Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Операцията за миома може да бъде коремна, а не лапароскопска, ако възелът на миомата е разположен на трудно достъпно място. В такива случаи минилапаротомията става по-бърза и по-лесно достъпна за хирурга, осигурявайки по-кратка упойка. Изборът на метод също зависи от лекаря, който извършва операцията, и наличното оборудване в болницата.
-
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
-
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
-
Какво представлява емболизация на маточни артерии?
-
Какви са предимствата на емболзиацията на утеринните артерии пред хистеректомията?
. Бързо възстановяване ти желая и последващ ревящ успех 
. И тогава наистина е проблем износването на бебе. Когато ми отстраниха матката детето ми беше на 15 години за щастие . Миомата ми я откриха на 28 и не можеше с такава матка да става дума за износване на второ бебе. Пожелавам обаче на всички да се оправят възможно най-бързо и да си имат толкова бебчета колкото поискат
. Общо взето най-голмия ми проблем беше ставането и лагянето - напрягат се коремните мускули, макар при лапаро да не са срязани - така обясниха. Имах и проблем със захранването - много газове след първата храна и анпитки, което води до подуване на и без това напомпания ми с газ корем, но еспумизана помогна. Седмица след операцията махат конците - не боли, ама е гадно,. Ходи се в болницата и е безплатно. Лекаря каза:45 дни без секс, след 8 месеца можеш да забременяваш - не че съм хукнала, но е добре за самочувствието да знаеш, че си ОК! Само ме притеснява това: не вдигай тежко, повече от килограм - един пакет захар е това! и докато домакинствам инстинктивно посягам да свърша това-онова.
).Не се притеснявай-на майка ми и извадиха всичко преди 15 години и се чувства добре (тя беше като теб )