страховитите лайна по тротоарите

  • 42 397
  • 778
# 225
И ако с в таксито ,как детето стиска 15,20 мин не знам Thinking
Ако си  с дете на 2 години?
В нашия град има парк ,алея 2 км и нито една тоалетна,нито заведение?Какво ще правиш?Добре,че не ми се е случвало докато се разхождам с малкия,да му се доходи,че не знам какво бих направила(щото наистина и аз не одобрявам клеченето в храстите.)Ама да ми казвате,че никога не може да ви се случи Stop
Виж целия пост
# 226
аз не вярвам някоя майка да е изакала детето си в храстите, защото и е кеф.
Естествено че би предпочела да си заведе детето в една чиста тоалетна. ( както се прави в цивилизованите страни,  а не се тича набързо в къщи)
Предполагам обстоятелствата са го наложили.
Вярно е че не е приятна гледка, вярно е че след това би трябвало да се почисти.
Но не може да се сравняват нуждите на децата, с тези на кучетата.
Виж целия пост
# 227
Мисля, че се хващате за частния случай.
Всичко може да се случи, да не може да стиска, да няма такси, да е затворено заведението, да няма тоалетна...
Крайния резултат е, че няма разлика дали стопанина няма да почисти след кучето си и дали майката няма да почисти след детето си, само защото в първия случай няма осигурени торбички и полянка за кучета примерно, а във вторния защото няма обществена тоалетна и в двата случая да се оправдават - правя го защото всички останали го правят.

Отново се стига до възпитанието - мисля, че пак се стига до строг контрол на глоби + възпитание + редовно почистване от общината. Но колкото и да чисти общината, ако всички не чистят след себе си или културните са единици, нищо няма да се получи.

Виж целия пост
# 228
Вчера се изумявах от глупостите, които се писаха в темата за децата в пазарските колички, но днес вече си давам сметка, че наоколо обитават първобитни хора (или такива, които живеят в гората).
Виж целия пост
# 229
Всички кучкари трябва да си събират изпражненията на животните. Ако животното се изходи в къщи ще го оставят ли ? Не , ама ако е на вънка може  ooooh! Селяндури сме си ние българите..

По въпроса за малките деца - същото е. Когато дъщеря ми се изака на вън си вадя кърпичка и пликче и го изхвърлям в кофата. Тъпото е , че съм чувала дори да ми се присмиват в парка че го правя " Гледай , гледай я тая събира си лайната " и смях на висок глас.
Виж целия пост
# 230
Само за протокола- никой няма право да изхвърля изпражнения от какъвто и да е вид в обществените кофи за боклук. Затова за кучешки изпражнения се поставят специални контейнери, а за хората има тоалетни и отходни води.
Виж целия пост
# 231
Simple Smile))))))
Еееее ти тука съвсем висш пилотаж искаш. Дай първа стъпка - "Не се ака на публични места." Като усвои народонаселението стъпка номер едно, ще преминем на стъпка номер две "На публични места не се плюе, храчи, не се хвърлят боклуци". Ти направо мина на стъпка 5 или даже 6. Не става така мигновено  Wink
...
ти сега ще кажеш, че и батерии не се хвърлят в кофите за боклук  Mr. Green
Виж целия пост
# 232
Всички кучкари трябва да си събират изпражненията на животните. Ако животното се изходи в къщи ще го оставят ли ? Не , ама ако е на вънка може  ooooh! Селяндури сме си ние българите..

По въпроса за малките деца - същото е. Когато дъщеря ми се изака на вън си вадя кърпичка и пликче и го изхвърлям в кофата. Тъпото е , че съм чувала дори да ми се присмиват в парка че го правя " Гледай , гледай я тая събира си лайната " и смях на висок глас.
Моето надблюдение е, че повечето родители го правят, защото всички и децата и възрастните  поне по веднъж са попадали в мина. А това да ти се присмее някой за това че почистваш е пълна простащина. Имаме в квартала едно бабе, което дори ми дърпаше метлата от ръцете да не съм била мела, че не било моя работа. На същото бабе кучето дриска на футболното игрище, а наборите й пикаят в храстите до пясъчника на деца, щото простатата алармира.
Виж целия пост
# 233
Абе има лека разлика, не е "абсолютно същото с децата".
Детето си не го извеждаш специално, за да се изака в градинката. Rolling Eyes

Едва ли двеста хиляди деца акат ежедневно по тротоари и ливадки в София. Не разбирам защо измествате темата.
Виж целия пост
# 234
Нищо не се измества.
Факт че, че града тъне в лайна.
Няма значение животински ли са или човешки.
Виж целия пост
# 235
Не мисля, че тук става въпрос, дали днес в градинката са се изкали 3 деца и 10 кучета. А дали тези 3 майки и 10 стопанина са почистили след себе си. Сега ще кажете, че децата са 3, а кучетата 10, но въпросът е, че се цапа и не се чисти.

Мен лично като кучкар ме е ужасно гнус да стъпвам в лайна, кучето да стъпва в лайна, да го чистя после от тях и да почиствам на "колегите" си кучкари съкровищата на кучето им.
Виж целия пост
# 236
А, разбрах. Бездомните кучета били виновни за лайната, сега на децата минахме.
Е, и аз две години по градинки вися, чак толкова масово изакване на деца не съм видяла, хеле пък пред входове или по тротоарите.
Виж целия пост
# 237
Не мисля, че тук става въпрос, дали днес в градинката са се изкали 3 деца и 10 кучета. А дали тези 3 майки и 10 стопанина са почистили след себе си. Сега ще кажете, че децата са 3, а кучетата 10, но въпросът е, че се цапа и не се чисти.

Мен лично като кучкар ме е ужасно гнус да стъпвам в лайна, кучето да стъпва в лайна, да го чистя после от тях и да почиствам на "колегите" си кучкари съкровищата на кучето им.

Абсолютно  Peace
Виж целия пост
# 238
Абе има лека разлика, не е "абсолютно същото с децата".
Детето си не го извеждаш специално, за да се изака в градинката. Rolling Eyes

Едва ли двеста хиляди деца акат ежедневно по тротоари и ливадки в София. Не разбирам защо измествате темата.
Деца не, но възрастни да. Или не сте виждали възрастни, таксиметри или не, които спират колата си или пешехода си, за да се облекчат на улицата.

ПП Нямам куче и екскрементите по улиците ме дразнят независимо от произхода си.
Виж целия пост
# 239
Всички осъдени на пробация или условно да положат общественополезен труд чистейки кучешки лайна! И в последствие всеки хванат да се прави на разсеян и не си прибира произведението на любимеца - дете или куче, да бъде осъден на общественополезен труд да събира лайна по улиците и градинките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия