Операция на миома!Молба за съвети

  • 317 516
  • 769
# 540

Keitrin, аз бих те посъветвала да потърсиш още едно мнение, заради тия миоми. Не
искам да те плаша, но при мен два пъти заради тях не успях да задържа плода. Разбира се това е в моя случай  и зависи къде са ти миомите и  колко са големи. Аз реших да ги махна преди да подновя опитите и сега се възстановявам от операцията. Успех, дано се получат нещата при теб както ги искаш.
Виж целия пост
# 541
Лекаря каза че миомите са колкото малкия нокът. В момента съм в периода в които чакам да видя ясно 2 чертички на теста. преди 2 дена си правих ранен тест и едвам долових 2 черта. Остават ми още 3 дена и ще разбера със сигурност. Незнам обаче дали ще мога да понеса още една операция ако се наложи. Изпитвам вече ужас от лекари.
Виж целия пост
# 542
Късмет! Ще стискам палци да е положителен теста и всичко да мине леко. Ще се похвалиш нали?
Виж целия пост
# 543
Късмет! Ще стискам палци да е положителен теста и всичко да мине леко. Ще се похвалиш нали?

Благодаря! Дано да има с какво да се похваля.
Виж целия пост
# 544
Ако миомите са ти колкото нокът, няма нужда да се оперират. Едва ли ще пречат на бебето. Никой не оперира толкова малки миоми, трябва да са поне 1,5 см, даже 2, за да ти насрочат лапароскопия. За теста, ако е положителен, то вероятността да е грешка е почни нулева. Случва се понякога при бременност да е отрицателен, но ако дава втора черта, няма как да е грешка, почти невъзможно е. Дано всичко да е наред. Чакаме добрата новина да се потвътрди:) EFP Praynig
Виж целия пост
# 545
Здравейте момичета!Искам да споделя и аз моя опит с миома по време на бременност.Дано вдъхна надежда поне на една жена в подобно не леко положение.Може да имаш миома и да износиш и родиш живо и здраво дете.Аз имах този късмет и го пожелавам и на вас.Естествено всичко е много индивидуално,но понякога нещата са по-черни в нашите глави, отколкото в действителност.
Разбрах за миомата в 4 месец.Получих болки в корема и отпраших за М.дом Приеха ме в паталогичното при д-р Дяволов.Хиляди благодарности   bouquet Много е изписано за него и неслучайно.Миомата беше по-голяма от бебето в 4 месец.Оставиха ме да лежа една седмица и ми вливаха магнезий.След известно време болките отшумяха.Продължих с магнезий на хапчета.Миомата беше спряла да расте и да прави проблеми.Беше разположена към коремната кухина и беше на краче.Д-р Дяволов ми направи секцио и отстрани и миомата.Беше огромна, но всичко приключи благополучно.Пожелавам на всички щастлив финал!
Виж целия пост
# 546
С миома на краче естествено няма да имаш кой знае какъв проблем. Проблемно е ако е вътре в матката и е засегнала ендометриума, или пък расте към кухината на матката. Но и с миоми колкото нокът, пак не би трябвало да има проблем.
Виж целия пост
# 547
Здравейте аз също забременях, износих без проблем и родих нормално със субсерозна миома около 5см, махнахя чак година след раждането
Виж целия пост
# 548
Здравейте,
Към babyface76, и аз съм със хашимото и скоро ми видяха няколко миомни възела, като най-големият е 5 на 6 см, за сега ми предлагат коремна операция, имах една неуспешна бременност и предпочитам да се оперирам преди да почне опити за нова. Искам да те питам ти при кой доктор си се операла в Шейново, аз бях там на преглед и сега чагам за в Плевен при Горчев.
Предврително Благодаря!
Виж целия пост
# 549
Здравейте,
Към babyface76, и аз съм със хашимото и скоро ми видяха няколко миомни възела, като най-големият е 5 на 6 см, за сега ми предлагат коремна операция, имах една неуспешна бременност и предпочитам да се оперирам преди да почне опити за нова. Искам да те питам ти при кой доктор си се операла в Шейново, аз бях там на преглед и сега чагам за в Плевен при Горчев.
Предврително Благодаря!
Отговорих ти на лични:)
Виж целия пост
