Операция на миома!Молба за съвети

  • 317 535
  • 769
# 510
От прочетеното до тук виждам, че повечето пишете за миомни възли, аз съм с миоматозна оголемена  матка д-р Цветков от Плевен ми препоръчва операция, като отстрани матката и запази яйчниците. Страхувам се от това как ще се чувствам след това да не надебелея или пък да се окосмя, моля някои да сподели.
Виж целия пост
# 511
От прочетеното до тук виждам, че повечето пишете за миомни възли, аз съм с миоматозна оголемена  матка д-р Цветков от Плевен ми препоръчва операция, като отстрани матката и запази яйчниците. Страхувам се от това как ще се чувствам след това да не надебелея или пък да се окосмя, моля някои да сподели.

Това има шанс да се случи,ако махнат яйчниците.Матката не секретира хормони.Въпреки това аз бих си я запазила.Защо бързаш да я махаш и се доверяваш на лекаря?
Ти как разбираш миоматозна матка или какво ти обясниха?Миоматозна матка е матка с повече от два миомни възела /миоми/.Има момичета и с три миоми,на които им запазиха матките.Разбира се в твоя случай може да е невъзможно.Търси мнение от различин лекари
Виж целия пост
# 512
Аз имам две дечица и не ми предстои друго раждане. Матката ми е с размери 57/69мм и имам обилно кръвотечение по време на цикъл с много болки, предстои ми заминаване в САЩ за дълго,  където медицинските прегледи са страшно скъпи и се чудя какво да правя да я махам ли матката за да не ми създава проблеми там.
Виж целия пост
# 513
re-sol ,потърси и други мнения.Плевен е близо до София - можеш да отидеш да те види и там лекар.
Виж целия пост
# 514
Аз имам две дечица и не ми предстои друго раждане. Матката ми е с размери 57/69мм и имам обилно кръвотечение по време на цикъл с много болки, предстои ми заминаване в САЩ за дълго,  където медицинските прегледи са страшно скъпи и се чудя какво да правя да я махам ли матката за да не ми създава проблеми там.

Аз бих махнала само миомите.Кръвоизливите ще спрат със сигурност.Болките едва ли се дължат на миомите.Но може и те да отшумят.Ти ще се прибираш до БГ все някога и ако се налага махане,ще я махнеш тук
Виж целия пост
# 515
re-sol , аз съм с отстранена матка , писала съм по-назад Peace
Виж целия пост
# 516
Матката ми е с размери 57/69мм и имам обилно кръвотечение по време на цикъл с много болки, предстои ми заминаване в САЩ за дълго,  където медицинските прегледи са страшно скъпи и се чудя какво да правя да я махам ли матката за да не ми създава проблеми там.
Матката принципно е с размери 8/6 см. т.е ти имаш малка матка а не уголемена според това което си написала.
Предполагам не си разбрала правилно и това е размера на миомата.
Решението дали да запазиш матката си е лично твое но имай в предвид, че дори да я махнеш това принципно не те освобождава от редовни гинекологични прегледи.
Виж целия пост
# 517
след миомектомия след колко време може да се води нормален полов живот?
Виж целия пост
# 518
zdr не сам питала Док. но аз ..... след 40 дни.
Виж целия пост
# 519
Доктора ми казва миоматозна матка, а не възли, та незная какво да правя. Чакам да ми излязат резултатите от цитонамазка и тогава ще решавам, но въпреки това се страхувам , че като махна матката  няма да съм все така силна физически за да работя,т е. има отзиви че бързо ще се оморявам и няма да мога да стоя продължително време права и други такива.
Виж целия пост
# 520
Доктора ми казва миоматозна матка, а не възли

Нали ти обясних какво означава миоматозна матка /матка с повече от два миомни възела/.Лекарят не ти ли обясни какво означава?Не ти ли каза колко възела имаш,колко са големи.Резултатът от цитото какво общо има с матката?При цитото се взима материал от шийка,а не от матката ти.

след миомектомия след колко време може да се води нормален полов живот?

След като си почувстваш добре коремния разрез или лапароскопските прорези.Което е различно време за всяка жена.Не са ми казали,че определен период не трябав да правим секс.Казаха ми само в никакъв случай да не забременявам 6 месеца
Виж целия пост
# 521
Благодаря ти много за информацията, за работоспособността след премахване на матката как се чувстваш
Виж целия пост
# 522
за работоспособността след премахване на матката как се чувстваш

Аз не приех,че махането на матката ми е единствения възможен изход.Обиколих много лекари,смятам намерих точния и матката ми си е на мястото си.Не мога да ти кажа как е след хистеректомия с работоспособността
Виж целия пост
# 523
 Mr. Green Понеже виждам, че си решила да се разделиш с матката си ще спра със съветите.
За работоспособността  - зависи как я махнеш. Ако избереш лапароскопски вариант за отстраняването й - предполагам до 10-тина дена вече ще се чувстваш добре физически а до 2-3 месеца ще си напълно работоспособна.
Ако избереш коремна операция - Зависи вече от организма. Предполага се, че до 6 месеца ще се върнеш на работа. При този вариант трябва да си малко по внимателна и да се пазиш повече.
На колко си години между другото та така лесно вземаш подобно решение?
Виж целия пост
# 524
На 36г съм, събирам информация все още, не съм решила категорично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия