Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо миомната операция е коремна, а не лапароскопска?
Операцията за миома може да бъде коремна, а не лапароскопска, ако възелът на миомата е разположен на трудно достъпно място. В такива случаи минилапаротомията става по-бърза и по-лесно достъпна за хирурга, осигурявайки по-кратка упойка. Изборът на метод също зависи от лекаря, който извършва операцията, и наличното оборудване в болницата.
-
Какви са ползите от лапароскопската операция за миома?
-
Как се изследва качеството на яйцеклетките?
-
Какво представлява емболизация на маточни артерии?
-
Какви са предимствата на емболзиацията на утеринните артерии пред хистеректомията?
. Иначе за билките и аз пробвах, ходих при доктор Желязков , пробвах гладолечение и нищо. Откриха ми миомата на 28 години, слава богу имах дете на 6 години вече и се мъчих до 37 години, когато я махнах, отстраниха ми и матката разбира се. Може да ви звучи невероятно, след това се чувствах прекрасно, ако яйчниците не бяха направили пак кисти всичко щеше да е о кей. Но и кистите не са края на света има къде , къде по-страшни диагнози. Пожелавам ти всичко да е наред
.
Макар, че наскоро моя позната сподели, че ако се е съгласила преди време, сега нямаше да има абразио, и най-вероятно още една оперативна намеса, защото има нови миомни възли
А за матката- ако хванеш навреме миомата и не е особено голяма (както в твоя случай,доколкото разбирам),няма да я махнат.Някой лекар казал ли ти е ,че иска да я маха?Ако да-искай трето мнение