# 550
Привет, някъде прочетох че миома може да бъде премахната и през влагалището и понеже аз вече имам насрочена операция за 02.09.13г. и първоначалната идея беше да се отстрани цялата матка и да се запазят яйчниците тъй ми е рано още за менопауза на 34 съм и имам 3 дечица да са ми живи и здрави а пък и освен миомата която е с размер о/о 5см. и се намира на задната стена на матката и доколкото знам е субсерозна, (ако на някой това му говори нещо) и разположена на широка основа и лекарите казаха че лесно може да бъде отстранена, та освен нея през май месец, когато се наложи да направя аборт по желание и след последвалите усложнения след аборта, поради които трябваше да ме изстъргват повторно, защото се оказа че не са изчистили всичко както трябва и че е много опасно да остана недоизчистена, та след това като ходих на преглед след аборта и ми взеха проба от цитонамазка 1-во едно че при прегледа установиха че имам раничка на маточната шийка и 2-ро резултата от намазката излезе че е 3гр. и отдолу под него пишеше 3-Д доколкото си спомням понеже документите ми са в АГ-то и не мога в момента да видя точния резултат от цитото но мисля че беше така. Оффф май стана прекалено дълго и на никой няма да му се чете Simple Smile. За да бъда максимално кратка, понеже в последния момент ме хвана страх от операцията и мисля да се откажа, но не на 100% просто засега реших ако е възможно миомата да бъде премахната не през корема а през влагалището и ако някой може да ми даде инфо дали това наистина е възможно ще съм му много благодарна, а пък за раничката на маточната шийка още не съм правила колопоскопия и не е взимана биопсия и не е доказано дали е положителна за наличие на ракови клетки и + това лекара по този повод ми каза че може да е възникнала вследствие на аборта тъй като бременността ми вече беше малко напреднала. И още нещо исках да попитам, някой може ли да ми каже има ли клиника или болница в която при оперативна намеса да не е пък чак толкова необходимо да ти правят клизма и да ти поставят катетър, защото за клизмата може и да се примиря понеже съм го изпитвала вече с 3-те раждания, обаче с катетъра вече е друга работа, колкото и да се опитвам, никога няма да мога да се примиря, та безкрайно много ще съм благодарна ако някой може да ми каже дали има все пак такова място където биха проявили разбиране и биха се съобразили с желанието ми да не ми правят клизма и да не ми поставят катетър. Четох че ако спазваш определен режим да речем примерно ден преди операцията като избягваш да се храниш и не се наливаш с течности и примерно вместо клизма можеш да изпиеш едно хапче дуфалак а за катетъра спокойно може да ти сложат памперс и после известно време да ти носят подлога, но явно просто май някои санитари в болниците ги мързи да носят подлоги на пациентите и според мен получават незаслужени заплати. Сигурна съм че тая простотия като клизми и катетри май само тука я има в нашата мила родна страна и че на Запад едва ли е така. Там сигурно не са и чували дори за такива неща, пък надали биха си помислили да мъчат пациентите си с тях. И ако някой може да ми каже какъв точно е смисъла от тези клизми и катетри? Нещо примерно би могло да навреди здравословно на самия пациент ако не му се постави катетър или какво....? Хайде и без това много глупости написах вече. Надявам се някой да може да ми помогне като  отговори на въпросите ми и пише по темата ще следя с интерес всеки ваш отговор, мнение и съвет относно моя казус. Стискам палци на всички с проблеми като моите и подобни на моите и най-вече искрено пожелавам на всички да нямат такива проблеми и изобщо да нямат никакви проблеми.
Виж целия пост
# 551
barby.barby, най-лесно се отстранява миома с коремна операция. И това не е прищявка на докторите, или пък, за да те измъчват, а защото в някои случаи влагалищно не е възможно. Колкото до това да не ти слагат катетър си е чисто твоя прищявка. Веднага след операцията няма да можеш да ставаш около 24 часа и никой не е длъжен да ти сменя леглото /бельо, пижамата ти и т.н. / 7-8-9-10 пъти или колкото пъти се подмокриш. Не е чак толкова гадно.
Виж целия пост
# 552
Здр . Претърпях коремна операция април месец 2013г. Имах 1интрамурален миомен възел след това се оказа 4е има и субсерозен,всичко мина ок при док.Еленчев и док.Стаменов.До тогава цикълът ми беше обилен което аз смятах за нормално3 дни 2 пакета превръзки3капки.Но след това стана доста осккъден 4ак започвам да се плаша.Последният път 3дни 5 превръзки.нормално ли е това?
Виж целия пост
# 553
Здравейте!До Бамзе 77:абсолютно нормално е да ти е по оскъден цикълът.Аз бях преди лапароскопията така с тази разлика че за 7 дни ползувах 2 пакета превръзки от нощтните с 6 капки.Сега съм на 1 пакет/10бр./ 3 капки и 2 бр нощтни превръзки за 5 дни.
Виж целия пост
# 554
Благодаря ИНА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия