.
Скоро и аз мисля да пробвам дребното на 1 спане. Преди месец опитах, нищо не постигнах, само двойни ревове. Но не издържам вече с това приспиване по 30 мин., че и до час ...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 564
Мама Антоанет, с какво те притесни чубрицата!? Питам, защото аз давам на малкия подправки. Той се храни от нашата храна, а когато сме на кухня, също има подправки. Не са много, но ги има. Сол също слагам, но толкова, че на нас да ни е безсолно, слагаме си допълнително.
Скрит текст:
Кремчетата ги правех с прясно мляко, но от както не давам на малкия нищо с прясно мляко обривите изчезнаха. От яйцето му няма нищо. Много странно, но факт! Добра и Жозефа тогава май ми обърнаха внимание върху прясното мляко, за което благодаря. Изобщо не ми идваше на ум, че може да е от него. Давах му кремчета с наполовина вода, половина прясно мляко от както навърши 10м. Обаче явно алергията е в лека форма и чака да се натрупа в организма и тогава става реакция.
Виж целия пост
# 565
mama_Iva , поддържам оплюването на новата водеща на "Часът на мама". Но аз подозирам, че са я взела точно нея, не защото е така прелестна, а защото БТВ отдавна са се изложили със сутрешния блок и дишат прахта на Гала.
И сега това им е удобен момент да я вземат тази русокоска, дето си вреше носа навсякъде и си търсеше внимание.
Много грозно впечатление ми правеше всичките й показни действия около принцесата й Дарис - едни дрешки с Грейс Кели /ще каже някой, че едно бебе зная коя е/, кръщене в Рим, хвърляне на пъпчето  в нюзруума на Рай Уно..... Няма лошо да тънеш в пари и благополучие, но не знам защо го завираше в очите на хората чрез детето си.
Както и да е, няма нужда да се разпростирам повече и без това Булсатком са решили, че БТВ Лейди не ни е нужно и няма да я гледам!  Peace

За кухнята - явно всичко е въпрос на навик. Както казах Филип си изяжда помиите на Ян Бибиян, а когато в неделя му направя супичка със зехтин, зеленчуци и хималайска сол, не иска и да я помирише.
Но той като цяло почна да яде малко, не знам защо.

Днес времето е ужасно ветровито и не искам да се правя на герой и ще скипнем разходката. Че от тия геройства - детето в количката, но мен ме брули яко вятър, днес съм с хрема и възпалено гърло
Виж целия пост
# 566
Подправки и аз давам, но предимно пресни (магданоз, целина, лук, чесън дори, босилек ....) За сухата чубрица знам, че дразни стомаха и се страхувам.
Виж целия пост
# 567
Здравейте,
аз влизам да се похваля ли, да се оплача ли не знам. Трябва време да разбера кое от двете. Каката ни съвсем изненадващо я приеха в нова детска градина, някакво междинно класиране. Тази ми е под носа, никакво влачене с колите сутрин и вечер. Освен това се води за реномирана, макар да ми е трудно да проумея тези понятия  Thinking За капак малкия получава бонус точка от кака си и почти гарантирано влиза на есен... Дотук плюсовете. Остана да разберем дали моето гевезенце ще свикне с новата обстановка, деца, учителки. Днес като първи ден я прилъгах, без проблем, но на вратата се усети и би контра. Учителката много професионално я вкара преди да стане драма и започна да я представя на децата.
Пратих ММ да оправи документите в старата градина и какво мислите!?! Учителката и на изпроводяк наплюла едно хубаво Али, че била проблемна и т.н. Изкарала я много черна. А аз 2 години всеки ден питам как е детето и всеки ден ми обясняваха колко послушна, мила и прекрасна е. Сега злоба ли е, що ли ... но истински ме заболя. Цяла вечер имах болки в стомаха от тази случка, днес още ми е свито. Както каза ММ, зарадвах се, че я махаме от змиярник. За да си позволят такова лицемерие, значи не са стока, а аз им бях поверила детето си.
Виж целия пост
# 568
здравейте,

Я виж ти къде била Дани Wink 700 жени на кастинг , е тия  вече съвсем ни качиха на клона. Simple Smile

аз излизах в този ветрилник , защото не се издържа.

Гоги освен че взима играчките на децата, но и ги бута, което незнам откъде го е научил и ми е много неприятно.

Вашите деца имат ли моменти, в които искат само да са гушнати. Напоследък Гоги много често го прави и направо останах без гръб.


Еви, бързо оздравяване. Hug

Добра, поздравления за новата детска градина. А за тази директорка не си струва да се кахъриш, както се казва колкото и да пише твоите деца няма да се върнат там и са в по-добрата детска градина.
Виж целия пост
# 569
И ние днес ще пропуснем разходката  Sad .Добре ,че мама дойде да гледа малкия докато отскоча до детската кухня.Иначе е топло,но този вятър е непоносим.От него все ме боли главата!

За храната - взимам от частна кухня(по точно от две).Едната според мен готви по-добре,но ми е далече,а на другата манджите са еднакви ,но с различни съставки.Или е червена или бяла манджата,но миришат еднакво и на вкус са  Sick ,но моя мъник си ги яде.От далечната кухня поне на вид се разбира какво е яденето,но ме примързява да ходя до там.Взимам му от всичко освен киселите,които не иска и да подуши.

За подправките ЛЛ каза,че може да яде всичко освен червен и черен пипер,но в кухнята използват червен пипер понякога и съм му взимала на своя глава  EmbarassedПонякога в събота и неделя му готвя и пак слагам сол,но мн малко ,колкото да не е безвкусно ,но пак на мен да ми е безсолно.Е някой път ми ги яде,някой път не  Thinking аз ли не готвя както трябва или правя по-големи буламачи от д.кухня незнам  Joy

tsvety_georgieva и мен ме притеснява това държание към другите деца и най-вече ми стана неудобно пред майките им.Но те ми казаха ,че всички деца преминавали през такъв период  newsm78 и да не се притеснявам,е аз веднага му се скарах де,няма как да го оставя да се държи лошо с другите!Все пак и на мен няма да ми е приятно някое др дете да налага моето  Peace
За гушкането и Тони е много любвеобилен  Heart Eyes .Все се гушка в мен и ме целува.Май целува всички на ред.Като започне от мен,после отива при баща му и след това не пропуска и кучето да гушка.Също така,когато се заиграе се присеща за мен идва и се гушка при мен и аз тъкмо да го гушна веднага бяга пак при играчките си.Явно ми прави само проверка дали съм близо до него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия